Kriminálka Anděl

TV spot 2
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

#47

Za prvé mi to nedá a rýpnu si do zdejších kritiků...mám pocit že řada z nich se pouze věčně veze na vlně většinového trendu, tj. to co běží na Nově či Primě, popř. co natočil Troška, Soukup, Olmer atd. to strhat za každou cenu protože se to prostě nosí. Srovnávat českou Kriminálku Anděl s CSI je tochu nefér, byť je ta inspirace očividná, originál je originál ale Čechy jsou Čechy a zkuste mi říct která čeká porevoluční kriminálka je lepši...Eden je minimálně o ligu níž, Tomsa je už dnes směšný (no možná byl i tenkrát), Četnické humoresky nebo Dobrodružství kriminalistiky jsou úplně o něčem jiném (stylové zachycení atmosféry první republiky, druhé historické exkurze do kriminalistické kuchyně), podobně se dá hovořit o celé řadě retro-kriminálek z dílny České televize. Ať už jde o kameru, hudbu, střih či efekty...většina toho je na české poměry vynikající a herecké obsazení je neméně zajímavé (Stropnický se mi líbil jako šéf kriminálky už v Boleru, škoda že nezlanařili ještě třeba Vašuta). Neříkám, že je moje hodnocení definitivní, ale výrazdější změny nečekám. Mj. jsem zvědav jak si poradí přiští rok Soukup s Kriminálkou Modrava, každopádně letošní novácký triptych Comeback - Soukromé pasti - Kriminálka Anděl mě velmi mile překvapil. ()

Axident

Nvzdory velké chuti moci říci - konečně neostudný, nový český seriál, to nemohu udělat ani v nejmenším. Nevím, buď jsem zaujatý nebo naši tvůrci nedokáží natočit nic autentického nebo mi vadí to české postředí, jsa zdeformován ze sledování kvalitních seriálů v angličtině (Life On Mars, The Black Donnellys...) Každopádně druhý díl už jsem musel po čtvrt hodině vypnout, protože z něj tak trčí úporná snaha být "in" (střihy, prostřihy, znělky) a obludná herecká kostrbatost, snažící se k uzoufání marně přiblížit drsňákovství a přitom lidskosti zahraničních kolegů, že jsem byl opět jen a především znechucen a rozesmutněn... Hrůza... ()

Mike.mk1

Kdybych neznal CSI tak bych si řekl, tv nova se snaží o cool kriminálku a moc jí to nejde. Situace je ale jiná a já si říkám, tv nova se snaží napodobit cool kriminálku a taky jí to nejde, od odpadu to zachrání snad jenom pár slušných herců a snaha o něco "nového". Kvalitní kriminální seriály a filmy už u nás asi nadobro skončily. ()

Heavyman

Neoriginální český seriál, který dobře kopíruje ostatní kriminálky ve stylu Miami a New York a ty já nemám vůbec rád. Ovšem herci v hlavních rolích jsou dobří. ()

RedDuck

První díl katastrofa. Zápletka a akčnost žádná, pokud je to podle skutečných událostí je třeba aspoň více ukázat vyšetřovatelské metody aby k tomu detektivové nepřicházely jako slepí k houslím. Nefungující obsazení, dialogy nezajímavé a ani tak je postavám nevěřím. A seznámení se s postavami je nulové. Záběry "pulzujícího" města působí naprosto nepatřičně, bo dynamika děje je nulová - v kanceláři se uhryzávaj nudou. Celkově musím říct ,že nemám rád celkově koncept těhle amerických kriminálek a radši bych něco atmosféricky přátelského, vizuálně příjemného a zajímavého ohledně zápletky. Ale český pokus prvním dílem selhal i v tom co je v téhle odnoži kriminálek dobré. ()

Heroine odpad!

Nejsem žádný uctívač amerického filmu, ani tamní tvorby. Dokonce se mi americké filmy hnusí stejně tak, jako ty české. Ale proč Češi dělají to, že se snaží být Američani za každou cenu, to fakt nechápu. Nejde jim to, jsou v tom trapní a neobratní, a jejich tématické, nápadové, ale i konkrétní krádeže jsou velice znát. Jakým způsobem spolu postavy mluví, jak to vypadá v jejich kancelářích a laboratořích, jaké mají auta a oblečení, to všechno je jenom holá krádež. Nic z toho není český nápad, ani české téma. K tomu jsou to velice slabé případy, a když si to celé porovnám s CSI Las Vegas, musím se stydět za to, že jsem Čech. ()

char_t

Zas jednou půjdu proti proudu a za první tři série dám i tu čtvrtou hvězdu. Je to sice trochu tlačenka, být to amerika tak asi nad průměr nepůjdu, ale na současnou českou tvorbu je to hodně dobré. Lepší jsou až Případy 1. oddělení. Na začátku čtvrté řady snižuju zpět na tři, a jestli to takhle půjde dál, tak za pár dílů půjdu ještě níž - tohle museli psát scénáristi v silném alkoholovém opojení, jinak si ten kvalitativní skok nedovedu vysvětlit... ()

