Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 75
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

greenarrow0

Jednoznačne jeden z najlepších seriálov ake, kedy vznikli. Neveril som že nejaký seriál dokáže byť rovnako dobrý ako priatelia ale, ako som spoznal vašu mamu je ešte lepši plus Barneyho legendárne hlášky. ()

niniss

Dlouho jsem se přemlouvala k tomu, abych na to začala koukat. No nakonec jsem se dokopala (z velké části za to mohl Neil) a rozhodně toho nelituji. I když jsem nad tímto seriálem strávila v podstatě celé dny a shlédla to v asi jednom až dvou týdnech, ale stálo to za to. Už se nemůžu dočkat další série. It's legen... waitforit... dary! ()

UnCool

Proboha, toto je ale opravdu dementní seriál, vždyť tam není nic vtipného, to jsou frky, které by nezvládl ani mrtvej kůň bez mozku. Nechápu jak se tento pseudo-sitcom může líbit tolika lidem. Přesný opak Big Bang Theory. ()

Filmslover14

HIMYM jsem milovala. Dokonce se mi líbila i osmá série, která se většině fanoušků vůbec nelíbila. Pokud ale budete na seriál koukat, přeskočte celou devátou sérii a hlavně poslední díl. Když jsem ho dokoukala, měla jsem pocit, že tenhle seriál nenávidím. S časovým odstupem mám ale HIMYM pořád moc ráda, i když si žádný díl nejspíše pár měsíců nepustím...a budu se snažit zapomenout na těch hrozných čtyřicet minut absolutního pekla, při kterých se mi hroutil svět. ()

tinedzer

Perfektný seriál. Je veľmi vtipný, drzý, ale aj romantický (ale neponúka lacnú romantiku) a niekedy aj akčný. Neil Patrick Harris perfektne zvláda postavu Barneyho a Cobie Smulders je proste pekná. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo hlášok ale aj životných právd (Po druhej nadránom sa nestane nikdy nič dobrého.) a aj pekných pesničiek http://www.youtube.com/watch?v=CiweaZQ8g5U 1-3. séria-100% 4.séria 95% 5.-6 séria 80% 7.séria 70% 8.séria 75% 9.séria uvidíme... priemer zatiaľ 78%.. ale musím dať päť hviezdičiek, pretože spoľahlivo dostane z každej depky a SPOILER! v 8x11 Barneyho žiadosť o ruku bola najromantickejšia scéna, akú som vo filmoch kedy videl. Takže za päť. ()

EvilJared

Skvělý seriál! V nejnovějších sériích šla kvalita bohužel mírně dolů, ale stále to je jeden z nejlepších seriálů. HIMYM by se dal taky nazvat 'renomovaní Přátelé'. Vřele doporučuji, Barneyho a Robininy hlášky, Marshallova a Lilyina souhra a Tedova výprava za poznáním 'té pravé', u toho se nudit určitě nebudete! ()

Lujna

Během prvních tří sezón jeden z nejzábavnějších a nejlepších seriálů. Po osmi celých sezónách už se dívám pouze z nudy nebo setrvačnosti. ()

Hove

Ale jo, je to super! I když už si nějakou dobu říkám, že by bylo lepší, aby měl tento sitcom radši důstojný konec než nekonečné natahování, tak se devátá série ukazuje v zatím hodně dobrém světle a How I met your mother je zaslouženě "legendárním" seriálem. Máloco dokáže tak vcucnout do děje a zároveň pobavit a za to patří tvůrcům dík. Je fakt, že ne každá série si těch 5* zaslouží, obzvláště ty příliš vážné "zamilované" pasáže jsou docela nuda, ale v celku je to pořád jeden z nejlepších sitcomů, jaké máme. ()

Zofan

Spíš by se to mělo jmenovat Jak váš strejda Barney dělal celej svůj dospělej život kraviny. Seriál je zhruba do půlky zábavný a dost povedený. Druhá polovina je repetetivní, neoriginální a hlavně otravná. Nic nejde natahovat do nekonečna. ()

Seiby1

Ted=Ross, Marshall=Chandler, Lilly=Monica, Robin=Rachel, Barney=Joey.. Jejich osudy a chování se téměř dokonale podobají.. Reinkarnace Přátel, akorát bez Phoebe, v dobrém, ale né výborném provedení. ()

DonShark

Tohle nemá chybu, a to že hlavní děvkař, a to nejlepší ze seriálu, Neil Patrick Harris - Barney Stinson je ve skutečnosti gay jen dokazuje jak úžasný herec to je. Jen škoda že film Šmoulouve, byl přístupný dětem, určitě by se v tě roli více vyřádil :-D ()

Adina

Tohle je moje srdeční záležitost, miluju Marshala! Kočičí pohřeb je legendární. Je tam sousta vychytávek a i životních pravd, ale za 8mou sérii musím ubrat hvězdu, protože je tam víc klišé a málo humoru. škoda. jsem zvědavé na 9tku. ()

Sidli

Takže, je ork 2013, skoro 2014 a stále není konec.. a přitom už ho slibovali někdy na konci 5:serie.. ted už to jen zbytečně natahují a rozhodně to nemá ten humor, jaký to mělo dřív.. proto snižuji svoje hodnocení z 5/10 na 3/10. ()

forma

Nejlepší sitcom všech dob, bezkonkurenčně. Srovnání se seriálem Přátelé je naprosto zcestné už jen proto že HIMYM je o třídu jinde. ()

Cima77

Poslední série je naprostá nuda..!! Už by si to zasloužilo opravdu skočit.. Ze začátku to stálo za to ale ta poslední série je opravdu hrozně nudná.. ()

orionn

Akože nie je to zlé, ale až taký nadšený z toho nie som. Je to také obyčajné a zatiaľ som si tam neobľúbil žiadnu postavu. Videl som zatiaľ prvé 2 série, uvidíme neskôr či sa niečo zmení. Aj keď úprimne poviem, že do 3. série sa mi až tak zas moc nechce. ()

Monkey_Bear

Ohledně HIMYM mě lehce iritují dvě věci, přičemž jedna souvisí s druhou. 1) Ted a Robin jsou tak promiskuitní, až to bolí a normálnímu, rozhodně ne nijak prudérnímu a velmi tolerantnímu člověku to už připadá trochu moc, přičemž záměrně vynechávám Barneyho, který se jako promiskuitní kanec prezentuje, kdežto Ted a Robin mají znázorňovat "normální" mladé lidi, kteří jen "hledají toho pravého". 2) To jako fakt?? Robin s Tedem. Robin s Tedem. Robin s Barneym. Robin s Tedem. Robin s Barneym. Robin s Barneym. Robin s Tedem. A mezitím všichni tři ještě s desítkami (v případě Barneyho stovkami) dalších lidí ;) Až na tyto dvě "drobnosti" palec nahoru, epizodky jsou vtipné, svižné, zábavné, originální! ()

r3musko

Nevyhnem sa porovnaniu s Priateľmi. Priatelia sú klasika. Joey, Chandler, Monica, Phoebe, Ross, Rachel to sú nezabudnuteľné postavy môjho detstva. HIMYM je modernejší. Pojmy ako facebook, twitter, iphone mu nie sú cudzie. Je kreatívny (flash-backy, flash-forwardy, neskutočné zápletky) a vie zahrať na city. Bohužiaľ Barney nie je Joey a HIMYM nie sú Priatelia, Priatelia tu budú a na HIMYM sa zabudne. Ale oba seriály mám rád svojím spôsobom rovnako. ()

PanBlack

"Nahoď oblek, bude to legen - počkej si..." - Boží seriál, který je více než slušným následovníkem starých dobrých Přátel. Mám-li být upřímný, tak si mě dokonce získal ještě víc než oni a zásluhu má na tom především postava Barneyho Stinsona v podání Neila Patricka Harrise. Ty jeho hlášky a všechny ty pravidla jsou zkrátka boží a jednoznačně souhlasím s jeho tvrzením, že oblek je šik. Jen ten konec byl opravdu moc zdlouhavý a finální díl docela dost zklamal. Přesto... "... - dární!" ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)