Magnum (TV seriál)

Magnum, P.I.

Magnum

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1980, 162x48 min

Tom Selleck, John Hillerman, Roger E. Mosley, Larry Manetti, Chris Penn, Angela Lansbury, David O'Malley, Gwen Verdon, David Hemmings, Brandon Call, Stella Stevens, Elisha Cook Jr., Terry Kiser, Louise Sorel, Branscombe Richmond, Soon-tek Oh, Amy Yasbeck, Dana Delany, Robert Loggia, Sharon Stone, Ian McShane, Andrea Marcovicci, Bo Svenson, Dana Wynter, Candy Clark, Robert Forster, Kim Miyori, Geoffrey Lewis, Joanna Kerns, Julian Glover, Barbara Rush, Annie Potts, Carol Burnett, Donald Gibb, Judge Reinhold, Orson Welles, Barry Van Dyke, Marianne Muellerleile, Kiersten Warren, Clive Revill, Barry Nelson, Joe E. Tata, Gary Grubbs, Melora Hardin, Ernie Lively, Simone Griffeth, Dustin Nguyen, Kenneth Tigar, Sheree North, Julie Sommars, Cesar Romero, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Edward Winter, Sam Anderson, James Whitmore Jr., Sarah Douglas, Ina Balin, Joe Regalbuto, Paul Sand, James Karen, Frank Sinatra, Ray Austin, Nancy Stafford, Julia Nickson, Vonetta McGee, Lee Purcell, James Shigeta, Doug McClure, Mark Stevens, Carlene Watkins, Hari Rhodes, Jessica Walter, John Beck, Darby Hinton, Signe Hasso, Alfonso Ribeiro, Talia Balsam, Erin Gray, Steven Keats, David Spielberg, Lenny Montana, George O'Hanlon, Jean Claudio, Gus Rethwisch, Dick Shawn, Noah Beery Jr., Jennifer Salt, Kim Richards, George Cheung, Red West, Howard Duff, John Ratzenberger, Al Leong, Peter Brown, Dana Hill, Thaao Penghlis, Judith Chapman, James Luisi, Joy Garrett, Rosemary Forsyth, George Coe, Kario Salem, Pamela Susan Shoop, Ford Austin, Paul Burke, Gary Frank, J.A. Preston, William Lucking, Patrice Martinez, Joe Santos, Roland Harrah III, Michael Nader, John Saxon, Susan Swift, Guy Stockwell, Larry B. Scott, Brandon Crane, Denny Miller, Blackie Dammett, David Johnson, Norman Fell, John McMartin, Belinda Montgomery, France Nuyen, Ann Dusenberry, Lynn Wood, Marta Kober, Lance LeGault, Robert Tessier, Dick Warlock, Dick O'Neill, Stephanie Faracy, Jane Merrow, Darleen Carr, Lee Canalito, Anulka Dziubinska, Pat Corley, Cesare Danova, Alan Hale Jr., Charles Aidman, William Schallert, David Huddleston, Gregory Sierra, Casey Sander, Stephen Elliott, Roy Jenson, Richard Cox, Keye Luke, Carl Ciarfalio, John McLiam, Henry Darrow, Leo Gordon, Robert Ellenstein, Fritz Feld, Fred Sadoff, Robert Ito, Harry Townes, Charles Lucia, Janis Ward, Alan Fudge, Allan Rich, Dennis Haskins, John Dennis Johnston, William Bryant, Mike Moroff, Robert F. Hoy, Jennifer Runyon, Kiva Lawrence, Melanie Vincz, Ted Gehring, Greg Mullavey, Anne Schedeen, Lee Patterson, Robert Hogan, Pat Gorman, Katherine Kelly Lang, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Larry Pennell, Don Knight, Christine Belford, Carlos Romero, Fred Lerner, Cork Hubbert, Denise Galik, Susan Blanchard, Dennis A. Pratt, Bruce French, Nancy Lee Grahn, Lee de Broux, Edward Grover, Manu Tupou, Elaine Joyce, June Chadwick, Reginald T. Dorsey, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Robert Sampson, Art Kimbro, Jeff Celentano, Al Harrington, Hal Williams, Lynne Moody, Bob Minor, Nobu McCarthy, Arlen Dean Snyder, John Bennett Perry, Jon Lormer, Ernie Brown, Nick Dimitri, Julia Migenes, James Murtaugh, Jeff Pomerantz, Kathleen Nolan, Jean Bruce Scott, Julia Montgomery, Vincent Baggetta, Gilbert Green, Daniel Faraldo, Michael Swan, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Benjamin Feitelson, Jeff Harlan, Mary Jackson, Dick Durock, Tommy Madden, George O'Hanlon Jr., Philip Sterling, Richard Lawson, Patch Mackenzie, John Lansing, Allan Graf, Richard Alfieri, Michael DeLano, Julie Cobb, Lillian Lehman, Fritz Weaver, David Sanborn, William Watson, Hanna Hertelendy, Beulah Quo, Burr DeBenning, James Wainwright, Patrick Collins, Frank Converse, Ramon Bieri, Marilyn Tokuda, Andy Romano, Bert Roach (a.z.), Anne Lockhart, Barbara Rhoades, Irene Tedrow, Joseph Long, Wallace Merck, Curtis Credel, Leslie Uggams, Robin Dearden, Daniel D. Halleck, Jeff Yagher, Shavar Ross, John D'Aquino, Matthew Faison, Med Flory, Ted White, Keone Young, Michael Goodwin, Corinne Camacho, Pamela Jean Bryant, Hunter von Leer, Jack Knight, Fay Hauser, Stewart Moss, Alan Caillou, Cynthia Sikes, Christopher Morley, Joshua Bryant, Leslie Wing, Kevyn Major Howard, Rex Ryon, James Staley, Jonathan Goldsmith, John DiSanti, Geoffrey Beevers, Kip Gilman, Eddie Barth, Lloyd Kino, Kam Fong, Herman Wedemeyer, Edward Bell, Ernest Harada, Shannon Wilcox, Beau Vanden Ecker

Další z mnoha případů nepochopení seriálu. "Magnum" je jedním z nejpovedenějších seriálů 80.let, který výtečně kombinuje humor, akci a napětí. Tom Selleck jako detektiv nemá chybu a vytvořil zde nejlepší postavu své kariéry. "Magnum" je klasika, která by si další reprízu určitě zasloužila. 8/10(9.2.2006)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 39. ročník (za rok) 1981 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 42. ročník 1984 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck + nominace (11) - 39. ročník 1981 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 40. ročník 1982 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 41. ročník 1983 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 42. ročník 1984 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman, 43. ročník 1985 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, 44. ročník 1986, 45. ročník 1987 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Tom Selleck, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Hillerman(18.2.2009)

Jó, tak tohle je dobrej oldskool. Vzpomínám si, když se tento seriál začal vysílat někdy začátkem 90. let, tak jsme z toho byli všichni úplně odvázaný. Ale v tý době jsme po všech těch Majorech Zemanech, Chalupářích a Ženách za pultem na všechny tyhle americký seriály čuměli jak na zjevení. Magnum je ale trochu vyjímka. Narozdíl třeba od Dallasu, BH 90210 a podobně, se na to dá koukat i teď. Ale jak už to u těchto seriálů bývá zvykem - ze začátku dobrý, pozdější díly průměr, poslední díly úplně na hovno. Jinak moje neoblíbenější postava ze seriálu byl samozřejmě Higgins v podání Johna Hillermana. Sice neměl zdaleka tolik prostoru jako Tom Selleck, ale celej seriál v podstatě "ukrad" pro sebe.(24.11.2006)

Tomuhle seriálu můžeme děkovat že dnes jako Indiana Jonese vidíme Harisona Forda,protože původně ho měl hrát právě Tom Selleck ale kvůli závazku pro tento seriál ho nakonec převzal někdo do té doby znám jen z Hvězdných válek.Celkově je seriál jen vzpomínkou na krásná 80.léta kdy detektiv- který je ubytován v domě veleslavného spisovatele a jezdí ve Ferrari -společně se správcem domu Higinsem a kamarády z Vietnamu vyšetřuje různé případy.(19.6.2003)

Vynikající T.Selleck, který je tak nějak vždy nad věcí. Zewluje si ve vypůjčené vilce na pláži, prohání se ve vypůjčeném ferrari a i ty hadry co má na sobě nejsou určitě jeho. T.C. se svojí helikoptérou je vždy po ruce a společně s Rickem Magnuma nenechají nikdy na holičkách. Pohodový seriál, který mi dopřeje odpočinku, trochu akce a hodně legrace.-)(2.11.2010)

• - Kým Higgins bol Angličan, ktorý bojoval v 2. svetovej vojne, John Hillerman, ktorý túto postavu stvárnil je rodený Texasan a počas vojny bol ešte dieťa. (m.a.t.o.)

• - Německá skupina Such a Surge vzdala seriálu hold klipem k písni "Mein Tag". (Fenk)

• - Robert Pine, ktorý hral Magnumovho otca (vo flashbackoch), študoval na Ohio Wesleyan University rovnako ako skutočný otec Toma Sellecka. (m.a.t.o.)