Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 51
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

laurence

Viděl jsem několik dílů první série a asi se budu muset hodně nudit, abych se podíval na další. Jejich humor není nijak extra vtipný, ale hlavně role zoufalého romantika mi přijde až trapná. ()

Veju007

Zprvu jsem nechápala, co je na tom tak skvélýho, ale (nejen) Barney Stinson mě totálně dostal a stala jsem se závislou. ()

brodži

Marshall, Lilly, Barney, Robin a Ted. Kamarádi, co zažívají normální i nenormální věci ve svých životech a přitom Ted hledá svou ženu. Dobrá podívaná, co není o hloupých teenagerech ale o dospělích lidech. 5* ()

Movie Maniak

Další ze seriálů vycházejících z fungující šablony Přátel. Výborní herci a hlášky. Bohužel kolísá kvalita jednotlivých sérií, celkově však drží latˇku hodně vysoko. Příjemná oddychovka k odpolední kávě. ()

superzurda

Každopádně přeceňovaný. Nesdílím pocity ostatních a nedovedu si představit, že bych u tohoto seriálu strávil celou noc. Dílo to špatné není ale když jsem nemocen, tak sleduju v televizi odpolední sitcomy, které mají stejnou porci zábavy a nemusejí vymýšlet pseudoživotní zákony jako např. trenkový rádius. A pokaždé když vidím další díl, tak mám chuť napálit Marshallovi pěstí jakej je to vocas. Asi jsem si na ten seriál po létech zvykl a je pravda, že jsem si dokázal najít i určité epizody, na které se rád opakovaně podívám. ()

liborson

2 * za první 2 série, jinak bohužel je to čistá tragédie, kdy z našláplého, nahláškovaného seriálu se stala troska, které došly nápady, hlavní protagonisté jsou trapní a nudní (výjimku tvoří Barney, ale on sám to prostě neutáhne). Trapné srovnání s Přáteli rychle vymizívá, kdy si Friend udrželi po 10 let svoji úrovni. ()

Šošia

Kromě dílů, kdy Robin chodí s Barney, je to¨vyloženě velice příjemně koukatelný seriál - bohužel tyto díly jsou vysloveně trapné v tom, že mezi těmito dvěma to absolutně nejiskří - kdyby třeba Cobie vypadala víc jako chlap, tak by to dopadlo mezi nimi líp. Navíc mi přijde, že Tedova osudová žena se tam už dávno měla objevit, tvůrci propásli dobu a seriál podle mého názoru půjde ke dnu. Ale třeba ještě překvapí, těším se na září! ()

The_God

Výborný seriál. Podle mého ne tolik, jako Přátelé, ale taky skvělý. Zatím 4*, až seženu verzi v originálním znění, tak možná zvýším na 5* EDIT: Tak jo, začali to vysílat v aj a je to mnohem lepší. Dubing pěkných pár vtipů zničil, takže takhle je to sqělý. ()

ReaperMan

I. - 5* ,II. - 5* , III. - 5* , IV. - 3* , V. - 2*, VI - 3* , VII - 2*, VIII - 2* IX - 2* Polovina osmé série, jen za díly 11 a 12. Už je to nastavovaná kaše, díly se opakují , herci se chovají trapně, zejména postava Teda je šílená, vtipy už nejsou co bývali, je to zbytečně natahované. Něco jako přátele ke konci, děs , běs, hrůza. Přijde mi, že na 1 dobrý díl je 5 špatných. Na začátku to bylo obráceně. 9.série 14. díl - nejtrapnější věc co jsem viděl za poslední léta. ()

Nekdojiny

Seriál přinesl novou dimenzi tohoto umění, už jen díky tomu jsou i průměrné epizody při srovnání s jinými seriály nadprůměrné. Krom originality nabízí poutavou romanci bez klišé a lacinosti a samozřejmě v neposlední řadě TRHÁ BRÁNICE svých diváků. Do jedné epizody je narváno tolik děje, vtipu, dramatu a dalších detailů, že byste s tím vystačily na celovečerní film. Často bývá srovnáván s Přáteli, ale to je mylné pojetí, protože tato dvě vrcholná díla světové kinematografie by měla stát vedle sebe a ne proti sobě. Zamilujete si jeho postavy a budete chtít vidět všechny epizody znovu a znovu. ()

DIXik

Když jsem slyšel prvně o tomto seriálu tak jsem si lehce ťukal na čelo a říkal jsi že to bude hloupý americky seriál. Ale nakonec jsem podlehl a shlédl jsem par dílu a změnilo mi to cely názor na seriál. Sledoval jsem jeden dil za druhým a stále mě to nestačilo chtěl jsem víc a víc dílu. Hodně se u toho člověk pobaví i když má blbou náladu pustí si par dílu a hned je mu veselo. Nové díly mají určitě nějaké kouzlo, asi bych osobně řekl že první tři série mě bavili vice ale nechci křivdit prostě je to skvěli seriál. Vřele doporučuji. ()

georgiino

Kdysi patřil HIMYM mezi mé top 3 seriály. Zejména první tři série stály za to. Jenže... dnes máme k dispozici ke shlédnutí skoro 6 celých sérií a já už si delší dobu uvědomuju, že na tenhle seriál koukám jen tak ze setrvačnosti. 1. série***** 2. série***** 3. série***** 4. série**** 5. série**a půl 6. série*** 7. série*** 8. série*** (po 9. dílech) ()

LucMosss

Na obrazovkách našich televizí i počítačů nás počala bavit postava především Neila Patricka Harrise a... Já se s postupem času též nechala 'strhnout'. ()

TheLegendLH

O tomto seriálu jsem slychaval už hodně dlouho. Nebyl jsem zrovna sérialovy nadšenec. Pote se ke me náhodou dostala 1.- 4. Série HIMYM. Je to návykovy seriál, i když si postupne uvedomite,ze je to seriál, který stojí skoro celou vahou na osobe Barneyho, kterého hraje dokonalý Neil Patrick Harris. HIMYM je pro me jeden z nejlepších seriálu a rozhodne ten nejoblíbenější, který však stojí na "uzasnosti" Barneyho, nemyslím tím, ze by ostatní byli špatní, jen nezari jako Barney. ()

rigby

Konečně mě něco dokázalo odtrhnout od mého oblíbeného seriálu Friends. A toto je neméně dobré. Má to vtip, je to svižně natočeno, člověk si u toho odpočine a přijde na jiné myšlenky. Kdo by nemiloval Barneyho hlášky, kdo by si nezamiloval půvabnou Robin... Prostě trefa do černého! ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)