Walker, Texas Ranger

• USA Walker, Texas Ranger (více)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scénář:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (více)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (více)

Série(9) / Epizody(196)

Chuck Norris  se svým bojovým uměním ochraňuje zákon v Dallasu a jeho okolí. (TV Nova)

Recenze uživatele cheyene k tomuto seriálu (133)

Kruh života (1998) (S06E23)

Danny Trejo je určitě důvodem, proč epizodu vidět. Ani příběhově však není špatná. Walkerův proslov k synovi Joea, má něco do sebe. "V Bibli Matouš říká 'Úzká je brána a trnitá cesta, jež vede životem, ale každý z nás ji nenajde.' ...Když mu neodpustíš, tak se tvá bolest nikdy nevyléčí." ()

Zkouška víry (1998) (S06E24)

Sílou svého příběhu, sdělení, které obsahuje, byť s notnou dávkou utopie a idealismu, jde o jeden z nejlepších dílů. Nad balistikou střely SPOILER, která zasáhne studentku, zůstává sice rozum stát, ale je třeba tyto prešlapy odpustit, neboť poslání epizody spočívá v něčem jiném. Walkerovi a spol. tu sekunduje Trent Malloy. ()

Svatba - 1. část (1998) (S06E25)

Epizoda, která utkví v paměti snad do konce života. "Máme tu flétnistku, která má ruce, jako kdyby pracovala 20 let se sbíječkou." ()

Svatba - 2. část (1998) (S07E01)

Pokračujeme tam, kde jsme skončili.. Oficiální text k této epizodě je dobrým SPOILERem. Závěr s prstenem "Alex, pamatuješ si na tu svatbu?...A vzpomínáš, že jsem se tě chtěl na něco zeptat?" je milý.... ()

Štvanice (1998) (S07E02)

Tuto epizodu jsem viděl snad 3x, nyní patrně počtvrté. V paměti mi utkvěla i s mnoha detaily, z nichž zmíním Carlose, vlka, emu burgery, či H(elp)O(our)P(eople)E(xcel). Podle mě skvělý díl. V roli dozorce je perfektní Marc Alaimo. ()

Královská kořist (1998) (S07E03)

Trivette se učí otáčet auto přes ruční brzdu. :) Carlos se snaží přivést chlapce ze spárů gangu na správnou cestu. Dobrý díl a hudební podkres rozhodně zajímavý. ()

Válečný pokřik (1998) (S07E04)

Otravená voda v rezervaci. Díl, který může splývat s jinými z tohoto prostředí, ale mnohé momenty v paměti utkví. "Hoka-hey. Dobrý den smrt." - "Lepší je říkat 'Sata!', buď šťasten." ()

Zákon Západu (1998) (S07E05)

Další z epizod, kterou si velmi dobře pamatuji. Příběh jako takový potěší zejména zasazením do přírody, ale také hledáním cesty vnučky k dědečkovi, starému soudci, po kterém jde hlavní záporná postava, její otec. Finální rozhovor v C.D. baru nemá chybu. Walker: C.Dho hraje Paul Newman, který má Oscara. Alex Helen Huntová, která má Oscara, Trivetta  Denzel Washington, který má taky Oscara, a mě Chuck Norris? Co má ten? Trivette: Šestinásobný titul mistra světa v karate. Walker: Hmm. To by šlo.  C.D.: Tak mu pojďme zavolat. Trivette: Řekni mi něco o tom Paulovi? C.D.: Je prý docela dobrý. ()

Halloweenská noc (1998) (S07E06)

Mám tuto epizodu rád, protože za A) utkví v paměti, B) lehce hororově (halloweensky) laděný námět je fajn změna, C) objeví se tu Trent i Carlos, D) hlavní padouch je správný psychouš "In nomine Domini nostri Luciferi", E) zavírání dětí do hrobky má atmosféru "Je čas umírat", F) hudební podklad je zdařilý. ()

Přežití (1998) (S07E07)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod, byť ji mám tak nakoukanou, že už mě v ní nic nepřekvapí. Líbí se mi ta představa, nápad, že Walker odjel s Alex a přáteli (Trivette, Carlos, Trent) do hor na dovolenou. Děj se odehrává v krásné divočině, přítomnost Carlose a Trenta potěší a je tu celá řada nezapomenutelných hlášek. "Ale ne! Kovboj a jeho chlapecký sbor!" "Trivette, snad zase nezkoušíš ten starý trik s Texas Rangers. Dámy, člověk má být přece hrdý na to, čím se živí... někdo musí vyvážet žumpy.... dneska je to trochu cítit." :D Tuto část bych mohl opravdu odrecitovat snad i o půlnoci od začátku do konce. Mám ji rád. ()

Druhá šance (1998) (S07E08)

Výborné hlášky mezi Trivettem a C.D. na začátku epizody ohledně webu a prezentace jeho restaurace. Dejově není tento díl špatný, pamatuji si jej z dob minulých, ale řadím ho k těm průměrným. Pro lepší hodnocení nahrávají hlavně hlášky. Jinak se jedná o druhý díl v seriálu s Adamem Mcguirem z Irska. ()

Oči Rangera (1998) (S07E10)

Poselství dílu je zřejmé - jít si za svým snem, nehledět na překážky a nebát se. To mladá Kelly (country zpěvačka Lila McCann) zvládne. Country mi nevadí, tudíž nemám s touto epizodou problém. Trent tu v soubojích nenaplní očekávání, s hlavním padouchem se natrápí. Konfrontace otce a zločinného syna, resp. jeho "obchod" uzavřený s Walkerem, má dle mého názoru sílu. Otázka, zda za každou cenu hájit své dítě, nebo se na věci dívat objektivníma očima. Finální zpěv Eyes of a ranger je milou tečkou. ()

Na hranici (1998) (S07E11)

"Ta pravá...? Byl bych přísahal, že mluvím s Carlosem, králem třídenních vztahů, Sandovalem!" Dobrý díl, v němž se znovu objevuje i Trent a Carlos. Podobný námět, kdy Walker se svými bližními navštíví městečko s prohnilým šerifem, tu již byl v s03e01. ()

Zvláštní svědek (1999) (S07E13)

Tuto epizodu jsem mnohokrát neviděl, ale utkvěla mi v paměti, zejména kvůli vážnému zranění Trenta Malloye, jenž má naději na přežití, dle slov lékaře, jen díky jeho skvělé fyzické kondici. Olympijské závody handicapovaných jsou další nástavbou, které seriál Walker přináší. Jsem si jistý, že sám Norris se nejednou podobné akce na pozici ambasadora, zúčastnil, a proto tuhle tematiku zařadili i do této show. ()

Ředitel (1999) (S07E14)

Walker v přestrojení ve škole, to je pro mne vždy zárukou dobré podívané. Zde navíc osloví motivační (pro někoho jistě silně patetické) proslovy Týmu siláků. ()

Čerokíjský tým - 2. část (1999) (S07E16)

Ale my už přece dávno víme, že Cordell Walker je tak trochu Ferda mravenec, práce všeho druhu, takže to, že usedne za volant závodního vozu čerokíjského týmu, navíc dokáže na autě i leccos poladit a opravit, nemůže nikoho překvapit! Fajn oddechovka. ()

Bratři ve zbrani (1999) (S07E19)

Simon Trivette. Epizoda, kterou alespoň obrysově uchováte v paměti na dlouhou dobu. ()

Ovlivňování mysli (1999) (S07E20)

V této epizodě se opět (podruhé) setkáme s Maisie, kterou C.D. poznal v předešlé sérii v dílu Zapomenutí lidé. ()

Stateční andělé (1999) (S07E21)

Charitativní souboj Rangers a německé policie jako vedlejší zápletka je zapamatovatelný. Výjimečně tu i Walker vše nevyhraje. ()

Jakobův žebřík (1999) (S07E22)

Další z epizod, u které se jeden tábor diváků může křižovat nad tím, jak je příběh průhledný a naivně sentimentální, a druhá skupina diváků ocení právě tu idealistickou vizi světa, jak by vše mělo v dobré se obrátit a dojít k pravému a správnému přesvědčení a to i za pomocí víry. Jakobův žebřík patří mezi díly, které když jednou uvidíte, dost možná si jej zapamatujete. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu