Batman (TV seriál)

Akční / Rodinný / Fantasy / Krimi

USA, 1966–1968, 49 h 59 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Adam West, Burt Ward, Alan Napier, Neil Hamilton, Stafford Repp, Cesar Romero, William Dozier (vyp.), Yvonne Craig, Burgess Meredith, Anne Baxter, Vincent Price, Van Johnson, Carolyn Jones, Frank Gorshin, Linda Harrison, Victoria Vetri, Joe E. Tata, Michael Rennie, Charles Dierkop, Barbara Nichols, Estelle Winwood, Edward Everett Horton, Bruce Lee, James Brolin, Jennifer Gan, Buck Kartalian, Joan Collins, Ted Cassidy, David Lewis, Sid Haig, Vito Scotti, Mae Clarke, Tim Herbert, Richard Reeves, George Barrows, Leonard Bremen, Eric Shea, Don Wilson, Mike Mazurki, Michael Pate, Julie Newmar, Jock Mahoney, Andy Devine, Diane McBain, Jeff Burton, Leslie Parrish, Eartha Kitt, Karen Ericson, Mike Lane, Joan Staley, Corinne Calvet, Howard Duff, James Gammon, Meg Wyllie, Peggy Ann Garner, Phyllis Diller, Francis X. Bushman, Victor French, Woodrow Parfrey, Whitney Blake, Marvin Miller, Edy Williams, Cathleen Cordell, Damian O'Flynn, Diana Ivarson, Jack Kelly, Tisha Sterling, Sherry Jackson, Allen Jenkins, Reginald Denny, Francine York, Norman Alden, Cliff Osmond, Alan Hale Jr., John Mitchum, Joe Flynn, Gypsy Rose Lee, Lisa Seagram, Paul Picerni, Roy Jenson, Ziva Rodann, James Griffith, Ben Alexander, Don 'Red' Barry, Barry Dennen, Jack Carter, William Boyett, George Furth, Roger C. Carmel, Dan Tobin, William H. O'Brien, Myrna Dell, H.M. Wynant, Barbara Stuart, Hal Baylor, Percy Helton, Stanley Adams, Doodles Weaver, Bill Quinn, Fritz Feld, Barbara Morrison, Allen Jaffe, Steve Franken, Paul Bryar, Ben Welden, Kenner G. Kemp, Jeffrey Sayre, Robert Adler, Charlie Picerni, Ann Ayars, Richard Collier, Burt Mustin, Norma Varden, Rusty Lane, Jerry Mathers, Charles Fredericks, Gil Perkins, Arthur Tovey, Werner Klemperer, John Beradino, John Dennis, Paul Mantee, Victor Lundin, Jack Perkins, Lane Bradford, John Crawford, Harry Holcombe, Myrna Fahey, Fran Ryan, John Archer, Ric Roman, Oscar Beregi Jr., Martin Kosleck, Ivan Triesault, Tristram Coffin, Jack Tornek, Harvey Lembeck, Larry J. Blake, Alberto Morin, Kip King, George DeNormand, Leon Alton, Paul Bradley, Jonathan Hole, Ray Montgomery, Peter Mamakos, Cap Somers, Nancy Kovack, John Zaremba, Charles Horvath, Peter Leeds, Cosmo Sardo, Jesslyn Fax, Steve Pendleton, Bill Zuckert, Owen Bush, Timothy Scott, Robert Hogan, Alex Rocco, Skye Aubrey, Boyd 'Red' Morgan, Karl Lukas, Liberace, Mike Ragan, Walter Burke, John Indrisano, Robert Phillips, John Hubbard, Fred Aldrich, George Chandler, William Phipps, Jody Gilbert, Sheldon Allman, Pitt Herbert, Hal K. Dawson, Walter Reed, Marc Cavell, Kem Dibbs, Benny Rubin, Nobu McCarthy, Joy Harmon, Jon Lormer, Kathleen Crowley, Richard Bellis, Richard Bakalyan, Olan Soule, Leonid Kinskey, Herbert Anderson, Clint Ritchie, Alfred Dennis, Bill Williams, Dick Crockett, Theodore Marcuse, John Gallaudet, Milton Frome, Billy Curtis, Donald Briggs, Larry Duran, Larry Gelman, Michael Greene, Steve Conte, Lesley Gore, Duke Fishman, David Fresco, Van Williams, Ken Del Conte, Bill Dana, Stephen Dunne, T.J. Castronovo, Ken Scott, Julie Gregg, Jean Hale, Donna Loren, Deanna Lund, Judy Pace, Vincent Barbi, Albert Carrier, Monique van Vooren, Abel Fernandez, Pamela McMyler, Johnny Seven, Andy Romano, Lawrence Montaigne, William O'Connell, Ron Nyman, Jean Byron, Nicholas Georgiade, Bryan O'Byrne, Skip Ward, Michael Fox, Elizabeth Harrower, Jan Arvan, Jerry Catron, Dina Merrill, Troy Melton, Monty O'Grady, James Gonzalez, Bebe Louie, Nelson Olmsted, Christopher Cary, Kathleen Freeman, James Millhollin, Lloyd Haynes, William Beckley, Dick Kallman, Linda Gaye Scott, S. John Launer, Gail Hire, Del Moore, Howard Wendell, Jane Wald, Shelby Grant, Gary Owens, John Hudkins, Grace Gaynor, Sandy McPeak, Walter Woolf King, Anthony Eustrel, George Bruggeman, Al Checco, Lee Delano, Christine Nelson, Archie Moore, Paul Stader, Jan Watson, Dick Curtis, Vinton Hayworth, Marie Windsor, Paul Smith, Henny Youngman, Jill St. John, Victor Romito, Carl Sklover, William Dozier, Shep Houghton, Murray Pollack, Bernard Sell, Lewis Charles, Alexander D'Arcy, Joseph La Cava, Hal Taggart, George Sanders, Teri Garr, Roy N. Sickner, William Hudson, John Breen, Jack Kruschen, Frankie Darro, Douglass Dumbrille, Chester Jones, Harvey Jason, Warren Miller, Grady Sutton, Ben Astar, Lyn Peters, Robert Miller Driscoll, Ronald Knight, Dan Terranova, Jay Sebring, Chuck Hicks, Donald Elson, June Wilkinson, Richard Peel, Patrick Whyte, Pat Zurica, Jim Henaghan
  • kingik

