Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 25
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

CumboDevil

Prvusezonu som mal schrupnutu za 3 dni =D Uplne super zahaluzeny serial ktori tromfne aspon podla mna Friends =D Ted je ako trubiroh ale ten inteligentnejsi len sa mu nedari najst tu pravu alebo ako sa to v seriali vyprava- ako spoznal svoju mamu ale predtym ako ju spoznal musi povadat ako sa vlastne stal tym clovekom ked ju stretol. No dlhyyy pribeh a haluzny =D Posledne serie uz nie su take zabavne ale maju vzdy daco do seba. Kazda cast/den z Tedovho zivota ma poucny podklad ci uz ako balit baby- Barneyho navody, alebo ako sa vyhnut zlemu sztahu a podobne =D A take narazky ako "sendvic" a "bro code" nemaju chybu =D stay AWESOME and give me LEGEN-wait for it-DARY HI 5 ()

maklymm

Seriál který je trochu podobný přátelům, ovšem s úplně jinými a myslím že i lepšími lidmi. Přímější a lepší humor. Na tenhle seriál jde říct i pouze Legend ................. wait for it ................. dary. ()

BigCake

Vynikající seriál, při kterém se rád zasměju a odpočinu. Je tam trochu podoba s Přáteli, ale to vůbec nevadí. HIMYM má svůj vlastní humor a to se mi líbí. ()

Jeffo8

Sympatická skupinka herců v čele s Barneym a jeho skvělou hláškou SUITS UP!, kterou si užíváte po celou dobu seriálu. Skvělý humor, u každé epizody jsem se bavil, nicméně trochu slabší než přátele. Dokoukal jsem zhruba do páté série potom seriál hodně klesl, ale i tak patří k nejlepším! 85% ()

ocypuc

Vynikajíci komediální seriál. První série mě ze začátku moc nebavila a myslel že to zabalím. Pak se ale začaly díly lepšit až sem se dodíval na poslední serii i v originále s titulky abych se konečně dozvěděl, kdo ta matka vlastně je. I když nebýt Barneyho, je to asi to samé jako Teorie velkého třesku bez Sheldona ()

vena199204

Och jak já to miloval. Pak přišla čtvrtá řada a všechno bylo pryč:( První tři řady jsou to nejlepší, co jsem na poli sitcomu kdy viděl. Od čtvrté řady šla kvalita dolů takovým způsobem, že jsem nevěřícně kroutil hlavou. Nicméně jsem z nostalgie vydržel až do sedmé serie, ale pak už to bylo na mě moc. Nezbývá než doufat, že autoři dostanou rozum a co nejrychleji to utnou. ()

LooLaa

HIMYM není nic jiného, než nová adaptace Přátel, která nedosahuje jejich jiskry,lesku a bezprostřední pohotovosti. Postava Barneyho nesahá Joeymu ani po kotníky. Vtípky jsou někdy až hloupě vynucené, nebo jen prostě nemám rád takto podaný humor. ()

silverfuck

Tenhle seriál by se měl jmenovat How I Met Barney. Právě Barney, dokonale ztvárněný Neilem Patrickem Harrisem, táhne seriál svojí "božskostí" z lehkého nadprůměru mezi to nejzábavnější, co vůbec mezi komediálními seriály můžeme najít. Myslím, že před charismatem Barneyho Stinsona blednou závistí i takoví sympaťáci, jako Dr. House nebo Hank Moody. Seriál má ale samozřejmě i jiné kvality než postavu Barneyho, je plný laskavého (ale přitom ne podbízivého) humoru, skvělých hlášek a hlavně, vesměs kontinuálně (až na pár úletů včetně skoro celé 4. řady) si drží svojí kvalitu a člověk až žasne co jsou scénáristé schopni po 6 sériích ještě vymyslet. Takhle má vypadat kvalitní sitcom! ()

wendy221

Vtipný, hvězdně obsazený seriál. David Novotný získal právem cenu za dabing. Seriál má vtip, nesmrtelné hlášky, ale i poučení. ()

VVee69

From hero to zero. Do zhruba 4. série by som dal aj 10 hviezd. Ale odvtedy to ide dolu vodou a počas poslednej série som pri tomto seriály doslova trpel a modlil sa aby si už konečne Ted našiel tú svoju ženu, lebo v posledných častiach som našiel humoru za čajovú lyžičku. Len za prvé série 4 hviezdy. ()

