Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 81
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Praví Newyorčané (2010) (S06E04)

Proč Ted potřebuje vyhrát? Má komplex z úspěšné kariéry. Proč Lily potřebuje vyhrát? Docházejí ji nápady, jak urážet a ponižovat ostatní. Proč Robin potřebuje vyhrát? Je psychicky narušená a vyžaduje od ostatních, co sama nikomu nedává. Proč Marshall potřebuje vyhrát? Protože se bojí, že je neplodný. Proč Barney potřebuje vyhrát? Protože je boží! Díl vcelku o ničem... prostě běhaj a doplňují u toho skládanku emočně vyprahlé party. A kdo že je tedy ten pravý Newyorčan? Podle tohoto dílu; bezcitný, hulvátní hovado beze špetky empatie. ()

Architekt destrukce (2010) (S06E05)

Zoe je fakt sexy blázen. Ted má zas své záchvaty dementnosti, Barney s Marshallem tradičně válej, Robin nemá dostatečný prostor k úplné trapnosti a Lily si dala také pauzu. Takže celkově za to, jde to. Kolik je v této recenzi hadů? Cože? Hadů jsem rozhodně nenapsal! ()

Dětské řeči (2010) (S06E06)

Kdo je tvůj taťka? Tak nějak suchý díl s velkou dávkou trapnosti. Pár gagů se povedlo, zejména Marshallova část, ale jinak nic moc. Barney vždycky výzvu splní, ať už jako taťka, nebo s mamkou. ()

Padák pro Randyho (2010) (S06E07)

I když mi Lilyino hovínko už řádcky leze krkem, tak tu bylo pár světlých momentů. Slunečno, občas přeháňky, řekl bych. Za mě rozhodně vede hláška "zelená? sedne mi k očím - já Ti jednu sednu". :D Nemůžu přehlédnout pár vyloženě trapných scének, ale rozhodně nepopřu dobrou zápletku s jednorázovým Randym. Na zdraví, Randy Teplichcánku! ()

Večer v muzeu (2010) (S06E08)

Jeden z dost možná nejlepších dílů série. Robin a to s ohledem na předchozí zkušenosti, perfektně válí - samozřejmě v doprovodu Barnyeho. Jejich výzva je jednoduše LEGENDÁRNÍ! Zoe je mrcha, ale dobře okořeňuje Tedův nudný příběh. Kapitán je ikona, která také přidává na obsahu. Marshall a jeho absolotutelně perfektní výstup nezkazí ani Lily se svým přizdisráčským přístupem. Doporučuji jako stěžejní díl série a jeden z nejlepších dílů celého HIMYM. ()

Bobři a matika (2010) (S06E09)

Přecitlivělá Robin a opravdu hodně otravná Lily dokázaly společnými silami srazit hvězdu naprosto výjimečné zápletce dvou bobrů a jejich matematické odysey. Buchar dokázal rozzářit párkrát můj ksicht úsměvem a tak to, když to vezmu kolem dokola a zpět, je poměrně dost zdařilý díl - alespoň na poměry novějších HIMYM. ()

Prokleté Díkůvzdání (2010) (S06E10)

Blitz! To je definice toho, kdo vždy přijde moc pozdě a nebo odejde příliš brzy. A Zoe je fakt sexy kost. Oproti stárnoucí Lily je to hodně silný kontrast. ()

Teorie o mořské panně (2010) (S06E11)

Slabá zápletka mezi všemi, kterou zachraňuje jen osobnost Kapitána. Za mě tuctový díl. ()

Planý poplach (2010) (S06E12)

Banální breky Marshalla a Lily v pozadí běžného života doplnily celistvost příběhu Planý poplach. Kontrasty mezi zodpovědným životem a bohémským životem jsou obrazem této epizody. Navíc to množství vedlejšího humoru, to za to vážně stojí! Jeden z těch výrazně lepších dílů. ()

Špatné zprávy (2011) (S06E13)

Barney dokáže cokoli, je to mistr humoru, převleků a božanství! Ale jinak dost slabý díl, který tahá z hnoje na jasné hřiště laser game jen Barney. Druhá zápletka je totiž o tom, jak má Robin zpackanou kariéru - toť vše. ()

Poslední slova (2011) (S06E14)

Jde tu o infarkt pozitivní postavy Marshallova otce. Je to svým způsobem smutné, respektive z podstaty věci je to smutné... a nepomůžou tomu moc ani kopance do koulí. Kondolenční placák. ()

Ale, zlato... (2011) (S06E15)

Zoe je sexy... rozhodně si to Ted zaslouží - a nahrává to na dost dobrých zápletek do budoucna. A Zlato... no... ale Zlato. Barney dostal dárek ke všem svátkům na věky věků dopředu. ()

Den zoufalství (2011) (S06E16)

Barney coby predátor za 10 hvězd bez rozmyslu. Marshall u matky? Plný počet... jinak roztahané a tak nějak nevýrazné. Ale uhájí si to nadprůměrné hodnocení. S odřeným polštářem! ()

Ostrov odpadků (2011) (S06E17)

Další ze série sušších dílů, kde dominuje spíš než humor nějaký pokus o dospělejší zápletku. Kapitán zachránil epizodu od 1-2 hvězd, je to vážně frajer, kterého by se bál i náš zelený trikot! ()

Srdeční záležitost (2011) (S06E18)

Psí záležitost a Barneyho zamilování se - tentokrát ovšem bez trapností jako s Robin. A pak, že by to Barney vtipně nedokázal. Dokonce to celé pozbylo pubertálních vtípků - a budu se opakovat, pak že to v HIMYM nepůjde. No dobře, ten pejsek... ale to bylo fakt dobrý! :D ()

Legentátní (2011) (S06E19)

Ale jo, bylo to LEGENTÁTNÍ !!! Dospělost Barneyho příběhu v kontrastu s Marshallovým osobitým humorem? To beru všemi deseti. Ale k věci... chudák Marshall tenkrát žil v blahé nevědomosti, že Star Wars 1 je nejslabší díl... on tenkrát nevěděl, co s jeho milovaným universem udělá Jar Jar Abrams, že jednička bude ještě ta lepší část série... on je šťastný člověk a teprve ho čeká skutečný horror se SW 7-9. A na tu blaženou nevědomost dávám plný počet. ()

Výbušná americká bageta (2011) (S06E20)

Buďme k sobě naprosto upřímní... nebýt Barneyho bagety, tenhle díl by byl býval odpadem... Lily a její hysterické pičkování, Ted a jeho pláč nad rozlitým vztahem - koho by bavilo být neustále dole, že... je to bída. Váhám mezi 1-2 hvězdami, ale přikloním se k té lepší variantě, protože vedlejším gagům jsem se docela zasmál a co si budem - ta bageta byla fakt legendární. ()

Beznadějný (2011) (S06E21)

Reálně možná jeden z nejdospělejších a zároveň nejvtipnějších dílů. Dokonce se tam nikdo nepasoval do role zabijáka humoru a tak nebudu šetřit plnou palbout. I když John Lithgow pro mě bude vždy ikona Dextera, jako pošuk si taky neustřihl ostudu. Slovy Frantisek.Fu "100%". ()

Dokonalý koktejl (2011) (S06E22)

Ačkoli Marshall je řádskej hajzl proti kterému bych nechtěl nikdy stát (totální respekt), tak na druhé straně boj o box byla vyloženě trapárna. Z Lily by byla dobrá lesba, ale jako přítel stojí opravdu za hovno - není moc zábava, když se vám neustále někdo míchá do života. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)