Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 48
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

RigorMortis

RigorMortis (hodnocení, recenze)

Sygi

Môžem tomu už z princípu dať Odpad? Prosííím,,, Toto sa mi na americkej kinematografii nepáči - zbytočné spinoffy a pokračovania iba za účelom zisku. Poslednú sériu HIMYM už ani nemuseli natáčať, je kvalitatívne strašne nevyrovnaná a až na pár málo častí mi to pripadalo, akoby Matku tlačili do deja nasilu. Priatelia po niekoľkých sériách sekli (škoda, no lepšie, než to zbytočne tlačiť), no HIMYD? Tí istí tvorcovia, ten istý princíp... Toto nedopadne dobre.

na příspěvěk reagoval Gryphon, M.a.t.t.

Uživatel RigorMortis smazal svůj příspěvek.

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Jen se oznámí přibližná premisa spin-offu a už se sem nahrnou nasvalení homofobové s fůrou buranských keců. Hoši, musíte mít snadné žití, když vidíte věci takhle černobíle. 

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Queb

Já vidím hodně problém ten, že HIMYM měl vcelku ohraničený děj, ikdyž to nebylo o té matce, jak mi všichni říkají, tak se nemohu zbavit pocitu, že intuitivně tu matku hledám. A když jak píšeš že od třetí, čtvrté řady to začalo vrzat, tak u mě to začalo vrzat hned od začátku. Nedovedl jsem si totiž představit, že bych čučel na to, že Ted se ocicmává s nějakou kočkou a divák ví, že to ta matka nebude, protože Ted má zase nějaké výhrady že není spřízněná duše či podobné bláboly. To že potom má každý odlišné představy o konečné matce je samozřejmé, to mě tak netrápí. Prostě serie mi nepřišla od začátku tolik přirozená. Je to jako by se četla knížka s tím, že někdo z hlavní postav na konci zemře. Nevíš kdo to je, nicméně ať už tě to vtáhne jakkoliv, nebude to takové překvápko.

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Shakaar

souhlasím... jak píšu, úplně to odsuzovat nechci, kdybych to odsuzoval, tak napíšu, že se na to nikdy v životě nepodívám.... :-) takže i tohle může překvapit a pokud by to fakt bylo hodně moc dobrý, tak bych to možná zkusil...

Ale zatím fakt né....

je "vyčichnout" a "vyčichnout".... pro mě přátelé teda nevyčichli myslím vůbec, ale to jen tak bokem... jinak je samozřejmý, že seriál stagnuje, a v naprostý většině případů úroveň postupně klesá.... ale potom záleží ak moc klesá... jestli klesá, ale je to furt boží, nebo jestli je to furt dobrý, nebo jestli je to aspoň dobře koukatelný  s tím že se člověk občas zasměje...

pro mě HIMYM "vyčichlo" tak někdy po přelomu 3-4 sérky....  a to "vyčichlo" nemyslím jen tak, že by trochu ztratilo úroveň, ale že šlo úplně to háje a ted v současný podobě(posledních pár sérií) je to na úrovní, že jsem fakt horší seriál a trapnější humor asi nikde jinde neviděl... u každýho dílu si říkám "jak tohle vůbec mohli vymyslet, komu tohle může přidat vtipný...?!?!"... atd....

takže pro mě je tam opravdu hlavní informace ta, že to budou dělat ti samý tvůrci, protože jim už prostě a jednoduše vůbec nevěřím... :-)

na příspěvěk reagoval Shakaar

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Queb

každý humor vyčichne, ani u slavných Friends kvalita zcela nevydržela do konce. Teď jsem si četl charakter postav a taky mě to trochu vyděsilo, tedy ne tak vyděsilo jako znudilo když hlavní postava na začátku bude se snažit o změnu životního stylu (ano bylo to už u HIMYM, Friends, New Girl...and so long) takže nic nového pod sluncem. Záleží hodně jak sednou postavy za pochodu. Mě HIMYM prostě nechytlo, od přírody jsem trochu pesimista a ten sentimentální a optimistický paskvil u Teda jsem moc nežral už od začátku, ale sem tam jsem se díval, teď jsem se rozhodl se podívat na konec, protože mi bylo řečeno, že něco klidně mohu přeskočit :D.

