Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

acervena

Tak po všech opěvných komentářích jsem čekala něco mimořádného a tedy zatím po 7 epizodách s českým dabingem, taktéž 9 epizodách v angličtině zatím pro mne nic moc.... srovnání s Přáteli nerozumím, jsou to vesměs hezcí lidé, ale prozatím jen mírně úsměvné. S TBBT nemohu srovnat. Ty 3* sotva. ()

LordMalak

Aktuálně sleduji na Prima Cool a musím uznat (moment, nemusím, nikdo mě nenutí, sám chci), že je to opravdu vtipný seriál u kterého se pobavíte. ()

james11

Dlouho dobu jsem slýchal od kamarádů, ať se na "himym" podívám, že je to stejné jak přátelé, která jsem v té době skoukával snad po třetí. Nechápu, jak je možné, že jsem si v takové rychlosti himym oblíbil. Pak jsem jen začal hltat jeden díl za druhým. Seriál, který zaručeně rozesměje + dokonalá postava Barneyho! /// Teď po 4 letech jsem se rozhodl snížit hodnocení. Né, že by nějaký zlom nastal teď, se seriálem jsem nespokojený už delší čas, jen si jeden člen mojí topky nedávno právě tohle hodnocení změnil a já si uvědomil, jak hodně hvězdiček měl tenhle seriál od mě (v té době zasloužených), ale druhá půlka seriálu už určitě není, to co bývala a mě přijde, že je to už horší a horší každý díl. Bohužel, věřím, že na 6 sérií by seriál i měl, ale roztáhnout to na 9 mu dost uškodilo. ()

Kašák

Je to vtipné, zábavné, má to všechno, co by správný sitcom měl mít. Ale - pořád se nemůžu zbavit dojmu, že How I meet your mother vykrádá téměř celé Přátele. Kavárna se změnila na bar, hlavní hrdina se dokola rozchází s Natalie (stejně jako Chandler s Jeanis v Přátelích), Joeyho nahradil Barney, Rachel je nahrazena Robin, která stejně jako hrdinka z Přátel hledá tu pravou práci. A v těchto místy až do očí bijích podobností by se dalo najít nespočet. Závěr: Těšil jsem se na novodobé Přátele, čehož jsem se svým způsobem dočkal, velkým zklamáním ale bylo až přílišné vykrádání The Friends. A navíc je kavárna mnohem sympatičtější než hospoda, což je pro mě jako pro hospodského povaleče velmi těžké vyslovit :). 70 %. SPOILER! Jsem v půlce druhé série a tenhle sitcom je prostě legen...wait fot it...dary! :-) Seriál nabral v průběhu prvnís serie raketové tempo, prakticky každá epizoda je na 100 %. Celkově seriál 95 %- ()

honzík9825

Dávám dvě hvězdičky. Není to ani tím, že by se mi seriál nějak extrémné nelíbil, ale nepřijde mi moc zábavný (viděl sem náhodou asi 4 díly) a mám zásadní problém s tím, že má vyšší hodnocení než třeba Jist,ě, pane ministře. Možná je problém v tom, že stejně jako například u Big Bang Theory (který mi přišlo vyloženě strašný) znám pouze dabovanou verzi. ()

marek.kral

nebaví mě to, nechytlo mě to, další v řadě sitcomů rešících již stokrát probrané téma mezilidských vztahů. Je to sice in, ale kvalitu jsem v tom hledal marně. ()

Naby

Kazdeho asi pobavi a nikoho neurazi. Podle meho to neni nahrada "Pratel", ale neco uplne noveho. Zpusob toceni, preskakovani tam a zpet v case a vysledku je velice inovativni a v zadnem jinem serialu jsem to doposud nevidel. Nejlepší díl je díl s Ananasem. Asi proto, že jsem se jednou do takový schýzi taky dostal :-D. ()

Karloz

Zatímco u Přátel jsem se bavil celých 10 řad, tady se pomalu na začátku 5. řady propadám do nudy a ohraných vtipů. Takže určitě ne lepší než Přátelé, ani náhodou. Srovnatelné jsou tak 1. a 2. řada. Tak jsem po dlouhé době viděl pár starých dílů a byla to šílená nuda, ztracený čas. U Přátel se směju i po letech, i když je znám nazpaměť. ()

Flabadob

Tenhle sitcom mě fakt položil. Dost jsem se u něj nasmál. Sice jsem teda zkoukl necelou 1. sérii, ale už musím říct, že tohle je seriál jako málo kterej. Strašně se mi líbí charakter N. P. Harrisona, aneb Barney Stinston. A jsem na sebe naštvanej, že jsem se na to podíval až teď. Připadá mi to jako vylepšená verze přátel. A doporučuji základní dabing. Český dabing mi příjde uhozený a né tak perfektně mluvený. A i když mi je 12, tak si běžící díl můžu hodit na lištu, a stejně tomu rozumím, neni to taková angličtina, která je co nejvíc komolená a potichá, že tomu těžko rozumí zkušený angličtinář. Je to taková ta prima výslovnost, no prostě.. How I met your mother je bezva sitcom, a komu to nepříjde asi nejspíše nemá smysl pro humor. ()

e-pilot

Zprvu velmi vtipná záležitost, která postupem času hodně, ale opravdu hodně, upadá. Občas se sice povede scenáristům přeskočit laťku o něco výše (ve 4. řadě 19. díl "Co už nikdy nebudu dělat po třicítce"), ale jinak jde o vlak dojíždějící pouze setrvačností. Za pramizernou 5. a 6. řadu další * dolů. A 7. řadou pro mne tento seriál definitivně končí. Koukat, jak tisíc dílů pořád dokola mlátí prázdnou slámu, to vážně nemusím. ()

Medic.Droid odpad!

Trapný a ubohý seriál, z něhož je každej odvařenej jak cyp. Jestli k tomu stačí dvě rádoby vtipný hlášky... nvm, viděl jsem 3 díly a byl to spíš trest. Úrověň zábavy jako Hannah Montana. ()

Radim98

Z mého pohledu maniaka do Přátel konečně rovnocenný následovník tohohle kultovního seriálu. Originální pojetí retrospektivy je zajímavé a Barney to je ta pátá hvězdička :) EDIT: Slibně se rozvíjející seriál a takhle krkolomný pád. Rovnocenný následovník Přátel, říkal jsem? Ani zdaleka. Nepřežil ani čtvrtou řadu. Hvězda dolů a jestli takhle hodlá pokračovat, půjde ještě o hvězdu níž....EDIT2: A je to tu...A to finále? Tak to prosím ne. ()

anonyym

Když se děti na začátku ptaly, jestli to bude dlouhé, a Ted odpověděl, že ano, netušila jsem, jak moc. Na začátku je to tak chytlavé, že se nemůžete odpoutat, ale potom s každým dalším dílem je to jen "hm, tak jí dneska stejně nepotká...". Vtipy se pak už dost opakují, originální zůstává snad už jenom Barney. Nedokoukala jsem to, matku jsem nepoznala a je mi to jedno. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)