Ydrosten

Všiml jsem si několika věcí, které musí obsahovat každý krimi seriál : 1~ díl pojednávající o smrti politika. 2~ díl pojednávající o smrti policisty. 3~ díl o okrádání starších lidí. 4~ díl odehrávající se na boxerské půdě ( 99% těchto vyšetřování prokáže že zápas byl zmanipulován ) 5~ hlavní hrdina je postřelen ( nijak vážně ) 6~ někdo z hlavních hrdinů ztratí paměť ( v dalším díle už je ale v pořádku ) 7~ někomu z hlavních hrdinů, unesou někoho z rodiny. 8~ je nutné vyměnit několik aktérů z týmu. 9~ díl o vykradení banky ( v podstatě je povinné dát na každou sérii minimálně 3 přepadení banky ) 10~ povinný vánoční díl ( hrdinové většinou nestíhají večeře a dárky atd. - holt práce ) 11~ komplikace z mimomanželským sexem ( většinou podvádí všichni, všechny se všemi ) 12~ díl o korupci ve vlastních řadách. 13~ díl obsahující výjimečnou přírodní katastrofu ( v ČR povodně. V cizině tornáda a hurikány ) 14~ několikadíl pojednávající o mafii. 15~ díl o slušné prostitutce ( většinou zamilované do policisty co případ vyšetřuje ) 16~ díl odehrávající se během pobytu hrdiny na dovolené. + obvyklá vata o nevěře, krádežích, podvodech atd. Takže Andělská parta není ničím vyjímečná, než jiné party rozeseté po celém světě. Za 2 hvězdy. ()

Hapretor

Trapné a nudné. Když už je kriminálek jak nas... - jak velkých amerických měst - potřebujeme i my vlastní kriminálku. Ale myslím, že producenti se sekli s názvem. Kriminálka New York, Kriminálka Hawai, Kriminálka Los Angeles, Kriminálka Boston, Kriminálka Chicago, ... tedy u nás jednoznačně Kriminálka Praha !!! ()

BeranSon

Na české poměry je toto v posledních letech seriálová špička. Těžko říci jak, ale tvůrci na nově dokázali nějak zkomponovat trefnou kriminálku z našeho prostředí. Je jasné, že se chce anděl zoufale podobat zaoceánským bratrům z oboru detektivek, ale i tak se drží své lajny a má svůj osobitý, sic zdráhavý, ale i tak osobitý styl. Herecky jsem spokojen, režijně se špice nekoná a scénáristicky je to rozhodně zajímavější seriál. Český nadprůměr... - 7/10 - ()

NiaWolf odpad!

Ztráta času. Herci jsou nesympatičtí, dialogy nudné, napětí téměř žádné. Příjde mi, že se až moc snaží navodit tajemnou atmosféru, ale výsledek je stejně žalostný... ()

Dimo

Na český seriál od Novy dostatečné. Avšak neoslovil. Seriál chce být zajímavý hlavně moderním stylem kamery, avšak prostřihy se zasekávanou a rozostřovanou kamerou občas tlačí na pilu, hudba není špatná, ale je jí až moc. Příběh v prvním dílu ušel, ale nevynikl ze šedi průměru. Celé se to opravdu utápí v průměrnosti, ale blbé to, naštěstí, není. Nicméně dívat se vážně nebudu. Tak 35% ()

Grimlok

Po prvním díle nehodnotim, ale byl by to jasnej odpad. Vtáhnutí do děje nulový, herecký výkony na úrovni ožralýho mimina. Příjde mi to jako česká verze Kriminálky Las Vegas/Miami/Ney York/a kdoví co ještě, kterou ale točí děti s nulovým rozpočtem někde na dětskym hřišti. I když teďka jsem možná ty dětský kameramany a herce urazil. ()

Kublai

Hvězdička navíc za vynikající, skutečně vynikající hudbu a velmi poctivou souhru mocného tria kamera-střih-zvuk. Tenhle seriál to může dobře rozjet, doufejme v dobré scénáře, na těch tento seriálový model zcela stojí. ()

bolf!k

Pro mě absolutně příšernej výběr herců ,neoriginální příběhy a neustálé kopírování amerických předobrazů mě příliš u srdce nevzalo. Slabých 40% ()

Mr.FreeZer

Detektivní seriál a můžeme říci, že dobrý seriál se začal natáčet v Bratislavě. Nyní se už pracuje v Čechách a myslím si, že nezůstane jen u dvou serií. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017