Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
TV spot 5
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Dituška

Dituška (hodnocení, recenze)

pro mě skončilo finále pod deštníkem na nádraží...do té doby bylo vše dokonalé a ty poslední 3 minuty hodlám vymazat z paměti a dělat jako že tam vůbec nejsou...Chudák Ted - Tracy umřela a on skončil na stáří s někým, kdo ho miloval POUZE A JENOM když si někoho našel, pak si vždycka záhadně uvědomila že Teda miluje. Robin je příšerně sobecká postava, která pro nikoho nikdy nic neobětovala...TEAM TRACY :)

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

SPOILERY.

 

Za mna je ten koniec prekvapivo super. A to som naozaj nechcel, aby to pre Tracy skoncilo tymto sposobom, za co nesu vinu aj tvorcovia, pretoze obsadenie Cristin Millioti bolo jednoznacnou trefou. Ale nikto ich nemoze vinit, ze do seba vsetko nezapadlo a tym sa nemoze pochvalit kazdy serial. Ako na konci Penny trefne podotkla, v pribehu sa matka az tak casto nevyskytovala a od uvodu do konca riesil Ted a Robin, comu dal samotny zaver vyznam. V Tedovom zivote proste figurovali dve osudove zeny. Jedna mu vratila vieru v lasku a s druhou nakoniec skoncil tiez. Za daleko vacsi podraz by som povazoval, ak by nam tvorcovia ukazali dalsiu seriu, v ktorej by matka bola plnohodnotnou postavou... V uplnom zavere nakoniec vsetci nasli to co hladali, respektive potrebovali. Aj Barney a nakoniec aj Ted a Robin..

 

Je mi jasne, preco to mnohi vnimaju negativne, ale za mna maju tvorcovia palec nahor, ze nesli konvencnou cestou, ale dorozpravali to tak ako planovali. A naozaj to vzhladom k ramcovaniu a sposobu rozpravania pribehu dava zmysel. Dajte tomu cas. Zrejme budete viaceri aj po case nadavat, ale rovnako nepochybujem, ze viaceri sa na finale budu casom pozerat inak.

na příspěvěk reagoval novoten, hyper01, Celsius

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Kolbenova

No jo, ale šlo o ten moment, kdy se s matkou potká, to bylo v posledním díle. A to, že si matku vzal příběh neřeší, když nakonec stejně skončil s Robin. Po skoro 25 letech.

Kolbenova

Kolbenova (hodnocení, recenze)

Sygi

No v tom byla ta pointa, že "to byl příběh o tom, jak Ted poznal Robin" a Matka tam byla vlastně navíc.

 

Mně se to finále líbilo teda hodně, už jsem se bál, že Ted opravdu s Matkou zůstane, to by pak totiž tahle sérii moc nedávala smysl, když Matku už známe

na příspěvěk reagoval Sygi

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

NightPorter

Kéž by Apríl ... ale nechápu, proč herečka matky vyvrátila teorii o smrti matky, když nakonec umřela ... a jaktože starej Ted mluví hlasem Joshe Radnora a ne Boba Sageta? :D :D

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

SPOILER : Už z toho mám trošku chladnější hlavu a můžu říct, že prostě to není tak špatný konec, ale záleží, jak se na to kdo díval, někdo fandil Tedovi a Robin, někdo Barneymu a Robin, někdo přál Tedovi matku ... holt každý bude spokojený jinak. Ale věc, která mě nepřestane štvát je, že matku prostě shrnuli ze stolu jen tak a hurá za Robin ... 
Jak jsem poznal vaši matku, která ke konci příběhu nebyla potřeba, protože jsem po 24 letech zase s Robin.

na příspěvěk reagoval NightPorter, Kolbenova

cjmafia

cjmafia (hodnocení, recenze)

SPOILER: Každopádně měla postava Tracy v životě pěknou smůlu. Nejdříve jí zemře její první snoubenec a nakonec i ona sama na nějakou nevysvětlenou nemoc. Smutné co s ní tvůrci udělali.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

zaver HIMYM tedy asi odkladam az na ctvrtek, pac neco mi rika, ze fotbaly budou i ziiiiitraaaa, jiiiiihaaaaaaa :-D

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

jerry12

fuck me! tomu rikam poradny zapasy, ani nevim, na co kouknu raci, ale asi na ty united a doufam v reprizu finale 99, jednoho z nej fotbalovejch zaveru, co jsem kdy videl... po cr-holandsko 2004 mozna vubec ten nejlepsi zaver vsech dob :-)

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Man. Utd. - Bayern, Barca - Atl. Madrid, pokud vím... jinak HIMYM už je žumpa tři série, divim se, že vás překvapuje, že i závěr byl žumpa...

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

teda united, kurva ja uz sem nakej mimo z tech bezesnejch noci :-D arsenal uz vlastne hraje jen o FA cup :-D

klokyn

klokyn (hodnocení, recenze)

Obsahuje Spoliery:

Asi budem jeden z mála, komu sa finále seriálu páčilo. Posledné série som nemal rád a pozeral som to viac menej zo zotrvačnosti a od finále som pre istotu nečakal nič, aj keď som dúfal, že Ted a Robin skončia spolu a že to nebude všetko také jednoduché a predvídateľné, ako nám poslednú sériu tvorcovia ukazovali. Ľudia sa sťažujú, ževraj načo bola posledná séria, keď Barney neskončí s Robin a Ted s Matkou. Ale nevšimli ste si, o čom boli prvé série a čo sa ťahalo celým seriálom? Ted sa vždy snažil získať Robin a ja som mu stále fandil, pretože medzi nimi bola neuveriteľná chémia. Priatelia mali Rosa a Rachel, Scrubs mali JDho a Elliot, Office mali Jima a Pam a HIMYM má proste Teda a Robin. Vzťah, ktorý sa ťahá celým seriálom a keby neskončili spolu, tak by ten seriál nemal význam a za vatu by sa dali označiť úplne všetky časti okrem tých, kde bola Matka. Že matka zomrie bolo naznačené minimálne 2 krát v predchádzajúcich častiach (napríklad keď Ted rozpráva o tom, čo by dal za to keby ju spoznal o niečo skôr a mohol s ňou byť dlhšie). Takže o to viac dávala jej smrť vo finále zmysel. Nakoniec to malo pekný záver v štýle, že získal lásku svojho života a prežil s ňou 10 rokov, mal s ňou deti. A po jej smrti sa aspoň nebude navždy ľutovať, pretože má Robin, ku ktorej mal vždy blízko. P.S: Asi po troch sériách som sa konečne pri tejto časti aj schuti zasmial pri starom dobrom Barneym - hlavne keď napodobňuje vracanie nad zaľúbenosťou Teda a Matky :) P.S.2: V jednom diely sa Ted s Robin dohodli na záložnom pláne, že keď budú mať 40 a budú obaja voľný, tak sa dajú dokopy. Vo finále síce majú síce viac, ale aj tak im to viac menej vyšlo.

Uživatel cjmafia smazal svůj příspěvek.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Zaver se nepovedl? Ja to jeste nevidel, ceka me dneska jizda 9x16-9x24, snad to dam, nastesti neni liga mistru...

jinak, neni to jenom april, ze je to fakt konec? aby na nas este nevytahli radu 10 :-)

na příspěvěk reagoval cjmafia, cjmafia, cjmafia

cjmafia

cjmafia (hodnocení, recenze)

Asi to bude chtít ještě pár dní, protože ta hořká pachuť mě stále ještě nepřešla. Stále o to musím přemýšlet, no děs :D

r3musko

r3musko (hodnocení, recenze)

*spoiler k poslednej časti* som fanúšikom himym, ale musím povedať že som sklamaný. podľa mňa mal seriál v priebehu lepšie momenty, ktoré hravo tromfnú aj finále. záver bol fajn, ale to nezachráni celý diel. ľutujem, ale po tých 200 častiach som si predstavoval niečo veľkolepejšie.

janejo

janejo (hodnocení, recenze)

Parádní konec. Vůbec vás nechápu. Spoiler: Záhada ananasu zůstala neobjasněna :(

DeathTheKid

DeathTheKid (hodnocení, recenze)

SPOIL

 

Jsem zklamaný, leč díl začínal dobře a ani to přeskakování z časových linií nebylo shit. Co bylo shit byl konec Matky...lol, to fakt posrali. Chtěli ukázat, že život by mohl stejně skončit dobře. Do řiti, Ted měl vždycky smůlu na lásku, v oné situaci správně nasměroval ostatní a konečně když najde Matku atd., tak si prostě vymyslí, že umře, aby Robin měla happy end taky, přičemž si svůj život pojebala sama. Je v tom možná trochu emocí :D ale sakra, já chtěl poznat matku a ne její vzpomínku WTF!!! Zklamání stejně jako u Dextra, ale i tak mnou projel ten sled toho koukání, co mi HIMYM přinesl. Poslední tři sérky klouzali s "grácií" na 3*, ale i tak budu rád vzpomínat na skvělé předešlé :))) Bye magoři u McClarena...a Tracy

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Adelaide9

Z edny už zásadně nestahuju titulky ani na HIMYM ani na TBBT, protože titulky v deset hodin v poledne nesvědčí o kvalitním překladu. :D Vidíš důkaz. :D

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Stalo se tam strašně moc věcí za strašně krátkou chvíli, a kdybych si měl dát panáka, pokaždý když Lily brečí ....
Ale nejlepší hláška celýho dvojdílu "She's getting a boob job''. :D

na příspěvěk reagoval Adelaide9

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Frkyn

mne....

radšej nečítať pred videním:

aj keď pokiaľ ide o taký ten ehm, nazvime to, filmový pohľad na vec - musím súhlasiť so sklamanými kolegami. Mnohé situácie boli akoby urýchlené, emócie nestíhali doznieť a už sa tisli nové. Z tohto pohľadu bola ľubovolná epizóda HIMYM lepšie vystavaná než finále

na příspěvěk reagoval Frkyn

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama