Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 53
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Rukověť (2009) (S05E08)

Barney v jeho čisté, vydestilované síle! LEGENDÁRNÍ výčet těch jeho největších triků, habaďůr, lstí a malých či velkých podvůdků. Barney nedal příležitost nikomu dalšímu, tohle je zkrátka jeho jízda a na této silnici ho nemá kdo trumfnout! Doporučuji všem, kterým tahle legenda v sukničkářství říká pane. Plný počet, bez váhání. Tohle nelze popisovat, to se musí vidět! ()

Fackodání 2: Facka vrací úder (2009) (S05E09)

Důkaz o tom, že perfektní díl se musí střídat s odpadním. Tedy úplně hrozné to nebylo, mělo to náboj i šmrnc. Nicméně Lily to musela zničit. Iracionální, neférová, trapná... Nemám rád tyhle uřvané díly. Bez Lily 4-5 hvězd, ale takhle skromné dvě. ()

Okno (2009) (S05E10)

Vzhledově průměrná Robin ze sebe dělá ještě dost nechutnou couru. A následně se rozhodne zcela sobecky (i s vědomím, jak to u dívky od vedle funguje) zničit Tedovi šanci na nejlepší vztah, co mohl mít. Jinak vcelku průměrný díl, který ničím moc nenadchne a uráží ho pouze Robin. ()

Poslední cigareta v životě (2009) (S05E11)

Antikuřácký díl ve stylu HIMYM. Stejně tak jak v USA, i u nás kdysi dávno byla svoboda v podnikání a smělo se kouřit v soukromých podnicích. Nijak to s dílem (až na jednu scénu) nesouvisí, ale vždycky mě namíchne, když mi někdo připomene další část demokracie, co nám byla odepřena. Nápad to není zlý a jednotlivé gagy nebyly špatné, ALE tohle vyhrocení do extrému ničemu nikdy nepomůže. ()

Holky versus obleky (2010) (S05E12)

I kdyby nic jiného, než Barneyho hudební číslo, tak je to za plný počet! Další Barneyho majstrštyk. Robin sice kazí atmosféru svou sebestředností a vážně hodně přehnanou a neopodstatněnou sebedůvěrou, ale celkově vzato se díl skutečně vyvedl. Stojí za opakované shlédnutí pro každého, kdo má rád Barneyho styl. ()

Jenkins (2010) (S05E13)

A takhle to dopadne, když dáte díl do rukou těm nejhorším dvou ženskejm, co můžete najít. Poměrně nechutná epizoda založená na ponižování Marshalla s Tedem. Když nepůjde o sex, Lily s Robin nemají co nabídnout, ta jejich nechutná nabubřelost je vážně trapná a nemístná. A Marshall zahrál nejhorší reakci na polibek všech dob, měl ji přefiknout. Nic jiného by si Lily ani nezasloužila. A pak ten konec... těžce iracionální díl. Jedna hvězda a to s hodně odřenýma ušima za scénky s Tedem. Od něj to člověk moc nečeká a tak to potěší dvojnásob. ()

Dokonalý týden (2010) (S05E14) odpad!

Vážně založit ústřední vtip dílu na fekálním humoru? To už spadli tak hluboko? Dokonce i Barney jede jen na výpary. Žel, Lily jede svou typickou roli prudiče kazivtipa na plné pecky. Tede, Ty máš na víc (i když ne o moc)...tohle byl určitě jeden z nejslabších dílů, rozhodně jeden z mála, u kterého jsem se cítil trapně. ()

Králík nebo kachna (2010) (S05E15)

Slabý slepenec moc nezapadajících gagů do konceptu kachna nebo králík. Toto dilema vlastně nikoho nezajímalo, ústřední postava dílu je Barney a jeho mobil. Což není zas tak zlý nápad, ale rychle se to ohraje a pak už to je jen setrvačnost. ()

Na háku (2010) (S05E16)

Poměrně podařený díl s originálním námětem, takže příjemná změna. Nakonec každý, až na Robin, v sobě našel čest, svědomí a sílu čelit nepříjemnému háku. ()

Ne (2010) (S05E17)

Samozřejmě, že jsi singl, koukni na sebe couro! Aneb "šuk, šuk, šukyty šuk, šukyty šukyty šuk!" Epickej song. A taky nemůžu popřít, že si Robin nic lepšího ani nezaslouží (to zesměšnění). Že se Barney vysral do helmy stormtroopera po skryté hrozbě je důkaz vkusu, věřím, že až uvidí co ze SW udělal Ja.ja. Abrams tak toho stormtroopera rovnou rozdrtí pod parním válcem. ()

Řekni sýr (2010) (S05E18)

Neuvěřitelné, jak Lily dokázala zkurvit tak dokonalý díl. Nebejt Lily, tak by Barney s Robin (překvapivě) nedokázali jít pod 100%. Ted, Barney, Marshall... dokonce i Robin jedou na plný plyn. Fotografování epic, hry o Lily skvělé, náhledy do minulosti? Také super. Ale ta Lilyina neuvěřitelně přitroublá nátura, to je zkrátka vrah humoru. Pokrytecká mrcha. ()

