Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
TV spot 2
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

NightPorter

Vůbec jsi nepochopil, co ti tady chci naznačit. Ty jen prostě vidíš sám sebe a svůj názor. Já ti nic nezakazuju a nepřikazuju jak máš co hodnotit. Jen mi prostě nejdou do hlavy ty tvoje myšlenkový pochody. Navíc jsem se k tobě choval slušně, aby jsi mě ty teď nazval debilem a dementem. No, když si nenecháš nic vysvětlit, poradit a nikoho nevyslechnech a jen uznáváš sebe... Nezbývá mi, než věřit, že se ti časem rozsvítí v hlavě a že si uvědomíš, co děláš špatně.

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

no nic, ja zas raci du, uz je tu moc offtopicu a zase si to urcite odnesu, tady jak chvilku diskutuje clovek vedle, tak je to pruser. a muze za to jedine csfd, kdyby se dala zalozit u kazdyho filmu/serialu samostatna temata o cemkoli - 1) aktualnim dile (predeslo by se spoilerovani lidem, kery to nechtej cist), 2) hercich, 3...) cemkoli jinym (lidi by nenadavali za offtopic), bylo by to tu daleko prehlednejsi :-/

snad se to nekdy udela.

na příspěvěk reagoval Petaxis

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

NightPorter

No vidíš a já mám Shawshank ráda :D A o tom to je, co člověk, to názor. Jako nikdo ti do hlavy nevidí, aby mohl říct, jak moc se ti ten či onen film líbil. 

(btw: nedostal odpad, ale tak asi dvě hvězdičky si myslím no... stejně jako Pán prstenů, kterýho nesnáším... a že ho všichni milujou? a co jako, se mám po...? :D

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Petaxis

ty voe, odpad dat pulp fiction? co to? ja asi zacnu srat atomovy hriby!!! :-)

ale ja ti rozumim no, nesedne to uplne kazdymu. stejne jako nemusi sednout ten shawshenk a zelena mile, z kterejch bliju ja. a voni by mi to chteli uprit :-( a nejspis me s tim nekam zavrit, zahackovat mi vicka, abych nemoh zavrit oci, a promitat mi toho darabonda dokud by se mi neuvarila krev v zilach :-( a nebo tomu nedal 5 hvezd, jako 900 000 lidi...

na příspěvěk reagoval Petaxis

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

NightPorter

jo no :D já třeba nemám ráda pulp fiction, klidně bych tomu dala odpad a ostatní mi budou říkat, že prostě to udělat nemůžu, takovýmu filmu, že je to neobjektivní... a co je teda objektivní kurva? neserte se do toho, jak lidi hodnotí....

 

jinak já hodnotila himym 4*, jen jsem říkala, že když tomu někdo chce dát odpad, tak je to jeho věc :D

 

hele... neřešit tohle :D

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Petaxis

prave. von te napred nazve dementem, ze das odpad, pak sou mu malo i dve hvezdy, no a nakonec ve finale stejne rekne, ze je to jedno :-D a nevim, proc by me melo zejmat, jak to hodnoti vetsina, ja si jedu hodnoceni podle sebe... tohle: "vysvětlit ostatním uživatelům, proč se chovají hloupě, protože tady se jednoznačně jedná o zkreslování hodnocení podle "uvážení jednoho uživatele" vůči ostatním 45 742 uživatelům hodnotícím tento seriál." proste muze rict akorat debil :-) nevidim duvod, proc by moje hodnoceni melo byt spatne vuci ostatnim uzivatelum a proc by me vubec melo zejmat. tyhleto jit s davem neni uplne pokazdy dobry...

na příspěvěk reagoval Petaxis

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

NightPorter

Kravina to sice je, ale o tom přesně mluvím, ať si každej hodnotí jak chce, nikdo se mu do toho nesere, lidi se tady nebudou úplně zbytečně hádat o naprostejch kravinách a pohodička... Dejte si klidně odpad nebo 5*, who cares? :D

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

navic ta vykradacka pratel je v tomhle serialu od zacatku do oci bijici, je tu jeden vtipalek (chandy/marshall), jeho holka (monika/lilly), jeden nenapravitelnej svudnik (joey/barney), jeden neschopa, kterymu se vzdycky vsecko zvrtne (ross/ted), holka, kerou chce sbalit (rachel/robin), a pritom porad sedej v baru/central perku nebo na byte, kde se furt navstevujou. akorat ze ty pratele maj vsechny ty postavy daleko zabavnejsi a navic maj phoebe :-)

na příspěvěk reagoval x_silver

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

x_silver

kdyz nechapes jednoduche srovnani dvou serialu, tak jsi mozna debil, tezko rict...kazdopadne kdyz jeden serial je dokonaly a na tak nizke petihvezdickove stupnici musi dostat tech 5, kdyz to nejde vic, a vedle nej polozis jiny serial, ktery zacal sice vyborne, dokonalosti se ale nikdy nepriblizil a pak uz jen klesal a klesal, az se propadl na dno,  tak pro me to nizky hodnoceni ospravedlnitelny je naprosto logicky. detinske a smesne je tvoje obhajovani serialu, kterej je proste posledni 4 roky blbej podle hrozne moc lidi. se stim smir :-D ty 45 tisici.

tobe to ale clovek holt nevysvetli, tak si pust dalsi dil a neres to...

na příspěvěk reagoval Petaxis

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Petaxis

Ještě jsem nedostal odpověď, proč spojuješ CSFD s komunismem. Nikoho neurážím, jen mě zaráží tvoje tvrzení, to je vše.

Mě by totiž moc zajímalo, kde jsi přišla a jak tě vůbec napadlo tohle srovnání.

na příspěvěk reagoval Petaxis

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Camulator

Souhlasím s tím, že každý má právo hodnotit podle svého uvážení. Ale přesně jak tady píšeš, je nad věcí, aby se ostatní zamysleli a zkusili napravit či vysvětlit ostatním uživatelům, proč se chovají hloupě, protože tady se jednoznačně jedná o zkreslování hodnocení podle "uvážení jednoho uživatele" vůči ostatním 45 742 uživatelům hodnotícím tento seriál. Hodnotit seriál by se mělo s přihlédnutím k celému seriálu jako takovému včetně prvních řad(=které jsou zpravidla nejvtipnější, a díky kterým si seriál získal svoje fanoušky). A postupně jít s hodnocením dolů je také v pořádku. Ale poté na základě poslední serie říct, že tento seriál si jeden fanoušek srovnal s jiným seriálem a jeho kvalitu převedenou do poměrů a procent a hodnotit tak že "chci vyrovnat celkové hodnocení podle toho, jak by se líbilo mě, a proto taky hodnotit ODPADem  je naprosto dětinské a směšné.

 

NightPortere: Když už tě to tak zajímá, ja sledoval všechny serie za sebou od začátku seriálu a i poslední serie se mi líbí a s hodnocením jsem nikdy nehnul a nechal je na 5*. Každý si najde v seriálu něco, co se mu na něm líbí. Vlastně celý seriál je o protahování a vysvětlování nedůležitých detailů. Jsem rád, že seriál HIMYM existoval. HIMYM je moje srdcová záležitost a proto ji budu bránit ;).

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

majkl44

tak ten serial snad ani za genialni povazovat nejde, ne? je to jen tisickrat omlety tema par kamosu v baru nebo byte.

urcite to tema bylo uz pred pratelema, nicmene zanr je to stejnej, pratele ho dotahli k dokonalosti, tak se porovnani nabizi.

a pro himym to nevychazi vubec, ale vubec dobre :-D

Ajvonka

Ajvonka (hodnocení, recenze)

Ja som HIMYM nikdy nepozerala preto, že ma zaujímalo, kto je matka. o_O

DeathTheKid

DeathTheKid (hodnocení, recenze)

Jsem spokojen s celou sestavou. Všichni sympatičtí, každý má svou vlastní osobnost - klady i zápory. V seriálů je řekněme dostatek vtipů, ale nikoli přehršel. Nedávno jsem sjel HIMYM znovu od 1. po 6. sérii a všiml jsem si že každá serie má tak maximálně 5 vtipů u kterých vyprsknete radostí...jenže to je málo. Navíc jsou všechny série zbytečné. Ne že by byly nezajímavé, ale některé díly jsou prostě smešné a Teda neposunou ani o píď k matce. A když se jedná rovnou o celou jednu sérii, tak je okomkoliv jinén, než jen o Tedovi, přičemž v posldní epizodě řekne, že díky těmto 20 extra nudným a někdy i trapným epizodám došel k morálnímu poznatku, který ho posunul blíž k matce. DO PRDELE to myslí autoři vážně? Jedna série zcela zbytečně, kvůli finálnímu monologu Teda v posledním díle každé série...EDIT: 6. série je překvapivě, ale jednoznačně nejlepší, jak z komediálního tak z emočního hlediska.

Tohle je můj koment, nejsem doufám naivní, když si budu myslet, že se s tím ztotožní většina diváku, nebo ne? O_o

majkl44

majkl44 (hodnocení, recenze)

Sagara

Souhlasím s tebou.. Ani já jej nepovažoval za geniální seriál a nesrovnával jsem ho s Přáteli, ale to protahování mě během posledních sériích opravdu spíš otravovalo a byl jsem rád za každou informaci, která směřovala k matce.. A ke konci mi přijde, že si tvůrci z diváků dělali jen srandu.. Věřím, že je ta práce asi bavila, ale pro mě jako diváka to bylo někdy dost ujeté.. 

na příspěvěk reagoval NightPorter

Sagara

Sagara (hodnocení, recenze)

NightPorter

Ja som videl vsetky serie a hodnotenie mam stale za 5. Ale ja to mam preto, ze ja som ani v prvych seriach nepovazoval HIMYM za genialny serial, ale "len" za vynikajuci a taky je doteraz s obcasnym kolisanim.

na příspěvěk reagoval majkl44

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Camulator

dyt jo, ja ted spis resil, kolik tomu dat, aby to bylo jakoze spravedlivy pro me, kdyz se mi libila necela pulka...

vychazi mi to na dve hvezdy, ale je to kurevsky tezky, vystacit si s 5 hvezdama, melo by se tu zavest hodnoceni jako na imdb.

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

x_silver

Hah :D Tak hlavně, že ty jsi chytrej jak rádio... :D

Ale jestli ti urážení ostatních uživatelů zvyšuje ego, tak klidně směle pokračuj, mně to den fakt nezkazí :D

na příspěvěk reagoval x_silver

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

NightPorter

Jenže ty nechápeš, že tady o žádnou spravedlnost nejde, to jak se člověku co, jak a v jaké míře líbí se nedá měřit a to dokonce ani hvězdičkama - někdo rozhazuje za 5 kde čemu, protože to tak cítí, někdo dává 5 fakt jenom největším peckám a všemu ostatnímu dává 4, protože to zase cítí jinak. Jde o odlišnost vnímání každého z nás a nic jako univerzální spravedlnost v hodnocení jakéhokoliv uměleckého díla prostě neexistuje. Proto ani nikdo z nás nemá právo nikomu jinému kecat do jeho subjektivního hodnocení (pokud se nejedná vyloženě o účelové hodnocení za účelem zkreslování celkového výsledku z jakési "zahořklosti," nebo nějakému zvrácenému džihádu - viz případ pravdovravny). Hodnoť si jak chceš.

na příspěvěk reagoval Petaxis, NightPorter, x_silver

O0okamioo0O

O0okamioo0O (hodnocení, recenze)

NightPorter

tak ako zase tie posledné série nie sú úplne na odpad! aj keď uznávam že kvalít prvých sérii nedosahujú tak dať kôli tomu celému seriálu odpad kôli nejakej "rovnováhe" mi príde trápne. veď hodnotenie máš dať podľa toho ako sa ti seriál páči a nie či je tu má podľa teba vysoké alebo nízke hodnotenie. ešte by ma zaujímalo či si myslíš že tvoj odpad nejako zníži hodnotenie HIMYM ktoré tu ohodnotilo cez 45k užívateľov

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Camulator

kruci, snazim se to tu vypocitat. bavily me hodne cca 3 rady, max. 3,5. ted to ma rad 8,5, cca do paty rady mi to jeste prislo koukatelny, rekneme prumer, od 6. rady vys uz mi to prijde hrozne trapne.

co ted? jak to ohodnotit? ty 3,5 z 8,5 je zhruba 40%, ale sakra, nektery dily z tech prvnich serii mi prisli genialni.

ale zase ty posledni dve, to je cirocire zlo. 

kdyz jste me teda nahlodali, ze odpad neni fer, tak ted se predvedte a poradte, co teda fer je? zatim to vypada na navrat ke 2 hvezdam :-/

na příspěvěk reagoval O0okamioo0O, Camulator

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

x_silver

vsak ja rikam, ze bych mu dal 60%. ale neverim, ze vsichni, co tomu davaji 5 hvezd videli vsechny serie, tak jsem myslel, ze to takle bude spravedlivejsi. a svete div se - hovno se zmenilo a furt to ma tech 86 :-D to tam muzu ty 3 hvezdy zase vratit a jit akorat tak nakopnout sosedovic kocku doprdele, abych si zved naladu :-/

na příspěvěk reagoval Sagara

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

NightPorter

A v žádném případě s tebou nesouhlasím, že by si tento seriál zasloužil odpad, i přesto, že se ti posledních pár serii nelíbí a dáváš odpad jen proto, že chceš "vyrovnat" průměrné hodnocení všech podle přesvědčení jednoho - tebe. Prvních několik sérií se ti, hádám, líbilo a až později jsi šel s hodnocením dolů. Takže hodnocení odpad není na místě. Jinak to o tobě svědčí to, že hodnotíš seriály podle posledních sérii (jak píšeš přesně od poloviny). Gratuluji ti, umíš ohodnotit jednu polovinu seriálu/filmu, aniž by jsi se zamyslel nad jeho začátkem.

na příspěvěk reagoval NightPorter

TeraBum

TeraBum (hodnocení, recenze)

Petaxis

Když člověk zažije například diskuzi u Doctora who, kde právě pravdovravny řádil, pak je za ban vděčný.

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Petaxis

Mě by zajímalo, jak tě napadlo srovnávání s komunismem. Co má CSFD společnýho s komunismem? Tvoje intelegince se nejspíš pohybuje u bodu mrazu...

na příspěvěk reagoval Petaxis

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama