Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 14
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Lady_Gaga

To máte tak… Když kolem vás všichni nadšeně vyprávějí o nějakém seriálu a neustále z rukávu sypou vám neznámé hlášky, tak máte dvě možnosti: buď si okamžitě pustíte alespoň první díl a začnete hláškovat s nimi, nebo si schválně nepustíte ani kousek a budete celý seriál několik měsíců úspěšně ignorovat (stejně jako já). Až do doby, kdy vás schvátí bacil a vy zůstanete v posteli a pustíte si z nudy televizi, kde zrovna běží nějaký 6tý díl minimálně třetí série. A protože nikde jinde nic nedávají, tak ho milostivě nepřepnete. A uděláte dobře, protože se za chvíli přistihnete, že se vážně skvěle bavíte. Za týden shlédnete celé tři série a i když pak chodíte domů z práce pozdě večer, tak neusnete, dokud neuvidíte alespoň jeden díl. Místo Večerníčku. Sice se na seriálu stanete totálně závislými, ale naštěstí scénáristé věděli, že když v posledních dvou sériích zmírní, tak už se na ten konec vlastně budete těšit (stejně jste už jakou dobu napnutí kdo je, kurnik, ta matka, jak vypadá, kde se poznali a jak to vlastně celé dopadne), protože to bude to nejlepší, co se může stát, aby vám v paměti zbyly pěkné vzpomínky na vaše imaginární přátele, se kterými jste strávil kupu času a dost se s nimi nasmáli. (Nebojte, ty poslední série nebyly tak strašné, jen prostě nebyly tak skvělé, jako ty první a bylo to takové utahanější). Původně jsem chtěla dát hvězdy čtyři, ale skvěle jsem se bavila, těch 5 si to zaslouží :-) ()

Jake632

Legendarní seriál už sem ho viděl několikrát a vždy se na něj rád podívám.Je sice pravdou že seriál s přibývajícími sériemi ztrácel na kvalitě ale i tak si zaslouží pět hvětdiček. Bez Barnyho a jeho neskutečných napadů a akcí které vymýšlí by byl seriál na poloviční úrovni. ()

MikelosRo

Z HIMYM pro mě byla možná slabší první řada, něco z osmé a deváté.. Možná ani za ten úplný konec, bych scénaristu nepodpořila... Ale i tak jedině pětihvězda. Nejlepší sitcom všech dob, který mám na úrovni The Friends! ()

Kateeerina

Když je hlavní postava seriálu nesnesitelná, je to těžký. Naštěstí je tu skvělý Neil, který si ukradl seriál pro sebe...a zrodila se hvězda. Rojezd super, s každou další serií přibývá trapnosti a ubývá humoru. Jedno prvenství tenhle seriál ale jednoznačně má - nejhorší finalé ever. ()

HonzaN

pořád jsem se divil tomu tvrdému přirovnání k seriálu "Friends" ale dnes jsem podruhé dokoukal Friends a musím dát všem za pravdu... HIMYM jsem viděl komplet už asi 5x a Friends teprve dvakrát.. poprvé jsem na to koukal když to běželo v televizi a podruhé právě teď cca poslední měsíc. A musím říct že jistá podobnost tu je...ikdyž jsou tu malé rozdíly... Lily randí s Chandlerem hned od začátku narozdíl od Friends ale to je tak všechno... Joey je samý Legendary a suit up a balí ženský jak na běžícím páse... Ross se pořád pokouší dostat Robin a nakonec se to rozsekne tak nějak v posledním díle. Scény kdy se Barney dohaduje s Tedem a Chandlerem o to, kdo je jeho nejlepší kámoš jsou taky super :) Rachel taky nezaostává a randí s kdekým... plus ty svatební maratony kde se Ted žení a nežení a tak.. dá se říct že HIMYM je perfektní seriál a asi už jím zůstane napořád, ale s maylými nebo velkými odchylkami jako je napřiklad Phoebe je to v podstatě silná vykrádačka seriálu Friends se vším všudy.. zápletky jsou silně podobné, někdy to opravdu křičí, některé scény jsou prakticky přes kopírák... místo v kavárně vysedávají v baru.. v podstatě se jedná o stejný seriál jen v modernějším kabátku... ale i tak... Friends jsem viděl dvakrát a HIMYM asi 5x ale dá se říct že jsem viděl v podstatě stejný seriál 7x dokolečka a pokaždé se královsky bavil... ()

monika_cz

Musím říct, že jsem se dlouho nechtěla podívat na poslední sérii, protože mi každý říkal, ať se na ní nedívám. Jenže zvědavost mi nedala, a tak jsem se po dlouhé době dostala k tomu, že jsem se na ni podívala. No neměla jsem to dělat, nebo lépe řečeno, neměla jsem se dívat poslední dvoudíl. Je potřeba říct, že první polovina seriálu byla lepší a pak to šlo tak nějak dolů, ale pořád se na to člověk s chutí podíval. Poslední díl mě však dostal. Ted se celou dobu honil za Robin? Jakožecože? Takhle to pak vypadá, že Tracy byla jen nějaká holka, se kterou měl děti než umřela. Další je, že nechápu, proč se celá 9. řada věnuje svatbě Robin a Barneyho, když se pak rozvedou? A na konci to Barneyho dítě? Musím říct, že to vše na konci bylo trapné, nepovedené a nedotažené. Takže kvůli tomu z 5* na 4*. ()

PaKo1980

V rámci žánru splňuje asi vše co by si člověk přál. Občas mrknu i na nějaký starší díl a stejně pořád pobaví. Do dokonalosti malinko něco malinko chybí.. možná o jednu dvě řady méně? ()

megacik odpad!

Strata času. Niečo ako seriál kombinujúci Kameňák a telenovelu Rosalinda. Jeden diel znesiem, aj keď sa to násilím snaží byť vtipné, ale keď sa to ešte začne opakovať, začína to naberať dosť trápny rozmer. Pripočítam slabé a nudné herecké výkony, nudný dabing, opakujúce sa zápletky, a dostanem sa k tomu, že u mňa je toto suverénne najhorší seriál na svete. Niečo, ako pozerať do akvária. Do seriálu "Tak jde čas", keby doplnili nejaké vtipne sa tváriace scénky, tak výsledkom by bol práve seriál "Jak som spoznal Vašu matku". Pozerať "Tak jde čas", je úplné nebo oproti tomuto. A to je seriál "Tak jde čas" hodnotený ako jeden z najhorších. ()

Marek.Skalka

Skvělý začátek, tragická poslední série. Proto průměr. Ve skutečnosti však plný počet a absolutní odpad. Takřka bez postupného přechodu. Přiznávám, že jsem poslední sérii ani nedokoukal. Nešlo to. ()

BR23

HIMYM je seriál počas ktorého kvalita kolíše. Väčšina tých slabších častí sú v druhej polovici. Posledná séra je dosť slabá, až trápna, ba až zbytočná. Niektoré sú úplne super, smiešne, dojímavé (to s tým Marshlovým otcom), premyslené (mnohé prevraty a vysvetlenia ako to vlastne bolo z pohľadu väčšinou tej triezvejšej postavy :D - to sa mi celkom páči) atd... seriál je dostatočne dlhý takže tu nájdete azda všetko, niektoré veci sa aj opakujú. A posledná dvoj-epizóda je... ako to nazvať ... hmmm úplne na posranie. A to je asi jadro (paradoxne ide o konečnú dvoj-epizódu takmer 10 rokov trvajúceho seriálu) problému. že všetko v čo dúfate (nech to už skončí :D) vám chrstnú do tváre. Ani ma tak neštve úmrtie Tracy, ved život je raz taký, ale štve ma ten rozvod Robin a Barneyho... Tracy sa mi páčila, i ked na Lily rozhodne nemala. Lily je super krásna žena, verná a tak trocha nymfomanka... no povedzte chlapi, kto by takú ženu nechcel? :D Marshal je úplne geniálny strašne sympatický chlapík, Barny je ok, Robin je ok s výhradami. Ted je ... noooo síce je to hlavná postava a rozprávač príbehu (kurna on má ale vynikajúcu pamäť :D) ale na môj vkus sa až moc kurví. Barny to má v popisu práce ale Ted? ... Konanie postáv je občas slabé ba až mizerné a dôvody k tomu jakbysmet. Napr. náhle rozhodnutia postáv urobiť niečo iné než pôvodne plánovali len aby sa zvrtol dej a vznikla zápletka? Vzťah Barnyho a Queen stroskotá na niekoľkých hlúpych požiadavkách? (vymyslieť 12 nových sex. polôh každý rok, zaplatit Barnymu polmiliona dolárov v prípade rozvodu, atd) ? to ako vážne? ved boli pre seba jak stvorení, všetko tomu nasvedčovalo, a zrazu ked sa má Barny zalubiť do Robin a scenár vyžaduje sa zbaviť Queen tak vyrukujú s týmto? A to bol len príklad . To isté sa deje so vzťahmi aj ostatných postáv. (najviac je tento paradox (teraz sa scenáru hodí toto) vidieť v poslednej dvoj-epizóde- rozvod Robin s Barneym na základe čoho? že ona musí pracovať a on chce wifi na písanie svojho blogu? WHAT? to čo je za píčovinu?! Všetko je ok a super, až do momentu kedy ,,by to chcelo zvrat,, (často násilne vložený len aby sa to predlžovalo)... Po druhom pozretí (áno po 2 rokoch od poslednej klapky som to skukol 2. krát) to zanecháva jemne trpkú jemne príjemnú a úsmevnú pachuť nostalgie. Zvlášť ked divák vie ako to vlastne celé snaženie skončí. Seriál je v poho, najvýraznejšie nanom vnímam ako to bolo celé posplietané a súvisiace. Dalej najlepší pár na svete Lily (ktorú by som okamžite bral) a Marshal (ktorým by som chcel byť). A nakoniec to ,,sklamanie,, v určitý pekný koniec a nástup niečoho iného čo som nechcel a ani doteraz som sa s tým úplne nevyrovnal .... jo a ešte jedna vec: že niekedy ked si myslíte že je niečo osud a snažíte sa to silou mocou dokázať, to tak vôbec nemusí byť a môže vám to byť na škodu, v Tedovom prípade to bolo jeho šťastie. ... pretože keby nezavolal na Barnyho svadbu kapelu ale DJ- a tak ako pôvodne chcel.... .... :::: a little ways down the road ::::: P:S: seriál by bol omnoho lepší nebyť poslednej série alebo aspoň poslednej dvoj-epizódy. P.P.S: často sa HIMYM prirovnáva k Priateľom. Priatelia boli v mnohom lepší. () (méně) (více)

Vsoft

Po práci, keď sa nedá spať, keď som smutný, keď chcem byť veselý - seriál Jak jsem poznal vaši matku mi vždy dopraje čo potrebujem absolútny oddych a vypnutý mozog. Prvé série bomba posledné dve už o niečo slabšie ale ako celok stále 5* ()

killer1992

Prakticky to samé jako v případě Přátel- dával jsem tomu několik šancí, neodpískal jsem to po jedné epizodě, ale nešlo to. ()

Asgard

Mezi velký plusy, který bych opravdu nečekal musím zařadit rozhodně úsilí vynaložené na psychologii postav. A to nejen těch hlavních. Na druhou stranu, opakovaný vtip není vtipem a seriál je už od samého začátku z komediální stránky celkem klišé a velmi často dokážete současně říct větu s charakterem, pokud máte nějakej ten seriál už nakoukanej. Minimálně první tři série jsou opravdu dobrý, další čtyři jsou rozhodně koukatelný, ale zbytek jsem sledoval, abych to dokoukal. Žádný mistrovský dílo. ()

Tady_me_mate

HIMYM neni tak prostoduchej jako Přátelé. Barney to tam docela bombí. Zajímavý to je ještě tim, že jsou tam často různý negativní eeemoce, ale zase koukat deset řad na často ufňukanýho Teda, to po druhý jen tak nedam. ()

Magnomous

Nedavno som to pozrel cele znova. Nelutujem. Hlavne tie prve serie - dokonale. Posledne serie uz nie su tak vtipne, ale postavy si hadam kazdy zamiluje, a tak pri pozerani rozhodne netrpi. Inak nie je co dodat, iba hodit 5* a pridat medzi oblubene. Sitcom pre kazdeho kto ma rad pribehy a rad sa zasmeje. ()

dark_globe

1-3 seria : 4.5-5 hviezd , 4-5 seria: 3/2.5 hviezdy ... zvyšok serialu : 1.5 , 1 a odpad ... pre tych ktori serial ešte nahodou nevideli jedna dobra rada: stači ked si pozriete dobre prve 3 serie , možno ešte 4-tu a 5-tu (ale aj tu už citit znatelny upadok) a potom možete v pohode preskočiť rovno na zaverečne dve episody ... zvyšok serialu je len strata času a odporna vata okolo (akysi podivny mix telenovely , vyčerpaneho humoru , natahovanych nezmyselnych vztahov a opakovanie tych istych absurdnych situacii dokola) ... neviem či by som medzi 6-9 sezonou našiel dokopy 5-6 trocha vtipnych a pozeratelnych epizod ... skratka klasicky priklad toho ked su napady vyčerpane ale nevie sa kedy skončit a show sa natahuje nezmyselne dlho ... naozaj z tych 208 epizod je polovica absolutne zbytočna a nepotrebna , navyše mnohe z tych epizod su doslova nepozeratelne a pri niektorych človeku odumieraju mozgove bunky ... strašne rad by som tomuto serialu dal vysoke hodnotenie , lebo mam k obdobiu kedy som ho pozeraval dobre spomienky : keby ho skratili na 4-5 sezon (čo by bohate stačilo a nestratili by napady a dych) tak mu dam 5 hviezd ... naneštastie s každou dalšou seriou u mna pol hviezdy tento serial stracal a nakoniec sa zastavil niekde okolo 2.5 hviezdičky SPOILER ALERT: nezmyselne ustavične smyčky a striedanie kto s kym chodi a nechodi , opakovanie tych istych vztahov a situacii kto koho miluje a nemiluje , už z toho urobili naozaj mexicku telenovelu: navyše sa im "podarilo" niekde okolo 5-tej / 6-tej serie postupne zruinovať aj najlepši a najvtipnejši charakter z celeho serialu (barneyho) (už prvotny napad , že robin začala randit s barneym sa mi nepačil ale ked z toho urobili kolečko ted+robin , robin+barney , robin + ted sleeping together , robin + barney again and getting married ... to už bolo fakt na odpad ... ()

Wiceman

Nakopejte mě, zlynčujte mě, upalte mě, ale tenhle seriál je pro mě prostě lepší než všemi milovaní Přátelé. Nejenom proto, že hlavních pět postav je mnohem sympatičtější než celej F.R.I.E.N.D.S. ansábl, ale hlavně i proto, že se v HIMYM řeší v poměrně dosti epizodách i opravdu zajímavější a hlubší problémy a věci, než kdo tentokrát zase ošustil Rachel a kdo to bude potom. Jasně. Máme tady paradoxně největšího sukníčkáře Barneyho Stinsona, ale taky nevyléčitelného romantika Teda, manžela Marshalla a manželku Lily no a .... Robin. Kolem ní a Teda se točí zhruba první polovina seriálu. Naštěstí v pozdějších fázích už to není tolik jen o nich a prostor dostává i zbytek pětice. Při koukání jsem se snad u každýho dílu minimálně culil a maximálně tlemil jako pako :D Prostě za to ty jejich výlevy a gagy stojí :D Tenhle seriál si získal moje srdce na poli sitcomů a ani na minutu neváhám a pálím mu plnej počet hvězd. Paráda :) ()

PsenickaR

Seriál, který nevěděl, kdy má včas skončit, protože jeho odhalování odpovědi na hlavní otázku bylo pak už jen tak natahované, že poslední série byla doslova otravná. Už od počátku zde byla jasná a okatá inspirace od Přátel, ale jejich kvality se HIMYM přiblížit nikdy nedokázal. Celkově se dá seriál rozdělit jedním zlomovým bodem a tím bylo narození dítěte v partě, protože od toho okamžiku už to nebyli ti správní Marshall a Lilly a nám tak zůstal po většinu času Ted, kde se scénáristům povedlo téměř nemožné, tuto postavu nám natolik otrávit, že bylo utrpení koukat na scény, kde se Ted objevoval. Jediný, kdo důstojně obstál téměř po celý seriál byl Barney, s výjimkou tedy poslední série, kde i on už hodně zkrotl, což bylo jen ke škodě. Poslední série pak už byla opravdu trapnost a ubohost, která si nezasloužila ani tu jednu hvězdu v hodnocení. Pár dobrých hlášek ale HIMYM na svět přivedl, takže celkově tedy průměr, který si nezaslouží zatracení, jen se nikdy nestane legendou. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)