Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

• USA Rizzoli & Isles (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Janet Tamaro

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (více)

Série(7) / Epizody(105)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

jprmusic

Seriál o policistce (kterou hraje nějaká modelka - a je to fakt kočka) a forenzní patoložce, které místo práce většinou řeší soukromé problémy. Takže je to spíš Dallas než nějaké detektivní případy. Specifický je seriál v tom, že se všichni rodinní příslušníci chovají jako idioti a zásadně dělají věci, které dělat nechtějí. Pár dílů se dá, ale koukat na celou sérii v kuse je zdraví nebezpečné. ()

ostravak30

Rizzoli & Isles je seriál, který v mnohém připomíná často komedii. A také velmi často na mě působil dojmem, že rodinné případy jsou důležitější než ty kriminální. Zkrátka osobní trable se řešili často. Ale obě hlavní představitelky, včetně matky jedné z nich a jejich bratrů a Korsaka si diváka prostě získají. Umí to a dělají to dobře. Tak dobře, že se s nimi člověk nerad loučí. Boston taky není zrovna častá seriálová destinace a při krátké stopáži a někdy hodně úsměvném ději je to pohodová a oddychová zábava. ()

Salgafo

Jedním slovem Wow. Na tento seriál jsem se začal díval proto ,že v něm hraje z mé oblíbené kriminálky NCIS S.Alexander. První díl mě doslova zaujal.Druhý mě nadchl a třetí díl mě úplně pohltil. Rizzoli & Isles jsou aktuálně na špici mého žebřičku krimi seriálu spolu s Castlem a NCIS Seriál se odehrává v mém oblíbeném americkém městě Boston.Je u toho výborná znělka.Seriál je prošpikován skvělými hláškami.Díl od dílu je zajímavější.u žadného jsem se zatím nenudil. netrpělivě očekávám třetí řadu ()

p.a.douch

Moc mě tento seriál nebaví. Možná je chyba v mojí osobě, ale postavy mě přinejlepším nezajímají. V horším případě jsou nesympatické (Detektiv Rizzoliová i s její představitelkou Angie Harmonovou). Viděl jsem dva díly, a k dalším se nutit nebudu. Maximálně 40 %. ()

tatka

Keď som pozerala Bostonské vraždy, tak som po 20 minútach zistila, že pozerám Rizolli and Isles. Prúser. Teraz neviem, či mám alzeimera, alebo či sú tieto krimi seriály všetky ako cez kopirák. ()

kittlerova_k

Po přečtení všech knih ze série Rizzoli&Isles je tohle velké zklamání. S knihou to má společný tak akorát postavy, což je velká škoda, protože knihy byly úchvatné. ()

blekekeke

No i zfilmovaná detektivní práce by měla mít nějakou hlavu a patu. A ne jen čtyři chytré kozy, kvůli kterým se každej sesype ... ()

svist10

Po třech dílech překvapivě solidní krimi. Případy prozatím fungují, titulní dvojice si sedí a je skutečně HOT! Takže doufám, že tvůrci budou v nastoleném duchu pokračovat a nezazdí to. Elitě žánru (ne, nemyslím CSI) se to nemůže rovnat, ale je zde obrovský příslib. Pokud tvůrci vloží do děje ještě nějakou déle probíhající zápletku jako např. Red John v Mentálistovi... Čert ví, kam až to může vystoupat. EDIT: Po zkouknutí celé první sezóny si to stále drží solidní čtyři hvězdy. Přestože zápletky měly kolísavou kvalitu, musím říct, že nenudila ani jedna. Špičkování Jane a Maury je skutečně vtipné a celé to má jaksi uvolněnou atmosféru. Např díl odehrávající se na bostonském maratónu je super. Co mi ale vadí jsou náhledy do života rodičů Rizzoliových. Hrubě nezapadají do děje a na mě působí jako pěst na oko. Finále je správně akční, přestože se nevyvaruje určitých kiksů( např. jak se ostřelovač dostal na pozici aby ho protivník nezaregistroval, a vůbec, kde má svého pozorovatele). Nakonec jedno velké WTF. TAKHLE se končí sezóna????? ()

KapitanKuraz

Neviem, ci viem spravne hodnotit tento serial, ale tie dve skatule sa mi ako dvojka pacia. Rizzoliovu by som ako zaklado-skolak tahal za cop celu druhu triedu a Maura je taka surova kurva, taka akoze Sheldon Cooper co vsak rada trtka a nema rada pyzamo. Ako serial nic nove, sedemnast sekund pred koncom najdu dokaz a vsetko poriesia, samozrej ak sa nejedna o dvojdiel. Je vsak citit ten sulinka humor a to sa pocita. ()

hanca.uh

Seriálové díly jsem neviděla, takže jako filmové zpracování nehodnotím. Nicméně jsem četla 3 (zatím) předlohové autorčiny knihy a musím uznat, že mě překvapily, jak jsou pěkně, čtivě, zajímavě a drsně napínavě napsané. Tudíž tyto knižní vazby doporučuji všem knihomolům :-)) ()

bee.el

R&I jsem si stáhla jenom proto, že mě zajímalo, jak se vyvede natočení velmi zdařilých a čtivých "předloh" od Tess Geritsen... a byla jsem mile překvapena. Hlavní hrdinky se krásně doplňují, seriál má spád... rozhodně se těším na další díly... ()

eva.sa

Od knižní předlohy Tess Geritsenové se to velmi liší, ale stejně jako knihy, i tohle se povedlo. Prvních pár dilů mi dělalo problém zvyknout si na postavu Maury - od té knižní se povahově dost liší, tam je spíše za intelektuální dámu, v seriálu zase za roztomilou intelektuální naivku. Ale zvykla jsem si, a s radostí koukám na kvalitní krimi seriál, kde nechybí napětí ani humor. ()

eaglestar

Dvě latentní lesbičky, co si to ještě nerozdaly. Zcela průměrný krimi seriál, který absolutně ničím nepřekvapuje. Navíc to paní Saše vůbec nežeru. ()

cige

Hodnocení přenechám jiným, viděl jsem jen asi 15 minut a musel jsem odejít... Přesto jsem si z té části epizody odnesl toto: z Maury Isles, která je v románech inteligentní a okouzlující ženou, tvůrci vyrobili přechytračelou slepici, která se nedá vystát. To, že na místo činu leze v jehlách a upnutých šatičkách s nadupaným výstřihem to rozhodně nevytrhne... Jak už tu někteří zmínili, Angie Harmon hraje dost mizerně, což pozná i analfabet mého ražení. Coby fanoušek Tess Gerritsen jsem se na tuhle záležitost dost těšil, ale přišlo obrovské zklamání. Tohle je pro mě jen další z řady nemastných neslaných kriminálek nedávajících smysl a s předlohou to nemá nic moc společného. Nechávám tomu ale otevřená zadní vrátka, třeba jsem jen narazil na blbej díl... ()

natalkas

Je to super serial, ale jen pokud ho sledujete v původním anglickém znění. Dneska jsem se poprvé odhodlala si ho pustit s českým dabingem a bylo to nejhorší, co jsem kdy slyšela. Dialogy postav jsou totiž naprosto odlišné a kolikrát ani nedávají smysl. Takže, než kdokoli začne dávat špatné hodnocení, prosím, nejdřív si to pusťte v originále :D ()

Jean_Calid

Všeobecně mám rád kriminální seriály, kde kromě sbírání indicií k dopadení vraha je i nějaká ta sranda. No, a tady máte dvě pěkné herečky... má to vtip, je to zajímavé a i když se najdou díly, kdy jsou osobní vztahy řešené stále podle jedné "zápaletky", pořád tu ještě máme případ k řešení... ()

mpet

V dnešní době, kdy je krimi seriálu více než listí na stromech je těžké se v tomto žánru prosadit. Rizzoli and Isles to ovšem dokázali a to za použití jednoduchého receptu plného sarkasmu a ironie. Prostě obsadili dvě krasné herečky do hlavních rolích, které když otevřou pusu tak se spustí lavina hlášek, kvůli kterým se na tento seriál vyplatí dívat. Navíc chemie mezi hlavními herečkami je absolutně dokonalá a skvěle se navzájem doplňují. Jediným mínusem tohoto seriálu je, že charisma těch dvou holek je tak velké, že zastíní všechny ostatní herce a není tam nikdo, kdo by je pořádně doplnil. Taky se musí připustit, že důkazy jim nějak snadno skáčou do kapes, ale já to nesleduji kvůli krimi, ale kvůli Rizzoli a Isles. Největší chyba je si seriál pustit s českým dabingem, neboť pak seriál ztrácí všechno, kvůli čemu ho mám tak rád. ()