Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 74
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Žádnej stres (2012) (S07E17)

Sedemnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "No Pressure" (Žiadny stres). Potom čo sa Robin Scherbatska rozišla so svojim priateľom Kevinom Venkataraghavanom jej Ted Mosby vyjadrí svoje city. Povie jej, že ju stále miluje. Ona však potrebuje čas, aby si to všetko premyslela. Barney Stinson sa snaží nájsť video kazetu s nahrávkou sexu Marshalla Eriksena a Lily Aldrinovej. ***** ()

Karma (2012) (S07E18)

Osemnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Karma" (Karma). Robin Scherbatska sa odsťahovala z bytu Teda Mosbyho. Dočasne začne bývať u Marshalla a Lily v ich dome na Long Islande. Tí sú z toho celí šťastní. Lenže nudný život na predmestí ju vôbec nebaví. Barney Stinson zistí, že atraktívna Quinn do ktorej sa zamiloval pracuje ako striptérka. ***** ()

Slibťák (2012) (S07E19)

Devätnásta epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Broath" (Slibťák). Barney Stinson je po uši zamilovaný do krásnej striptérky Quinn. Chce ju predstaviť svojim priateľom, ale je v rozpakoch z toho čím sa jeho láska živí. Jediný kto to vie je Ted Mosby. Quinn sa však za to čo robí nehanbí. Robin Scherbatska je v práci povýšená na moderátorku hlavných správ. ***** ()

Čas Trilogie (2012) (S07E20)

Dvadsiata epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Trilogy Time" (Čas Trilógie). Ted Mosby, Marshall Eriksen a Barney Stinson sú veľkí fanúšikovia pôvodnej trilógie Hviezdnych vojen (Star Wars). Majú tradíciu, že každé tri roky si v jeden deň pozrú všetky tri diely. Uvažujú pri tom ako bude ich život vypadať o ďalšie tri roky a analizujú roky ktoré už uplynuli. ***** ()

Vyrovnáno (2012) (S07E21)

Dvadsiata prvá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Now We´re Even" (Vyrovnané). Barney Stinson sa snaží vyiahnúť Teda Mosbyho von medzi ľudí, aby zabudol na nevydarený vzťah s Robin. Ted však jeho návrhy odmieta. Lily Aldrinová má erotické sny. Jej manžel Marshall Eriksen sa chce za každú cenu dozvedieť o kom sa jej sníva. Robin Scherbatskej sa podarí núdzovo pristáť s vrtuľníkom. **** ()

Správně trhlej (2012) (S07E22)

Dvadsiata druhá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Good Crazy" (Správne bláznivý). Lily Aldrinová a Marshall Eriksen očakávajú narodenie ich prvého potomka. Marshall je z toho strašne nervózny. Lily ho pošle s ich kamarátom Barney Stinsonom do Atlantic City, aby sa tam odreagoval. Marshall vypne mobilný telefón a spije pod obraz, no a práve vtedy začne doma Lily rodiť. ***** ()

Kouzelnický kodex 1/2 (2012) (S07E23)

Dvadsiata tretia epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Magician´s Code: Part 1" (Kúzelnícky kódex 1/2). Lily Aldrinová začala rodiť, lenže jej manžel Marshall Eriksen je s kamarátom Barney Stinsonom v Atlantic City. Preto sa o prepôrodnými bolesťami súžovanú Lily starajú Ted Mosby a Robin Scherbatska. Snažia sa ju rozptýliť a pobaviť historkami z ich minulosti. ***** ()

Kouzelnický kodex 2/2 (2012) (S07E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda zo siedmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Magician´s Core: Part 2" (Kúzelnícky kódex 2). Marshallovi a Lily sa narodil syn. Dali mu meno Marvin. Začínajú zisťovať čo je to rodičovstvo. Zavedú pravidlo, že sa nebudú venovať problémom svojich priateľov, ktoré by ich rozptyľovali. Ted Mosby sa stretol so svojou bývalou láskou Victoriou. Tá sa práve vydáva. Kvôli Tedovi chce svadbu zrušiť. Barney Stinson je zadržaný ochrankou letiska. **** ()

Série 8 (2012) (S08)

Farhampton (S08E01), Předmanželská smlouva (S08E02), Chůva k pohledání (S08E03), Chcete být kmotrem? (S08E04), Podzim rozchodů (S08E05), Rakvičkárna (S08E06), Dávačka (S08E07), Dvanáct rozžhavených žen (S08E08), Zoufalá chuť na humra (S08E09), Překompenzace (S08E10), Ultimátní Trik 1/2 (S08E11), Ultimátní Trik 2/2 (S08E12), Kapela, nebo DJ? (S08E13), Do prstenu! (S08E14), P.S. Miluji Tě (S08E15), Chování a pochování (S08E16), Popelník (S08E17), Víkend u Barneyho (S08E18), Pevnost (S08E19), Návštěva z budoucnosti (S08E20), Neuvěřitelná cesta do Říma (S08E21), Rozlučka se svobodou (S08E22), Něco starého (S08E23), Něco nového (S08E24). ***** ()

Farhampton (2012) (S08E01)

Prvá, úvodná epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Farhampton" (Farhampton). Barney Stinson sa snaží za každú cenu utajiť pred svojou priateľkou Quinn, že chodil s Robin Scherbatskou. Nakoniec sa to však predsa len dozvie. Quinn požiada Lily a Robin aby boli jej družičkami, keď si bude brať Barneyho Stinsona. Nevesta Victoria za pomoci Teda Mosbyho zruší svatbu so svojim nemeckým priateľom Klausom. **** ()

