Griffinovi (TV seriál)

USA, 1999 - 2017, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Chris Cox, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles, Danielle Panabaker, Ike Barinholtz, Keri Lynn Pratt, Carolyn Lawrence, Tim Gunn, Joshua Rush, Ellen Albertini Dow, Liam Neeson, Tom Brady, Mary Scheer, Diane Robin, Perez Hilton, Estelle Harris, Caitlyn Jenner, Jamie Denbo, Linda Porter, Gregory Jbara, Anthony Morris, Suzie Plakson, Scott 'Carrot Top' Thompson, Zachary Gordon, Debra Wilson, William Woodson, Bobby Slayton, Connie Britton, Mo Collins, Kevin Michael Richardson, Mary Hart, Omid Abtahi, Rhea Seehorn, Miriam Flynn, Jane Carr, Jim Breuer, Mark Borchardt, Mike Schank, Sara Fletcher, Isaac Hempstead-Wright, Dick Wolf, Rick Chambers, Patrick Bristow, Robert Romanus, Alan Shearman, Tico Wells, Stephanie Escajeda, Jeff Ross, Ty Simpkins, Mary Kay Bergman, Garrett Donovan, Gore Vidal, David A. Goodman, Kate McKinnon, Jill Talley, James Woods, Beverly D'Angelo, Anne Hathaway, Yara Shahidi, Dee Bradley Baker, Bruce McGill, Michael Bell, Noah Matthews
  • Mr. Filuta

Dopředu musím říct, že dělám to, co sám nemám rád, a sice že kecám do seriálu ze kterého nemám odkoukanou alespoň nějakou tu znatelnější část. Jenže to je právě ono, já na to prostě neměl sílu. Na doporučení jsem se díval i nekontinuálně na několik dílů z pozdějších sérií a můj názor vesměs nezměnily - mě je z té animace (a vlastně provedení celkem) prostě na blití. Ano jsem fanouškem South Parku, ano, nařkněte mě z pokrytectví, ale i přes poměrně vyjímečné a povedené vtipy jsem měl při každém dílu nepříjemný pocit rozpolcení, jestli si mám vrazit ostrou tužku nejprve do očí nebo do uší (zejména z Chrise nebo Quagmira; a to musím říct že třeba Stewie a Brian mi vůbec nevadí).(12.6.2012)

Původně jsme chtěl dát čtyři hvězdičky, přeci jen ne všechny díly byly tak skvělé, ale nakonec jsme usoudil že FG si určitě maximální hodnocení zaslouží. Už za ty perfektní postavy jako je Stewie s Brianem (ano každý sám jsou úžasní, ale spolu vytvoří ty nejlepší díly vůbec), retardovaný Peter či paranoidní starosta Adam West. K tomu skvěle absurdní humor, gagy táhnoucí se celým seriálem a především ta občasná nekorektnost (9/11 vtipy!). Nejlepší epizoda: 1x03 - Chitty Chitty Death Bang 2x13 - Road to Rhode Island 3x20 - Road to Europe 4x06 - Petarded 5x04 - Saving Private Brian 6x00 - Family Guy 100th Episode Special 6x04-05 - Stewie Kills Lois/Lois Kills Stewie 7x03 - Road to Germany 8x17 - Brian & Stewie 9x01 - And Then There Were Fewer 9x17 - The Big Bang Theory(1.3.2011)

nekonečná porce zábavy, gagů, popkulturních odkazů, narážek a parodií.. bezmezně uctívám Setha MacFarlanea za tenhle jeho opus magnum (nedovedu si představit, čím by mohl genialitu tohoto seriálu někdy překonat), ve kterém si dělá naprosto bez respektu legraci úplně (ale úplně) ze všeho a ze všech, což musí být ortodoxněji smýšlejícím jedincům mnohdy jednoznačně proti srsti.. Petera Griffina pak považuji za jednu z nejgeniálnějších seriálových postav vůbec, protože je ukázkovým (a zároveň extrémním) příkladem toho, že každý člověk má jakousi skrytou vnitřní touhu hodit někdy veškeré povinnosti za hlavu a zůstat namísto toho navždy tím malým nezodpovědným a rozpustilým frackem, jakým byl ve svých dětských letech.. srdcová záležitost a nekompromisních 5 hvězdiček :)(26.6.2012)

V posledních sériích se Homeru Simpsonovi vyčítá, že je až moc velké hovado a vlastně s ním není žádná legrace. Pokud jej vezmu jako měřítko kvality, Peter Griffin je neschopný a nesympatický idiot už od prvního dílu, a jelikož se vše točí právě kolem něj, dosledovat první sérii bylo nekonečné utrpení. Odvahu pro další sledování může dodat jedině malý Stewie. Edit: Právě jsem rozdíval třetí řadu a míra mého uspokojení začíná pomalu narůstat. Takže zvedám na tři a čekám, zda-li bude ta křivka i nadále růst.(31.12.2009)

Nejoblíbenější seriál mého bráchy, říká že dokonale vystihuje americkou aroganci a hloupost. S druhou půlkou tvrzení musím souhlasit, ale zatím si mě Family Guy příliš nezískal. Přiznávám, že je tam plno dobrých vtípků, ale většina z nich mě zatím nechává chladným a nebýt dokonalého, sarkastického Steweiho možná už bych to vzdal. Nicméně bratr tvrdí, že se to s následujícími sériemi teprv rozjede. Po čtyřech 70%. Po po sedmé sérii zvyšuji na 75%. Nevím jestli kvalita opravdu stoupá nebo jsem si na ten humor jenom zvykl. Každopádně tento seriál, když už nic jiného, oplývá originalitou, ať už díky mluvícímu geniálnímu batoleti, mluvícímu psovi chovajícímu se jako člověk nebo díky naprosto nesouvisejícím flashbackům, které zabírají půlku stopáže. Jediné co mi občas vadí, Peter je prostě jedna z těch úplně nejnechutnějších postav, co jsem kdy viděl, až mě někdy přejde chuť k jídlu :D.(21.10.2011)

• - Slavní pornoherci Ron Jeremy a Jenna Jameson namluvili sami sebe ve 30. díle seriálu. (masw)

• - Ve 2. epizodě 8. série s názvem "Family Goy'' zjistí Lois, že je po matce Barbaře židovka. Alex Borstein, která dabuje Lois i Barbaru, je skutečně židovka, (GreatestFan)

• - Ve seriálu jsou zmíněny české klobásy a Praha. (vyfuk)