Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 52
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Maturiťák (2006) (S01E20)

Docela v pohodě díl. Trošku utahaný, ale dá se na to koukat a sem tam se člověk i pousměje. Skoro ani nevnímáte, jak se to Robin snaží umořit. ()

Mlíko (2006) (S01E21)

Z Lily se stala druhá Robin, nebo-li třetí Rachel z Přátel. Naštěstí tuhle stupiditu naprosto legendárně zachrání klasicky Marshall s Barneym. Ted zabil konec opět v tom svém zacykleném trapném tématu, takže nakonec i přes super zápletku s myškami to srazilo díl na průměr. ()

No tak! (2006) (S01E22)

Tohle fakt nefunguje... jedna hvězda z lítosti, když přimhouřím obě oči. Za ten dešťový tanec. ()

Série 2 (2006) (S02)

Opravdu hodně kolísající zábava. A i když jsou slabší díly horší, než v první sérii, tak celkově je zde na protiváhu více těch legendárních. Hlavní téma celé série je svatba Marshalla a Lily a hned na druhé koleji vedle jede vztah Teda a Robin. Od počátku až do konce. Průměrné hodnocení z každého dílu vychází na krásné čtyři hvězdy. ()

Kde jsme to byli? (2006) (S02E01)

Upřímně, dost průměrný díl... jako úvod do druhé série to je fakt málo. Uplakaného Teda nahradil uplakaný Marshall. Což je upřímně škoda, protože zrovna Marshall tahal většinu slabších dílů. Tady to neměl moc kdo tahat, ale pár dobrých scén se našlo. Barney to zachránil svou jedinečnou povahou alespoň na tři hvězdy. ()

Škorpion a žába (2006) (S02E02)

Ani e2/s2 není kdo ví jak dokonalý, ale Barney s Marshallem to potahali na krásný lehký nadprůměr. Jen škoda, že Ted s Robin a tentokrát i s Lily to tak ucourali. ()

Brunch (2006) (S02E03)

Vydařený díl. Ted není otravný, má Robin. Robin není zákeřná mrcha, má Teda. Lily a Marshall jedou bomby, Barney je Barneym a celé to funguje. Rodina nade vše. ()

Ted Mosby, architekt (2006) (S02E04)

Drzí obyvatelé, tento díl je kupodivu skutečně funkční. Příběh, zápletka, humor, "drama"... stojí za zhlédnutí. ()

Pár všech párů (2006) (S02E05)

Rozhodně díl, který si nemůžete nechat ujít. Barneyho hrad, pevnost single playboye je okupována. A to není vše, i vedlejší linky zde fungují jako málo kdy. Plný počet. ()

Spravedlnost má jméno Lily (2006) (S02E06)

Lilyina spravedlnost nezná mezí ani věkových hranic. Ted projektuje obří penis svého šéfa a ostatní se nemohou zastavit s lavinou neustálých dvojsmyslů. ()

Swarley (2006) (S02E07)

Šíleně praštěný díl. Tohle nelze jen tak popsat, to se musí vidět! ()

Atlantic City (2006) (S02E08)

Barney opět rozjel nezapomenutelné combo, které vytáhlo celý díl až na samotný vrchol. Celkově to fungovalo, tak proč ne za plný počet. ()

Sázka o facku (2006) (S02E09)

Robin SPARKLES, tak začíná dráha kanadské porno hvězdy a co víc - Barney s Marshallem započali LEGENDÁRNÍ kult fackodání! ()

Barneyho bratr (2006) (S02E10)

Barneyho buzerantský neggerský bratr docela válí. Kdyby takoví byli všichni a místo sraní světa s tím, jací jsou prostě jen takoví byli, hned by byla nouze o jejich hatery. Za mě povedená epizoda opírající se o rozdíly mezi zadanými a nezadanými páry a hlavně, placáček s miminkem, to mě dojalo a zničilo na závěr. ()

Vánoční cenzura (2006) (S02E11)

Smíchová děvka bez baretu Lily, která si plete davidovu hvězdu s ninja hvězdicí se urazí, když zjistí Tedovo konstatování jejího chování z léta. Paradoxně se začne chovat ještě víc jako prvotřídní píča a tak se díl cyklí mezi Barnyeho božanské nemoci a Lilyininy čiči náturou. Tentokrát je Barney ten, co zachrání díl z odpadních vod alespoň nad hladinu.Lily se jednoduše urazí, když neunese pravdu o své povaze a rozhodne se zkazit Vánoce všem svým přátelům a ještě žaluje Tedově mamince? Rly? A nakonec ani Barneymu nesluší chovat se jako děcko. Tenhle díl je pro mne velkým zklamáním v dobře rozjeté sérii. ()

Poprvé v New Yorku (2007) (S02E12)

Divně iracionální díl, který nezachrání ani Barneyho první sex story. Vlastně to celé tahá úplně neznámý sebevrah. Ale Tedovo angažmá se také hodnotí kladně, pro tentokrát. Zlatý průměr. ()

Sloupy (2007) (S02E13)

"Barneto čokíto" odbočka od stereotypu, scénky s Marshallem rozhodně rozzářili díl. Dává to smysl a pobaví to. ()

Nahrané finále (2007) (S02E14)

Některé části jsou vyloženě trapné, například jak se Robin začleňuje při sledování TV. Ale pak je tu Ted se svým zbavovačem smyslů 5000, Marshall ve školce a tak bych rád řekl, bylo to na pět, ale pak se to zvýšilo na čtyři. I když scéna jak Ted prochází kolem klejícího Barneyho byla super, celkově to působilo tak nějak lacině - ačkoli jednotlivé skeče se vážně vydařili. ()

Mince pro štěstí (2007) (S02E15)

Efekt motýlích křídel v praxi ve stylu HIMYM. Proč ne? Barnye je fakt frajer, Robin vážně nemá ani snítko empatie a Ted pobíhá sem a tam po letišti i v myšlenkách. Funguje to. ()

Věci (2007) (S02E16)

Nebejt Lilyina představení (lépe řečeno, Barnyeho), tenhle díl by byl synonymem všeho špatného. Postavit díl na tom, že Robin je vážně naprosto nesnesitelná kravka zkrátka nefunguje. Je to škoda, protože divadlo za pět, Robin odpad... přikloním se k horší straně mince za ty nesmyslně debilní argumenty u soudů party. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)