Batman (TV seriál)

• Německo

Batman

Akční / Rodinný / Fantasy / Krimi

USA, 1966 - 1968, 49 h 59 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Adam West, Burt Ward, Alan Napier, Neil Hamilton, Stafford Repp, Cesar Romero, William Dozier (vyp.), Yvonne Craig, Burgess Meredith, Anne Baxter, Vincent Price, Van Johnson, Carolyn Jones, Frank Gorshin, Linda Harrison, Victoria Vetri, Joe E. Tata, Michael Rennie, Charles Dierkop, Barbara Nichols, Estelle Winwood, Edward Everett Horton, Bruce Lee, James Brolin, Jennifer Gan, Buck Kartalian, Joan Collins, Ted Cassidy, David Lewis, Sid Haig, Vito Scotti, Mae Clarke, Tim Herbert, Richard Reeves, George Barrows, Leonard Bremen, Eric Shea, Don Wilson, Mike Mazurki, Michael Pate, Julie Newmar, Jock Mahoney, Andy Devine, Diane McBain, Jeff Burton, Leslie Parrish, Eartha Kitt, Karen Ericson, Mike Lane, Joan Staley, Corinne Calvet, Howard Duff, James Gammon, Meg Wyllie, Peggy Ann Garner, Phyllis Diller, Francis X. Bushman, Victor French, Woodrow Parfrey, Whitney Blake, Marvin Miller, Edy Williams, Cathleen Cordell, Damian O'Flynn, Diana Ivarson, Jack Kelly, Tisha Sterling, Sherry Jackson, Allen Jenkins, Reginald Denny, Francine York, Norman Alden, Cliff Osmond, Alan Hale Jr., John Mitchum, Joe Flynn, Gypsy Rose Lee, Lisa Seagram, Paul Picerni, Roy Jenson, Ziva Rodann, James Griffith, Ben Alexander, Don 'Red' Barry, Barry Dennen, Jack Carter, William Boyett, George Furth, Roger C. Carmel, Dan Tobin, William H. O'Brien, Myrna Dell, H.M. Wynant, Barbara Stuart, Hal Baylor, Percy Helton, Stanley Adams, Doodles Weaver, Bill Quinn, Fritz Feld, Barbara Morrison, Allen Jaffe, Steve Franken, Paul Bryar, Ben Welden, Kenner G. Kemp, Jeffrey Sayre, Robert Adler, Charlie Picerni, Ann Ayars, Richard Collier, Burt Mustin, Norma Varden, Rusty Lane, Jerry Mathers, Charles Fredericks, Gil Perkins, Arthur Tovey, Werner Klemperer, John Beradino, John Dennis, Paul Mantee, Victor Lundin, Jack Perkins, Lane Bradford, John Crawford, Harry Holcombe, Myrna Fahey, Fran Ryan, John Archer, Ric Roman, Oscar Beregi Jr., Martin Kosleck, Ivan Triesault, Tristram Coffin, Jack Tornek, Harvey Lembeck, Larry J. Blake, Alberto Morin, Kip King, George DeNormand, Leon Alton, Paul Bradley, Jonathan Hole, Ray Montgomery, Peter Mamakos, Cap Somers, Nancy Kovack, John Zaremba, Charles Horvath, Peter Leeds, Cosmo Sardo, Jesslyn Fax, Steve Pendleton, Bill Zuckert, Owen Bush, Timothy Scott, Robert Hogan, Alex Rocco, Skye Aubrey, Boyd 'Red' Morgan, Karl Lukas, Liberace, Mike Ragan, Walter Burke, John Indrisano, Robert Phillips, John Hubbard, Fred Aldrich, George Chandler, William Phipps, Jody Gilbert, Sheldon Allman, Pitt Herbert, Hal K. Dawson, Walter Reed, Marc Cavell, Kem Dibbs, Benny Rubin, Nobu McCarthy, Joy Harmon, Jon Lormer, Kathleen Crowley, Richard Bellis, Richard Bakalyan, Olan Soule, Leonid Kinskey, Herbert Anderson, Clint Ritchie, Alfred Dennis, Bill Williams, Dick Crockett, Theodore Marcuse, John Gallaudet, Milton Frome, Billy Curtis, Donald Briggs, Larry Duran, Larry Gelman, Michael Greene, Steve Conte, Lesley Gore, Duke Fishman, David Fresco, Van Williams, Ken Del Conte, Bill Dana, Stephen Dunne, T.J. Castronovo, Ken Scott, Julie Gregg, Jean Hale, Donna Loren, Deanna Lund, Judy Pace, Vincent Barbi, Albert Carrier, Monique van Vooren, Abel Fernandez, Pamela McMyler, Johnny Seven, Andy Romano, Lawrence Montaigne, William O'Connell, Ron Nyman, Jean Byron, Nicholas Georgiade, Bryan O'Byrne, Skip Ward, Michael Fox, Elizabeth Harrower, Jan Arvan, Jerry Catron, Dina Merrill, Troy Melton, Monty O'Grady, James Gonzalez, Bebe Louie, Nelson Olmsted, Christopher Cary, Kathleen Freeman, James Millhollin, Lloyd Haynes, William Beckley, Dick Kallman, Linda Gaye Scott, S. John Launer, Gail Hire, Del Moore, Howard Wendell, Jane Wald, Shelby Grant, Gary Owens, John Hudkins, Grace Gaynor, Sandy McPeak, Walter Woolf King, Anthony Eustrel, George Bruggeman, Al Checco, Lee Delano, Christine Nelson, Archie Moore, Paul Stader, Jan Watson, Dick Curtis, Vinton Hayworth, Marie Windsor, Paul Smith, Henny Youngman, Jill St. John, Victor Romito, Carl Sklover, William Dozier, Shep Houghton, Murray Pollack, Bernard Sell, Lewis Charles, Alexander D'Arcy, Joseph La Cava, Hal Taggart, George Sanders, Teri Garr, Roy N. Sickner, William Hudson, John Breen, Jack Kruschen, Frankie Darro, Douglass Dumbrille, Chester Jones, Harvey Jason
  • Zodd

Klasická hraně-cartoonová adaptace slavného komiksového superhrdiny, která se stala kultovní právě pro svou ironickou špatnost. Adama Westa musela hodně role poznamenat (cameo v tBBT, starosta ve Family Guy, popř. Catman ve Fairly OddParents), nedávno však zemřel. Taky záleží na náladě, s jakou se díváte, Joker vypadá víc nevinně než původní Ronald McDonald.(18.9.2017)

Seriál teplejší než Doktor z hor, ale narozdíl od té německé limonády, má tento dnes již nesledovatelný kult své kouzlo. A tuhle znělku jsem jako malej capart vyrůstající na ORF prostě žral http://www.youtube.com/watch?v=1jgE-lrfZ3k Bet- mééééén:))(14.7.2010)

"NANaNaNaNaNaNaNa Batmáááááán..." A protože se na české stanice nedalo dívat, už když jsem byl malý, civěl jsem na to u babičky o letních prázdninách mezi 13:00-14:00 každý den na ORF1. A protože babička pojala pocit, že jsem dopoledne dostal úžeh, když koukám na tu kravinu s lacinými efekty, zloduchy i scénářem, "musel" jsem se koukat i na Alfred Hitchcock Hour, která na Batmana ve vysílacím čase navazovala... Zlaté dětství...(25.2.2013)

• kingik

4% menšina se raduje (mám pocit, že tohle číslo už dnes tak docela neplatí) nad pojetím obou comicsových bardů, ale když odhlédnu, že Batman s Robinem budí v každé epizodě dojem, že by se nejraději chtěli "polaskat", tak toho už tedy moc nezbývá co by stálo za zmínku. Ve studiových kulisách se žádná větší "rajčula" nenadělá a plytkost každé epizody je doménou. Dvě hrdinské postavy tedy dopadly hodně blbě v šedesátých letech. Budily spíše smích než respekt. Klady: snad jen ta úvodní znělka má něco do sebe, ale moc to nevytrhne. Zápory: nemožné ztvárnění postav je urážkou skvělého comicsu, plytké epizody, masky a kostýmy horší než když se někdo namaskuje na maškarní bál, laciné rekvizity, nemožné pojetí příběhů, bídná studiová výprava, všechno špatně. 0%(25.2.2013)

• Rominator

Van Williams a Bruce Lee jako The Green Hornet a Kato měli "okenní cameo" (objevili se v okně ve chvíli, kdy Batman a Robin šplhali nahoru) v délce 25 vteřin v epizodě s názvem "The Spell of Tut". Později v té samé sezóně se ještě objevili ve dvou crossover epizodách "A Piece of the Action" a "Batman's Satisfaction", kde se v Gotham City snaží dopadnout plukovníka Gumma.(7.5.2012)

• - Batmobil je postavený na základe konceptu Lincolnu Futura z roku 1955, ktorý v roku 1965 odkúpil za jeden dolár George Barris. (Raccoon.city)

• - Role Tučňáka byla nabídnuta Spenceru Tracymu. Ten řekl, že klidně roli přijme, ale jen pokud mu bude dovoleno zabít Batmana (Adam West). (Zdroj: Cinema)

• - Tvorca Batmobilu George Barris dostal na jeho výrobu 15,000 amerických dolárov a na jeho zostrojenie mal čas len 2 týždne. (T2)