Reklama

Reklama

Kriminálka Anděl

(seriál)
TV spot 7
Krimi / Drama
Česko, (2008–2014)

Hrají:

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(61)

Obsahy(1)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

(více)

Videa (8)

TV spot 7

Recenze (499)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pokus-snaha o českou CSI kriminálku, takový pitival po pětadvaceti letech alespoň co se týká známé policejní praxe ve skutečných případech. Tedy žánr který tady tak dlouho alespoň v nějaké slušné podobě chyběl..Samotný úvod-znělka i hudba jako když z oka vypadly slavným americkým L.A. kriminálkám..Insiprace tedy na místě..Vyšetřovatel Stropnický podle mého-taková malá katastrofa už jen čekám kdy vyberou ještě Žilkovou (pak si mohou střihnou duo po česku Dempsey & Makepeace). Ne, teď vážně opravdu mohli vybrat lépe třeba charismatičtějšího Vašuta nebo Bartošku hodili by se určitě víc a tím nemyslím jen co se týká vizáže..Po prvním pilotním dílu je toho opravdu hodně co by se seriálu dalo seriálu vytknout (proto věřím v nějaké to zlepšení, v tuto chvíli bych zatím vyzdvihl především kameru, překvapivé obrazové postupy a nějaká ta realičnost jednotlivých případů je zde na místě také). Jinak tedy zatím slabší průměr uvidíme jak-si tento nový Novácký projekt povede dál a já si myslím že průměr by to nakonec na naše poměry mohl i být. Jsem zvědav i na samotnou vyrovnanost jednotlivých dílů pokud mi to tedy čas dovolí rád bych jich shlédl co nejvíce.. Apropo proč zrovna Anděl proč ne Praha:-)? ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tak předně - všechny ty americké kriminálky jsou naprosto průměrné. Narativní linie totiž najdeme ve všech detektivkách, od Agathy Christie, přes Hlavního podezřelého až třeba k inspektoru Borůvkovi. Američani je neumí tak dobře, a tak kladou důraz na věci, jako jsou třeba vědecké metody, které se jinde nerozebírají, protože se s nimi počítá prostě automaticky. No a "česká verze?" Kopírování cizích vzorů vám přestane vadit u druhého dílu, je škoda, že se toho o postavách moc nedozvíme, ale i tak tenhle seriál kvalitativně stoupá. Od prvního dílu, který byl z hlediska zápletky velice průměrný, se toho hodně zlepšilo. Jasně nejlepší český seriál podzimu 2008. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Jednou jsem sledoval dokument o čínských Mercedesech. Mají podobný znak, podobný tvar, podobný vzhled. Rozdíl je, že stojí v přepočtu 50 000,- Kč a člověk se v nich zabije při nárazu v 50 km/h. Tento seriál Novy je uplně to samé. Sice vám neublíží fyzicky, ale ve srovnání s americkým originálem je směšný. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Překvapivě nevtíravé a chvílemi dokonce koukatelné. Dialogy se dají poslouchat, rozklepané vizuály přetažené přes filtry už mi lezou ušima, ale v českém rybníčku je to událost nevídaná. Přijít Anděl před Las Vegas, Miami, New Yorkem a ostatními bruckheimerovskými sériemi, řekl bych, že Češi jedou a umějí zabrat. Takhle je to něco podobného jako když v Rusku vznikne Noční hlídka pět let po Matrixu. Chvíli můžete být hrdi, ale pak se stejně vrátíte k originálu. (dodatek o dialozích: po určité době bohužel zvětraly, stejně jako všude jinde. Škoda, škoda.). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

První český pokus o krimiseriál ze soudobé vlny vizuálně děsně efektních kousků. Pokus překvapivě dobrý, a to dávám "jen" 50% - z toho si můžete udělat obrázek o tom, jak špatné jsem to čekal;) Pomiňme obrovský humbuk, který novácky tradičně předcházel premiéře a napřesdržkovou reklamní smršť, která diváka opět dostihla deset minut po začátku prvého dílu (už tak o deset minut zpožděnému díky kvalitnímu zpravodajství a ještě lepším sportovním novinám), a věnujme se seriálu samotnému. Jak už jsem poznamenal, obrazově to bylo poměrně srovnatelné s tím, na co jsme zvyklí ze "západu", hudba byla také fajná, ona vůbec technická stránka v tomto oboru nevzdělaného diváka (mě) neurazí. Tolik k formě, teď obsah...vzhledem k doposud napsanému textu a avizovanému hodnocení je asi jasné, že tady bude problém, respektive několik problémů. Problém prvý - postavy jsou sice vyskládány do povinně jakžtakž pestré stylové palety, ale nedovíte se o nich zhola nic. Problém druhý - tihle divákovi celkem lhostejní hrdinové pronášejí své repliky třemi způsoby: věcným až smrtelně vážným tónem, bezmocně zhnuseným tónem a škodolibým tónem, přičemž to bohužel ani v jednom případě nezní přirozeně. Kupodivu vyrovnaný je poměr zápletek originálních a již několikrát jinde viděných, ale třeba díl s parkourovým vrahounem naprosto likviduje rádobyvtipný senilní svědek a dá se říct, že povinných vedlejších postaviček evokujících třeba chodící kriminální ústřednu Ivy Janžurové z Malého Pitavala je rozhodně víc, než je zdrávo. Na druhou stranu třeba Igora Chmelu v jeho roli zručného manipulátora a především děsného hajzla/domácího násilníka nelze označit jinak než jako až pod kůži libového. Zkrátka a dobře, není toho málo, na čem by se dalo a mělo ještě pracovat, ale mohlo to být znatelně horší. 50% a poznámka, že velký nos ne vždy velkého ducha značí:) ()

Galerie (33)

Zajímavosti (99)

  • Na začátku epizody hraje Oliver (Marek Taclík) na počítači a vyzývá Tomáše (David Švehlík), aby se připojil k němu na server a pomohl mu proti ostatním hráčům. Jenže podle zvuků a záběrů hry se jedná o hru „Call of Duty: Modern Warfare“ – singleplayer (hru pro jednoho hráče), úvodní intro misi, kde máte za úkol jen sestřelovat terče. Takže žádné připojování ani pomoc není možná. (Thommy91)
  • Tento díl je inspirovaný případem loupežného přepadení a vyvraždění podnikatelské rodiny v Bratislavě v dubnu 1994. Reálný případ má oproti epizodě seriálu několik odlišností. Za prvé byli vrahové dva, Róbert Matta a Villiam Hauser, oba byli odsouzeni k doživotním trestům. Motivem byla loupež hotových peněz v různých měnách v celkové hodnotě přes milion slovenských korun. Za druhé se obětmi stala vietnamská rodina, na Slovensku legálně pobývající a podnikající. A za třetí, žádný „záchvěv lidskosti“ se ve skutečnosti nekonal. Pachatelé zabili i osmiměsíční dítě. [Zdroj: bratislavskenoviny.sk] (Dinsberg)
  • Restaurace, kde dojde k vraždě, je Sapori na Vinohradech. (sator)

Související novinky

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Festival SOUNDTRACK Poděbrady přináší letos již po druhé jedinečnou podívanou ve spojení moderních technologií spolu s poslechem skvělé filmové hudby. Lázeňské město Poděbrady bude ve dnech 24. – 27.…

Reklama

Reklama