Předmanželská smlouva (2012) (S08E02)

Druhá epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Pre-Nup" (Predmanželská zmluva). Blíži sa svatba Barneyho Stinsona a jeho priateľky Quinn. Obaja vypracujú nesmierne zložité a veľmi obsiahle predmanželské zmluvy, do ktorých zakomponujú šialené podmienky. To im otvorí oči a náhle pochopia, že si navzájom vôbec nedôverujú. Rozhodnú sa svatbu zrušiť a ich vzťah ukončiť. ***** ()

Chůva k pohledání (2012) (S08E03)

Tretia epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Nannies" (Opatrovateľka k pohľadaniu). Barney Stinson sa rozišiel so svojou priateľkou Quinn a tak si začne užívať slobodu. Ted Mosby začne znova chodiť s Victoriou. Robin Scherbatska si užíva vzťah s Nickom. No a manželia Marshall Eriksen a Lily Aldrinová hľadajú opatrovateľku pre svojho malého syna Marvina. ***** ()

Chcete být kmotrem? (2012) (S08E04)

Štvrtá epizóda zo ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Who Wants to Be a Godparent" (Chcete byť kmotrom?). Po piatich mesiacoch si Lily a Marshall vyrazili spolu so svojimi priateľmi do baru k MacLarenovi. Uvedomia si, že keby sa im niečo stalo zostal by ich syn Marvin sám. Rozhodnú sa vybrať pre svojho potomka opatrovateľa. Ted Mosby, Robin Scherbatska a i Barney Stinson sa tromfujú v tom, kto z nich by bol na to najvhodnejší. ***** ()

Podzim rozchodů (2012) (S08E05)

Piata epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Autumn of Breakups" (Jeseň rozchodov). Je to už päť mesiacov, čo Ted Mosby znova chodí s Victoriou. Vôbec si však neuvedomuje, že to v ich vzťahu začalo poriadne škrípať. Lily a Marshall sa mu snažia otvoriť oči. Barney Stinson si po rozchode s Quinn našiel nového parťáka. Problém je v tom, že je to pes. Robin Scherbatska si robí o neho starosti. **** ()

Rakvičkárna (2012) (S08E06)

Šiesta epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Splitsville" (Rakvičkárna). Robin Scherbatska si prestáva rozumieť so svojim priateľom Nickom. Je síce sexi, no jeho intelekt je velice nízky. Chce sa s ním rozísť, ale Marshall Eriksen jej v tom chce zabrániť. S Nickom hrá v amatérskom basketbalovom teame. Čaká ich dôležitý zápas a nechce, aby bol ich najlepší hráč flustrovaný. ***** ()

Dávačka (2012) (S08E07)

Siedma epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Stamp Tramp" (Dávačka). Marshall Eriksen stretne po rokoch svojho spolužiaka z vysokej školy. Ten ho poprosí, aby mu pomohol nájsť prácu. Dobrák Marshall mu vybaví miesto v právnickej firme, kde je zamestnaný. Ten však jeho pomoc a dobrotu zneužije. Robin Scherbatska vyberá nový striptízový bar pre svojho kamaráta Barneyho Stinsona. ***** ()

Dvanáct rozžhavených žen (2012) (S08E08)

Osma epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Twelve Horny Women" (Dvanásť rozžhavených žien). Marshall Eriksen pracuje ako právnik. Jeho spoločnosť žaluje firmu Gruber Pharmaceuticals. Na tomto prípade stojí celá Marshallova kariéra. Pokiaľ sa mu nepodarí na súde uspieť, tak dostane padáka. Bude to mať hodne ťažké, pretože druhú stranu zastupuje jeho bývalý spolužiak Brad, ktorý dokáže svojou charizmou silne zapôsobiť na porotu. ***** ()

Zoufalá chuť na humra (2012) (S08E09)

Deviata epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Lobster Crawl" (Zúfalá chuť na humra). Potom čo sa Barney Stinson rozišiel so striptérkou Quinn, začína Robin Scherbatska o neho prejavovať záujem. Chce obnoviť ich bývalý partnerský vzťah. Chce aby sa ku sebe vrátili. Keď mu to chce otvorene povedať, zisťuje že Barney začal chodiť s jej nanávidenou kolegyňou Patrice. **** ()

Překompenzace (2012) (S08E10)

Desiata epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Over-Correction" (Prekompenzácia). Dva roky po smrti svojho manžela prišla matka Marshalla Eriksena na návštevu do New Yorku. Zoznámi sa tam s otcom Marshallovej manželky Lily a začnú spolu chodiť. Marshall je z toho zdesený a znechutený. Robin Scherbatska sa snaží sabotovať vzťah Barneyho Stinsona a jej nenávidenej kolegyne Patrice. ***** ()

Ultimátní Trik 1/2 (2012) (S08E11)

Jedenásta epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Final Page: Part One" (Ultimátny trik 1/2). Ted Mosby sa snaží za každú cenu dokázať svojmu bývalému profesorovi, ktorý neveril v jeho schopnosti, že sa stal úspešným architektom. Barney Stinson sa dostane do zákriku a tak nemôže prehovoriť ani slovo pokiaľ niekto nepovie jeho meno. Marshall a Lily sa stretnú s otravným spolužiakom Darylom. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)