Julie Lescautová

• Česko Julie Lescaut (více)
Francie, (1992–2014), 151 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Alexis Lecaye

Předloha:

Alexis Lecaye (kniha)

Scénář:

Alexis Lecaye, Alexis Lecaye (původní scénář), Charlotte Oubitza (více)

Véronique Genest, Jennifer Lauret, Mouss Diouf, Walter Kreye, Joséphine Serre, Mariele Millowitsch, Renaud Marx, Hans-Martin Stier, Claire Borotra (více)

Série(22) / Epizody(101)

Julii je pětatřicet, má dvě dcery a právě se rozvedla, neboť její manžel odmítl dál snášet nelehké soužití s policistkou. Přeložení je pro ni velice potřebná životní změna, jmenovací dekret policejní komisařky v typickém francouzském maloměstě Meaux tedy vítá. Mnohem méně se tam však líbí jejím dcerám. Dosud se nevyrovnaly s otcovým odchodem a nové prostředí je ničím nezaujalo. Julii čeká čtyřiadvacet uniformovaných a devět civilních podřízených, s nimiž má v Meaux udržovat pořádek a prosazovat spravedlnost. Ne vždy se to daří – na velkou chybu jednoho ze strážníků narazí komisařka hned po příjezdu. Naštěstí je tu celá řada kolegů, kteří velitelku nejen podporují, ale i obdivují a dávají najevo, že by byli občas ochotni i nosit ji na rukou. Julie se tedy může ponořit do svého prvního případu, únosu dětí přistěhovalců, a začít při tom odhalovat dávná i současná tajemství svého nového působiště… (TV Prima)

korbitch22 odpad!

tohle mě děsilo už jako malé děcko,vždycky když tam běhal po vobrazovce kokot caplan a jeho kolega n'guma a do toho na ně houkala paní lescautová....se mi chtělo ublinknout,neméně to platí i dnes. ()

marhoul

Náhodou jsem koukla na jeden z dílů novějších a sedlo mi. Poklidná kriminálka se sympatickou Julií a příjemným pařížským prostředím. Asi mě už unavilo možná "atraktivnější" pojetí krimi z Bruckheimrovo továrny a vracím se k volnější klasice... Nevím. Ale hodnocení zvyšuji na 4. :-) ()

heyda

Celkem klasická francouzská kriminálka, která trochu doplácí na svou délku. Ale EM-GUMA nemá chybu. To se vždycky smíchy popadám za břicho. Super jméno :-D Já bych tady vyzdvihl asi takovou lidskost. Myslím, že se zde málokdy narazí na nějaký výrazný kýč. ()

sharky

Jeden z mála uvěřitelných seriálu, ve kterém nejsou žádné zbytečné přestřelky a honičky, ale vítězí běžné lidské problémy. titulní postava, její dcery a spolupracovníci jsou navíc velmi dobře napsaní a zahraní, ovšem trochu mi přijde, že s časem kvalita klesá. ()

Ilicka

Nejsem si jistá, jestli můžu hodnotit seriál, když jsem zkoukla jen jeden díl... No, přesto mě ten jeden díl celkem dost zaujal, nevím, jestli to byl jen jeden z lepších, stejně dám tři, moc slušné... Kdÿbych usilovně nestudovala, možná bych se stala závislou... ()

ARI50

Není to zle ale zároveň ani moc zábavné, tuhle trojku sice nežeru ale nejsou špatní někdy se to dá přežit mamina topovka. ()

Krt.Ek odpad!

To je snad nejnudnější krimi seriál, co znám. Je to horší než kriminálky z Rakouska a Německa a to už je co říct. Chyba je v epizodách, které jsou zbytečně dlouhé a přitom nemají žádnou zápletku, která by byla alespoň trochu originální. Béčkové krimi od našich západních a jižních sousedů jsou na tom se zápletkou podobně, ale většinou neberou tolik prostorů na TV obrazovkách. 5% ()

ivishka

No dobře.Není to příliš skvělé. Ale mě Julie(žilíí)Lescaut prostě bavila. Nyní po cca 20 letech je to tak nějak zdlouhavé,nezajímavé.Z toho také hodně dělá i délka jednoho dílu.Je to neskutečně dlouhé jak může být seriál takhle dlouhý proboha????Nedokážu uvěřit,že jsem u tolika dílů vydržela celou dobu..Když to vidím teď tak bych s klidem po 10 minutách usnula.Ve starých dílech mě spíše než děj samotný zaujme pokaždé plejáda předpotopních oděvů tehdejší francouzské módy :-D. ()

zipper111

Ale jo, jako menší jsem viděl pár dílů a není to hroznej seriál. Nejvíc mě tam dostávali ty jména: Levej, EnGUMA atd... :D ()

willow666

Už dlouho jsem k žádné seriálové postavě necítila tak neuvěřitelnou averzi jako k paní Lescautové. Příběhy jsou uvěřitelné jen stěží a délka každé epizody tomu jen nahrává. ()

vegetol.mp

Klasická sterilní krávovina pro ženský. Žádná krev, žádný skutečný tah na branku. Jen vyčpělá nuda a dementní soukromé vztahy. Dá se na to koukat, ale člověk na to do 5ti minut zapomene. ()