Keledaia

Šílenství kolem HIMYM jsem dlouho nechápala. A to do té doby, než jsem po úraze trávila u televize každý den. Když člověk vidí seriál komplexně, je to luxusní záležitost. ()

tomfik

Ze začátku jsem HIMYM bral jako nejlepší sitcom současnosti, ovšem později (za zlomový považuji díl "Koza") se seriál, až na pár světlých výjimek, stal nudným a předvídatelným. No a po dvojdíle, který uzavíral 7. sérii, s HIMYM nadobro končím. ()

MonkeyMarty

Po pravdě než jsem přišel na chuť tomuto seriálu, říkal jsem si, že svět (hlavně USA, NYC) je opravdu tak zkažený. Vemte si to: Do ráno vysedávají v hospodě, vedou trapné drby a diskuse, neustále melou něco o sexu (a ještě k tomu mají v partě sexuálního maniaka) a neumějí vést normální život. Ale po několika dílech jsem změnil názor - jde jen o to, aby ste se zasmáli, a to tento seriál splňuje! ()

Celsius

Ze začátku bylo HIMYM bezkonkurenční, bezvadné hlášky, skvělé scény, grimasy herců prostě všechno. Pak začalo HIMYM stárnout a postavy začaly vyrůstat z jejich moresů, což je taky hezké pro oko, v tom že seriál nestagnuje. Jediné co mne mrzí je, že kvůli penězům natahují sezóny (mělo končit osmou a už podepsali kontrakt na devátou. Ale i tak je to bezvadná podívaná, která se však s Přáteli srovnávat nedá. :) EDIT: 1. 4. 2014 Po poslední epizodě, jsem značně zklamán, dojat a rozčílen. Tolik zmařeného potenciálu, ale tolik... Popřít celý seriál během 43 minut se jen tak někomu nepodaří. Tleskám. A ubírám hvězdu. ()

Emmaen47

Patří do silně návykových seriálů, zatím jsem u 3. řady která mě popravdě toršku nudí, ale pořád výbornej sitcom, kdy se mi po celým těle rozléhá ten neuvěřitelný pocit štěstí a šťastnosti. Mou nejoblíbenější postavou je asi Robin a Barney, po nich Lily s Marshallem a nakonec Tedd, kterýho teda zrovna moc nemusím a ani ten představitel nic moc :/ Každopádně doporučuji, 2. přátelé jsou na světě x) ()

Jean_Calid

Zpočátku jsem nechápal, jak může být kolem nějakého seriálu takové haló. Ale když jsem se k němu konečně dostal, pochopil jsem. Od začátku to bylo bomba. Bohužel se sedmou sérií mám pocit, že je to nutně nastavovaná kaše a že Ted Mosby je, jak to kulantně říci - idiot. Tak šíleně nevyrovnanou postavu, která se mění z frajera v absolutního vola, jsem ještě neviděl. Každopádně seriál ode mně dostal 4 hvězdy, což znamená, že kromě výše uvedeného, měl jsem tento seriál prostě rád. Jednotlivé série a díly vůbec byly dost nevyrovnané. SPOILER: ten konec - to má být jako happyend? ()

Bassko

Naozaj úžasný seriál ktorý najviac ťahá a tlačí dopredu Barney, tým nechcem povedať že ostatné postavy sú nudné to nie. Všetci tam majú niečo do seba a všetci sú zábavní... naozaj len veľmi ľutujem ako to posledné série stráca dych a poriadnu šťavu, ale i tak je to super seriál a teším sa na ďalšiu sériu.... ()

dixitango

Awesome, nevím proč,ale do HIMYM a TBBT jsem se nechtěla pustit. Teprve před letošním létem, kdy nám v hodině angliny pustili 2 díly, se mi tento seriál moc zalíbil a za 14 dní jsem zkoukla 6 sérií. Líbí se mi celkový styl, je to zábavné a i když u toho přímo nesedíte, ale vykonáváte u PC drobné práce, je to zkrátka pěkná kulisa se sympatíckými herci. Je to legen-počkej si - dááááární..... ()

kristeee

Já se tohohle seriálu nemůžu nabažit.... opravdu se u toho maximálně bavím a netrpělivě očekávám každý nový díl. Doufám, že vydrží alespoň stejně dlouho jako Friends! ()

Ospalek

Má to něco do sebe. Nasměju se u toho o mnoho více, než u jiných sitcomů. Vtipy jsou lépe hozené do kontextu a ten blonďák tam zatraceně zapadá. Je to sice podobné ostatním americkým sitcomům, ale tři * dát nemohu, přijde mi to máló :-). Go Barney! :-) ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)