Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 38
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Dusty56 k tomuto seriálu (76)

Velké dny (2010) (S06E01)

Skvělý začátek série. Ted a Barney válí, linie s Marshallem a Lily mě také docela bavila, Marshall si jako vždycky našel svý momenty. Jen kdyby tam nebyla ta nesympatická Robin. ()

Večer v muzeu (2010) (S06E08)

Zatím nejlepší díl 6. série. Z celý sedmičky hlavních postav dílu (včetně Zoey a Kapitána) si slabší výkon vybrala jen Lily, ale ani u ní to nebylo nic strašného. Barney a Robin (!) hráli fantasticky ve svý linii, prostě oba umí dělat hovadiny. Marshall vyčníval v linii s Lily a jeho budoucností. Ted bavil ve zvukovém jevu a i v linii s Kapitánem a Zoey, kteří do děje taky krásně zapadli. Hlavně Zoey by mohla hrát v seriálu pravidelně. Ve výsledku skvělý díl protkaný gagy od začátku až do konce. ()

Bobři a matika (2010) (S06E09)

Ta dětská show je absolutní bomba, i lepší než tenhle seriál (u těch pár momentů jsem se bavil víc než v celý šestý sérii dohromady). Bohužel díl kazí Lily v nezajímavé linii a Robin zase jednou zvýší hlas do ultrazvuku. Ostatní nijak nevyčnívají, jen Punchy byl docela příjemný zpestření. Díl je ve výsledku sice jen na čtyři hvězdy, ale já prostě musím dát tu pátou, protože ta dětská show je fakt legendární. ()

Prokleté Díkůvzdání (2010) (S06E10)

Zase skvělý díl, bavil jsem se skoro celou dobu. Zoey je fakt bezva, Hurley a narážky na Lost taky pobavily, byť to není úplně komediální herec. Možná jen chyběl nějaký silnější, legendární moment. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Planý poplach (2010) (S06E12)

Nuda, jako kdyby tvůrci zapomněli, že je to komedie. Ano, skončí to dobře, ale nezábavně. Kdo, by radši nechtěl vidět Robin v Orel/hlava nebo Barneyho v diamantech. Zkrátka chybí humor. ()

Špatné zprávy (2011) (S06E13)

Není to špatný díl. Doktor Barney baví, Barney a laser-tag baví a celkově celá linie s Marshallem a Lily je skvěle zpracovaná. Naopak bez linky s Robin bych se zase obešel. Slabší čtyři hvězdy. ()

Ale, zlato... (2011) (S06E15)

Nejlepší epizoda série a jedna z top epizod seriálu. Robin tam skoro vůbec není, Lily taky ne. Naopak jsou nahrazeny Honey (ta herečka se snad narodila jen pro tuhle roli) a Zoey, což je neskutečná sympaťanda. Barney je v top formě, Ted odvede taky nadprůměr a celé to režíruje Marshall z Minnesoty. Nejkouzelnější moment přišel na konci na chodbě. Zkrátka: víc takových epizod a víc prostoru pro Zoey. ()

Den zoufalství (2011) (S06E16)

Nadstandardní epizoda, byť k dokonalosti jí chybí více gagů. Marshall válí v Minnesotě, Barney v NY. Ostatní moc nebaví, ale ani nekazí. Ve výsledku čtyři hvězdy. A je to první díl s Norou, která se k Barneymu hodila se všech nejvíc... ()

Srdeční záležitost (2011) (S06E18)

Jeden z lepších dílů. Tentokrát se tolik nesází na komedii, ale místo toho na romantiku a ono to funguje. Jen kdyby Barney nebyl tak hloupý. S Norou se k sobě opravdu hodí. A co se týká psí linie, tak pobaví, ale uplná bomba to tedy není. ()

Legentátní (2011) (S06E19)

Nadstandardní epizoda. Barney válí v linii s jeho tátou a ostatní se baví nad svými chybami (Severní pól je fiktivní). ()

Výbušná americká bageta (2011) (S06E20)

Slabá epizoda, smál jsem se jen dvakrát a to díky Barneyho bagetě. Lily se zase chová děsně, Ted má absolutně nezajímavé problémy, Robin dokázala minutu mluvit v kuse bez aspoň pokusu o vtip (tohle má být sitcom!) a Marshall nepředvedl taky nic. Nebýt Barneyho (který taky nepředvedl TOP výkon), tak by to nebyly ani ty dvě hvězdy. ()

Beznadějný (2011) (S06E21)

Není to špatný, ale chybí tomu něco navíc. Ústřední linie je Barney a jeho táta, ostatní moc nebaví, ale ani nejsou otravný. Ve výsledku jsou to lepší tři hvězdy. ()

Památky (2011) (S06E23)

Poslední scéna lepší než zbytek dílu. Takže ve výsledku průměr, chybí víc gagů. ()

Výzva přijata (2011) (S06E24)

Chybí více gagů, ale úplně špatný díl to taky není. ()

Svědek (2011) (S07E01)

Stále to není ono. Ani Barney už nezáří jako dřív, Lily, Robin a Ted tady jsou otravný a Marshall je jediný, co ještě drží prapor. Bohužel na víc než tři hvězdy to sám nevytáhne. ()

Kravata s kachničkami (2011) (S07E03)

Trochu lepší tři hvězdy. Tedova linie sice moc nebaví, ale na svý lepší dny dává vzpomenout Barney, byť to furt není úplně ono. ()

O fous (2011) (S07E09)

Po delší době aspoň průměrná epizoda. Nejlepší část je Barneyho prošení o facku, úvod byl také skvělý. Za to závěr se nevyvedl a nebýt Barneyho a Marshalla, tak by to nebylo na tři hvězdy ani náhodou. ()

Tik, tik, tik... (2011) (S07E10)

Zatím nejlepší epizoda 7. série. Marshall a Ted na stadionu jsou legendární. Také Sandy pobavil. Naopak úplná tragédie to byla ze strany Barneyho a hlavně Robin. Tohle si Nora nezasloužila, měli skončit s Barneym spolu. A Robin, ta se povýšila na úplně jiný level - takhle hnusnou postavu jen tak v sitcomech nenajdete. A přece dávám čtyři hvězdy, protože Marshall a Ted předvedli nejlepší výkon série. ()

Parťákrodiče (2011) (S07E11)

Barney a Ted válí ve své linie adoptování dítěte, Marshall a Lily si odehrají své v uvažování o přestěhování na Long Island. Celé to ale kazí hysterická Robin, fakt nechápu, koho napadlo, že ten její řev je vtipný. Škoda, tohle mohlo být na víc než tři hvězdy nebýt Robin, přesto to stojí za zkouknutí, možná jen přeskočit části s tou uřvanou hysterkou. ()

Iluminační symfonie (2011) (S07E12)

Epizoda se točí kolem Robin, která chytla špatnou náladu a nedá se tam ničemu smát (tohle má být sitcom!?). Scott a Marshall je dobrá linie, ale tohle prostě nespraví. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)