Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 21
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (217)

Věci (2007) (S02E16)

Žárlivost je zvláštní choroba, kterou jsem nikdy netrpěl, protože se nemám rád. Pokud někdo tvrdí, že je žárlivost důkazem lásky, pak buď nechápe, která bije, nebo se snaží sám sebe přesvědčit, že je lepší, než ve skutečnosti je. Z mého pohledu je žárlivost projevem sobeckosti a sebelásky, protože váš partner je vaším osobním vlastnictvím, a běda, jestli se na něj/ni někdo jen podívá. A žárlit na minulost? To už je to s vámi fakt špatné. Díky tomu všemu byla pro mě šestnáctá epizoda plná zábavy, Barney byl zase jednou dokonalý, ale nejvíc se mi líbilo, jak tvůrci parádně pracovali s pokračováním skvělého nápadu. / Poučení: Nebuď pokrytcem. ()

Arrivederci, Fiero (2007) (S02E17)

Sedmnáctá epizoda měla být zjevně nostalgickým dílem, který se loučil s historickým artefaktem prostřednictvím mnohých vzpomínek. K mé spokojenosti ale tvůrci místo nostalgie sáhli k humoru v množství větším než malém, takže se celému tomu loučení podařilo to, že mi byla způsobena dobrá nálada. A na tom pásku se mohla zaseknout mnohem větší hrůza. / Poučení: Naše staré kamarády nehodíme do smetí. (To bylo něco pro pamětníky) ()

Stěhování (2007) (S02E18)

No, a po kvalitním rozloučení s Marshallovou dlouholetou součástí přišla osmnáctá epizoda, která mě nadšením rozhodně nenaplnila. Zatímco jsem v komentáři/recenzi k předchozímu dílu kvitoval značné množství humoru, tady jsem v tomto směru strádal. Humor se totiž dostal na úplně vedlejší kolej a zelenou dostaly vztahové otázky, které mě silně nudily. / Poučení: Nikdy nelez do dodávky k sériovým vrahům, je to o zdraví. ()

Rozlučka se svobodou (2007) (S02E19)

Devatenáctá epizoda sice nepatřila k tomu nejlepšímu, co zatím seriál přinesl, ale proti předchozímu dílu to bylo extrémně výrazné zlepšení. Samotná rozlučka se svobodou pro mě vyzněla poněkud rozpačitě, ale děj okolo mě bavil. Paradoxně mě ale pobavilo dění na Lilyině parodii na rozlučku; ten proslov o šicím stroji byl fakt dokonalý. / Poučení: Dárky vybírej vždy pečlivě. ()

A jdeme do finále (2007) (S02E20)

Předtitulková scéna ve mně vzbudila dojem, že mi dvacátá epizoda druhé sezóny asi příliš nezvedne náladu, ale ukázalo se, že jsem soudil příliš zbrkle. Nešlo totiž jen o nudnou předsvatebně- vztahovou záležitost, jak jsem si původně myslel, protože tvůrci nešetřili na humoru, a i když se v tomto dílu vyskytl nejeden moment, který mě neoslovil, nemusel jsem ubrat na hodnocení víc než jednu hvězdičku. Barney opět vládl. / Poučení: Staň se zkušeným tiperem. ()

Něco půjčeného (2007) (S02E21)

No, došlo na svatbu, ale abych se přiznal, čekal jsem, že pro mě bude děj jedenadvacáté epizody mnohem horší. Tvůrci naštěstí nerezignovali na humor a přišli s celou řadou svatebně-obřadních katastrof, které mi celou záležitost podstatně zpříjemnily a pomohly mi překlenout i chvíle, kdy docházelo na přílišné citové výlevy. A Barney samozřejmě válel. / Poučení: Pokud se nacházíš v psychické nepohodě, vyvaruj se ostrých předmětů. ()

Něco modrého (2007) (S02E22)

Finální epizoda druhé sezóny si mě zrovna nezískala. Druhý svatební díl už byl na mě přece jen příliš, i když mi scény s Barneym ukázaly, že by tu přece jen byla schůdná cesta, jen kdyby se po ní někdo vydal. Tvůrci se mi prostě netrefili do chuti, protože tentokrát trestuhodně šetřili na humoru a věnovali většinu prostoru rozpitvávání vztahu, kterážto činnost mě fakt nebere. / Poučení: Nepodceňuj přísun živin. ()

Série 3 (2007) (S03)

S každou sezónou je na tom u mě seriál o něco hůř. Pokud tvůrci zachovají stejný trend i nadále, od šesté série už nebudu mít hvězdičky k hodnocení, protože každá řada zatím na tu předchozí ztratila jednu pěticípou. Silně mě štve takový přístup, kdy se z komediálních seriálů postupně vytrácí humor a nahrazuje ho rozněžněné ňuňání nad vztahovými záležitostmi, které navíc třicátníci "řeší" podobným stylem jako zoufalí teenageři. / Poučení: Kde nic není ani čert nebere. ()

Počkej si (2007) (S03E01)

První epizodu třetí sezóny jsem ohodnotil plnou palbou, přestože jsem s ní nebyl naprosto spokojen a přesto, že v ní hrál můj velký "oblíbenec" Enrique Iglesias. Samotný úvod, který přesně navázal na závěrečnou scénu předchozí série byl ale skvělý, samotný závěr, kterým tvůrci navázali na svou dlouhodobou záležitost byl podobně dokonalý, a i když děj mezi těmito záležitostmi nebyl až tak úžasný, byl jsem spokojen. / Poučení: Před návštěvou tetovacího salónu nepij. ()

My nejsme místní (2007) (S03E02)

I druhá epizoda třetí sezóny se mi postarala o pořádnou dávku zábavy. Nikdy jsem se nesnažil najít ukryté vánoční dárky, nikdy jsem se nevrtal partnerce v mobilu, abych zjistil, jestli si s někým nevyměňuje lascívní esemesky, takže pro mě byla Marshallova zvědavost sice nepochopitelná, ale o to víc jsem se u ní bavil. A nejsem si jistý, ale mám dojem, že to bylo vůbec poprvé, kdy se v dílu neobjevilo nic, co by mi přišlo otravné. / Poučení: Buď patriotem. ()

Tříkolka (2007) (S03E03)

Za běžných okolností bych čekal, že se mi bude třetí epizoda hodně líbit, ale nakonec mě samotného překvapilo, jak jsem byl nakonec otrávený. Tvůrci u mě přitom měli velmi slušně našlápnuto; byly humory, Barney byl ve formě, ze zvoleného tématu se dalo mnohé vytěžit; ale přesto to na mě nefungovalo. Všechno mi zkazil nerozhodný Ted. Pokud existují jen dvě možnosti a nejde zrovna o Sofiinu volbu, pak by to snad nemuselo trvat tak dlouho, ne? Tohle bylo dlouhých dvaadvacet minut. / Poučení: Neumíš si vybrat ze dvou možností? S tebou musí být nakupování čirou radostí. ()

Malí kluci (2007) (S03E04)

No, nevím, poslední dva díly mi příliš nesedly. Čtvrtá epizoda sice začala docela zajímavě, ale postupem času u mě, i přes vydařené hlášky a scény, spadla někam do průměru. Tvůrci mě prostě po celou dobu nedokázali doopravdy rozesmát, což bylo zvláštní, protože s tím dosud povětšinou neměli žádný problém. Když se to vezme kolem a kolem, nebyl jsem příliš nadšený. / Poučení: Ani klišé neexistují bezdůvodně. ()

Jak jsem poznal všechny ostatní (2007) (S03E05)

Po dvou slabších dílech přišla pátá epizoda, která zase vnesla do třetí sezóny vyšší kvalitu ve formě kvalitnějšího humoru. Tvůrci přišli pro tento díl se skvělým tématem; první setkání všech hlavních postav mě tuze bavilo, o humor nebyla nouze a Barney zase jednou perlil. Vzpomínky na vysokou a hlavně Tedovo online seznámení mě fakt dostaly. / Poučení: Raději nepěstuj za garáží sendviče, mohl by ses dostat do problémů. ()

To nejsem já (2007) (S03E06)

Vzhledem k hlavnímu tématu šesté epizody jsem čekal mnohem odvázanější děj, jenže tvůrci se drželi až příliš při zdi, takže z toho nakonec vyšel takový polotovar. Tvůrci sice nakročili správným směrem, ale už nedošlápli, a přestože mě například setkání s Kobe humry pobavilo, celek na mě nepůsobil zvlášť skvěle a myslím, že tři kousky jsou tak akorát. / Poučení: Buď pevný ve svém přesvědčení. ()

Pověčisodvod (2007) (S03E07)

Sedmá epizoda nebyla špatná, dostal jsem příležitost k tomu, abych se mohl naplno zasmát (hlavně díky Barneymu, ale ani vyšetřovatel Mosby nebyl marný), přesto jsem nebyl příliš spokojen. To, že mi nějaké pohyblivé obrázky úplně nesedí poznám velmi snadno podle toho, že opakovaně kontroluji, kolik času ještě zbývá do jejich závěru. No, a když to dělám několikrát během dvacetiminutové epizody, je něco špatně. / Poučení: Nenech si své závislosti přerůst přes hlavu. ()

Zvykání na zlozvyk (2007) (S03E08)

Má hodnocení za posledních šest dílů začínají vypadat jako jakýsi zvláštní rytmus- tři, tři, pět, tři, tři, pět. Osmá epizoda třetí sezóny mě každopádně velice bavila a bylo už taky načase. Zpočátku to vypadalo, že půjde opět jen o jeden ze slabších, vztahových dílů, tohoto dojmu mě ale tvůrci rychle zbavili a vystřihli svižnou a vtipnou záležitost, takže jsem se zase jednou mohl více rozhvězdičkovat. / Poučení: Nebuď otravný. ()

Fackodání (2007) (S03E09)

A já jsem se na svátky tolik těšil... Devátá epizoda mě opravdu zklamala; sváteční díly sitcomů patří často k těm nejlepším, do toho název, který odkazoval k dlouhodobému projektu tvůrců seriálu, takže jsem byl přímo natěšený. Jenže děj byl rozdělen do dvou větví. Zatímco jedna byla skvělá a plná parádního humoru, ta druhá přinášela jen vztahové, furtdokolové popotahování a nudila mě velice velmi. / Poučení: Nedráždi hada bosou nohou. 3*- ()

Nervy (2007) (S03E10)

Po zhlédnutí desáté epizody mám za sebou polovinu třetí sezóny, a přestože jsem nebyl pokaždé štěstím bez sebe, tento díl mě fakt bavil. Dostal mě už Tedův vyčerpávající desetimetrový běh/lehký poklus, a pak už to šlo ráz na ráz. Posilovny mě vždycky odpuzovaly a kupodivu za to nemohlo cvičení. Mé zkušenosti z těchto zařízení říkají, že se v nich schází nadměrné množství jedinců s omezeným intelektem ale s o to hlasitějším projevem. Nejistý Barney byl skvělý. / Poučení: Nepodléhej nejistotě. ()

Platinové pravidlo (2007) (S03E11)

Vstup do druhé poloviny třetí sezóny se opravdu vydařil; jedenáctá epizoda mě bavila od začátku do konce a nenarazil jsem v ní na žádné hluché místo. A nebylo se čemu divit, vždyť Barney tady provedl detailní rozbor jednoho ze svých pravidel, a všechno doplnil praktickými příklady. Tento díl řadím každopádně k těm nejvydařenějším částem seriálu. / Poučení: Poučení si ber nejen ze svých chyb ale i z přešlapů ostatních. ()

Žádný zítřek (2008) (S03E12)

Hluboký povzdech plný zklamání se vydral z mé propadlé hrudi po skončení tohoto dílu. Něco takového bych mohl popsat, jenže můj psaný projev na čsfd prochází silnou autocenzurou, kdežto realita je mnohem spontánnější a v mém případě tedy i zemitější. Ve skutečnosti tedy nešlo o povzdech, šlo o necenzurovanou kritiku ke scénáristům, kteří dvanáctou epizodu s tak nadějným názvem pohřbili pod nánosem moralizování a nudy. / Poučení: Zamykej si telefon. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)