Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008 - 2014, 61x55 min

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Jan Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľuková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Milostný, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdena Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristýna Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Helšusová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Károlyi Konečná, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahul, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Edwards, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Bělašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Špetlíková, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková, Matouš Rajmont, Pavla Ptáčková-Vitázková, Darina Ničová, Jiří Bábek, Milan Peroutka ml., David Vobořil, Róbert Nižník, Jan Holík, Martin Janouš, Braňo Holiček, Eva Kodešová, Viktor Dvořák, Jakub Tvrdík, Petra Nakládalová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Adriana Ballová, Anna Višňovská, Pavel Vondra, Martin Veliký, Peter Trník, Marie Durnová, Jaroslav Mottl, Michal Kubovčík, Matěj Dadák, Zuzana Stavná, Erika Stárková, Petr Stehlík, Denisa Nová, Karel Hynek, Lukáš Pečenka, Petr Halíček, Berenika Kohoutová, Václav Krátký, Jan Lepšík, Helena Plecháčková, Jaroslava Pokorná, David Steigerwald, Pavla Beretová, Ladislav Dušek, Nataša Gáčová, Dušan Hřebíček, Josef Jelínek, Pavel Kikinčuk, Martin Trnavský, Petr Bucháček, Zdeněk Dvořáček, Radka Fidlerová, Kateřina Lojdová, Lenka Loubalová, Jana Tučková, Zuzana Ščerbová, Jakub Žáček, Michaela Šalamounova, Marek Holý, Ondřej Kokorský, Otto Liška, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Ladislav Hampl, Ivana Hloužková, Václav Kopta, Zdeněk Rumpík, Martin Sláma, Vojtěch Záveský, Kryštof Čerovský, Martin Dusbaba, Monika A. Fingerová, Filip Homola, Zita Morávková, Ivana Nováčková, Regina Razovová, Oldřich Vlach, Jakub Albrecht, Michal Dalecký, Martin Dědoch, Jiří Kniha, Jitka Smutná, Jan Španbauer, Jan Brožek, Irena Hrubá, Miroslav Kumhala, Jan Loukota, Tereza Nvotová, Zdeněk Stadtherr, Marek Svitek, Jaromír Tlalka, Václav Vydra nejml., Ivo Zubatý, Zdeněk Dryšl, Adrian Jastraban, Zdeněk Košata, Martin Kranda, Stanislav Majer, Marcela Nohýnková, David Prachař, Jiří Vyorálek, Dusan Vodák, Michaela Maurerová, Robert Nebřenský, Jaroslava Obermaierová, Antonín Procházka, Jiří Miroslav Valůšek, Arnošt Janeček, Ondřej Brett, Adam Halaš, Anna Linhartová, Michał Sieczkowski, Jaroslav Slánský, Johana Švarcová, Dana Batulková, Jiří Kohout, Stanislav Lehký, Ondřej Malý, Jiří Maryško, Martin Matejka, Kristýna Nováková-Fuitová, Inna Puhajková, Richard Trsťan, Markéta Frösslová, Bohumil Klepl, Roman Luknár, Lucie Roznětínská, Petr Vaněk, Marek Daniel, Marie Doležalová, Jiří Král, Klára Vostárková, Pavel Zatloukal, Jozef Fila, Jan Hrušínský, Anh Phu Nguyen, Thi Minh Nguyen, Vojtěch Fülep, Jan Monczka, Daniel Simberský, Dušan Sitek, Roman Štabrňák
  • ivishka

Já tak miluju tenhle seriál!!-KECÁM...Větší propadák v dějinách kriminalistických seriálů snad ani neznám..raději bych se podívala na Hercule Poirota nebo Vraždy v Mindsomeru,přestože v tom městečku snad bydlí jen milovníci adrenalínových sportů :-D. Tahle věc co se nabubřele tváří jako Kriminálka Las Vegas a Stropnický, kterého jsem nikdy neměla ani trošičku ráda se tu ukazuje jako ten největší trn v oku. Velice mě mrzí,že se do takového projektu zapojily ikony jako je například Igor Chmela - seznam herců,kteří si zahráli štěk v nějákém z těch úděsných dílů je neskutečný počet avšak je to většinou jakási plejáda pochybných cvoků, snažící se novácky ze všeho udělat senzaci...Podobně pochybné alibi, které díl od dílu stupňují na hlouposti mi evokují známou dětskou hru - městečko Palermo.(2.7.2012)

