Magnum (TV seriál)

Magnum, P.I.

Magnum

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1980 - 1988, 129 h 3 min (Minutáž: 162x43–50 + 1x90 min)

Tom Selleck, John Hillerman, Roger E. Mosley, Larry Manetti, Kwan Hi Lim, Chris Penn, Angela Lansbury, David O'Malley, Gwen Verdon, David Hemmings, Brandon Call, Stella Stevens, Elisha Cook Jr., Terry Kiser, Louise Sorel, Branscombe Richmond, Soon-tek Oh, Amy Yasbeck, Dana Delany, Robert Loggia, Sharon Stone, Ian McShane, Andrea Marcovicci, Bo Svenson, Dana Wynter, Candy Clark, Robert Forster, Kim Miyori, Geoffrey Lewis, Joanna Kerns, Julian Glover, Barbara Rush, Annie Potts, Carol Burnett, Donald Gibb, Judge Reinhold, Orson Welles, Barry Van Dyke, Marianne Muellerleile, Kiersten Warren, Clive Revill, Barry Nelson, Joe E. Tata, Gary Grubbs, Melora Hardin, Ernie Lively, Simone Griffeth, Dustin Nguyen, Kenneth Tigar, Sheree North, Julie Sommars, Cesar Romero, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Edward Winter, Sam Anderson, James Whitmore Jr., Sarah Douglas, Ina Balin, Joe Regalbuto, Paul Sand, James Karen, Frank Sinatra, Ray Austin, Nancy Stafford, Julia Nickson, Vonetta McGee, Lee Purcell, James Shigeta, Doug McClure, Mark Stevens, Carlene Watkins, Hari Rhodes, Jessica Walter, John Beck, Darby Hinton, Signe Hasso, Alfonso Ribeiro, Talia Balsam, Erin Gray, Steven Keats, David Spielberg, Lenny Montana, George O'Hanlon, Jean Claudio, Gus Rethwisch, Dick Shawn, Noah Beery Jr., Jennifer Salt, Kim Richards, George Cheung, Red West, Howard Duff, John Ratzenberger, Al Leong, Peter Brown, Dana Hill, Thaao Penghlis, Judith Chapman, James Luisi, Joy Garrett, Rosemary Forsyth, George Coe, Kario Salem, Pamela Susan Shoop, Ford Austin, Paul Burke, Gary Frank, J.A. Preston, William Lucking, Patrice Martinez, Joe Santos, Roland Harrah III, Michael Nader, John Saxon, Susan Swift, Guy Stockwell, Larry B. Scott, Brandon Crane, Denny Miller, Blackie Dammett, David Johnson, Norman Fell, John McMartin, Belinda Montgomery, France Nuyen, Ann Dusenberry, Lynn Wood, Marta Kober, Lance LeGault, Robert Tessier, Dick Warlock, Dick O'Neill, Stephanie Faracy, Jane Merrow, Darleen Carr, Lee Canalito, Anulka Dziubinska, Pat Corley, Cesare Danova, Alan Hale Jr., Charles Aidman, William Schallert, David Huddleston, Gregory Sierra, Casey Sander, Stephen Elliott, Roy Jenson, Richard Cox, Keye Luke, Carl Ciarfalio, John McLiam, Henry Darrow, Leo Gordon, Robert Ellenstein, Fritz Feld, Fred Sadoff, Robert Ito, Harry Townes, Charles Lucia, Janis Ward, Alan Fudge, Allan Rich, Dennis Haskins, John Dennis Johnston, William Bryant, Mike Moroff, Robert F. Hoy, Jennifer Runyon, Kiva Lawrence, Melanie Vincz, Ted Gehring, Greg Mullavey, Anne Schedeen, Lee Patterson, Robert Hogan, Pat Gorman, Katherine Kelly Lang, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Larry Pennell, Don Knight, Christine Belford, Carlos Romero, Fred Lerner, Cork Hubbert, Denise Galik, Susan Blanchard, Dennis A. Pratt, Bruce French, Nancy Lee Grahn, Lee de Broux, Edward Grover, Manu Tupou, Elaine Joyce, June Chadwick, Reginald T. Dorsey, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Robert Sampson, Art Kimbro, Jeff Celentano, Al Harrington, Hal Williams, Lynne Moody, Bob Minor, Nobu McCarthy, Arlen Dean Snyder, John Bennett Perry, Jon Lormer, Ernie Brown, Nick Dimitri, Julia Migenes, James Murtaugh, Jeff Pomerantz, Kathleen Nolan, Jean Bruce Scott, Julia Montgomery, Vincent Baggetta, Gilbert Green, Daniel Faraldo, Michael Swan, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Benjamin Feitelson, Jeff Harlan, Mary Jackson, Dick Durock, Tommy Madden, George O'Hanlon Jr., Philip Sterling, Richard Lawson, Patch Mackenzie, John Lansing, Allan Graf, Richard Alfieri, Michael DeLano, Julie Cobb, Lillian Lehman, Fritz Weaver, David Sanborn, William Watson, Hanna Hertelendy, Beulah Quo, Burr DeBenning, James Wainwright, Patrick Collins, Frank Converse, Ramon Bieri, Marilyn Tokuda, Andy Romano, Bert Roach (a.z.), Anne Lockhart, Barbara Rhoades, Irene Tedrow, Joseph Long, Wallace Merck, Curtis Credel, Leslie Uggams, Robin Dearden, Daniel D. Halleck, Jeff Yagher, Shavar Ross, John D'Aquino, Matthew Faison, Med Flory, Ted White, Keone Young, Michael Goodwin, Corinne Camacho, Pamela Jean Bryant, Hunter von Leer, Jack Knight, Fay Hauser, Stewart Moss, Alan Caillou, Cynthia Sikes, Christopher Morley, Joshua Bryant, Leslie Wing, Kevyn Major Howard, Rex Ryon, James Staley, Jonathan Goldsmith, John DiSanti, Geoffrey Beevers, Kip Gilman, Eddie Barth, Lloyd Kino, Kam Fong, Herman Wedemeyer, Edward Bell, Ernest Harada, Shannon Wilcox, Beau Vanden Ecker, Sheila Frazier, Richard Narita, Clyde Kusatsu, Beverly Todd, Nayef Rashed, Jim Grimshaw, David Wilson, Soo Yong, Ralph Strait, Gary Wood, Carole Cook, Ted Grossman, Bill Couch, Sal Viscuso, Seth Sakai, J. David Jones, Camila Griggs, Randi Brooks, Dick Butkus, George McDaniel, John Roselius, Meredith MacRae, Robert Feero, Greg Monaghan, Elizabeth Hoy, Steven Perry, Buddy Joe Hooker, Cindy Fisher

Jasně, že to je už dneska vyšeptalý, ale nostalgie je mrcha. Stejně jako u Knight Rider si vzpomínám - 80. léta, rakouskej kanál ORF a tam tohle zjevení. Zatímco u nás dávali ty bezbarvý slátaniny, v tomhle bylo všechno jinak. Krásný lidi, auta, baráky, palmy. Prostě wow efekt jako blázen. No a Magnum s Higginsem, Zeus s Apollem, T.C. s vrtulníkem... "Óóó, jsem zamilovaný! Viděl jsi tý ženský prsa? - Je neděle! - V neděli nesmím říkat prsa?"(12.2.2016)

Pro mě vcelku srdcová záležitost, jelikož jsem tohle jako puberťák v 90. letech sledoval, když to dávali v televizi každý pracovní den. A samozřejmě jako správného puberťáka mě hlavně zajímalo Ferrarri Toma Sellecka, než příběh jako takový. I když prostředí Hawaie nebylo k zahození a člověk si připadal tak trochu jako v ráji.(14.6.2012)

Další z mnoha případů nepochopení seriálu. "Magnum" je jedním z nejpovedenějších seriálů 80.let, který výtečně kombinuje humor, akci a napětí. Tom Selleck jako detektiv nemá chybu a vytvořil zde nejlepší postavu své kariéry. "Magnum" je klasika, která by si další reprízu určitě zasloužila. 8/10(9.2.2006)

Mlůj nejoblíbenější seriál vůbec a docela se divím poměrně nízkému hodnocení a hození do škatule mezi klasické detektivní seriály. Přšlo mi, že o ty detektivní příhody tady šlo celkem málo. Hlavní byla nádherná atmosféra Havaje a taky dokonalé vykreslení vztahu Magnum-Higgins (Jonathan Higgins je jednou z mých milovaných postav, geniálně napsaná, zahraná a Janem Přeučilem i nadabovaná role). Pár dílů (především v poslední čtvrtině) je slabších, ale drtivá většina jsou klasiky(4.2.2008)

Za A. srdecni zalezitost. Za B. ano nektere dily jsou velmi prumernou detektivkou, nektere zase v ramci zanru vycnivaji . Ale hlavne za C. Vzdy kdyz se v serialu potkaji postavy Magnuma (Thomas Sullivan Magnum IV - soukromy vysetrovatel v podani Toma Sellecka) a Higginse (major Jonathan Quayle Higgins III - zpravce soukromeho pozemku pana Robina Masterse v podani Johna Hillermana ) zacne byt na obrazovce opravdu HUSTO. Vlastne to me na serialu bavilo nejvic.(17.2.2008)

• - Krátko predtým ako sa začal vysielať seriál Magnum si Tom Selleck (Magnum) zahral v seriáli The Rockford Files (1974). Producenti chceli preto natočiť jednu epizódu Magnuma, v ktorej by si ako hosť zahral James Garner úlohu Jima Rockforda. Kvôli tomu, že na The Rockford Files vlastnila práva iná produkčná spoločnosť to nebolo možné zrealizovať. (m.a.t.o.)

• - Přestože hlavní hrdina (Tom Selleck) zdánlivě jezdí stále ve stejném voze, během času se toto auto měnilo, a tak postupně v různých sériích můžeme vidět Ferrari 308 GTS ročník 1979, Ferrari 308 GTSi ročník 1981 a Ferrari 308 GTS QV z roku 1984. (Stejšn)

• - Německá skupina Such a Surge vzdala seriálu hold klipem k písni "Mein Tag". (Fenk)