Griffinovi (TV seriál)

USA, 1999 - 2017, 211x22 min

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, Alex Rocco, Patrick Duffy, Victoria Principal, Dwight Schultz, Michael McKean, Will Ferrell, Candice Bergen, Faith Ford, Sam Waterston, Chris Cox, Wallace Shawn, Shawn Pyfrom, Audrey Wasilewski, Fred Willard, Arif S. Kinchen, Nicole Sullivan, Carrie Fisher, Patrick Stewart, Lauren Graham, Gabrielle Union, Jessica Biel, Gene Simmons, Alexandra Breckenridge, Michael Chiklis, Josh Radnor, Kathleen Wilhoite, Patrick Warburton, Alec Sulkin, Lisa Wilhoit, Jessica Barth, Thomas Dekker, Hillary Tuck, Jackson Douglas, Wellesley Wild, Hugh M. Hefner, Chevy Chase, Samm Levine, Indigo, Melora Hardin, James Carville, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Louis Gossett Jr., Don Most, Joe Flaherty, Mike Tyson, Stark Sands, Christa Campbell, Jimmy Kimmel, Bryce Dallas Howard, Betty White, Joanna Garcia Swisher, Drew Barrymore, Mark Hamill, Bill Goldberg, David Cross, Aimee Garcia, Marion Ross, Alex Fernandez, Cathy Cahlin Ryan, Audrina Patridge, Meredith Scott Lynn, R. Lee Ermey, Joe Regalbuto, Bobby Lee, Cynthia Watros, Ricardo Montalban, David Lynch, Hugh Laurie, Jonathan Frakes, Jeff Witzke, Keir Gilchrist, Abe Vigoda, Amanda Bynes, H. Jon Benjamin, Taylor Cole, Fred Savage, Ted McGinley, Nana Visitor, Beth Littleford, David Boreanaz, Tara Strong, Wentworth Miller, John Ross Bowie, Dwayne Johnson, Wally Wingert, Kat Foster, Brian Downey, Alexander Siddig, Jim Parsons, Johnny Galecki, Peter Frampton, Brent Spiner, Ellen Page, Michael Dorn, Julia Sweeney, D.C. Douglas, Rene Auberjonois, Dimitri Diatchenko, Marc Alaimo, Rainn Wilson, Amir Talai, Cate Blanchett, Sherman Hemsley, Martin Savage, Brody Hutzler, Phyllis Diller, Garrett Morris, Johnny Depp, Fiona Gubelmann, Colin Ford, Ioan Gruffudd, Anna Kendrick, Aaron Lustig, Charles Kimbrough, James Caan, Sean Flynn, Lauren Conrad, Natasha Melnick, Masam Holden, J.J. Abrams, Will Shadley, Gabriel Iglesias, Adam Levine, Brian Doyle-Murray, Arianna Huffington, Sherry Romito, Kat Purgal, Ariana Grande, Ginger Gonzaga, Paul Ganus, Max Burkholder, Jon Daly, Peter Chernin, Emma Roberts, Jonathan Morgan Heit, Mark Burnett, River Alexander, Jack Carter, Christina Milian, Mía Maestro, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Julie Bowen, Max Charles, Danielle Panabaker, Ike Barinholtz, Keri Lynn Pratt, Carolyn Lawrence, Tim Gunn, Joshua Rush, Ellen Albertini Dow, Liam Neeson, Tom Brady, Mary Scheer, Diane Robin, Perez Hilton, Estelle Harris, Caitlyn Jenner, Jamie Denbo, Linda Porter, Gregory Jbara, Anthony Morris, Suzie Plakson, Scott 'Carrot Top' Thompson, Zachary Gordon, Debra Wilson, William Woodson, Bobby Slayton, Connie Britton, Mo Collins, Kevin Michael Richardson, Mary Hart, Omid Abtahi, Rhea Seehorn, Miriam Flynn, Jane Carr, Jim Breuer, Mark Borchardt, Mike Schank, Sara Fletcher, Isaac Hempstead-Wright, Dick Wolf, Rick Chambers, Patrick Bristow, Robert Romanus, Alan Shearman, Tico Wells, Stephanie Escajeda, Jeff Ross, Ty Simpkins, Mary Kay Bergman, Garrett Donovan, Gore Vidal, David A. Goodman, Kate McKinnon, Jill Talley, James Woods, Beverly D'Angelo, Anne Hathaway, Yara Shahidi, Dee Bradley Baker, Bruce McGill, Michael Bell, Noah Matthews, John O'Hurley

Prvně jsem to na Primě Cool příliš nevnímal, ale později jsem na to narazil znovu a totálně mě to zazdilo. Hlavně za to teda může kamarád, ale jsem mu za to tak trošku i zavázán. Při nemoci není nic lepšího než takovéhle seriály, které se neztratí. Hlavně tedy nevím, co proti tomu jiní mají, ale podle mě ten dabing není vůbec špatný. Jasný, originál je lepší, ale to je skoro pořád. Tady jde pouze o to, na co si člověk zvykne. Možná mě jenom štve, že si Cool zve Rychlýho na dabování každýho druhýho seriálu, který tam vysílaj, ale popravdě mu všecky role co jsem tam viděl od něj dabovaný zatím sedly. Možná už trošičku ztrácí hodnotu dabování Joeyeho z Přátel, ale pokaždé tu postavu vidím trošku jinak. Ať už je to tady taťka Griffin nebo Earl z Jmenuju se Earl. Takže chce to víc dílů, vííííc dílů. To je oč to běží. Sice to nebude mít na Simpsonovi, ale občas to má narážky geniální. Jen ať to tomuhle seriálu vydrží co nejdýl. (8/10)(9.11.2009)

