Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (206)

Narušená síť (2006) (S09E16)

Začiatok s poľnohospodárskou "mafiou" a opätovným vracaním sa ku Goauldom je slabší, ale akonáhle sa na scéne objaví nové plavidlo Zeme s názvom Odyssea, je o akciu i napätie postarené. ()

Metla (2006) (S09E17)

Po veľmi dlhom čase hororovo ladená epizóda, konkrétne animal hororovo. A má to veľmi fajn atmosféru. Akurát efekty tých nenásytných chrobákov neboli nič moc. ()

Plášť krále Artuše (2006) (S09E18)

Sodanský zombie jaffa bol síce odveci, ale antický vynález s prehupnutím sa do alternatívneho priestoru nepostradádal na zaujímavosti ako i humore. ()

Křížová výprava (2006) (S09E19)

Bohužiaľ, ako sa dalo očakávať, nesympatický parazit menom Vala je vrátil. Našťastie epizóda odkrýva ďalší cieľ ohľadne Orájov - a to stavbu medzihviezdnych lodí a nábor bojovníkov. Koniec 9. série pekne vrcholí. ()

Kamelot (2006) (S09E20)

Camelot, Merlin a vesmírná bitka s Orájmi. Riadny mix, ale vesmírny stret s Orájmi stál zato. Orájske lode sú nielen silnejšie, ale aj o dosť väčšie ako ich protivníci. Výborné efekty. ()

Série 10 (2006) (S10)

Seriál si udržal vysokú úroveň z 9. série a napriek štvrtine priemerných dielov, väčšina topkových to však kompenzuje, sa jedná o dôstojné zavŕšenie celého seriálu. ()

Z masa a kostí (2006) (S10E01)

Vesmírny stret s Orájmi pokračuje a nemontuje sa do neho žiadny Merlin či podobní čarodejovia. Akčný i napínavý vstup do 10. série. Len také dve logické chybičky: Jackson sa transportuje na orájsku loď pomocou kruhov, pritom orajska loď nevypne svoje štíty a tiež som bol v tom, že na prenos kruhmi treba technológiu kruhov na oboch transportných miestach a orájska loď ňou určite nedisponuje. ()

Morpheus (2006) (S10E02)

Nie zlá epizóda o spavej nemoci, taká temná a napínavá, pripomínajúca epizódy zo začiatočných sérií seriálu, ale počas vojny s Orájmi pôsobí odvádzajúco. Pripojenie otravnej Valy do SGC je krokom späť. ()

Projekt Pegasus (2006) (S10E03)

Spojenie dvoch seriálov dokopy - SG1 versus Atlandída. Aj keď sa epizóda venuje hlavne vedeckým experimentom s bombou a odhaľovaniu antických tajomstiev, čiže má skôr pomalšie tempo, mňa to celkom bavilo. ()

Ba'alovy klony (2006) (S10E04)

Opätovne sa vracať k nejakým Goaldom je už po niekoľkýkrát krok späť. Pôsobí to ako otravná osina v zadku. Zháňanie nejakých klonov a dopravenei na základňu, aby sa ony následne premohli stráže a splnili svoje cieľe, je prinajmenšom nudné. Akcia v závere bola síce miernym oživením, ale aby nikto nikoho nezabíjal či inak mu výrazne neublížil, ani keď mal na to výbornú možnosť, mi zasa príde detinské a s jasným zámerom ponechať si goauldiu tématiku aj na ďalšie epizódy. ()

Nezvaný host (2006) (S10E05)

Animal horor v podaní rádioaktívneho červa a humor, aspoň teda pokus o humor, medzi generálom a Mitchelom. Tie efekty ale nič moc. ()

Dvoustá (2006) (S10E06)

Sorry, chápem, že pri jubilenej epizóde z nej chceli tvorcovia spraviť niečo iné, nejakú prču. Ale toto bola skoro fraška. Až na pár málo momentov to bolo trápne nevtipné a dehonestujúce. Zaujala paródia na to, ako by vyzerala SG-1 s teenegermi či bábková verzia SGC, inak ma to nebavilo. Potešila ešte prítomnosť O'Neilla, inak jedna z najhorších epizód vôbec, až som váhal dať iba 2 hviezdy. ()

Protiúder (2006) (S10E07)

Akciou a vesmírnymi stretmi nabitá epizóda, v ktorej Orájovia prvýkrát schytávajú úder. Zápletka s Jaffmi na palube trochu slabota a Adria sťaby 'orájský Ježiš' mi zasa nesadla - taký premúdrelý a arogantný tínedžer - veľmi zlé obsadenie i zvolený charakter. Inak to, že sa SG1 prvýkrát prechádza na palube orájskej lode pripomína jej prvé strety na palubách goauldských lodí, akurát dizajn chodieb a "mixážnych" pultov je iný. ()

Pamatuj na smrt (2006) (S10E08)

Diel venovaný nesympatickej Vale a bohužiaľ nič zaujímavého sa v ňom nedeje. A to nehovorím o tom, že zápletka s Orájmi sa nikam nepohýňa. Aj s prítomnosťou nezaujímavej Goauldky. Stále nemôžem pochopiť to, ako si noví Goauldi rýchlo navykli na život na Zemi a správajú sa na nerozoznanie od ľudí. ()

Spolek zlodějů (2006) (S10E09)

Tvorcovia oddaľujú strety s Orájmi a namiesto ponúkajú už po niekoľkýkrát stret s pofidérnou Luciánskou alianciou, ktorej vznik a pohnútky sú stále málo vyjasnené. Našťastie ide o akčne poňatú epizódu s infiltráciou a s vesmírnymi konfliktami. Konečne aj niekoho zastrelili, aspoň trochu to tak vyzerá reálnejšie. Inak prekvapuje, že na palube Odysey nie je žiadna vojenská jednotka, iba obslužná posádka...všetko musí riešiť SG1. ()

Výprava, část první (2006) (S10E10)

Na 10. sériu trochu naivnejšie, rovnako tak paktovanie s nepriateľom, ale dobrodružné výpravy mám v obľube, epizóda ma bavila, takže nemôžem menej ako za plný počet. ()

Výprava, část druhá (2007) (S10E11)

Napriek spomaleniu oproti prvému dielu je to opäť výborná dobrodružná jazda. Čarodejník Merlin vyzerá ako ten z legiend, ale narába s modernými technológiami. ()

Čára v písku (2007) (S10E12)

O Knihe počiatku začínajú pochybovať prvé ovečky. Zápletka s Orájmi so všetkým, čo k tomu patrí - mytológia, viera, akcia. ()

Cesta, po níž jsme se nevydali (2007) (S10E13)

Po dlhšom čase opäť epizóda o alternatívnej realite. Tvorcovia môžu figliarsky vytvoriť fiktívny útok Orájov na Zem a pritom sa nemusia z toho vyvliekať, napríklad záverečným zobudením sa zo sna. Kde je O'Neill v inej realite, sa podozrivo ale ani slovkom nezmienia. Pritom by si to pri početne zmienených postavách v inej realite žiadalo. Záver s politikárčením epizóde až tak nesvedčal, napriek tomu skvelý diel. ()

Maskování (2007) (S10E14)

10. séria ide perfektne. Dr. Jackson sa pre zmenu pridá ku nepriateľom, resp. žeby hral na dve strany? Dokonca si strúhne jednu romantickú scénu s dcérou Valy. Len jedno nepochopím, "božská" Orisai je omráčená a oni namiesto toho, aby jej oddelili hlavu od tela, ju nechajú tak. Takto nehanebne sa správať k nepriateľom. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě