Příběhy ze záhrobí

• USA Tales from the Crypt (více)
Horor / Fantasy / Komedie / Thriller / Povídkový
USA, (1989–1996), 40 h 57 min (Minutáž: 20–39 min)

Tvůrci:

Steven Dodd

Režie:

Walter Hill, Robert Zemeckis, Richard Donner, Howard Deutch (více)

John Kassir, William Sadler, Marshall Bell, Larry Drake, Joe Pantoliano, Billy Zane, Richard Thomas, Lela Rochon, Tim Roth, Amanda Plummer, Timothy Dalton (více)

Série(7) / Epizody(93)

Strážce krypty uvádí příběhy, ve kterých není nouze o černý humor a překvapivé pointy... Seriál se natáčel v letech 1989 - 1996 a vzniklo na 93 epizod. Drtivou většinu z nich produkovala pětice Richard Donner, Joel Silver, David Giler, Walter Hill a Robert Zemeckis. (5150)

šalenka

Nejskvělejší "uvaděč" krátkých příběhů všech dob. Devět životů - 60 %, Hoj, ty Štědrý večere - 65%, Krása na prodej - 60%, Dokonalé líbánky - 75%, Čtyřstranný trojúhelník - 70%, Televizní teror - 95%, Tři už jsou dav - 97%, Věc, která přichází z hrobu - 55%, Břichomluvec - 85%, Kormanův problém - 65%, Pravda zabíjí - 75%, Mrchožrout - 90%. ()

Han22

Skvělý seriál. Popravdě se mi to líbí ještě více než kdysi, protože tak skvělou kombinaci vymazlených příběhů se skvělými pointami, brutálně černého humoru a gore efektů jsem dlouho neviděl. A ti herci... čučel jsem. V kterém seriálu uvidíte Demi Moore, Michaela J. Foxe, Kyla McLachlana, Whoopi Goldberg, Brada Pitta a další a další... EDIT: Tak seriál dokoukán, ke konci jde kvalita dolů, ale hvězdičky neuberu. I když sedmá řada má dobrých dílů jak šafránu, pořád je to asi jediný hororový seriál který se s ničím nesere. Hodnocení všech 93 epizod se sem bohužel nevejde :-( ()

Scytale

Pravděpodobně nejlepší horrorový seriál všech dob a myslím, že nepřeháním, když vezmu v potaz bohužel dlouhotrvající úpadek horrorového žánru a seriálů potažmo i seriálů jako takových. Zombík Uvaděč si na nás připravil pěkně strašidelné historky a pomohl prorazit spoustě dnešních filmových hvězd. ()

Paity

Neskutečná ptákovina, která nesnese srovnání. Když si navíc vezmu, že to má 93 pokračování, tak skutečně nechápu. ()

willis

Crypt Keeper, černý humor a pointa ostrá jako gilotina, to jsou hlavní přednosti těch nejlepších povídek. Je pravda, že to někdy nevyšlo na 100 %, ale nevzpomínám si na žádný vyložený propadák. Naopak ty nejlepší kousky se mi do mého mozku zasekly hodně hluboko. ()

zdeny99

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. Překvapilo mne, kolik známých herců si v seriálu zahrálo (Christopher Reeve, Tom Hanks, Daniel Craige, Billy Zane, Michael J. Fox, Lance Henriksen, Demi Moore, Kirk Douglas, Malcom McDowell...). [3355. hodnocení, 99. komentář, 72%, 530. nejoblíbenější seriál] ()

jesus666

Niektoré príbehy sú za päť a niektoré aj s prižmurením obidvoch očí za slabú jednu hviezdičku. Takže aritmetický priemer sú tri (ak si ešte dobre pamätám matematiku zo základky). ()

drankeryth

Tento hororovy serial bol prvy co som ako prvy v mojom zivote videl a tak preto patri medzi moje oblubene. Niektore poviedky su slabsie ale vacsina je skvela. ()

fr3ak

Hodnocení zatím spíše z nostalgie. Schválně se podívám na pár epizod a zjistím jestli to stále bude mít patřičný efekt :) ()

helraiser

Naprostá dokonalost to se prostě musí nechat. Strážce krypty je dokonalej vyprávěč který předvádí opravdu výborné představení okořeněné výborným černým humorem a jeho příběhy jsou opravdu parádní. Tady byste opravdu hledali nějaké chyby či nedostatky. Nejlepší povídkový seriál který jsem zatím viděl. ()

jauzdu

Zábavný seriál. Snad v každém díle nějaká známá osobnost. Kvanta černého, ale opravdu černého humoru. Takovej večerníček pro dospělé. ()

Brinkley

Moc záhrobních dílů jsem vlastně neviděla a asi jsem měla zrovna štěstí na ty oplývající třeskutým černým humorem. I kdyby šlo objektivně o průměrný seriál, u mě jedna hvězda navíc za Elfmanovu znělku. ()

Nix

Na tohle rád vzpomínám. Je to dobrý soubor povídek, některé zaujmou, jiné už tolik ne, ale to tak bývá, hlavně ale v tý době to bylo něco, co tu chybí. ()

Zemřel herec David Warner

21.01.2022

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

20.05.2021

Arnold Schwarzenegger dlouhodobě patřil k hercům, kteří se účinkování v seriálové tvorbě téměř zcela vyhýbali. Časy se však zřejmě mění a nyní bývalý republikánský guvernér Kalifornie chystá svůj… (více)