1. sezóna: Jasně, technologicky to nemá na americké bratříčky. Ale scénáře nejsou hloupé, těch změn vůči divákům oproti běžné policejní praxi není až tolik, má to jemný humor, dobře vyprofilované charaktery kriminalistů, navíc každý díl šlape, jak má. Tohle dělá tým profíků a je radost se na seriál koukat. Určitě velkou roli hraje i to, že jde o remake, takže podruhé už tvůrci vynechali balast. - 2. sezóna: Nějak to jde dolů. Kde v 1. sezóně je humor, práce s detailem (a kávovar), to je zatím, co mám rozkoukané, zbytečně vážné, s řadou zbytečných keců (v 1. sezóně stačily dvě věty a bylo jasno) a jen vnějškově atraktivní. Postupně se to zlepší, jen díly dua Holomek-Pokorný jsou takové bez chuti a zápachu. Ještě že posléze scénáře psal Hudský, ten první díl od Viktorína Šulce byl vyloženě slabý. Pár dílů dosahuje kvalit první série (zhruba od 2x7 do 2x11), ale přesto mi první série přišla ucelenější a kompaktnější, vyhranější i co se detailů týče.(7.6.2012)

Mě se seriál velmi líbí. Jednak je to podle skutečných kriminálních případů a též Martin Stropnický spolu s Davidem Švehlíkem jsou prima. Nějak mi tam nesedí Marek Taclík. Snad pro jeho špatnou artikulaci slov nebo rychlou a mnohdy nesrozumitelnou řeč. Asi ho neměl při výuce herectví pan Přeučil. 4.května 2010 Musím doplnit své horní řádky : Marek Taclík je "dršťka" a najednou jsem si na jeho mluvu zvykla. Sedí tam, pro hbitý postřeh. Je to výborný seriál a též je výborná Helena Dvořáková. Proto přidávám i 1 hvězdičku.(4.11.2008)

Kriminálka Anděl je další z řady zaručeně ( úspěšných ) seriálů televize Nova něco na způsob americké CSI,protože se snaží vyrovnat zahraniční produkci,nebo alespoń trochu přiblížit, ale to se jim samozřejmě nemůže podařit. Takže zde v první řadě vidíme práci vyšetřovatelů a technici jsou ukázáni jaksi v pozadí. Jen s obsazením role hlavního vyšetřovatele Stropnickým, nebyla moc dobrá volba určitě by se našli pro tu roli vhodnější herci, ale například Ladislav Frej st. jako soudní patolog zase není vůbec špatný.Je to takový starší ostřílený šéf pitevních stolů. No, uvidíme co nám v dalších dílech ještě předvedou. Nebudu tak krutá,když tohle téma krimi je mi dost blízké a dám 3*.(9.9.2008)

• Xeelee

Viděl jsem pátý díl a docela to ušlo. Vizuál pěknej a dokonce i kamera něco dělá. Musím se přiznat, že nemám rád fantasmagorické kriminálky jako Las Vegas nebo New York a všechny americké (až na poručíka Colomba) a německé (to je fakt děs!) kriminálky mi přijdou nezáživné a na jedno brdo pořád dokola to samé. Anděl je realističtější. Opravdu mě překvapila několikaminutová scéna, kde hrál nějakej tvrdej metal. Sice občas skřípou dialogy a pár herců prostě neumělo, ale asi se ještě na pár dílů podívám. Jen mě mrzí, že Nova použila scénář z velmi dobře hodnoceného slovenského seriálu Mesto tieňov a jedná se vlastně o remake, který až na herce dělají opět Slováci, stojící za Mestem tieňov.(1.10.2008)

• - U konce 2. dílu "Bezdomovci" lze spatřit odraz mikrofonu zvukaře v zadním okénku Šmídova Mercedesu, když kolem něj prochází Oliver (Marek Taclík). (rakovnik)

• - Při scenáristické přípravě tvůrci vycházeli ze zkušeností slovenské produkční společnosti DNA, která pro TV NOVA seriál natáčí a má za sebou úspěšnou dokumentární sérii o největších kriminálních případech Slovenska. (Elwanelyn)

• - V seriálu jsou neustále recyklovány registrační značky na vozech. Stejná čísla jsou v různých dílech na různých autech, někdy dokonce i v rámci jedné epizody. Např. značka 0A4 1380 se objevila na nejméně čtyřech vozidlech, takováto kombinace ale nikdy nemohla existovat, neboť české značky nemohou začínat nulou. (Martin_L)