Griffinovi

(TV seriál)
Animovaný / Komedie
USA, (1999–2021), 137 h 48 min (Minutáž: 21–54 min)

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, (více)

Série(19) / Epizody(369)

Osudy (ne)normální americké rodinky Griffinových zaručeně pobaví všechny kterým Simpsonovi připadají moc konvenční a humor South parku zase moc hrubý. Otec (nikoli však hlava) rodiny Peter se chová naprosto nezodpovědně a lehkovážně. Takže zodpovědnost padá na hlavu jeho ženy Lois. Nejzajímavější postavou seriálu je však jejich nejmladší syn Stewie, který nenávidí všechny a všechno, včetně vlastní rodiny. Důležitý je také pes s jasnými sklony k alkoholizmu. Seriál je až po okraj naplněn haldou gegů, takže ne všechny musejí být nutně k popukání, ale pokud vás nezaujme hned první díl, druhý vás určitě dostane. (ic)

Tom Hardy

Slušná kopie Simpsonů, ale že by mi to trhalo žíly, to se říct nedá. Problém je nejen v nevyváženém humoru (dost často si říkám "kde už sem ten fór jenom viděl") a nulovém ději, ale především v samotné rodince, která je mi i po dvou sezónách naprosto ukradená (a to batole mi přijde většinou ukrutně nevtipné)… a neskutečnym způsobem mi leze na nervy ta animace, něco tak vizuálně neatraktivního sem neviděl od Pakárny… ()

Radek99

Jeden z následovníků amerického animovaného seriálu Simpsonovi o středostavovské rodince a jejich denních problémech, postavený ještě více na situačním humoru, parodii a gradaci absurdity ... Zvláštnostmi jsou především lidským hlasem mluvící a lidsky uvažující rodinný pejsek a malé nemluvně všemi možnými i nemožnými způsoby usilující o vraždu své matky... Dost vtipné, dost cool, jen mi osobně vadí styl té animace, trochu těžkopádný a nezvykle osobitý... ()

Isherwood

V posledních sériích se Homeru Simpsonovi vyčítá, že je až moc velké hovado a vlastně s ním není žádná legrace. Pokud jej vezmu jako měřítko kvality, Peter Griffin je neschopný a nesympatický idiot už od prvního dílu, a jelikož se vše točí právě kolem něj, dosledovat první sérii bylo nekonečné utrpení. Odvahu pro další sledování může dodat jedině malý Stewie. Edit: Právě jsem rozdíval třetí řadu a míra mého uspokojení začíná pomalu narůstat. Takže zvedám na tři a čekám, zda-li bude ta křivka i nadále růst. ()

Malarkey

Prvně jsem to na Primě Cool příliš nevnímal, ale později jsem na to narazil znovu a totálně mě to zazdilo. Hlavně za to teda může kamarád, ale jsem mu za to tak trošku i zavázán. Při nemoci není nic lepšího než takovéhle seriály, které se neztratí. Hlavně tedy nevím, co proti tomu jiní mají, ale podle mě ten dabing není vůbec špatný. Jasný, originál je lepší, ale to je skoro pořád. Tady jde pouze o to, na co si člověk zvykne. Možná mě jenom štve, že si Cool zve Rychlýho na dabování každýho druhýho seriálu, který tam vysílaj, ale popravdě mu všecky role co jsem tam viděl od něj dabovaný zatím sedly. Možná už trošičku ztrácí hodnotu dabování Joeyeho z Přátel, ale pokaždé tu postavu vidím trošku jinak. Ať už je to tady taťka Griffin nebo Earl z Jmenuju se Earl. Takže chce to víc dílů, vííííc dílů. To je oč to běží. Sice to nebude mít na Simpsonovi, ale občas to má narážky geniální. Jen ať to tomuhle seriálu vydrží co nejdýl. (8/10) ()

kOCOUR

Dokážu pochopit místní hodnocení a nemám s nimi problém. Zatímco první série váhá a druhá si pomalu zvyká (a během těch dvou to většina lidí zabalí), od třetí dál je to nepřetržitá smršť nápaditých gagů pod sebejistou taktovkou, na které nelze zapomenout. Family Guy vypadá, asi jako kdyby se Zucker s Abramsem naučili kreslit a posunuli svůj absurdně gradovaný humor až tam, kde už by živí herci dodýchávali. Pro mě taková Bláznivá střela na (skoro) nekonečné pokračování. A spolehlivý tahák z jakékoliv deprese. ()

Galerie (1 333)

• V neodvysílaném pilotním díle je Lois blonďatá, na sobě má červenou košili a modré džíny. (hot_spot)
  • Postava Adama Westa je pojmenovaná po svém dabérovi. (GreatestFan)
  • Každá postava má čtyři prsty na obou rukách. (Martin_W)