Pravda nebo zvěř (2010) (S05E19)

Bylo naprosto dokonalé vidět Lily, jak ji Marshall složil ledničkou a ještě lepší, když ji dal dělo! Za všechen ten humor, co v tomto seriálu pohřbila si zasloužila naložit víc a pravidelně. Robin opět nesnesitelná, Ted se plahočí s hodně vedlejší kolejnicí a tak to zachraňuje Barney se svým moudrem. A něco na něm asi fakt je. Marshall po dlouhé době "zklamal", ústřední zápletka nic moc, jak spíchnutá hodně horkou jehlou. ()

Hlavou proti zdi (2010) (S05E20)

Barney to vždycky trošku přežene, Marshall je pravý přítel a navíc je to nejlepší hráč ve všech ohledech. Ted má hodně (až nechutně) úchylnou rodinu. Robin je trapná a neumí dodržet slib ani když dostane zaplaceno předem. Lily je plonková a celkově je tohle dílo hodně chatrná stavba. Výstup kontrolora stavby byl ve výsledku to nejvtipnější, co se odehrálo. ()

Oddělené postele (2010) (S05E21) odpad!

Robin je zkrátka děvka, co víc dodat. Ted nic moc, Lily standardně nic moc, Barney překvapivě nic moc... no, zkrátka bez Marshalla (a jeho postelové teorie) by to bylo nedokoukatelné. Tedova a Barneyho posedlost po Robin je vážně trapná a představuje vrchol mužské zoufalosti a ubohosti. Vážně se mi tento díl vysloveně protivil. Tento díl je nové dno HIMYM. ()

Roboti proti wrestlerům (2010) (S05E22)

Ted v hlavní roli, Barney ve vedlejší. Marschall si střihl pár dobrých gagů a Lily toho také moc nezkazila. Prakticky vůbec zde nebyl prostor pro Robin a ono to funguje! Dám plný počet, protože tohle bylo to pravé okno do Tedovi osobnosti. Celkově vzato, jeden z těch výrazně lepších dílů. Co si budeme povídat, pátá série moc nenabídla a proto jsou Roboti proti wrestlerům vystavení tak silnému kontrastu, že nebudu šetřit plným počtem. ()

Nevěsta (2010) (S05E23)

Nevěsta je další eso páté série. Parodie na Tedovu svatbu s jeho nejlepší přítelkyní, která ho potkala, se setkala s velkým úspěchem nejen diváků v ně seriálu, ale i u mě samého. Fakt jsem si užíval každý prostřih filmu a opravdu bych si přál vidět ho celý! Tenhle díl měl vše, co od HIMYM očekávám. Možná by neuškodilo více Marshalla, ale i tak za pět. ()

Dvojníci (2010) (S05E24)

Poslední díl páté série hledá dvojníky, aby nám ukázal, že každý je svým vlastním dvojníkem. Lily má stále dobrou postavu a je vážně škoda, že v USA je zvyklostí mít sex nahoře "S". A i když byl hlavní motiv Tedův nový výstřelek v oblasti módy, málem jsem na to zapomněl. Parta dospěla a řítí se k zodpovědnosti - a nebo ne? Uvidíme. Důstojné zakončení pětky za pět. ()

Velké dny (2010) (S06E01)

Otvírák šesté série za mě dopadl dost dobře. Pokud by se měly i další díly ubírat tímto směrem, rozhodně bych nebyl zklamaný. Marshall je opravdu hvězda seriálu, to mu nelze upřít a jeho otec je prostě týpek na entou. Lilyinu přecitlivělost bych ještě dokázal s přimhouřeným očkem odpustit - pro tentokrát. Ted a Barney moc prostoru nedostali, ale i tak z toho vymáčkli dobrej placák-špičák. Z Robin jsem měl také derekci - paradoxně i poté, co měla být jakože "sexy". Vychrtlá anorektička s povahou lidské hyeny přece nikoho neokouzlí. Za to ty dvě šťabajzny na baru s jazyky v akci, to tedy bylo něco! Pivo s Tebou. ()

Úklid před vlastním prahem (2010) (S06E02)

Výkyvy výkonů jsou naprosto protikladné. Na jedné straně Barney a Marshall, na druhé Lily a Robin. Upřímně, chudáci děti, kterým Lily bude dělat matku. Jinak poodhalení Barneyho minulosti stojí za to, setkání s jeho "otcem" také... Robina výplň dohazovačky člověka nutí cítit se trapně. Je to v průměru... no... průměr. Možná bych dal dvě hvězdy, ale James to dokázal dobře zachránit. ()

Nedořešená (2010) (S06E03)

Díl o Lilyiných hovínkách v hlavě....o tom, že Robin je nevychovaná alkoholička. O Tedovi a Barneym, kteří tam v pozadí řeší něco s budovou GNB. Lily, vysmáááááž! Marshall to zachránil od odpadu jednou zatraceně funky hvězdičkou. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)