To že mi to nechytlo u HIMYM, neznamená že mě to nechytne u "pokračování", nicméně pokuď to vezmou stylem sitcomu, hrozí opravdu že tam buzničky budou se budou pohybovat trapně a třepotat ručkama. Pokuď ovšem s homosexuala nevyklube heterák :D.

na příspěvěk reagoval Queb

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Nie je dovod odsudzovat tvorcov ze si pripravuju podu pre ich novy serial. Z hladiska marketingu a financii je to uplne pochopitelne, a urobil by to kazdy. Ja som len rad ze ziadny spinoff nebude, aj ked Linda by za to stala.

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

myslím, že je jedno jestli to je spin-of nebo nejni... prostě to nějakým způsobem chtějí spojovat s seriálem HIMYM, protože HIMYM je strašně populární a tím pádem doufají, že by se přikrmí na jeho slávě a natáhnou na sebe fanoušky HIMYM.... takže se to prostě jen snaží přkrmit na slavným jménu HIMYM....

hlavní pro mě je, že to je od stejnejch tvůrců, který v současný formě předvádějí asi netrapnější seriál a humor, kterej jsem kdy viděl...

nechci odsuzovat, když sem to neviděl... ale já do toho novýho HIMYdady určtiě nepůjdu.... možná, ale opravdu jen možná, pokud vyjde X serií a bude to tady mít přes 90% a budu na to od rozumných lidí a známých slyšet jen samý chvalozpěvy, pak tomu možná dám šanci, ale moc tomu nevěřím....

na příspěvěk reagoval Shakaar

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

Gertrudo

vypadá to, že ne... a hlavně to vypadá hodně blbě... ale nebudu odsuzovat... stejně, jestli je to vůbec pravda nebo se to může taky změnit a nebo to nemusí být špatný... ale zatím to tak vypada

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Jojo, Tedova dcera nemusela být špatná, ale tohle fakt není spin-off, to je jen seriál založenej na stejným konceptu ... a pokud tam budou dva gayové, a budou mávat rukama a popobíhat jak buzíci(což budou, protože  jsou) a celá Amerika se bude tlemit instantním smíchem tomu jak je to trapný, tak potěš pánbuh... 
Ale, ještě jsem to neviděl. :D

na příspěvěk reagoval Shakaar

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Sygi

V jakým smyslu je tohle spin-off, proboha? Ta myšlenka s Tedovou dcerou se mi docela líbila (a chtěl jsem každý týden vídat Lyndsy Fonsecu :), ale tohle bude trapas, který skončí po 10 dílech...

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Sygi

mě to zavání průserem už od toho co jsem četl, že to bzude od stejnejch tvůrců...

po tom co jsem přečetl to obsazení, to mě taky dvakráít nenadchlo.... tak mě to jen utvrdilo v tom., že do toho opravdu radši nepůjdu.... :-)

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

Doufám, že se jim povede i další díl aby to po těch povedených posledních dvou byl aspoň hattrick :D

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

dO_od

To je hodně otázek a tvůrci určitě mají své zámysly. Hodně pravděpodobnou věc vidím ve větší účasti současné matky, ať už herečky, nebo její starší charakter v podání jiné. Aspoň z pohledu vytíženosti, řada je prostě málo ikdyž je plná informací. Ale kdo ví jak to bude. Mimochodem, kdoví, třeba příběh nebude říkat dětem, ale rodičům u prvního setkání nebo na svatbě, děcka by byla zase recyklace :D.

 

U Friends se nechci hádat, ale nepřipadá mi že HIMYM jsou na tom lépe, Schwimmer stejně jako Josh režíruje, oba Mattové prostě nepotkali v seriích řekněme podobně dobrou partu herců jako ve Friends, ale jinak vcelku hrají. O Courteney nebo Jennifer se nemusíme bavit, obě prorazily a její filmy či serie jsou známé. Lisa je na tom jako David. Spíše bych řekl že se uvidí, neřekl bych že jsou lepší. Když to tak vezmu z té party má šanci tak Cobie nebo Jason, ostatní jsou dost fixovaní na serii, v případě Alyson hodně na prcičky či Buffy. Ta bych řekl že má nejlepší úspěchy zasebou :D.

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Shakaar

Záleží při jaké přiležitosti by to bylo, musí to být samozřejmě vtipné podáno a museli by být "starší" kvůli generačnímu rozdílu samozřejmě, to je asi ten největší problém - když v HIMYM jsou ty skoky do budoucnosti, vždy mají nějaký smysl a jsou vtipné - otázka je, jak moc by to šlo propojit s tím, že by Tedova dcera vyprávěla svým dětem příběh o tom, jak poznala jejich otce. Ale kdyby hodně chtěli, určitě by něco vymysleli a účast herců v nějaké cameo roli by taky šla zařídit. Jedna věc je jistá, zatím má cast HIMYM mnohem lepší vyhlídky po skončení seriálu, než jak dopadl cast Friends .. tam ta absence Perryho, LeBlanca, Schwimmera a dalších na velkém plátně dost mrzí.

na příspěvěk reagoval Shakaar

majkl44

majkl44 (hodnocení, recenze)

Shakaar

Já to obsazení myslel v případě, že by příběh vyprávěla nynější matka a zase by to trvalo 9 sérií.. Jinak s tvým tvrzením souhlasím :-)

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

dO_od

jo já slyšel že se vrhl na nezávisláky, ale to je tvorba, jako herec je podle mě out a dle mého ani o to nestojí. Takže pokuď vyloženě nebude něco dělat, může se objevit, ale jak jsem psal níže, mohou vzít starší herce. Na druhou stranu by sem tam účast potěšila fandy původní serie.

na příspěvěk reagoval dO_od

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Ještě k tomu jak by řešili stáří postav, buď by najali nové herce, což by vyřešilo problém se starým castingem, nebo by je hold na těch pár epizod namaskovali, jako v průběhu serie. Aspoň by to mělo takový humorný nádech, pokuď se sitcomem tvůrci jako takovým ještě neskončili, ikdyž jak se někdo tady zmínil, spíše zacházeli do dramatu.

na příspěvěk reagoval majkl44

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Shakaar

Josh už natočil dva svoje nezávislé filmy a u obou jsem už x-krát koketoval s možností přidat si je mezi své oblíbené filmy. A byl to Josh, kdo mi dokázal otevřít oči a akceptovat Zaca Efrona jako celkem slušného herce, který může hrát neskutečně fajn týpky ;)

na příspěvěk reagoval Shakaar

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Sygi

Tak pokuď by šlo dceru Teda, tak asi by bylo blbé kdyby tam v serii nebyly ani jednou. Jednou za čas by se mohli objevit. Minimálně matka jako donedávna vedlejší postava by tam mohla mít trošku větší prostor. Ohledně dalších si myslím že by to taky šlo, u Joshe to s hereckou budoucností stejně nevypadá nějak žhavě, Neil je takový nadšenec který chce být všude, Jason snad nebude furt točit Muppety :D a Alyson se taky asi nepřetrhne. U  Cobie by to bylo složitejší, že má nový flek u Marveláků. Nicméně mohla by se parkrát objevit. Mimochodem nemusí tam být co epizodu, když se objeví v pilotu, nebo ještě v pár epizodách či na konci serie na svatbě, tak to bohatě stačí. Jak jsem psal, nečekám že to bude něco extra a vůbec ještě nemají ani herce, přesto pokuď bych byl optimista, když budou 3 řady bude to úspěch.

na příspěvěk reagoval dO_od

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Sygi

Spin-off bez hlavních postav z minulého seriálu??? To chraň nás pánbuh. Kdyby natočili spin-off, musí ukázat všechny postavy a v žádném případě nesmí vynechat Barneyho :D

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama