Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008 - 2014, 61x55 min

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľúková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Sýkora, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdeňka Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristina Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Sochorová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Konečná Károlyi, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahúl, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Lakčevič, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová Šebesťáková, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Bělašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Špetlíková, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková, Matouš Rajmont, Pavla Ptáčková-Vitázková, Darina Ničová, Jiří Bábek, Milan Peroutka ml., David Vobořil, Róbert Nižník, Jan Holík, Martin Janouš, Braňo Holiček, Eva Kodešová, Viktor Dvořák, Jakub Tvrdík, Petra Nakládalová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Adriana Ballová, Anna Višňovská, Pavel Vondra, Martin Veliký, Peter Trník, Marie Durnová, Jaroslav Mottl, Michal Kubovčík, Matěj Dadák, Zuzana Stavná, Erika Stárková, Petr Stehlík, Denisa Nová, Karel Hynek, Lukáš Pečenka, Petr Halíček, Berenika Kohoutová, Václav Krátký, Jan Lepšík, Helena Plecháčková Korejtková, Jaroslava Pokorná, David Steigerwald, Pavla Beretová, Ladislav Dušek, Nataša Gáčová, Dušan Hřebíček, Josef Jelínek, Pavel Kikinčuk, Martin Trnavský, Petr Bucháček, Zdeněk Dvořáček, Radka Fidlerová, Kateřina Lojdová, Lenka Loubalová, Jana Tučková, Zuzana Ščerbová, Jakub Žáček, Michaela Šalamounova, Marek Holý, Ondřej Kokorský, Otto Liška, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Ladislav Hampl, Ivana Hloužková, Václav Kopta, Zdeněk Rumpík, Martin Sláma, Vojtěch Záveský, Kryštof Čerovský, Martin Dusbaba, Monika A. Fingerová, Filip Homola, Zita Morávková, Ivana Nováčková, Regina Razovová, Oldřich Vlach, Jakub Albrecht, Michal Dalecký, Martin Dědoch, Jiří Kniha, Jitka Smutná, Jan Španbauer, Jan Brožek, Irena Hrubá, Miroslav Kumhala, Jan Loukota, Tereza Nvotová, Zdeněk Stadtherr, Marek Svitek, Jaromír Tlalka, Václav Vydra nejml., Ivo Zubatý, Zdeněk Dryšl, Adrian Jastraban, Zdeněk Košata, Martin Kranda, Stanislav Majer, Marcela Nohýnková, David Prachař, Jiří Vyorálek, Dušan Vodák, Michaela Maurerová, Robert Nebřenský, Jaroslava Obermaierová, Antonín Procházka, Jiří Miroslav Valůšek, Arnošt Janeček, Ondřej Brett, Adam Halaš, Anna Kameníková, Michał Sieczkowski, Jaroslav Slánský, Johana Švarcová, Dana Batulková, Jiří Kohout, Stanislav Lehký, Ondřej Malý, Jiří Maryško, Martin Matejka, Kristýna Nováková-Fuitová, Inna Puhajková, Richard Trsťan, Markéta Frösslová, Bohumil Klepl, Roman Luknár, Lucie Roznětínská, Petr Vaněk, Marek Daniel, Marie Doležalová, Jiří Král, Klára Vostárková, Pavel Zatloukal, Jozef Fila, Jan Hrušínský, Anh Phu Nguyen, Thi Minh Nguyen, Vojtěch Fülep, Jan Monczka, Daniel Simberský, Dušan Sitek, Roman Štabrňák
  • Zeck

Jednou jsem sledoval dokument o čínských Mercedesech. Mají podobný znak, podobný tvar, podobný vzhled. Rozdíl je, že stojí v přepočtu 50 000,- Kč a člověk se v nich zabije při nárazu v 50 km/h. Tento seriál Novy je uplně to samé. Sice vám neublíží fyzicky, ale ve srovnání s americkým originálem je směšný.(1.9.2008)

1. sezóna: Jasně, technologicky to nemá na americké bratříčky. Ale scénáře nejsou hloupé, těch změn vůči divákům oproti běžné policejní praxi není až tolik, má to jemný humor, dobře vyprofilované charaktery kriminalistů, navíc každý díl šlape, jak má. Tohle dělá tým profíků a je radost se na seriál koukat. Určitě velkou roli hraje i to, že jde o remake, takže podruhé už tvůrci vynechali balast. - 2. sezóna: Nějak to jde dolů. Kde v 1. sezóně je humor, práce s detailem (a kávovar), to je zatím, co mám rozkoukané, zbytečně vážné, s řadou zbytečných keců (v 1. sezóně stačily dvě věty a bylo jasno) a jen vnějškově atraktivní. Postupně se to zlepší, jen díly dua Holomek-Pokorný jsou takové bez chuti a zápachu. Ještě že posléze scénáře psal Hudský, ten první díl od Viktorína Šulce byl vyloženě slabý. Pár dílů dosahuje kvalit první série (zhruba od 2x7 do 2x11), ale přesto mi první série přišla ucelenější a kompaktnější, vyhranější i co se detailů týče.(7.6.2012)

• 666teen

Doufám, že Nova dodrží americký zvyk přiblížit nám práci kriminálních sborů po celých státech. Kriminálka Suché Vrbné bude pecka jako prase. A crossover, kde se vachmajstr Stropnický potká s digitálním vachmajstrem Marvanem z Putimi, až si budou předávat digitálního ruského pravicového extremistu Hrušínského....to bude ňamka. Výsledek snažení vypadá asi tak, jako by jste vzali balík kancelářských papírů, nastrkali do něj šest kopíráků a s údivem sledovali, že na poslední stránce máte místo Mona Lisy kosočtverec. Bída. Jedna za Odvahu. P.S. Teď skončil pilot a je tu 32 hodnocení. Takže všichni členové filmového štábu?(1.9.2008)

• Xeelee

Viděl jsem pátý díl a docela to ušlo. Vizuál pěknej a dokonce i kamera něco dělá. Musím se přiznat, že nemám rád fantasmagorické kriminálky jako Las Vegas nebo New York a všechny americké (až na poručíka Colomba) a německé (to je fakt děs!) kriminálky mi přijdou nezáživné a na jedno brdo pořád dokola to samé. Anděl je realističtější. Opravdu mě překvapila několikaminutová scéna, kde hrál nějakej tvrdej metal. Sice občas skřípou dialogy a pár herců prostě neumělo, ale asi se ještě na pár dílů podívám. Jen mě mrzí, že Nova použila scénář z velmi dobře hodnoceného slovenského seriálu Mesto tieňov a jedná se vlastně o remake, který až na herce dělají opět Slováci, stojící za Mestem tieňov.(1.10.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Švehlík a Taclík a jejich vzájemná chemie a fórky, démonická hudba, v menších rolích se tu mihnou (ne)známí herci (Hruška, Prachař, Hoffman, Dyk) -některé případy jsou dost zamotané a jejich rozuzlení není efektní, chybý tomu emoce, ostatní kriminalisté jsou jak šedé myšky (Novotný, Dvořáková), efekty s obrazem (první tři části originální, později rušivé)/// Tak na českou Kriminálku jsem byl zvědavej. Krimi jako žánr moc nevyhledávám, ale tuhle českou partičku jsem si nechtěl nechat ujít. A pratička je to veskrze typizovaná, tak jak to bývá všude. A pak jde o to jestli překonají své konkurenty. Taclíkovi a Švehlíkovi se to povedlo. Dlouho jsem neviděl tak sehranou dvojici. S něma jsem se vždy bavil. S ostatníma už to bylo horší. Co víc Michal Novotný si to u mě trošičku rozházel, protože neměl ani moc prostoru a ani nebyl nijak výrazný. Důležité na tomto žánru jsou samotné příběhy. Dost mi začalo vadit, že je zde vidět jasná inspirace na reálných případech a přišlo mi, že tvůrci nedokáží přijít s něčím vlastním. Přesto seriál není špatný, náhodou mě docela bavil a nejvíc jsem se zajímal o hlavní postavy. Dokonce jsem uvažoval o 4*. Důvod proč to nedám je ten, že žádná část nevybočila z vod mírného nadprůměru a žádná na sebe nestrhla veškerou pozornost. Prostě to chce ještě větší tempo a přidal bych i na akci, pak to bude hodně slušný./// Celkem 69%///(1.12.2008)

• - Díl 10. z 2. série "Klášterní tajemství" byl natáčen na zámku v Kostelci nad Černými lesy. Zámek v Kostelci nad Černými lesy je památkově chráněným objektem České zemědělské univerzity v Praze. (rakovnik)

• - Herec Martin Hofmann hraje od 3. série postavu patologa. V seriálu se už ale objevil v 1. řadě v 5. díle "Smrtelný žert", kde hrál postavu drogového dealera. (devildare)

• - Při scenáristické přípravě tvůrci vycházeli ze zkušeností slovenské produkční společnosti DNA, která pro TV NOVA seriál natáčí a má za sebou úspěšnou dokumentární sérii o největších kriminálních případech Slovenska. (Elwanelyn)