Walker, Texas Ranger

• USA Walker, Texas Ranger (více)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scénář:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (více)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (více)

Série(9) / Epizody(196)

Chuck Norris  se svým bojovým uměním ochraňuje zákon v Dallasu a jeho okolí. (TV Nova)

Recenze uživatele cheyene k tomuto seriálu (133)

Vyšší moc (1996) (S05E01)

Spousta lidí by tento díl odsoudila jako odpad, snůšku blábolů. Jedná se ale o nástin východní filozofie, náboženství a tradic, byť samozřejmě "walkerovským" stylem. ()

Vlastenec (1996) (S05E02)

"To je hloubka, co?" Walker tu při finální akci sype jednu hlášku za druhou. ()

Ghost Rider (1996) (S05E03)

Epizoda, která utkví v paměti. Duch zavražděného indiánského chlapce, jeho "šílený" bratr a rozplétání osm let staré vraždy. ()

Bratrstvo spravedlivých (1996) (S05E04)

Uživatel Grogan to popisuje docela přesně. Téma samozvaných soudců a vykonavatelů spravedlnosti opravdu není ve Walkerovi poprvé, setkali jsme se s ním už ve 2. sérii (2x17, Výbor) a reflektování chyb systému je určitě dobře nastaveným zrcadlem společnosti. ()

Odsouzení (1996) (S05E06)

Tato epizoda určitě patří k těm nejlepším, zejména kvůli nastínění vztahu Alex Cahillové a jejího otce (skvělý dabing M. Moravce). ()

Kódový název: Vážka (1996) (S05E07)

Pamatuji si, když jsem tento díl viděl před lety poprvé. Líbil se mi. Od té doby jsem ho zhlédl několikrát a už jej řadím spíš do průměru, byť dotek Walkerovy a Schraderovy minulosti je fajn, stejně jako jejich finální souboj (až na ten nůž). V závěru pobaví hláška ohledně Walkerova auta, tj. že by si měl koupit nové: Trivette "Kořením života je rozmanitost." Walker "To říkáš vždy, když měníš děvče." ()

Labutí píseň (1996) (S05E09)

Změna prostředí Walkerovi prospívá. Žádné město, žádné drogy a gangy, ale hory, 8 let stará loupež a vražda Walkerova přítele. Místy by se snad dal tento díl nazvat za děsivější. Cordell tu prokáže své bylinkářské znalosti, ukáže se jako podpantoflák a navíc ani (a to se snad ještě nestalo a nestane) neporazí hlavního padoucha v souboji (nemá na něj). ()

Cyklon (1996) (S05E10)

"Cahillová má kluka! Cahillová má kluka!" :) Pohřbení zaživa, ústřední motiv dílu. O této epizodě se mluví i v Přátelích. ()

Lucky (1996) (S05E11)

Pro mě se jedná o jednu z těch emotivních epizod, která má řadu (možná trochu utopistických nebo idealistických) myšlenek, skrz které mám Walkera rád. Burt Young jako hostující herec potěší. Pár scének a hlášek: Bezdomovec: "Víte, rangere, nebyl jsem vždycky takovej. Kdysi jsem býval někdo!" - Walker: "Pořád jste, Artie!" - - - Trivette: "Není to legrace, žít na ulici." C.D. rozdávající v charitě oběd bezdomovcům: "Cordelli, je mi těch lidiček moc líto." - Walker: "Škoda, že politikům ne." https://www.youtube.com/watch?v=dvgciaDGXmA ()

Nejnebezpečnější muž (1996) (S05E12)

Tento díl divákovi určitě v něčem utkví v paměti. Zejména skrze dotek atentátu na JFK. Byl to nebezpečný vrah Viper nebo nebyl? A věděli jste, že onu střelbu viděl na vlastní oči malý Cordell? A co Viper hodlá provést za atentát v Dallasu v roce 1996? ()

Vánoce u Rangerů (1996) (S05E13)

Kouzlo Vánoc. Příběh o Hayesi Cooperovi, který Walker v C.Dho baru vypráví dětem. Poslouchá však i Trivette, C.D. a Alex. Cooper,  jenž nevěří na Vánoce, musí dopravit k soudu údajného zločince. Brzy zjišťuje, jak se věci mají a vydává se za záchranou uneseného dítěte, přičemž slibuje, že nikdo nezemře, když se oslavuje narození Páně. Díl, v němž se oslavuje víra v Boha a zázraky. ()

Mayday (1997) (S05E14)

Až na nezvládnutou finální přestřelku u chaty (voják se celou dobu kryje, ale jak přijdou nepřátelé, stoupne si, aby byl co největším terčem?) jde o perfektní epizodu, kde jsou vtípky, netradiční zápletka a originální prostředí (ztroskotání v divočině). ()

Poslední naděje (1997) (S05E15)

Podobně jako v předešlé, tak i v této epizodě se objevuje postava Charlieho Brookse, což je vlastně příjemný charakter, takový padouch v nápravě, který baví. Děj se odehrává opět mimo Dallas, v přírodě, v táboře, kde jsou pod vedením Trivetta, Alex a C.Dho děti ze sociálně slabších či nefunkčních rodin. Zajímavostí či zvláštností pak je, že Walker zde má minimum prostoru. ()

99. Ranger (1997) (S05E17)

Další epizoda, která uktví v paměti. Rangerů může být jen 99 a když je v akci zabit Walt Cobb, někdejší partner C.D. Parkera, je potřeba najít za něj adekvátní náhradu. Je tedy jasné, že to bude právě C.D., komu se nebude pozdávat, aby na jeho místo nastoupila žena. Jeho šovinistické a sexistické hlášky v tomto díle nemají chybu! :) Alex: "C.D., udivuješ mě! Taková sexistická narážka." aneb reakce na: "Cordelli, říkali mi, že se o místo rangera uchází ženská. [...] To je tedy něco. Víš, Walt Cobb a já jsme byli celá léta partneři. A na jeho místo musí přijít vážně dobrej chlap. Ženská by to těžko dokázala. Určitě ne. ...Jimmy, poslouchej. Ty a Cordell ho dostanete. A myslím, že nám v tom nemusí pomáhat ženská! He he he." Komplet scénka: https://www.youtube.com/watch?v=EVQ9K1Qahys ()

Závod s ďáblem (1997) (S05E18)

Walker se kvůli vyšetření případu stává učitelem na střední škole. S takovým tématem se v seriálu ještě setkáme a vždy to stojí za to. "Hele, kantore, dej si na mě pozor. Mám černý pás." - "Dobře, aspoň ti nespadnou kalhoty." ()

Minulost se vrací (1997) (S05E19)

Vynikající epizoda, která poodhalí další část Walkerova života, tentokrát jeho někdejší vážný vztah s dívkou, kterou si měl brát za ženu. Prostřihy do minulosti jsou i díky hudbě opravdu působivé.  "Vidíš támhle ty dvě hvězdičky? Čerokíjové jim říkají Oon-i loop-ti. Milenci." ()

Případ LaRue (1997) (S05E20)

LaRue potřetí a naposledy. Představitel této záporné postavy hraje opravdu perfektně, dabing je rovněž zdařilý. Mohli bychom v tomto díle najít nelogické jednání postav, ale byla by škoda se v tom pitvat, protože jako celek tento počin funguje dobře. Moji předřečníci Honza__St. a Grogan hodnotí epizodu výstižně, souhlasím s nimi. ()

Zázrak v sousedství (1997) (S05E22)

Někdo může říct "Blbost". Ale podle mého názoru se jedná o jeden z nejsilnějších dílů seriálu s jasně náboženskou a mírovou tematikou či poselstvím. Aneb to je tak blbé, až je to krásné. Čím jsem starší, tím víc na mě sentiment doléhá a oceňuji podobně ražené epizody. "Viděl jsem tvého anděla. Je krásný." ()

Obraz svého otce (1997) (S05E23)

Druhé setkání s rangerkou Bobbie Huntovou. Tato epizoda zavádí diváka takřka do kmotrovského prostředí, neustále se tu něco děje a není nouze o napětí. ()

Thunderovi synové (1997) (S05E24)

Jak dnes si pamatuji, když jsem viděl tuto dvojepizodu poprvé. Bylo velmi příjemné sledovat zapojení nových postav, byť jsem netušil, že budou hostovat ještě v celé řadě dalších dílů (a za mě je to vždy ku prospěchu), přičemž zápletka a SPOILER vážné zranění Trivettea mne tenkrát svádělo k myšlence, jestli nenechají Walkerova parťáka zemřít s tím, že jej nahradí někdo z dvojice Carlos/Trent. Jen tak mimochodem, scéna, v níž C.D. stojí u Trivetteovy nemocniční postele a pláče, vyznávajíc se, že mít syna, chtěl by, aby byl jako on, je jímavá. (Ano, jsem sentimentální. :D) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu