Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 64
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Dokonalý koktejl (2011) (S06E22)

Dvadsiata druhá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Perfect Cocktail" (Dokonalý koktejl). Marshall Eriksen začal pracovať ako advokát pre Zoey, ktorá bojuje proti zbúraniu historickej budovy na ktorej mieste sa má postaviť nové ústredie Gigantickej Národnej Banky. Barney Stinson je kvôli tomu na Marshalla veľmi nahnevaný. Kvôli ich konfliktu dostanú zákaz vstupu do baru McLaren. **** ()

Památky (2011) (S06E23)

Dvadsiata tretia epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Landmarks" (Pamiatky). Zoey presvedčila Teda Mosbyho, aby prestal pracovať na projekte vyýstavby nového ústredia Gigantickej Národnej Banky. Lenže ak to urobí, tak kvôli tomu dostane Barney Stinson výpoveď, pretože on odporučil Teda na túto prácu. Ted sa musí rozhodnúť či sa pridá na stranu svojej podivnej priateľky alebo svojho starého kamaráta. ***** ()

Výzva přijata (2011) (S06E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Challenge Accepted" (Výzva prijatá). Ted Mosby a Barney Stinson sa hádajú o to kto z nich stisne tlačítko, ktoré odštartuje demoláciu budovy na mieste ktorej má byť postavené nové ústredie Gigantickej Národnej Banky. Lily a Marshall majú silné žalúdočné problémy. Marshallovi to hodne skomplikuje pracovný pohovor. Ted uvažuje o tom, že začne znova chodiť so Zoey. ***** ()

Série 7 (2011) (S07)

Svědek (S07E01), Holá pravda (S07E02), Kravata s kachničkami (S07E03), Stinsonovská raketová krize (S07E04), Exkurze (S07E05), Tajemství a minulost (S07E06), Noretta (S07E07), Návrat Nemravné dýně (S07E08), O fous (S07E09), Tik, tik, tik... (S07E10), Parťákrodiče (S07E11), Iluminační symfonie (S07E12), Záhady tajemna (S07E13), 46 minut (S07E14), Zapálený včelař (S07E15), Ochlastovlak (S07E16), Žádnej stres (S07E17), Karma (S07E18), Slibťák (S07E19), Čas Trilogie (S07E20),Vyrovnáno (S07E21), Správně trhlej (S07E22), Kouzelnický kodex 1/2 (S07E23), Kouzelnický kodex 2/2 (S07E24). ***** ()

Svědek (2011) (S07E01)

Prvá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Best Man" (Svedok). Stalo sa niečo čo nikto nečakal. Barney Stinson sa žení. Nastal deň jeho svatby. Barney je z toho veľmi nervózny. Preto sa ho svedok Ted Mosby snaží upokojiť spomienkami na otrasnú svatbu jeho spolužiaka Buchara, na ktorej sa pred časom zúčastnili. To bola fakt katastrofa. Lily a Marshall konečne čakajú dieťa. ***** ()

Holá pravda (2011) (S07E02)

Druhá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Naked Truth" (Holá pravda). Ted Mosby si dal rande s dvoma ženami. Vyberá si s ktoru z nich má pokračovať vo vzťahu. Marshall Eriksen dostal ponuku pracovať pre významnú advokátsku firmu, ktorá pôsobí v oblasti ekológie. Je to jeho vysnívaná práca. Jeho prijatie však môže skaziť zopár šialených videí z minulosti, ktoré sú zavesené na Youtube. ***** ()

Kravata s kachničkami (2011) (S07E03)

Prvá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Ducky Tie" (Kravata s kačičkami). Ted Mosby sa znovu stretol so svojou starou láskou Victoriou. Je to už šesť rokov, čo sa naposledy videli. Ted by rád ich vzťah obnovil, ale Victoria je zasnúbená. Barney Stinson túži siahnuť tehotnej Lily na prsia. Vypracoval rafinovaný plán, aby to mohol dosiahnúť. Podarí sa mu to? **** ()

Stinsonovská raketová krize (2011) (S07E04)

Štvrtá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Stinson Missile Crisis" (Stinsonovská raketová kríza). Robin Scherbatska má súdne nariadenú psychologickú terapiu, pretože fyzicky napadla mladú ženu. Dostala sa kvôli Barneymu Stinsonovi do puličnej bitky. Marshall Eriksen a Ted Mosby sa spoločne zúčastnia na predpôrodnom cvičení. Je to pre nich veľmi podivná skúsenosť. ***** ()

Exkurze (2011) (S07E05)

Piata epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Field Trip" (Exkurzia). Kvôli fyzickému napadnutiu chodí Robin Scherbatska na súdom nariadenú terapiu. Jej psychológ Kevin sa do nej vášnivo zamiluje. On je jej tiež sympatický a jeho city opätuje. Začnú spolu chodiť. Ted Mosby zobierie svojich študentov architektúry na exkurziu. Marshall Eriksen je sklamaný zo svojho šéfa, ktorého si idealizoval. **** ()

Tajemství a minulost (2011) (S07E06)

Šiesta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Mystery vs. History" (Tajomstvo a minulosť). Marshall a Lily dostali od gynekologičky obálku v ktorej je pohlavie ich budúceho potomka. Oni však nechcú vedieť, či to bude chlapec alebo dievča. Rozhodnú sa, že obálku neotvoria. Robin Scherbatska a Barney Stinson prelustrujú novú známosť Teda Mosbyho. Robinin priateľ psychológ diagnostikuje ju a jej priateľov. ***** ()

Noretta (2011) (S07E07)

Siedma epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Noretta" (Noretta). Manželský pár Lily Aldrinovú a Marshalla Eriksena postihol komplex, keď v tom druhom vidia jeho rodiča. Je to hodne nepríjemné najmä v intímnych chvíľkach. Ted Mosby sa dostane do sporu s Kevinom Venkataraghavanom, priateľom Robin Scherbatskej. Barney Stinson naďalej chodí s Norou. **** ()

Návrat Nemravné dýně (2011) (S07E08)

Osma epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Slutty Pumpkin Returns" (Návrat Nemravnej tekvice). Ted Mosby stretne po desiatich rokoch ženu do ktorej sa zaľúbil. No ich cesty sa rozdelili. Teraz to dajú dokopy. Lenže po čase sa ukáže, že im to spolu vôbec neklape. Lily sa chce presťahovať z rušného centra New Yorku na kľudné predmestie. Barney Stinson s hrôzou zistí, že je zrejme čiastočne Kanaďan. ***** ()

O fous (2011) (S07E09)

Deviata epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Disaster Averted" (O fúz). Ted Mosby, Barney Stinson, Lily Aldrinová, Marshall Eriksen a Robin Scherbatska spomínajú v ich obľúbenom bare MacLaren na deň, kedy do New Yorku dorazil hurikán Irene. Ted bol vtedy na tento prírodný živel pripravený a chcel svojich priateľov evakuovať do bezpečia. ***** ()

Tik, tik, tik... (2011) (S07E10)

Desiata epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Tick Tick Tick" (Tik, tik, tik...). Barney Stinson a Robin sa po divokej noci spolu vyspia. Obaja sú však zadaní a tak tým pádom podievdli svojich partnerov. Dohodnú sa, že im to nepovedia a budú sa správať ako by sa nič nestalo. Lily Aldrinová, Marshall Eriksen a Ted Mosby si vyrazia na koncert, kde si dajú parádnu bagetu. ***** ()

Parťákrodiče (2011) (S07E11)

Jedenásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Rebound Girl" (Parťákrodičia). Lily a Marshall sa rozhodli, že sa presťahujú z centra New Yorku na kľudné predmestie. Chcú tam vychovať svoje deti. Myslia si, že je to rozumné riešenie. Ich kamarátka Robin Scherbatska má na to odlišný názor. Ted Mosby a Barney Stinson uvažujú o tom, že si spolu adoptujú dieťa. ***** ()

Iluminační symfonie (2011) (S07E12)

Dvanásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Symphony of Illumination" (Iluminačná symfónia). Mashall Eriksen a jeho žena Lily Aldrinová sa presťahovali na kľudne predmestie New Yorku. Blížia sa vianočné sviatky a tak sa Marshall rozhodne, že poriadne vyzdobí ich nový domov. Pri tejto práci poriadne naletí nejednému miestnemu uličníkovi. Robin Scherbatska má obavy, že je tehotná s Barney Stinsonom. ***** ()

Záhady tajemna (2012) (S07E13)

Trinásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Tailgate" (Záhady tajomna). Marshall Eriksen odchádza do rodného mesta v Minnesote, kde chce v kľude pobudnúť pri hrobe svojho otca Marvina. Túto dojemú chvíľu mu však neustále niekto narúša. Barney Stinson a Ted Mosby sa rozhodnú, že budú prevádzkovať svoj vlastný bar Puzzles. Ukáže sa, že je to nad ich sily. ***** ()

46 minut (2012) (S07E14)

Štrnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "46 Minutes" (Štyridsať šesť minút). Lily a Marshall sa definitívne rozhodli, že opustia rušné centrum New Yorku a budú žiť na kľudnom predmestí. Ich priatelia sa s tým nevedia zmieriť. Ku Lily príde na neočakávanú, otravnú a dlhú návštevu jej nezodpovedný otec Mickey Aldrin. Čoskoro im začne obom liesť na nervy. ***** ()

Zapálený včelař (2012) (S07E15)

Pätnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Burning Beekeeper" (Zapálený včelár). Marshall a Lily organizujú kolaudáciu ich nového domova na Long Islande, tichom predmestí New Yorku. Na túto akciu pozvali svojich priateľov, známych a kolegov. Lily sa veľmi snaží, aby všetko prebehlo v kľude a pohode. Lenže celé sa to poriadne zvrhne. Bola to divoká kolaudácia. ***** ()

Ochlastovlak (2012) (S07E16)

Šestnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Drunk Train" (Ochlastovlak). Na sviatok svätého Valentína si Marshall Eriksen, Lily Aldrinová a Robin Scherbatska s jej priateľom Kevin dajú dvojité rande. Kevin požiada Robin o ruku. Ted Mosby a Barney Stinson vyrazia baliť ženy do posledného nočného vlaku, ktorý jazdí na Long Island. No nemajú úspech. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)