4% menšina se raduje (mám pocit, že tohle číslo už dnes tak docela neplatí) nad pojetím obou comicsových bardů, ale když odhlédnu, že Batman s Robinem budí v každé epizodě dojem, že by se nejraději chtěli "polaskat", tak toho už tedy moc nezbývá co by stálo za zmínku. Ve studiových kulisách se žádná větší "rajčula" nenadělá a plytkost každé epizody je doménou. Dvě hrdinské postavy tedy dopadly hodně blbě v šedesátých letech. Budily spíše smích než respekt. Klady: snad jen ta úvodní znělka má něco do sebe, ale moc to nevytrhne. Zápory: nemožné ztvárnění postav je urážkou skvělého comicsu, plytké epizody, masky a kostýmy horší než když se někdo namaskuje na maškarní bál, laciné rekvizity, nemožné pojetí příběhů, bídná studiová výprava, všechno špatně. 0%(25.2.2013)

"NANaNaNaNaNaNaNa Batmáááááán..." A protože se na české stanice nedalo dívat, už když jsem byl malý, civěl jsem na to u babičky o letních prázdninách mezi 13:00-14:00 každý den na ORF1. A protože babička pojala pocit, že jsem dopoledne dostal úžeh, když koukám na tu kravinu s lacinými efekty, zloduchy i scénářem, "musel" jsem se koukat i na Alfred Hitchcock Hour, která na Batmana ve vysílacím čase navazovala... Zlaté dětství...(25.2.2013)

Tento seriál ešte za čias, keď u nás existoval len tzv. prvý a druhý program, sa dal sledovať na rakúskej ORF, myslím, že vtedy to bol dosť obľúbený seriál pretože sme ho pravidelne sledovali. V dnešnej dobe by už nenadchol, mal slabé efekty, staromódne kostýmy a naivný dej, ale netreba zabúdať, že to bol seriál, ktorý sa natáčal ešte v 60. rokoch minulého storočia.(16.1.2016)

• kaylin

Batman a Robin v tomhle provedení prostě nejsou superhrdinové, k nimž může někdo vzhlížet, ale spíš postavy dětských poučných filmečků. Jako takové je nejvhodnější celý seriál chápat. Pak si ho možná užijete. Když je vám devět. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/batman-serial-1966-1968-50.html(5.5.2013)

dost dobrej seriál,který jsem jako malý a později dospívající klučina sledoval na ORF,protože u nás,pokud vím ho nikdy nedávali-velká škoda!!V dnešní době to samozřejmě může působit trapně,ale ti,kteří tu v recenzích píší,že je to pro 4% nebo že hrdinové vypadají moc buzerantsky,tak je na nich vidět,že Batmana vůbec neznají a viděli ho poprvé až z Burtonových filmů a nebo z těch Nolanových sraček-jinak by totiž věděli,že tento seriál(a následný celovečerní film) přesně vypovídají o komixovém batmanovi té doby-v těch 60 letech to vůbec nebyl ten dark knight jakýho známe dnes,ale bylo to ůplně přesně tak "přiteplený" jako je v tomto seriálu-a v tomto má seriál můj velký obdiv,že opravdu zachoval ducha a atmosféru těchto detektivních(a dost naivních a ujetých) komixů-v té době se kladl důraz spíše na detektivní zápletku těchto story než na nějakou temnotu,kterou proslul tento komix až později,proto tomuto seriálu dávám pět hvězd,ačkoli z dnešního pohledu působí více než trapně,mě se prostě ten komixovej feeling velice líbí(8.3.2015)

• - Adam West (Batman) dostal od štúdia povolenie ísť raz na Halloween v batmanovskom obleku a na Batmobile. Takto oblečený navštívil tri domácnosti a ľudia, ktorí v nich bývali, takmer zamdleli od úžasu pri pohľade na Batmana a Batmobil odstavený pred ich domom. (T2)

• - Do scén jsou jakoby komixově přidávány nápisy vyjadřující zvuky "bitky". (galba)

• - Role Tučňáka byla nabídnuta Spenceru Tracymu. Ten řekl, že klidně roli přijme, ale jen pokud mu bude dovoleno zabít Batmana (Adam West). (Zdroj: Cinema)