Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 9
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

sl4necek

Jako náplast na jizvu způsobenou dokoukáním Přátel je to dobré, ale nesahá jim to ani po kotníky. Update po dvou letech: Ty série od čtverky nahoru stojí za prd. ()

Mazlik4

Nic než zmodernizovaní Friends. Přidáno 25.05.11 [shlédl jsem pouze komplet S1, CZ dabing] Přidávám puntík za obrovskou návikovost a roztomilou naivitu. ()

XdanteX

Snižuju jednu hvězdu dolů....Na začátku to bylo perfektní..já myslím, že snad všichni jsme si zažily ty období, kdy jsme si projeli 2-3 díly(někdo i víc) za sebou a pořád to bavilo......Žel bohu neustálé natahování a náznaky že UŽ NĚCO a nakonec NIC konkrétně mě už unavuje. Nemluvě o kvalitě dílů předposlední série(tzn. 5.) která šla oproti předchozím neuvěřitelně dolů. Nová série vypadá zase o chloupek líp ale už mě to tolik nebere co ze startu. ()

Bohemák

Pro mě až převratný seriál tím, že původní scénáristický záměr prochází všemi sériemi, tedy že nevznikaly jako přívažky toho, co si lidi žádají nejvíc. Brilantní gagy, pointy občas trochu předvídatelné, ale i spousta vynikajících dějových zvratů. ()

jakeer

Tento sitcom nie je veľmi originálny. Keď ho niekomu popisujeme, použijeme frázu: "Niečo, ako Priatelia". Napriek tomu HIMYMko využíva špecifickejší druh humoru, ako Priatelia, za čo má u mňa plus. Prvé 4 série sú absolútne geniálne, avšak s piatou sériou prichádza nepochopiteľný pokles kvality. Napriek tomu 5 hviezdičiek ponechám. UPDATE 31.8. - 6. séria bola mierne lepšia, ako tá predošlá. ()

Tessie

Tohle vlastně vůbec není o poznání Tedovy ženy. To je jen zástěrka pro mnoho dílů báječného seriálů, kde banda třicátníků řeší běžné věci. Vzpomínám na dobu, kdy seriál začínal. Říkalo se, že je bude lepší než Přátelé. Nevěřila jsem tomu. A nevěřím pořád ani po odvysílání tolika epizod. I když jsou tyhle dvacetiminutovky opravdu dobré, plné vtipu a příběhů a speciálních hostů, na Přátele nebude mít HIMYM nikdy. Neubráním se tomu srovnání, protože linie a různorodost postav mají oba seriály na stejném levelu bych řekla. Ale jsou to Přátelé, z kterých si pamatuji spoustu vynikajících hlášek a scén. Možná se musí HIMYM více vžít a za pár let to uvidím jinak./// Dva roky utekly jako voda a já to jinak vidím. Jednu hvězdičku posílám do kytek, protože trapnost posledních dvou sezón nemá evidentně meze. První řady super, ale to, co se děje poslední dobou, je opravdu hnus, děs, běs.. Spadlo to o 80 procent dolů, dokoukávám seriál už jen z povinnosti a tři hvězdy dávám čiště ze solidarity a milých vzpomínek na první řady. ()

Merkin

,,Přátelé", avšak bez potřebného inteligentního příběhu. Rozhodně nic ze života, příliš americké. Slušné vtípky, které se ale po tisícím opakování zají. Místy dost trapné a navíc mě přestalo bavit po jedné sérii, že pořád jen(a to dost připitoměle) hledá, kamarádka sleduje sedmou sérii a pořád ještě matku dětí nepotkal. V kolika je měl, v sedmdesáti? ()

7trpasliku

Jako seriál na odreagování je naprosto parádní! První 4 série svou i skvěle propracované, vrací se v čase, upozorňují na předtím přehlédnuté detaily... Jo, to by šlo. Ale proč to chcou tvůrci pořád donekonečna natahovat? Fórky už nejsou tak zábavné, propracovanost a detailnost se vytrácí a hlášky docházejí. Konkrétně sedmá série se mi stává pouze nuceným zvykem dívat se, abych se konečně dozvěděla, kdo že ta matka teda je!! :-) Pohár mé trpělivosti pomalu přetéká :-) ()

Paity

Díl od dílu začínám tenhle seriál milovat více a více. Že by to bylo tím, že mám doma manželku a dvě malé děti a tak v mnohém, z čeho si v tomhle seriálu dělají legraci vidím na vlastní oči. Možná. :) Každopádně Barney tomu dodává totální šťávu (Nahoď oblek! Legendární! Už se znáš se s Tedem?). Asi tomu dám i tu pátou hvězdu. Tak takhle vypadal můj komentář z roku 2012. Teď když už jsem seriál dokoukal až na jeho konec, musím své hodnocení poupravit. Poslední devátá série nestála vůbec za nic. V podstatě se z komediálního seriálu stal seriál plný smutku, loučení, melancholického tlachání o ničem, nastavované kaše a naprosto nezvládnutých dějových zvratů, které ani trochu nedávaly smysl. Pokud by totiž smysl dávaly, tak by postrádalo smysl zhruba předcházejících pět sezón. Tohle prostě tvůrci těžce prokoučovali. ()

wasillisa

Taková touha po vdavkách se v této době moc často nevidí, obzvláště když se chce vdávat Ted (ano, jsem srozuměna s tím, že je to muž). ()

Scevola

Priatelia 21.storocia. Barneyho postava sa stale priam legendarnou. V kategorii komedialny sit com, spolu s Priatelmi dva najlepsi serialy 9/10 ()

Rapikk

Za první čtyři sezony dávám plných pět hvězdiček. Chytlavý humor, skvěle promyšlené postavy a i ten příběh v pozadí jsem si oblíbil. Vlastně tento seriál i trochu pozměnil můj slovník a chování v okruhu přátel. Ach, kolikrát jsem od té doby rozdal fist-bumpů a řekl slovo awesome. Ty první čtyři série jsem viděl asi už sedmkrát a určitě to nebylo naposledy. Ale od páté série ta úroveň šla hrozně dolů. Je mi to líto, ale poslední dobou ten seriál sleduji už jen kvůli tomu hledání matky. Aktuální humor himym mě už téměř neoslovuje. ()

lisi26

Himym má vynikající, opravdu vynikající pilotní díl po kterém už jen klesá... Je to seriál o vztazích a ten se vyvíjí a přichází pasáže bláznivé, pomalé, poklidné... Osmá série je po nekoukatelné sedmé zase celkem pěkná a doufám, že poslední. ()

arexam

V deváté serii změněno na tři. První dvě série jsou parádní, ale pak už to jde s mírnými výkyvy dolů. ()

MaaaR@

Prvních několik sérií bylo naprosto perfektních. Postupem času se ale začala objevovat velká nevyrovnanost v kvalitě a ke konci to již mělo tendenci sklouzávat do vyložené trapnosti. Popravdě ani samotné finále nebylo to, co bych od seriálu očekával (velmi slušně řečeno), každopádně vždycky se našlo něco, co na mě tak či onak zapůsobilo. A po devíti letech, kdy jsem se více či méně bavil u příběhů téhle partičky, přichází po závěrečné epizodě trochu smutek, že už je po všem :). ()

Kanca

HIMYM měl své silné i slabé stránky, ale musím říct, že poslední díl celého seriálu byl snad to nejslabší, co jsem za celou tu dobu viděla! Vyloženě mě nas*ralo, že jsem se na něj dívala a nezůstala u předposledního dílu...hvězda dolu! ()

Ledkodlaq

Od čtvrté série jde bohužel kvalita strmě dolů a sérii posledni už jsem vyloženě přetrpěl a byl rád, že už to konečně skončilo. "Hlavní hrdina" Ted, musím něco říct o Tedovi. Ted je idiot a nejlepší byly stejně Bárnyho vstupy, hlášky, balící návody, grafy a historky. Takže naposled: challenge accepted! ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)