Magnum (TV seriál)

Magnum, P.I.

Magnum

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1980–1988, 129 h 3 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

Tom Selleck, John Hillerman, Roger E. Mosley, Larry Manetti, Jeff MacKay, Kwan Hi Lim, Chris Penn, Angela Lansbury, David O'Malley, Gwen Verdon, David Hemmings, Brandon Call, Stella Stevens, Elisha Cook Jr., Terry Kiser, Louise Sorel, Branscombe Richmond, Soon-tek Oh, Amy Yasbeck, Dana Delany, Robert Loggia, Sharon Stone, Ian McShane, Andrea Marcovicci, Bo Svenson, Dana Wynter, Candy Clark, Robert Forster, Kim Miyori, Geoffrey Lewis, Joanna Kerns, Julian Glover, Barbara Rush, Annie Potts, Carol Burnett, Donald Gibb, Judge Reinhold, Orson Welles, Barry Van Dyke, Marianne Muellerleile, Kiersten Warren, Clive Revill, Barry Nelson, Joe E. Tata, Gary Grubbs, Melora Hardin, Ernie Lively, Simone Griffeth, Dustin Nguyen, Kenneth Tigar, Sheree North, Julie Sommars, Cesar Romero, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Edward Winter, Sam Anderson, James Whitmore Jr., Sarah Douglas, Ina Balin, Joe Regalbuto, Paul Sand, James Karen, Frank Sinatra, Ray Austin, Nancy Stafford, Julia Nickson, Vonetta McGee, Lee Purcell, James Shigeta, Doug McClure, Mark Stevens, Carlene Watkins, Hari Rhodes, Jessica Walter, John Beck, Darby Hinton, Signe Hasso, Alfonso Ribeiro, Talia Balsam, Erin Gray, Steven Keats, David Spielberg, Lenny Montana, George O'Hanlon, Jean Claudio, Gus Rethwisch, Dick Shawn, Noah Beery Jr., Jennifer Salt, Kim Richards, George Cheung, Red West, Howard Duff, John Ratzenberger, Al Leong, Peter Brown, Dana Hill, Thaao Penghlis, Judith Chapman, James Luisi, Joy Garrett, Rosemary Forsyth, George Coe, Kario Salem, Pamela Susan Shoop, Ford Austin, Paul Burke, Gary Frank, J.A. Preston, William Lucking, Patrice Martinez, Joe Santos, Roland Harrah III, Michael Nader, John Saxon, Susan Swift, Guy Stockwell, Larry B. Scott, Brandon Crane, Denny Miller, Blackie Dammett, David Johnson, Norman Fell, John McMartin, Belinda Montgomery, France Nuyen, Ann Dusenberry, Lynn Wood, Marta Kober, Lance LeGault, Robert Tessier, Dick Warlock, Dick O'Neill, Stephanie Faracy, Jane Merrow, Darleen Carr, Lee Canalito, Anulka Dziubinska, Pat Corley, Cesare Danova, Alan Hale Jr., Charles Aidman, William Schallert, David Huddleston, Gregory Sierra, Casey Sander, Stephen Elliott, Roy Jenson, Richard Cox, Keye Luke, Carl Ciarfalio, John McLiam, Henry Darrow, Leo Gordon, Robert Ellenstein, Fritz Feld, Fred Sadoff, Robert Ito, Harry Townes, Charles Lucia, Janis Ward, Alan Fudge, Allan Rich, Dennis Haskins, John Dennis Johnston, William Bryant, Mike Moroff, Bob Hoy, Jennifer Runyon, Kiva Lawrence, Melanie Vincz, Ted Gehring, Greg Mullavey, Anne Schedeen, Lee Patterson, Robert Hogan, Pat Gorman, Katherine Kelly Lang, Claudette Nevins, Elaine Giftos, Larry Pennell, Don Knight, Christine Belford, Carlos Romero, Fred Lerner, Cork Hubbert, Denise Galik, Susan Blanchard, Dennis A. Pratt, Bruce French, Nancy Lee Grahn, Lee de Broux, Edward Grover, Manu Tupou, Elaine Joyce, June Chadwick, Reginald T. Dorsey, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Robert Sampson, Art Kimbro, Jeff Celentano, Al Harrington, Hal Williams, Lynne Moody, Bob Minor, Nobu McCarthy, Arlen Dean Snyder, John Bennett Perry, Jon Lormer, Ernie Brown, Nick Dimitri, Julia Migenes, James Murtaugh, Jeff Pomerantz, Kathleen Nolan, Jean Bruce Scott, Julia Montgomery, Vincent Baggetta, Gilbert Green, Daniel Faraldo, Michael Swan, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Benjamin Feitelson, Jeff Harlan, Mary Jackson, Dick Durock, Tommy Madden, George O'Hanlon Jr., Philip Sterling, Richard Lawson, Patch Mackenzie, John Lansing, Allan Graf, Richard Alfieri, Michael DeLano, Julie Cobb, Lillian Lehman, Fritz Weaver, David Sanborn, William Watson, Hanna Hertelendy, Beulah Quo, Burr DeBenning, James Wainwright, Patrick Collins, Frank Converse, Ramon Bieri, Marilyn Tokuda, Andy Romano, Bert Roach (a.z.), Anne Lockhart, Barbara Rhoades, Irene Tedrow, Joseph Long, Wallace Merck, Curtis Credel, Leslie Uggams, Robin Dearden, Daniel D. Halleck, Jeff Yagher, Shavar Ross, John D'Aquino, Matthew Faison, Med Flory, Ted White, Keone Young, Michael Goodwin, Corinne Camacho, Pamela Jean Bryant, Hunter von Leer, Jack Knight, Fay Hauser, Stewart Moss, Alan Caillou, Cynthia Sikes, Christopher Morley, Joshua Bryant, Leslie Wing, Kevyn Major Howard, Rex Ryon, James Staley, Jonathan Goldsmith, John DiSanti, Geoffrey Beevers, Kip Gilman, Eddie Barth, Lloyd Kino, Kam Fong, Herman Wedemeyer, Edward Bell, Ernest Harada, Shannon Wilcox, Beau Vanden Ecker, Sheila Frazier, Richard Narita, Clyde Kusatsu, Beverly Todd, Nayef Rashed, Jim Grimshaw, David Wilson, Soo Yong, Ralph Strait, Gary Wood, Carole Cook, Ted Grossman, Bill Couch, Sal Viscuso, Seth Sakai, J. David Jones, Camila Griggs, Randi Brooks, Dick Butkus, George McDaniel, John Roselius, Meredith MacRae, Robert Feero, Greg Monaghan, Elizabeth Hoy, Steven Perry, Buddy Joe Hooker, Cindy Fisher, Peter Elbling, Tim Rossovich, Joan McMurtrey, Nels Van Patten, Laurette Spang, Annette Charles, Eugenia Wright, Ronald Knight, John Zarchen, Deborah Pratt, Rosalee Mayeux, Dann Seki, Kathy McCullen, Stephanie Dunnam, Chuck Hicks, Jeannie Elias, Charlene Blaine, Mark Pinkosh, Cathie Shirriff, Clint Carmichael, Robert Apisa, Devon Ericson, Tom McFadden, Michael Sharrett, John Lisbon Wood, Byrne Piven, Barry Sattels, Lew Ayres, George P. Wilbur, James Coleman, Peter Kowanko, Kit McDonough, Haunani Minn, Frank Whiteman

Tomuhle seriálu můžeme děkovat že dnes jako Indiana Jonese vidíme Harisona Forda,protože původně ho měl hrát právě Tom Selleck ale kvůli závazku pro tento seriál ho nakonec převzal někdo do té doby znám jen z Hvězdných válek.Celkově je seriál jen vzpomínkou na krásná 80.léta kdy detektiv- který je ubytován v domě veleslavného spisovatele a jezdí ve Ferrari -společně se správcem domu Higinsem a kamarády z Vietnamu vyšetřuje různé případy.(19.6.2003)

Vynikající T.Selleck, který je tak nějak vždy nad věcí. Zewluje si ve vypůjčené vilce na pláži, prohání se ve vypůjčeném ferrari a i ty hadry co má na sobě nejsou určitě jeho. T.C. se svojí helikoptérou je vždy po ruce a společně s Rickem Magnuma nenechají nikdy na holičkách. Pohodový seriál, který mi dopřeje odpočinku, trochu akce a hodně legrace.-)(2.11.2010)

Tohle já nemůžu hodnotit jinak než pěti HVĚZDAMA ("hvězdičky" jsou slabým pojmenováním). Není v tom sice ani ždibec objektivnosti, zato sto procent srdeční záležitosti. Koukal jsem na to tenkrát tuším poprvé na TV Premiéra či kde, bylo mi snad osm, devět a pamatuju si, jak mi to většinou museli rodiče zpětně vždycky díl od dílu vysvětlovat, jak že na to ten detektiv vždycky přišel. V tom ale právě zůstává to kouzlo pro mě až do teď - hlavně v těch vzpomínkách na červené ferrárko, dobrmanní "Chlapce", distinguovaného Higginse i neexistujícího pana Masterse (který je stejně jeden a tentýž s Higginsem, i když to starouš nikdy nepřizná a Magnum sám nikdy definitivně nedokáže). Při repríze - to mi bylo už dvacet - jsem pak byl snad ještě nadšenější. Hlavně ze začátku předlouhé série napočítáte hodně velmi slušných detektivek. Naprosto odzbrojující je vedle Selleckova charismatu (občas si říkám, proč vlastně na roli 007 tehdy nevybrali právě navrženého Sellecka, tak mohli dnes dějiny bondovské série vypadat úplně jinak...) skvělý britsky suchý humor, perfektní hlášky (posuzuju sice jen podle českého dabingu, ten ale k té srdcovce neodmyslitelně patří), překvapivá míra sebereflexe (voice overy a další techniky, jimiž se hlavní hrdina obrací rovnou na diváky...) a hlavně neuvěřitelný 80´s feeling, který si člověk užije vážně v každém věku:-)(18.8.2007)

Na tenhle seriál mám tak živé a příjemné vzpomínky, že dávám bez zaváhání plný počet. Sledoval jsem ho kdysi někdy v první půli devadesátých (tuším že na Prima TV) na své první barevné televizi a strašně mě bavil, určitě v tom taky hrálo velkou roli líbivé havajské prostředí a skoro v každém dílu nějaká pěkná baba. Zkrátka takové příjemné a oddychové vytržení z té banální české reality. Magnumovi kamarádi mě příliš nebrali, ten barmanský skrček byl trapný a T.C. byl zase většinou hrozně protivný. Ovšem naprosto geniální postava byl Higgins - už jen kvůli jeho rozhovorům s Magnumem jsem se těšil na každý díl. A Magnum sám byl tak extrémně důvěryhodný sympaťák, že byste s ním klidně pustili na dovolenou svou manželku nebo dceru, nechali ho s ní spát v jedné posteli a věřili byste bez pochybností jeho slibu, že se jí ani nedotkne. Hodně mě mrzí, že Tom Selleck nevzal roli Indiany Jonese a místo toho ji dostal nesympatický Harrison Ford. A taky mě hodně mrzí, že k tomuhle seriálu nemůžu sehnat české title, dal bych si ho rád znovu (nebo aspoň pár dílů), ale na dabingy se už spoustu let zásadně odmítám dívat.(27.3.2014)

Mlůj nejoblíbenější seriál vůbec a docela se divím poměrně nízkému hodnocení a hození do škatule mezi klasické detektivní seriály. Přšlo mi, že o ty detektivní příhody tady šlo celkem málo. Hlavní byla nádherná atmosféra Havaje a taky dokonalé vykreslení vztahu Magnum-Higgins (Jonathan Higgins je jednou z mých milovaných postav, geniálně napsaná, zahraná a Janem Přeučilem i nadabovaná role). Pár dílů (především v poslední čtvrtině) je slabších, ale drtivá většina jsou klasiky(4.2.2008)

• - Německá skupina Such a Surge vzdala seriálu hold klipem k písni "Mein Tag". (Fenk)

• - Kým Higgins bol Angličan, ktorý bojoval v 2. svetovej vojne, John Hillerman, ktorý túto postavu stvárnil je rodený Texasan a počas vojny bol ešte dieťa. (m.a.t.o.)

• - Krátko predtým ako sa začal vysielať seriál Magnum si Tom Selleck (Magnum) zahral v seriáli The Rockford Files (1974). Producenti chceli preto natočiť jednu epizódu Magnuma, v ktorej by si ako hosť zahral James Garner úlohu Jima Rockforda. Kvôli tomu, že na The Rockford Files vlastnila práva iná produkčná spoločnosť to nebolo možné zrealizovať. (m.a.t.o.)