Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Alan00

Nedá se to vůbec srovnat s Kriminálkou Miami nebo Las Vegas.. Je to průměrný český seriál tak asi víte že to není nic moc.. 20% ()

marcelita

Dlouho jsem odolávala stím,že kriminálky nemám stejně ráda a ty české(kromě dobrodružství kriminalstiky,ale to už sem tahám jinou ligu)už vůbec ne,ale po shlédnutí jednoho dílu mě to nějak chytlo a už jich mám pár za sebou a musím uznat,že mě seriál baví.Je to jasná vykrádačka kriminálky las blbas,miami ,new york a já nevím jakých dalších.....někdy je to více či méně komické,ale tím se zabývat nechci . Na závěr vyzvednu herce hlavně Taclíka,který je vtipný jen tím,že je. ()

Whyte

Kreace Novy, vycházející ze všech zahraničních kriminálek, co běží před Televizními novinami. S nezvykle dobrou kamerou, atmosférickou, ale ne výbornou hudbou, nezajímavou režií, slabými náměty případů, dlouhou stopáží, spousty filtrů a přemírou klepajících se ne až tak efektních městských přechodů. Není to nic extra, ale snaha se cení… //50%// (viděno pouze pár nejnovějších běžících dílů Krimi. Anděl2) ()

Ariaan

Dobrý seriál. "Zaujme mě, zůstanu, nevypnu, dokoukám a nemám pocit ztracenýho času". Prostředí, ve kterém žijeme, lidi, které potkáváme na ulici, případy, které se stávají. V záplavě přetechnizovaných amerických krimiseriálů je tohle pohlazení. Baví mě to. ()

kreyson13

Vzhledem k ostatním račkoidním seriálům především na Nově je tohle úplně o něčem jiným. Hlavně Taclíkovi to sedí. Občas se sice (jako člověk znalý branže) chytám za hlavu, ale je to televize a tam je dovolený všechno. Povedlo se to. ()

wooloong

Nic proti, je to vcelku slušně natočený seriál. Jednu hvězdu strhávám za "přechodové vizuální efekty", které měly být pravděpodobně neotřelé, novátorské, kreativní a zajímavé, ale jsou akorát divné a bolí z nich oči. Druhou hvězdu strhávám za příchod Ivany Chýlkové v posledních dílech nebo spíš za její roli. Navzdory tomu, jak se věčně míchá do vyšetřování, všem leze na nervy a chová se na dané pozici naprosto nemožně, je nevýrazná, nevyhraněná a děj nikam neposouvá. Paní Chýlková je dobrá herečka, ale tady ji fakt úplně zazdili. ()

psot

původně 4 hvězdy, ale po startu případů 1. oddělení jsem nucen minimálně jednu odebrat...diametrální kvalitativní rozdíl .. ()

TeachMe

Jedna hvězdička za odvahu to zkusit... Škoda jen, že místo toho, aby šli vlastní cestou, snaží se napodobovat střihem i způsobem šetření americké krimiseriály, kde se aspoň člověk podívá na hezké chlapy a ženský. Bohužel, Anděl tím vyšel jako nuda, nuda, šeď... absolutně mě neumí vtáhnout do děje... ()

Fuego

Dobrý. A dobrý je za tři. Takto hodnotím tento krimiseriál. Jedna hvězda jednoznačně za Davida Švehlíka, který rozhodně dělá čest svému původu. Až nevšedně sympatický mladý herec (ne, nejsem ani gay, ani bi) s příjemně civilním projevem. Druhá hvězda je za Marka Taclíka. Nikdy jsem si nemyslel, že něco takového řeknu, či napíši, protože k jsem v minulosti k tomuto člověku cítil silné antipatie (osobní věc) a ani jako herec mne neoslovoval. Ale jeho Oliver zde v tomto díle se mi prostě fakt líbí. Takže Máro, ať bylo co bylo, teď dobrý! :- ) Třetí hvězda je za nekonečnost seriálu. Co mne totiž vždy nejvíce štvalo na dobrých seriálech bylo to, že skončily. Tady máme zřejmě šanci užívat si déle. Poměrně ambivalentní vztah mám k "obyčejnosti" zápletek, ale i taková bývá kriminalistika a dokonce snad z valné většiny právě taková. A že "andílci" vyřeší všechno takřka blekově a často i do druhého dne? No bóže, vždyť to není dokument, ne? Trochu mi tam schází, zda byl ten či onen díl založen na nějaké pravdivé storry a pokud ano, jak pak dopadl pachatel a další účastníci, ale to už bych chtěl asi moc. Co mi ale leze na nervy jaxviňa je roztřepaná kamera, divné prostřihy a prapodivné barvy. Vážení čeští kameroví umělci, běžte si laskavě páchat umění do art departmentu a nepleťte nám ho do detektivek. Díky ()

JayJay5

Já si náhodou myslím, že seriál vůbec není špatný. Nehraje si na víc, než je podle mého možné. Rozhodně jsou mi daná témata bližší než v amerických verzích kriminálek. Také to, že nejsou všechny postavy superkrásné modelky/modelové s vybělenými zuby v oblecích za statisíce. Prostě jsou to lidi jako my. Ano, o hlavních protagonistech toho moc nevíme, ale proč taky? Není to telenovela o vztazích, ale kriminálka. V opačném případě by se seriál mohl zvrhnout v Ulici. Příběhy jsou pro mě zajímavé. Jistě, některé více, jiné méně. Pro mě rozhodně český seriál, který stojí za to! ()

Serafina

Myslím, že hodnocení kolem 50 % je odpovídající. Seriál má své dobré stránky i špatné stránky, ale celkově je koukatelný, nejlépe když se u toho dělá něco nenáročného, například štrikuje :) Technicky je na úrovni, případy jsou obvykle zajímavé, herecké výkony často skvělé, zvlášť když nějaký starý herecký pard dostane roli odporného záporáka. Ale dalo by se zapracovat na scénáři, na vztazích mezi postavami - nepotřebuju nějaké složité, neustále řešené propletence jako v amerických seriálech, ale tady není vůbec nic a prospělo by to vztahu diváka k postavám. Z mnoha příběhů by se dalo vytěžit víc. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017