Možná,že jsem staromédní,ale ponižovat svojí ženu a nebo v něm propagovat nevěru,no tohle zrovna na mě není. Smál jsem sice,mluvící pes a nebo dítě,které chce zabít svojí matku a ovládnout celý svět je super. Jinak Peterova tupost je někdy,až T R A P N Á. Homer má nějaké meze tuposti,ale Grifinovi se snaží jít do extrému a čekat něco kdoví co. Klidně se tam zabíjí ženy,striptérky a prostituky jsou brány jako odpad,klidně si rodinka sem tam někoho sejme a nic. A kacířské kecy,že Grifinovi jsou daleko lepší než Simpsonovi nejsou na místě. SIMPSONOVI prostě vedou a nějaká blbá napodobenina,která doufá,že zaujme vulgaritou a ponižování je nemůžou zdolat.(17.11.2011)

Nejoblíbenější seriál mého bráchy, říká že dokonale vystihuje americkou aroganci a hloupost. S druhou půlkou tvrzení musím souhlasit, ale zatím si mě Family Guy příliš nezískal. Přiznávám, že je tam plno dobrých vtípků, ale většina z nich mě zatím nechává chladným a nebýt dokonalého, sarkastického Steweiho možná už bych to vzdal. Nicméně bratr tvrdí, že se to s následujícími sériemi teprv rozjede. Po čtyřech 70%. Po po sedmé sérii zvyšuji na 75%. Nevím jestli kvalita opravdu stoupá nebo jsem si na ten humor jenom zvykl. Každopádně tento seriál, když už nic jiného, oplývá originalitou, ať už díky mluvícímu geniálnímu batoleti, mluvícímu psovi chovajícímu se jako člověk nebo díky naprosto nesouvisejícím flashbackům, které zabírají půlku stopáže. Jediné co mi občas vadí, Peter je prostě jedna z těch úplně nejnechutnějších postav, co jsem kdy viděl, až mě někdy přejde chuť k jídlu :D.(21.10.2011)

Ani ne tak kopie Simpsonových - U nichž mimochodem naopak většina naprosto opomíjí, že ti sami velmi důsledně vychází z Ženatého se závazky, když ho zejména zpočátku mnohdy navíc slušně vykrádají.. - jako spíš vpravdě bizarní hybrid hned několika forem a stylů.. Samozřejmě naopak vycházejících z několika jiných seriálových legend, od nichž se odlišuje snad jen velmi černým, mnohdy bohužel zas nedůsledně hraničním, humorem..(1.11.2016)

Myslím, že už jsem viděl dost dílů (skoro 5 a půl série), abych mohl dobře ohodnotit tenhle animák. Začal bych asi tím, jak se všichni rozplývají nad tím, že je to mix Simpsons, Futuramy a South Parku. No ono je něco jiného mix a vykrádání. Někdo prostě přišel s nápadem, proč nevyužít fungující schéma a nesvézt se na vlně popularity takových seriálů. A v některých dílech jim to funguje. A to je podle mě největší problém tohodle seriálů, střídají se geniální díly s těmy neskutečně trapnými. Hodnocení bych dával od jedné * do pěti. První série byla nejvyváženější, u šesté jsem se zase nejvíc nasmál a pátá mě nejvíc nudila. Nelíbí se mi, že u dost dílů je spousta popkulturních narážek na úkor nějakého smysluplnějšího příběhu. Přeci jenom neustále se opakující: "to mi přípomíná, jak jsem tenkrát..." a následující trapný skeč, který se tam vůbec nehodí, mi nepřipadají být tím nejlepším řešením. Ale budiž, každý má svojí cestu a já jsem si ten seriál docela užil, zasmál jsem se a jako něco u čeho budete na koleji jíst nebo usínat můžu doporučit. Ale geniální animovaný skvost?! K tomu to má hodně daleko...(20.1.2007)

• - Jednu epizodu z 9. série odmítla stanice FOX odvysílat, protože prý byla příliš kontroverzní. Epizodu nakonec odvysílala britská televize BBC. V tomto díle je Lois náhradní matkou pro dítko své přítelkyně. Původní rodiče ale zemřou při nehodě a Griffinovi se musí rozhodnout, zda si dítě ponechají... (Firebug)

• - V anketě ''25 nejlepších postav seriálu" se na prvním místě umístil Stewie. (GreatestFan)

• - Ve 2. epizodě 8. série s názvem "Family Goy'' zjistí Lois, že je po matce Barbaře židovka. Alex Borstein, která dabuje Lois i Barbaru, je skutečně židovka, (GreatestFan)