Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

veronikav

Nevím proč-ale není to ono :-( Není to napínavé -rámus a blikání (hudba a rozmázlý obraz) mě spíš ruší -než napíná :-(( Třeba je to i tím -že se líp kouká na namakané krimi z ciziny -kde všechno dokonale technicky zmáknou -než na krimi obyčejnější -ale více naše :-( Asi je hezčí koukat jakoby na scifi (ta dokonalost vyšetřovacích metod) než na příběhy , které se stanou někde poblíž :-( ()

kajas

Strávila jsem s touhle partou vyšetřovatelů dvě léta a musím uznat, že některé případy byly docela fajn. Na perfektní "1. oddělení" od České televize ale Nova bohužel nedosáhla. ()

Fanucci

Velké překvapení...jsem zvědav, jestli další díly nezačnou být trapné jako drtivá většina české seriálové produkce. ()

Laurent

Nesmyslné a neuvěřitelné dialogy, hlemýždí tempo vyprávění, rozpačité scény, jako celek to působí velmi narychlo vyrobeně bez jakékoli snahy o kvalitu a přežití tohoto seriálu do budoucna. ()

Carlossss

Po pilotu bych to tak tragicky neviděl... Nova umí mnohem, mnohem hůř! Zatím tři hvězdy, budu sledovat dál, možná ještě jednu přihodím... A jediné, co mě mrzi je, že zde zase vidím to vyumělkované anti-vlastenectví. Je to od nás, dává to Nova, tak se mi to nemůže líbit... jste trapní... ()

jhr

Jediný seriál novy který se mi opravdu líbí, děj jednotlivých epizod neztrácí tempo a postavy jsou všechny nejen snesitelné ale dokonce i sympatické. Je dobře že se zde neřeší rodinné či osobní záležitosti jednotlivých postav a děj se zaměřuje jen na jednotlivé případy. Celé je to natočené rovněž velice slušně a tak musím jednoznačně říct že jsem mile překvapen a docela se těším na další díly. ()

Beagle

Svého času jsem ke Kriminálce Anděl byla dost kritická (už jen ten název, kopírující český překlad CSI, mě iritoval). Ale přiznám bez mučení, že současnou řadu téměř pravidelně sleduji (pravda, z nedostatku jiné televizní zábavy v neděli večer) a dá se na to velmi dobře koukat, s nástupem dalších mladších tváří seriál trochu obživl a taky tvůrci potrénovali "bruckheimerovské" triky, které v prvopočátcích v českém provedení působily poněkud směšně. Takže tady veřejně gratulace k progresu a poctivé tři hvězdy navrch. ()

Jufonka

Seriál se snaží působit "západně", moderně a důvěryhodně. Bohužel se mi líbí jen intro k seriálu. Martina Stropnickýho nemám moc ráda, ale dejme tomu, že v týhle roli ještě jde, mnohem horíš jsou ale jeho kolegové a jejich neuvěřitelně stupidní dialogy. ()

Cafú

Moje hodnocení je po prvních třech dílech, takže se ještě může změnit. Ale zatím jde o celkem dobrou zábavu, která sice postrádá něco málo na originalitě i přirozenosti, ale dohání to efektní formou i obsazením. Kouká se mi na to mileji než na ty původní Kriminálky (Las Vegas, Miami...). ()

lekr odpad!

Neuvěřitelně smešný počin!! Další debilní česká detektivka, která se neuvěřitelně trapným způsobem snaží napodobovat americké kriminálky. Náměty jsou ohrané, herci příšerní a nad některými dialogy zůstává rozum stát! Tohle opravdu dokáže vytvořit jen Nova!! ()

rakovnik

Seriál jsem začal sledovat postupně a nakonec jsem byl nerad, když se chýlil ke svému konci. Co se týče zajímavosti případů a hereckého projevu, jedná se o celkem povedené dílo. Postava Marka Taclíka je velmi sympatická, vtipná a prosvětluje děj, i díky jeho parťákovi hezounovi. Naopak mi nesedí Martin Stropnický, byť uznávám jeho jisté charisma. Na nováckou produkci velmi silný nadprůměr. Sice mě štvaly prostřihy s rozklepanými vizuály a usmíval jsem se nad detailními záběry na policejní techniky vyšetřování, ve srovnání s technikami amerických kriminálek, ale celkový dojem mi to nezkazilo. Příjemné překvapení. ()

Hennes

Ńic nového, nic objevného, ale přesto realita našeho života, určitě bližší témata než americké seriály na podobné téma. ()

Elyssea

Kriminálka Anděl je velmi ambiciózní projekt, který se snaží jet na vlně amerických kriminálek. Ale ne vždy se mu to daří. Herecké obsazení se mohlo povést lépe. Martin Stropnický mi jako šéf kriminálky absolutně nesedí. Navíc, když si vezmeme to pomrkávání na tu jejich psycholožku, tak se nabízí scénáristická berlička v podobě milostného vztahu. (Navíc okopírovaná z Kriminálky Las Vegas). Opravdu. V těch několika dílech, co jsem viděla na sebe vždycky tak pomrkávali, pošilhávali (zůstane jim to:P). Naopak moc se mi líbí Ladislav Frej jako patolog. Taková sice nevyužitá, ale moc milá vedlejší postava. Duo vyšetřovatelů se celkem doplňuje, najdou se i vtipnější momenty (müsli tyčinky ve druhém dílu). Celkově je mi sympatičtější role Davida Švehlíka, protože Taclíkovi toho jeho drsňáka prostě nějak nedokážu uvěřit. Vadí mi i rozklepaná kamera. (Střih, kamera jako kdyby zaostřuje). Tyhlety vychytávky opravdu nemám ráda. Kriminálka Anděl je nakonec zcela průměrná. Některé epizody jsou lepší, jiné horší. Bohužel pro ni ji místo s Kriminálkami Las Vegas, či Miami spíše srovnáváme s Malým pitavalem z velkého města. Ale je to celkem logické. Ale musím Nově pogratulovat za snahu. Žádné Nemocnice na kraji města, ale nový původní seriál (Anděl), sitcom (Comeback) a série filmů (Soukromé pasti), s tím vším Nova vytáhla do boje a já se nedivím, že vyhrává. Proti usoplené Pojišťovně štěstí a Ordinaci (proboha už ty seriály skončete!!!!!) či VKV je to svěží vítr do zatuchlých českých soap oper. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017