Reklama

Reklama

Kriminálka Anděl

(seriál)
TV spot 5
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

Hrají:

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(77)

Obsahy(1)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

(více)

Videa (8)

TV spot 5

Recenze (501)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Komplexní sedmero kriminalistických otázek - Kdo? Kdy? Kde? Jak? Čím? Proč? Výše škody?, vyučované na policejních školách snad již od vzniku kriminalistiky, sice poněkud dostává trhliny pravidelným vynecháváním některého z dotazů, ale celkově seriál dopadl nad očekávání slušně. Některý ze scénáristů má totiž evidentně zkušenosti s fungováním 1. OOK SKPV nebo alespoň pozorně odposlouchal hospodské kecy některého z opilých detektivů. V leckterých detajlech práce hereckých detektivů jsou totiž vidět trefné profesní postřehy, které by si laik z prstu nevycucal. ()

ivishka odpad!

všechny recenze uživatele

Já tak miluju tenhle seriál!!-KECÁM...Větší propadák v dějinách kriminalistických seriálů snad ani neznám..raději bych se podívala na Hercule Poirota nebo Vraždy v Mindsomeru,přestože v tom městečku snad bydlí jen milovníci adrenalínových sportů :-D. Tahle věc co se nabubřele tváří jako Kriminálka Las Vegas a Stropnický, kterého jsem nikdy neměla ani trošičku ráda se tu ukazuje jako ten největší trn v oku. Velice mě mrzí,že se do takového projektu zapojily ikony jako je například Igor Chmela - seznam herců,kteří si zahráli štěk v nějákém z těch úděsných dílů je neskutečný počet avšak je to většinou jakási plejáda pochybných cvoků, snažící se novácky ze všeho udělat senzaci...Podobně pochybné alibi, které díl od dílu stupňují na hlouposti mi evokují známou dětskou hru - městečko Palermo. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděl jsem pouze první díl, mrzí mě, že jsem se nějak nedostal k těm ostatním, protože podle úvodních 55 minut (což nemám ve zvyku - hodnotit seriál dle první epizody) dávám vysoké hodnocení! Kriminálka z moderní doby s prvky "amerických krimi", poměrně málo známí herci v titulní vyšetřovací dvojici je snad i dobrá volba režiséra, občas mi připadali jako český Bodie a Doyle či Walker a Trivette :) Snad ještě nějaký díl stihnu ;) Příjemné překvapení...Doplnění komentáře (po zhlédnutí více dílů): I po zhlédnutí více dílů a několika sérií ponechávám vysoké hodnocení. Opravdu povedená kriminálka s humorem, dobrými případy, sympatickými herci a to vše v moderním kabátu. Jediné, co je škoda, je skutečnost, že je to "pouze" česká verze slovenské krimi Mesta tienov, škoda, škoda, že mnoho případu je prakticky zcela totožných..ale po Tomsovi konečně něco, co je ze současnosti a je to fajn :) P. S. Série po odchodu Martina Stropnického už nebyla tak dobrá. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, nápadité, originální... Ale pouze ve chvíli, pokud netušíte, co je to CSI: Miami, NY a Las Vegas. Věčně mrzutý a uzavřený Stropnický mi až moc připomíná Maca Taylora v první řadě New Yorku, ostatní jsou až moc nijací (Taclík je tu bohužel nesympatický až to tříská dveřma). A nevím proč, ale americká verze mi přijde naprosto reálná (tohle není zrovna moje parketa, takže nevím, co už je možné a co ješte ne), ale naše verze mi přijde jako naprosté sci-fi.:-D ()

UncleG

všechny recenze uživatele

Viděl jsem příliš málo dílů, abych tenhle seroš dokázal pocitivě hodnotit. Ale upřímně musím konstatovat, že všechny epizody, co jsem doposud zhlídnul, byly zatraceně kulhavý. Ono to celé drží pohromadě takovým nějakým podivným chatrným způsobem, stačí menší závan logiky a dějově se nám to sesype. To, že se tam odehrává fůra nerealistickejch a krkolomnech dialogů, přeskočme. Ale nemůžu tvůrcům odpustit permanentní přívaly zhovadilosti - v rozmezí od menších spršek (policista se ptá svědkyně, zda její bratr náhodou neměl v minulosti opletačky se zákonem) až po kolosální tsunami (mordparta se 50 minut tváří, že neexistujou DNA testy... a když si vzpomenou, případ je rázem vyřešen. "Really, dude?" ). ()

Galerie (1 263)

Zajímavosti (127)

  • Pachatelé si v souladu se zákonem zažádali po 25 letech o podmínečné propuštění, bylo jim však zamítnuto. (sator)
  • Natáčelo se ve skutečné hospodě Na Kačabce. Ta se po rekonstrukci objevila i v pořadu Ano, šéfe! (od r. 2009). (rakovnik)
  • Kromě Prahy se natáčelo i v Mladé Boleslavi, Berouně či Posázaví. (hippyman)

Související novinky

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Festival SOUNDTRACK Poděbrady přináší letos již po druhé jedinečnou podívanou ve spojení moderních technologií spolu s poslechem skvělé filmové hudby. Lázeňské město Poděbrady bude ve dnech 24. – 27.… (více)

Reklama

Reklama