Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 15
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

PsenickaR

Seriál, který nevěděl, kdy má včas skončit, protože jeho odhalování odpovědi na hlavní otázku bylo pak už jen tak natahované, že poslední série byla doslova otravná. Už od počátku zde byla jasná a okatá inspirace od Přátel, ale jejich kvality se HIMYM přiblížit nikdy nedokázal. Celkově se dá seriál rozdělit jedním zlomovým bodem a tím bylo narození dítěte v partě, protože od toho okamžiku už to nebyli ti správní Marshall a Lilly a nám tak zůstal po většinu času Ted, kde se scénáristům povedlo téměř nemožné, tuto postavu nám natolik otrávit, že bylo utrpení koukat na scény, kde se Ted objevoval. Jediný, kdo důstojně obstál téměř po celý seriál byl Barney, s výjimkou tedy poslední série, kde i on už hodně zkrotl, což bylo jen ke škodě. Poslední série pak už byla opravdu trapnost a ubohost, která si nezasloužila ani tu jednu hvězdu v hodnocení. Pár dobrých hlášek ale HIMYM na svět přivedl, takže celkově tedy průměr, který si nezaslouží zatracení, jen se nikdy nestane legendou. ()

marsic

Skvělý seriál. Občas je sice znát, že se tvůrci inspirovali seriálem Přátelé, což je mimochodem moje další srdcovka, ale to ani tolik nevadí. Celý děj má naprosto odlišnou atmosféru než Přátelé a přesto, že poslední série zaostávají za těmi dřívějšími, celkový dojem po posledním dílu je skvělý. ()

ppfox

ano s postupem času se seriál jako nastavoval, jako nedovařené jídlo, ale i tak - za mě 80% a celkově slušné ()

DanteSK

Tento seriál je môj najobľúbenejší vôbec. Je neuveriteľne vtipný a postavy v nej sú neskutočne sympatické. Počas pozerania som sa s nimi natoľko stotožnil, že každá kríza alebo každý šťastný okamih zasiahol aj mňa. ()

Welington

Začalo to Přáteli a skončilo to vlastně zde a nic proti předchozím, povedeným dílkům, které taky stály za to, ale Jak jsem poznal Vaši matku rozhodně patří na pomyslný vrcholek komediální seriálové tvorby. Nechci zde uvádět detaily a tak řeknu jen tolik, že když seriál skončil, byl jsem nejen mrzutý, ale i lehce zklamaný. Kouzlo se vytratilo a vše nabralo tak zběsilou rychlost, až jsem se domníval, že v mém žebříčku klesne seriál hluboko do stoky, kam by si to zasloužil, alespoň za ten závěr, ale nestalo se, ba naopak. Seriál je to kvalitní a moc dobrý, má to všechny prvky reálného života, fórky a scénky, které prakticky člověk může s čerstvostí sledovat až do omrzení a co má především jsou krásné, milé a dojemné momenty, dobré prostředí, humorné narážky, scénář, herce a legendární hlášky. ()

Martin.Stein

|| Scenár: Carter Bays, Craig Thomas | Hudba: John Swihart, The Solids (úvodná téma) | Produkcia: Theresa Mulligan, Tami Sagher | Distribúcia: 20th Century Fox Television || Pôvodne som na tento seriál ani moc pozerať nechcel, ale keď bola núdza, tak som po tom siahol a vôbec neľutujem. Nejedná sa o žiadny bláznivý sitkom (aj keď hlášky Barnyho sú fakt "legen, počkej si, dární") ale o taký ten príjemný vtipný romantický seriál, ktorý si vás chtiac-nechtiac chytí za srdce a už nepustí. Vlastne ani netuším, prečo sa mi to tak páči a ťahalo ma to k tomu čím ďalej tým viac až ma to pohltilo. Ten ktorý nevidel ešte tento seriál tak mu radím nech nahodí oblek a pustí sa do sledovania. Zaručujem vám že to bude "legen, počkej si, dární". Hodnotenie: 9/10 ()

Pedro72

Tak tohle jsem nepochopil. Struktura každé druhé konverzace: "Postava řekne něco trapného. Kašírovaný smích. Postava to zopakuje, kdyby to náhodou někdo nepochopil. Kašírovaný smích." Ale občas nastane změna rytmu: "Postava řekne něco trapného. Kašírovaný smích. Pohled na některý z prefabrikovaných obličejů ostatních postav, který všechno osvětlí. To kdyby to náhodou někdo nepochopil. Kašírovaný smích." 4. nejoblíbenější seriál? WTF? 4. nejoblíbenější seriál? Fakt? ()

SNCIS

Bezkonkurenčně nejtrapnější sitcom, co znám. Scénář je jako od 5 letých děti. Postavy se nevyvíjejí. "Boží!" - "Legen...počkej si ...dárny!" Tyto hlášky stačí jedné postavě 9 let. Poslední série trapas, finále katastrofa. - 40%. ()

DserCom

Tehle seriál jsem sledovala vždy hrozně ráda. Geniální, vtipný a zkrátka legen.... wait for it...dary! Neotřelé vtipy, vždy překvapivá zápletka a nejvíce mě baví, když se vždy stane nějaká událost, která se objasní až o několik epizod dál. Líbí se mi všelijaké easter eggy, které se objevuji po celé trvaní seriáli. Jedná se o klasické životní problémy pojaté s nadsázkou! Seriál, na který se dá koukat pořád! 93%! ()

anicca

Dlho sme premýšľali kto je matka? Ukáže sa vôbec? Kadejako sme konšpirovali...Myslím že žiadny iný seriál nevydržal tak dlho držať hlavnú otázku nezodpovedanú. Potom matka prišla a koniec bol veľmi, veľmi smutný, ale aj realistický. "Oci? Všetko si nám to tak dlho rozprávala len preto aby si sa uistil či nám nevadí, že pojdeš na rande s tetou Robyn?" V podstate brilantný záver a skvelá Cristin Millioti v role vytúženej matky. ()

verunecek

tento pocin mě nijak zvlášť nenadchnul, občas kdyz jinde nic lepsiho nejde necham běžet, ale ten humor se mi nelibi, je to vubec humor, spis je to jak tlouct hubou 🤦‍♀️ ()

hmyzovrah

Tohle je má krevní skupina a musím říct, že až na 9 sérii, si seriál zachoval svou úroveń. Hlavní hrdina je trapák ale postava Barnyho se mi vtiskla do paměti, protože je mi podobnej a na něm tkví úspěch celého seriálu. ()

mistr97

Jen těžko mohu shrnout tento seriál do krátkého komentáře. Všechno si zkrátka sedlo perfektně dohromady – příjemný humor, děj, postavy. Bavilo mě, že kolem hlavního příběhu bylo vybudováno spousta a spousta dalších příběhů. Díky tomu seriál nepřestane ani na chvíli bavit a překvapovat. Navíc jsem se v Tedovi (částečně) identifikoval, což mě ještě více vtáhlo do děje. Jedinou malou výtku mám k poslední sérii, kdy jsem čekal, že dojde k nějakému úžasnému seznámení Teda s „matkou” a ono na seznámení vlastně ani pořádně nedošlo. Závěr? HIMYM je pro mě asi nejlepší komediální seriál, který jsem viděl. A že už jich bylo. :-) ()

Codexik

První řada - 100% Druhá řada - 100% Třetí řada - 80% Čtvrtá řada - 70% Pátá řada: 80% Šestá řada: 80% Sedmá řada: 80% Osmá řada: 85% Devátá řada: 70% ()

P3rcy

Absolutně nechápu popularitu tohoto seriálu. Duchovní nástupce Přátel? Konkurent Teorie velkého třesku? Nenechte se vysmát. Všechno v čem teorie a přátelé vynikají, jako chemie mezi postavami, okouzlující nenucenost herců, herecké charisma, spousta skvělých vtipů, ... nic z toho seriál Jak jsem poznal vaši matku nemá. Žádná chemie mezi postavami, vztah Marshlla a Lily působí nuceně a trapně, v Tedových ženských se vůbec nevyznám, protože je většina na jedno brdo. Vztah Teda a Robin by nezasvěcený divák absolutně nepostřehl, protože mezi nimi je cítit asi taková náklonost a chemie jako mezi mnou a mou osmdesátiletou sousedkou. Jediná výrazná postava Barneyho a pár slušnějších dílů tento seriál z podprůměru nezvedne. ()

plompa

Totálně nenávidím Lily. Myslíte si, že je fajn, ale věřte, že je to totální.................. Přeji hezký den :) ()

gentleman

Pre mňa trochu osobná záležitosť a páčila sa mi aj toľkými kritizovaná posledná séria. Aj keď sa seriál volá Ako som spoznal vašu matku, príbeh okolo Tracy je len vedľajšia linka, celý seriál je v skutočnosti lovestory Teda a Robin, lepší koniec si ani neviem predstaviť. Na záver možem dodať už len jedno: Ďakujem za všetko. ()

Zoe.Dorien

Slabší tři hvězdy. Né, že by mě to nebavilo, sranda byla, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že už jsem všechno viděla někde jinde.. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)