Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (125)

manonfire 

všechny recenze uživatele

V podstatě průměrný seriál. Kladem je solidní Joe Penny a jeden díl, který mě naprosto dostal a zejména svým námětem neskutečně ulétl všem ostatním dílům a nejen jim, ale i spoustě slavných filmů s kriminální tématikou. Byl to díl o tlustém pánovi a jeho dávném traumatu, kdy dva muži přepadli jeho rodinu a s pistolí u hlavy jej nutili sledovat, jak mu znásilňují ženu a dceru. Vzal po té po vzoru Charlese Bronsona a jiných mstitelů kriminální situaci ve městě do svých rukou a začal střílet lidi "hrubě nedbalé" zákona. Nic nového, ale ta poslední scéna, kdy Jakeovi vypráví svůj příběh a to, že mu žena nikdy neodpustila, přestože nemohl nic dělat a tak dlouho mu to předhazovala až tomu uvěřil, načež si pod tím dojmem nakonec před Jakem prostřelil hlavu.... Pánové, věřte mi, to bylo tak famózně zahrané, vymyšlené a natočené, že to bylo na Oscara. Ten díl by byl nejméně na devadesát, ale celkově 50% ()

NikoKovac 

všechny recenze uživatele

Tomuhle jsme na chuť nikdy nepřišel, přestože jsem v době devadesátých let a s nimi spojeném boomu všeho amerického vyrůstal. Nejvíc mi vadí ten Jake. Nevím, teplej nejsem a ženskou duši neznám, ale jak se tenhle chlap mohl někomu líbit... upocenej chlupatej slizoun, kterej, na rozdíl od třeba Nicka Slaughtera, kterej byl podobně chlupatej, měl charisma asi jak chcíplá veverka, vždycky to byl takovej vážnej dement, nic odlehčenýho, jako ostatně celej seriál, kde bylo vtipný jen to, jak si lidi pletli Tlusťocha s tím jeho čoklem. Za mě to je příšernej nudnej kýč, ničím zajímavej, dokonce ani tou nostalgií. Hvězda ze soucitu. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Jake a Tlusťoch pro mě byla jen jedna nevýrazná kriminálka z mnoha, kterou jsem občas viděl v mládí v televizi. Hlavní dvojka mě moc nebrala. Nejsem ženská, aby na mě zapůsobil Jake se svou rozepnutou košilí a chlupatým hrudníkem. Moc mě nebavil ani Tlusťoch ve dvojroli se svým psem, ta podoba byla ovšem úžasná. Viděl jsem jen pár dílů, bylo to všechno dle stejného mustru a brzy mě to přestalo bavit. Dnes už není důvod se na tento seriál dívat, je mnoho lepších. Pokud chcete nějakou podobnou starší věc, raději doporučím Profesionály, případně Dempsey a Makepeaceovou. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Jake není moc chytrej, ale má Style(s), McCabe zas není moc hezkej, ale má buldočí kopii sebe sama a ještě navrch asistenta Dereka.. Všichni tři se zkusmo objevili již v Matlockovi, to máme další bizarní postavičku do jazzu, totiž do krimi, když producenti obou sérií hledali sestavu právě pro projekt Jake a tlusťoch.. Další funkční buddy serie.. Nicméně McCabe, co se náladovosti a otravnosti týče, s klidem strčí do kapsy i kulhavce House.. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

V době kdy neexistoval internet, v ČR běželi celoplošně sotva dva kanály byl tento americký krimi seriál celkem hit - tlustý státní návladní Tlusťoch se svým americkým buldočkem Maxem ( jestli po tomto seriálu něco zbylo, tak reklama na tuhle prapodivnou psí rasu ) a jeho soukromý detektiv Jake Styles vřeší inteligentně a akčně případy nejprve v L.A. pak na Hawaii. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Druhá série měla zpoždění kvůli dvěma stávkám: tou první byla stávka scénáristů v létě 1988, kterou následovala na podzim nelegální stávka pracovního oddělení. William Conrad Conrad (J.L. McCabe) tehdy přijel inkognito na Havaj a zůstal v ústraní dokud nebyla druhá stávka rozhodnuta, aby se vyhnul obvinění z konfliktu zájmů. (HappySmile)
  • Po skončení seriálu tvůrci použili postavu policejního lékaře a vyšetřovatele Marka Sloana a vznikl nový, neméně divácky úspěšný seriál Diagnóza: Vražda (od r. 1993). (MTHRFCKR)

Reklama

Reklama