Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008 - 2014, 61x55 min

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľúková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Sýkora, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdeňka Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristýna Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Sochorová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Konečná Károlyi, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahúl, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Lakčevič, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová Šebesťáková, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Bělašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Špetlíková, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková, Matouš Rajmont, Pavla Ptáčková-Vitázková, Darina Ničová, Jiří Bábek, Milan Peroutka ml., David Vobořil, Róbert Nižník, Jan Holík, Martin Janouš, Braňo Holiček, Eva Kodešová, Viktor Dvořák, Jakub Tvrdík, Petra Nakládalová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Adriana Ballová, Anna Višňovská, Pavel Vondra, Martin Veliký, Peter Trník, Marie Durnová, Jaroslav Mottl, Michal Kubovčík, Matěj Dadák, Zuzana Stavná, Erika Stárková, Petr Stehlík, Denisa Nová, Karel Hynek, Lukáš Pečenka, Petr Halíček, Berenika Kohoutová, Václav Krátký, Jan Lepšík, Helena Plecháčková Korejtková, Jaroslava Pokorná, David Steigerwald, Pavla Beretová, Ladislav Dušek, Nataša Gáčová, Dušan Hřebíček, Josef Jelínek, Pavel Kikinčuk, Martin Trnavský, Petr Bucháček, Zdeněk Dvořáček, Radka Fidlerová, Kateřina Lojdová, Lenka Loubalová, Jana Tučková, Zuzana Ščerbová, Jakub Žáček, Michaela Šalamounova, Marek Holý, Ondřej Kokorský, Otto Liška, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Ladislav Hampl, Ivana Hloužková, Václav Kopta, Zdeněk Rumpík, Martin Sláma, Vojtěch Záveský, Kryštof Čerovský, Martin Dusbaba, Monika A. Fingerová, Filip Homola, Zita Morávková, Ivana Nováčková, Regina Razovová, Oldřich Vlach, Jakub Albrecht, Michal Dalecký, Martin Dědoch, Jiří Kniha, Jitka Smutná, Jan Španbauer, Jan Brožek, Irena Hrubá, Miroslav Kumhala, Jan Loukota, Tereza Nvotová, Zdeněk Stadtherr, Marek Svitek, Jaromír Tlalka, Václav Vydra nejml., Ivo Zubatý, Zdeněk Dryšl, Adrian Jastraban, Zdeněk Košata, Martin Kranda, Stanislav Majer, Marcela Nohýnková, David Prachař, Jiří Vyorálek, Dušan Vodák, Michaela Maurerová, Robert Nebřenský, Jaroslava Obermaierová, Antonín Procházka, Jiří Miroslav Valůšek, Arnošt Janeček, Ondřej Brett, Adam Halaš, Anna Linhartová, Michał Sieczkowski, Jaroslav Slánský, Johana Švarcová, Dana Batulková, Jiří Kohout, Stanislav Lehký, Ondřej Malý, Jiří Maryško, Martin Matejka, Kristýna Nováková-Fuitová, Inna Puhajková, Richard Trsťan, Markéta Frösslová, Bohumil Klepl, Roman Luknár, Lucie Roznětínská, Petr Vaněk, Marek Daniel, Marie Doležalová, Jiří Král, Klára Vostárková, Pavel Zatloukal, Jozef Fila, Jan Hrušínský, Anh Phu Nguyen, Thi Minh Nguyen, Vojtěch Fülep, Jan Monczka, Daniel Simberský, Dušan Sitek, Roman Štabrňák

Komplexní sedmero kriminalistických otázek - Kdo? Kdy? Kde? Jak? Čím? Proč? Výše škody?, vyučované na policejních školách snad již od vzniku kriminalistiky, sice poněkud dostává trhliny pravidelným vynecháváním některého z dotazů, ale celkově seriál dopadl nad očekávání slušně. Některý ze scénáristů má totiž evidentně zkušenosti s fungováním 1. OOK SKPV nebo alespoň pozorně odposlouchal hospodské kecy některého z opilých detektivů. V leckterých detajlech práce hereckých detektivů jsou totiž vidět trefné profesní postřehy, které by si laik z prstu nevycucal.(1.3.2009)

Detektiv:„Kde jste byl včera večer?“ Vyšetřovaný:„V hospodě na fotbale, klidně se zeptejte, byli tam všichni!“ Detektiv na detektivku: „Tak ten je z toho venku.“ Myslíte, že se šli někoho zeptat? Asi ne, ale ono je to vlastně docela realistický, když mě jednou zastavili policajti jak jsem odvážel přepitou kámošku domu autem a ptali se mně, jestli jsem pil, řekl jsem že ne, ať mi klidně dají dejchnout a oni zalezli zpátky a odjeli. Já jí přitom měl jak z praku! Kriminálka Anděl je směšná v tom, jak se snaží být jako bruckheimerovské kriminálky, přitom kdyby jí ta snaha být jako něco jiného nelezla až z uší, nebylo by to špatný. Vedle nějakého Edenu je to doslova klenot.(29.9.2008)

• veronikav

Nevím proč-ale není to ono :-( Není to napínavé -rámus a blikání (hudba a rozmázlý obraz) mě spíš ruší -než napíná :-(( Třeba je to i tím -že se líp kouká na namakané krimi z ciziny -kde všechno dokonale technicky zmáknou -než na krimi obyčejnější -ale více naše :-( Asi je hezčí koukat jakoby na scifi (ta dokonalost vyšetřovacích metod) než na příběhy , které se stanou někde poblíž :-((14.7.2011)

Nevím, zda se dá hodnotit po jednom jediném díle (1x05), ale na české poměry velmi slušná kriminálka. Svou nepatrnou výhodu sice spatřuji v tom, že CSI jsou pro mě jen tři bezvýznamná písmenka, proto nemůžu nadávat na vizuální vykrádačky, filtrové vychytávky, které jsou pro náš kraj velmi neobvyklé. A navíc si zde zahrál významný štěk v délce tří scén můj divadelní idol Honza Hájek.(29.9.2008)

• AppleCore

Co si o sobě kurva myslej?!! Snad jim mohlo bejt jasný, že z toho vzejde jenom další česká sračka. Snaží se ject v duchu CSI a vůbec neví jak na to, melou neuvěřitelně tupý hovadiny, herecký výkony jsou hrozný (až na Stropnickýho) když někdo mluví tak je to jak když čte knížku a logiku to moc nedává. Proč se pořád musej vopičit po něčem co nikdy nemůžou zvládnout? Jedna hvězda ani nevim proč.(4.9.2008)

• - Při scenáristické přípravě tvůrci vycházeli ze zkušeností slovenské produkční společnosti DNA, která pro TV NOVA seriál natáčí a má za sebou úspěšnou dokumentární sérii o největších kriminálních případech Slovenska. (Elwanelyn)

• - Herce Ladislava Freje ztvárňujícího postavu pataloga Karla Benkovského musel kvůli zdravotním potížím ve třetí řadě seriálu nahradit herec Martin Hoffman. Dramaturg Tomáš Feřtek řekl, že se s Ladislavem Frejem domluvili na tom, že po dobu jeho zdravotní indispozice bude nemocná i jeho postava. Dialogy se přepisovaly na poslední chvíli. (navabaca)

• - Herec Jaroslav Plesl se v seriálu objevil jako dvě různé postavy. V epizodě Chladnokrevně (2008) si zahrál právního zástupce pana Hrubeše a v epizodě Klíč (2012) hraje Martínka, přítele zavražděné dívky. (adelina8)