Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 85
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Petaxis

Tak to mě byla sympatická hned od začátku, taky je fajn, že to není zrovna typická modela Victoria's secret, ale právě taková docela normální dívčina s pořádnou porcí osobního kouzla.

na příspěvěk reagoval Sagara, Petaxis

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

Ty jo... Konečně mi tady připadala tedova budoucí manželka v pohodě a hezká :D Ona je jak chameleon, prvně mi připadala příšerná a teď dobrý :D

na příspěvěk reagoval Camulator

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

Frkyn

No, já taky čekal, že se bude aspoň částečně objevovat už brzy. Teď si dělám naděje, že od půlky série (12-13 díl), ale beztak to bude až na konci :D

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

MaxForValue

Maybe SPOILER :D ... No tak jelikož se s ní před Tedem mají setkat napřed všichni ostatní z party a zatím se setkala jen Lily, tak asi za dlouho :D

na příspěvěk reagoval Frkyn

Příspěvek byl smazán administrátorem.

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

U mě 9x09 nejlepší díl minimálně za sezónu zpátky. Restartování trojúhelníku T/R/B je sice na první pohled zbytečné, ale vzhledem k tomu, že bychom se měli řešení dočkat ve velmi dohledné době, mi to nevadí. Tím spíš, že ta vážnější rovina tentokrát převažovala a to Himymu sluší náramně. 

MaxForValue

MaxForValue (hodnocení, recenze)

Posledný diel (S09E09) opäť relatívne zaujal a posunul tú vec s matkou zas o kúsok ďalej. Hoci trochu ťažkopádne a nevierohodne. Ale na to som si už zvykol. Otázka je, kedy sa matka a Ted skutočne stretnú, lebo je to takto len naťahovanie sopla z nosa, nič viac.

na příspěvěk reagoval pajabuska

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Vzhledem k tomu, že se jeden z následujících dílů jmenuje Slapsgiving 3, můžete se těšit na další příval trapáren... :-P

na příspěvěk reagoval Petaxis

O.Peta

O.Peta (hodnocení, recenze)

je to tak a zrovna shodou okolností šel teď ten díl s kachničkovou kravatou v telce (S07E09).

ChrisDash

ChrisDash (hodnocení, recenze)

x_silver

Barney sám nabídl tři facky, když bude smět odložit "kachničkovou kravatu". Takže hned dostal poslední pátou a hned první (šestou).

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Hrabka

Rozšířeno na 8? To si nepamatuju... V jaké sérii? při jaké příležitosti? že by mi tohle uniklo??? :D Hodili by se informace navíc :)

na příspěvěk reagoval ChrisDash

Hrabka

Hrabka (hodnocení, recenze)

x_silver

Tak jestli jsem to dobře dohledal, tak má ještě dvě. Protože původních 5 bylo rozšířeno na 8 a využil jich zatím 6.

na příspěvěk reagoval x_silver

Uživatel Hrabka smazal svůj příspěvek.

TeraBum

TeraBum (hodnocení, recenze)

No tam pak byla ještě nějaká dodatečná zápletka, tak jsem myslela že jich má Marshall v zásobě ještě docela dost, ale už si na to vážně nevzpomínám...facka na vlastní svatbě by ale byla skvělá :D

na příspěvěk reagoval x_silver

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

P3RS3CUToR , x_silver

to mi nevadí :) prostě už mi to ale nepřipadá moc vtipný :) rozhodně ne tak jako na začátku...

 

a jinak mám pocit, že už tu facku využil, ale jistá si nejsem :D

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

!"možný spoiler"!: Jak to je s tou sázkou o facku? už si nevzpomínám, jestli Marshall už využil všech 5 facek na Barneyho, které dostal od Lily, jako od fackovacího rozhodčího v druhé sérii. Nevím, jestli mám čekat poslední facku někde na jeho vlastní svatbě ;).

na příspěvěk reagoval Petaxis, Hrabka, Hrabka

majkl44

majkl44 (hodnocení, recenze)

Napadlo mě, že by mohli pokračovat s názvem Jak jsem si vzal vaší matku, ale když teď ukázali žádost o roku, tak to tvůrci asi ani nezamýšleli.
Nicméně, po tomto dílu jsem se zase konečně orientoval v ději..Seriál dokoukávám, protože mě zajímá, jak to s tou svatbou dopadne, ale nejlepší scény jsou, když je tam matka (možná protože je neokoukaná). Jednotlivé scény, kdy si například Robin polévala halenku budoucí tchýně nebo ty výmysly s mobilem v minulém díle, mi přijdou přitažené za vlasy, a podle mě se tím seriál sám shazuje. Pak se tak najednou zase objeví vážnější a zajímavější věci, jako jsou okolnosti kolem Robininy matky. Ale to nemá sílu ten seriál zachránit. Přijde mi, jako by tvůrcům už nezáleželo na kvalitě pro diváky a spoléhají se jen na to, že jednou v závěrečných dílech uvidíme výsledek svatby a zamilování Teda s matkou..

P3RS3CUToR

P3RS3CUToR (hodnocení, recenze)

No... za mě... díl co díl horší. serie od serie taky tak. hvězda dolu (bylo 5), zacatky byly legendární. Poslední díl jsem už dal rychloposunem... nemam sílu na ten chabej pokus o vtip. Btw ted jsem dokoukal tBBT poslední díl a opet jsem se u toho upřímně zařechtal.. pecka. 

na příspěvěk reagoval Petaxis

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama