Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele Likan7 k tomuto seriálu (40)

Série 7 (2003) (S07)

Sedmička je poněkud slabá, parádní závěr a příběh šestky se bohužel skoro nehnul dopředu a nebýt závěrečného dílu, který je tím úplně nejlepším z celého seriálu, bavil bych se o failu. Takhle mám zase trochu naději, že mě ještě čeká parádní dobrodružství. Závěr mi ukázal, že Hvězdná brána na to pořád má. ()

Mstitel (2003) (S07E09)

Že by definitivní úpadek Hvězdné brány? 9. díl sedmičky a zatím bída. ()

Inaugurace (2004) (S07E20)

Před závěrem série (tehdy se počítalo s koncem seriálu) se musí rekapitulovat. Není to nejhorší. Člověk vidí přehledně a jasně všechno důležité, co se za poslední sezóny událo. ()

Ztracené město 2 (2004) (S07E22)

Nejlepší (dvoj)díl seriálu. Epický, osudový, mocný. Parádní závěr! ()

Série 8 (2004) (S08)

Osmička je šílená. Přijde mi, že všechny finance šly do nově vzniklý Atlantidy a na osmou sérii nezbylo. Dílů, kde se cestuje na jiné planety je snad 5. Budiž jí k dobru, že se tu naposledy setkáváme s vedlejšími postavami, které mi lezly na nervy. Osmička měla být závěrečná, naštěstí není, protože i když se v posledních dílech zase cestuje bránou a připomíná mi to ten seriál, který jsem si zamiloval, stále budu doufat v lepší zakončení seriálu. Chybí zde nějaký vynikající díl, který by zase sérii někam nakopl, poprvé je tak vidět, že tvůrcům docházejí nápady a často vaří z vody. Doufám, že pro mnohé hrozné a jiné poslední 2 série přinesou svěží vítr, který ne každému může vonět, já na něj ale čekám s otevřenou náručí. ()

Oběti (2004) (S08E09)

Hvězdná brána jde bez diskuzí do háje. Nechápu, co se stalo, protože za 9 dílů zničili 7 sérií trvající sci-fi seriál o prozkoumávání planet a boje s mimozemským nepřítelem. Věřím, že se mi Stargate ještě vrátí, ale pomalu přestávám věřit. V současné chvíli je Atlantis mnohem lepší. ()

Upoutaný Prométheus (2005) (S08E12)

Hvězdná brána se nemůže brát úplně vážně. Vzhledem k tomu jaký kvalitativní sešup osmička zatím je, je nová postava a trochu humoru jen a jen dobře. Valyno kočkování s Danielem je svěží. ()

Občan Joe (2005) (S08E15)

Nejdřív jsem si myslel, že to je další z řady nepochopitelných výplňových dílů s flashbacky, ale tentokrát je to tak komediálně a odlehčeně natočeno, že to baví. ()

Série 9 (2005) (S09)

Několik prvních dílů je sice nezáživných, ale jak se dá tým dohromady, je to jedna z nejlepších sezón vůbec. Nové postavy jsou skvělý, nový nepřítel parádní a neokoukaný a já jen zírám jaký standart si Hvězdná brána za 9 let udržela. Vzhůru na finále! ()

Avalon, část první (2005) (S09E01)

Nová série, nový tváře, spoustu odlehčeného humoru a svěží vítr. ()

Trvalé pouto (2005) (S09E04)

Upřímně, zatím to totálně zachraňuje Vala, která mě prostě a jednoduše baví. Bez ní by to byla příšerná vata. ()

Návrat vysloužilého boha (2005) (S09E07)

Goaldi by už měli být pohřbený a neměli by se vytahovat. Je tu nový, zajímavý a neokoukaný nepřítel, který seriál trochu nakopl dopředu. Zbytečné vracet Goaldy, kteří už prostě nemají co říct. ()

Série 10 (2006) (S10)

Deset let je neskutečné číslo a u Hvězdné brány to je tak akorát. Možná by jí devítka slušela víc, ale to bychom přišli o naprosto brilantní Dvoustou. Závěr legendy to je ale důstojný. ()

Ba'alovy klony (2006) (S10E04)

Goaldi by už měli být pryč. Tohle mi přijde jako křeč a celá ta myšlenka s Baalovými klony mi přijde dost hloupá. Pokud tahle linka nebude mít geniální rozuzlení, je to jen natahování. ()

Dvoustá (2006) (S10E06)

Jeden z nejvtipnějších speciálů vůbec. Tady si tvůrci neskutečně pohráli. Natáčení muselo být strašná legrace! ()

Pamatuj na smrt (2006) (S10E08)

Seriál jde pomalu do finále a někoho chytrýho napadlo věnovat jeden díl jen Vale. Asi by si jí diváci oblíbili. Nudná vata. ()

Padouchové (2007) (S10E16)

Na samotný závěr si seriál schoval jednu z nejvtipnějších epizod vůbec. ()

Rodinná pouta (2007) (S10E18)

Ve chvíli, kdy by měl seriál finišovat a být jednou velkou epickou jízdou, jsem místo toho dostal tenhle šílenej fail. ()

Bez konce (2007) (S10E20)

Tohle je závěr? Jsou tu sice ještě filmy, které příběh dovypráví, ale jako oficiální konec seriálu je tohle šíleně slabý. Přijde mi poněkud zvláštní, že takhle ukončili seriál ale příběh vlastně ukončený není, ten se dovypráví s filmy. Takhle to funguje trochu rozpačitě, ale snahu o emotivní rozlučku nejde upřít. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě