Kriminálka Anděl

TV spot 7
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Markussis

Nuda až na půdu. Vždy když toto sleduji, mám pocit, že se dívám do prázdné a potemnělé lednice. U seriálu když už né trapnost, tak naopak jen sterilita a zase jen sterilita. Bohužel ať už jde o seriály romantické, seriály z nemocničního prostředí nebo krimi, tak nám současná televize servíruje jeden umělý prefabrikát za druhým. Však o nějaké zajímavé myšlence, pokroku anebo ,nedej bože, o filmařské invenci nemůže být ani řeči. ()

laky158

Vážená Novo, hlavně mě štve to Vaše slovo "zatýkám". Každej kdo jen trochu čuchnul k trestnímu řádu, tak ví, že se zatýká jen na příkaz soudce (§69 TŘ). Osoba podezřelá ze spáchání trestného činu může být ze strany policejního orgánu Z A D R Ž E N A (§75 a 76 TŘ). Když to člověk sleduje a říká si, že je to docela fajn, tak to poserete v každym díle timhle slovem. ()

Ferinka

A to že mám vinohradské divadlo opravdu ráda! jedna z mála záležitostí, kterou si nenechám každoročně, ujít je kousek na prknech ve Vinohradech... Nicméně.. a omluvte moji politickou vsuvku - pan ministr nehrál lépe před svým jmenováním, ani po něm. Celkově se však nejedná patrně o chybu herců, ale spíše tvůrců. Nejsem detektiv, ale debilní otázky typu: "ty lidi si to nezaloužili, ne?", patrně detektivové v hlavním vyšetřování asi nevedou.. ()

herr_carter

Viděny asi 3 epizody.......nebýt těch šašků v hlavních rolích, urputně se snažíce napodobit svoje západní kolegy, měl by tenhle krimiseriál i docela scénáristický potenciál..............moje hodnocení = 4 z 10. ()

insurgentes

Nejdříve jsem myslel, že sledovat delší dobu po sobě záběry na Stropnickýho, kterej nejen že není herec, nýbrž je odporná lidská kreatůra, pro mě nebude únosný. Samozřejmě, stropnický tomu nijak nepomáhá, ani neherečka Dvořáková a neherec Novotný, ale bavilo mě dívat se na duo Taclík - Švehlík. Co se krimynalystických postupů týká, je na tom hodně vidět ten standard Novy, jejíž diváci maj v průměru o 30 menší IQ než zbytek populace, takže například počítačový srovnávání fotek s nalezenou lebkou probíhá na monitoru rychlostí, jakou by to zpracovalo leda tak Z. X. spektrum, jestli teda ještě někdo ví, co to je. A dal bych vážně o jednu hvězdičku víc nebýt těch střihů á la pokažená telka, ze kterých mě už chvílema bolela hlava. ()

Lukoboss

Myslím, že po třech dílech už můžu vyslovit určitý verdikt. Rozhodně je to v českém filmovém prostředí (hlavně, co se týče kriminálek) příjemné oživení. Už jsem byl opravdu přesycen všemi těmi stupidními seriály, které mají dojmout, ale spíš je vám z nich na blití. Bohužel, když se ale Anděl (pořád ten název nechápu) srovná s americkým originálem, což určitě udělá každý, protože tady je patrný zdroj nápadů, je to nedotažené, pořád tomu někde něco chybí.. Taky je vidět, že na to neměli tvůrci takový rozpočet, jako jejich kolegové z USA, což je pochopitelné. A na závěr - nejhorší na celém seriálu je křídová tabule (ano, čtete správně!), kterou mají vyšetřovatelé v kanceláři. Jako pardon, ale křídová tabule je vážně přežitek. ()

rozbris

Prozatím jich moc nebylo ještě v televizi, ale po těch 5 dílech mohu konstatovat, že se to vyrovná zahraničním kriminálním seriálům a řekl bych, že je to i lepší. Tak hodně štěstí a nepokažte to;-) ()

brooklyn73

Prvni dva dily me neuveritelne chytly.Hodnotil jsem 4 mi hvezdami.Po sledovani dalsich casti mne vsak me nadseni opustilo,i kdyz stale se jedna o lepsi nadprumer. S prihlednutim k tomu co jsem mohl z nasi domaci-ceske produkce shlednout, mi tento serial stale pripada jako z jineho sveta. Reziserum Robertu Svedovi,Peteru Bebjakovi a Gejzovi Dezorzovi se podarilo skvele navodit drsnou, ostrou atmosferu nasi spolectnosti.Nakolik je tato atmosfera realisticka u nas nemohu bohuzel soudit.Kazdopadne je velice pusobiva. Herci odvedli svou praci na 100%, pouze mam vyhrady k Helene Dvorakove,ktera svym hereckym projevem bohuzel nedosahuje urovne dalsich 5ti hlavnich muzskych protagonistu. Hudba skvele pomaha dokreslit jiz zminovanou atmosferu. ()

xaver

Na naše poměry celkem slušně zpracovaný detektivní seriál, ale kvalita neodpovídá bombastické reklamě, která ho předcházela. Tato reklama ho spíš poškodila, protože divák od toho očekával víc. Herecké výkony jednotlivých představitelů jsou taky slušné. Postavy jsou vykreslené celkem věrohodně, žádní supermani, ale normální lidi se svými slabostmi, problémy a pod. Co však jednoznačně lze seriálů vytknout je zcela nepochopitelné prolínaní jednotlivých scén, kdy se obraz roztřese tak nepříjemně, až z toho občas bolí oči i hlava. Nepochopil jsem, co tím „autor“ sledoval. To podstatně snižuje kvalitu snímku, proto dávám jenom 3* nebo až 3? ()

Kuny27

nadprůměrná kriminálka, která mě dost bavila. Některé díly samozřejmě slabší, ale některé naopak dost silné. Určitě zajímavé témata. Herecky celkem fajn, kamera chvalitebná. ()

klukluka

Bavilo a baví mě na to koukat, vysílat to veřejnoprávní televize, mělo by to tady úplně jiný čísla (aktuálně 48%). Jestli mi něco vadilo, tak ten zelenej filtr, do kterýho to zabalili a udělali z něj nepěkný poznávací znamení téhle jinak zdařilé krimi. Do očí mě taky pokaždé praštil ten sterilní policejní open space. Scénáře se cizelovaly, na výrobě se ale šetřilo. ()

Hanys_

První díl "přelomového seriálu TV NOVA", který jen a pouze vykrádá scénář svého staršího slovenského bratříčka Miesto tienov a ve srovnání s ním těžce nestíhá.Naprosto k smíchu. ()

matthew.d

Evidentní kopírka Bruckheimerových sérií C.S.I., která má však v českém podání hned několik háčků. Zaměření se na "obyčejnou" kriminalistiku je celkem jasné. Forenzní specialisté by vypadaly v našich podmínkách jako parodie. Bohužel tím ale seriál ztrácí možnosti jak diváka vědeckými metodami oslnit a více ho vklínit do samotného příběhu. Nezbývá tedy než se spoléhat na sílu samotného případu, kterému přidává na zajímavosti fakt že prý "vychází ze skutečných událostí." Zatímco díly C.S.I. sázejí většinou na paralelní sledování dvou případů, v "Andělovi" se řeší pouze jeden a to při stejné stopáži. Logicky pak vyplívá, že je český seriál zdlouhavější, celkově ukecanější a v očích diváka nemá správnou gradaci. Ve finále chybí nějaký cliffhanger, reps. nějaké překvapivé zjištění kriminalistů, které by diváka alespoň minimálně "dostalo". Čeští tvůrci si vypůjčují od amerických kriminálek především stylové vychytávky. To se týká: a) filtrovaných flashbacků, které divákům ukazují, jak se případ odehrál. Je však dost rozdíl, pokud je divákům servírována v tomto podání vražda či nehoda s bizarními okolnostmi (Amerika), nebo vydírání bezdomovce, který při tom chudák zemřel na infarkt. (Česko) b) Záběrů poukazující na charakteristiku města (průlety, zrychlené statické záběry atp.). Zatímco v amerických verzí umocňují genius loci města, které je neoddělitelnou součástí případu, v Kriminálce Anděl jsou zapojeny kvůli efektu a jsou pouhou snahou o kopii vizuálního stylu svých amerických originálů. Pokud probíhá děj v exteriérech, je vše ještě jakž takž ok, ale v okamžiku, kdy tvůrci tvoří ve studiu, je zle. Prozrazuje je nejen zcela šméčkové zařízení a neuvěřitelnost mizanscény (to se týká např i seriálu Comeback), ale celkově moc televizní způsob zabírání děje, které spíše než C.S.I. připomene Redakci. A to samozřejmě i díky Michalu Novotnému, který je prostě příšerný, nepřirozeně se chová před kamerou a moc prozrazuje, že je tenhle seriál shite. Ostatní herci ještě ujdou, nejlépe dopadl asi Švehlík se Stropnickým. Nejhorší ze všeho je však zvuk. Vždycky jsem nesnášel postsynchro, ale tady bych snad přehodnotil. Pokud položení pera okamžitě prozradí, že se natáčí v obrovském studiu a zvuk nepůsobí vůbec přirozeně, je něco špatně. Co se týče postav, opět je to jen prachsprostá loupež z americké série (nejmarkantnější: patolog, a charismatický šéf, který je ztělesněním morálního dobra a zároveň je trochu "wierdo"). Tedy: Pokud by Bruckheimer Novu žaloval, má to vyhrané. ()

Pussycat18

Zrovna v minulém díle se nás čsfdáky snažili koupit tím, že na serveru ČSFD hledali nějaký film! Ale mě si nekoupí, nenene! Jako zvuková clona, dobrý, jako občasný pokuk na nějakou rádoby krimi scénu, dobrý, jako seriál na hlavní vysílací čas, špatný! ()

Ripley

20% za strašné herecké "výkony".Bohužel jsem se i vážným dialogům a monologům musel smát.Kriminalisté působí nevěrohodně.Je to jen nepodařená kopie zahraničních krimiseriálů. ()

Bohemák

Občas docela hezké zápletky, ale jinak jsou to prostě Nováci a ti svůj stín asi těžko překročí. Seriál se snaží být strhující, vtipný a napínavý ve velmi špatné linii. Působí trochu jako parodie na zahraniční kriminálky. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017