Griffinovi (TV seriál)

USA, 1999 - 2017, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Chris Cox, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles, Danielle Panabaker, Ike Barinholtz, Keri Lynn Pratt, Carolyn Lawrence, Tim Gunn, Joshua Rush, Ellen Albertini Dow, Liam Neeson, Tom Brady, Mary Scheer, Diane Robin, Perez Hilton, Estelle Harris, Caitlyn Jenner, Jamie Denbo, Linda Porter, Gregory Jbara, Anthony Morris, Suzie Plakson, Scott 'Carrot Top' Thompson, Zachary Gordon, Debra Wilson, William Woodson, Bobby Slayton, Connie Britton, Mo Collins, Kevin Michael Richardson, Mary Hart, Omid Abtahi, Rhea Seehorn, Miriam Flynn, Jane Carr, Jim Breuer, Mark Borchardt, Mike Schank, Sara Fletcher, Isaac Hempstead-Wright, Dick Wolf, Rick Chambers, Patrick Bristow, Robert Romanus, Alan Shearman, Tico Wells, Stephanie Escajeda, Jeff Ross, Ty Simpkins, Mary Kay Bergman, Garrett Donovan, Gore Vidal, David A. Goodman, Kate McKinnon, Jill Talley, James Woods, Beverly D'Angelo, Anne Hathaway, Yara Shahidi, Dee Bradley Baker, Bruce McGill, Michael Bell, Noah Matthews, John O'Hurley

Prvně jsem to na Primě Cool příliš nevnímal, ale později jsem na to narazil znovu a totálně mě to zazdilo. Hlavně za to teda může kamarád, ale jsem mu za to tak trošku i zavázán. Při nemoci není nic lepšího než takovéhle seriály, které se neztratí. Hlavně tedy nevím, co proti tomu jiní mají, ale podle mě ten dabing není vůbec špatný. Jasný, originál je lepší, ale to je skoro pořád. Tady jde pouze o to, na co si člověk zvykne. Možná mě jenom štve, že si Cool zve Rychlýho na dabování každýho druhýho seriálu, který tam vysílaj, ale popravdě mu všecky role co jsem tam viděl od něj dabovaný zatím sedly. Možná už trošičku ztrácí hodnotu dabování Joeyeho z Přátel, ale pokaždé tu postavu vidím trošku jinak. Ať už je to tady taťka Griffin nebo Earl z Jmenuju se Earl. Takže chce to víc dílů, vííííc dílů. To je oč to běží. Sice to nebude mít na Simpsonovi, ale občas to má narážky geniální. Jen ať to tomuhle seriálu vydrží co nejdýl. (8/10)(9.11.2009)

Slušná kopie Simpsonů, ale že by mi to trhalo žíly, to se říct nedá. Problém je nejen v nevyváženém humoru (dost často si říkám "kde už sem ten fór jenom viděl") a nulovém ději, ale především v samotné rodince, která je mi i po dvou sezónách naprosto ukradená (a to batole mi přijde většinou ukrutně nevtipné)… a neskutečnym způsobem mi leze na nervy ta animace, něco tak vizuálně neatraktivního sem neviděl od Pakárny…(13.10.2007)

Upravil jsem hodnocení po zhlédnutí 5. a 6. série. Vedle naprosto geniálně pojatých dílů se tu a tam objeví díly neskutečně trapné. Vykašlal jsem se tak nějak na styl animace - je to o zvyku. Podívejte se na první sérii Simpsonů, kde animace není kdovíjaká. Původně jsem po první sérii seriál odepsal, ale po právě viděných 5.-6. sériích musím zvednout hodnocení. Hlavně Stewie s Brianem dělají dvojku neskutečných komiků.(15.3.2008)

Další vtipná americká animovaná série, kterou bych hned zařadil do svojí Top pětky. Bohužel jsem zatím neměl možnost vidět s českým dabingem. To bude možná hlavní důvod některých zdejších kritických hodnocení. Všem vřele doporučuji shlédnout v originálním znění. Vynikající zábava a nový styl humoru, ale nesmíte od toho čekat nové Simpsony.(23.1.2010)

Amerika si v mnohom vždy myslí že patrí medzi tie najúžasnejšie krajiny vôbec. Niektorý komici a autori už niekoľko desaťročí svojimi vtipmi a filmovými, alebo literátnymi dielami dokazujú, že to tak nie je. K Simpsonovcom a South Parku sa pripojil ďalší animovaný seriál, prekračujúci hranice morálky, únosnosti a humoru. Family Guy je výborná satira na akýkoľvek politický, umelecký, alebo sociálny problém aký existuje. Je plný popkultúrnych a náboženských odkazov v tej najlepšej podobe a je plná pamätných, často krát neznesiteľných postavičiek, ktoré sú natoľko bizarné že si ich časom zamilujete. Bryan a Stewie rozhodne celému seriálu vládnu. Práve začínam s 8 sériou a predošlých 7 som hltal dennodenne. Family guy sú pre mňa podstatne zaujímavejší ako Simpsonovci a o triedu slabší ako dokonalý tým so South Parku.(19.8.2012)

• - Nepřátelství mezi Carterem Pewterschmidtem a Peterem Griffinem je založeno na nepřátelství mezi Louisem Creedem (Dale Midkiff) a Irwinem Goldmanem (Michael Lombard), kterého jsme mohli být diváky ve filmu Hřbitov domácích zvířátek (1987). (t.mon)

• - Petrov obľúbený napoj je pivo Pawtucket Patriot Ale. (Vrtto)

• - V epizodě 8x19 se objeví Bender ze seriálu Futurama. (misa1989)