Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 101
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

TeraBum

TeraBum (hodnocení, recenze)

Tak po posledním dílu můžu konstatovat, že chyba je jasná - není matka. Kdyby se objevovala tak jako v prvních dvou dílech, naděje by ještě byla...

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

Tak ono od nějaké té páté série začalo na sebe víc navazovat, než předtím. Ale mě se to pořád líbí, i když je pravda, že poslední 2-3 díly byli o dost slabší než vše předem, ale doufám, že se to spraví, taková poslední série být nemůže.

jadran90

jadran90 (hodnocení, recenze)

Po osmé řadě jsem taky snížil hodnocení. První dvojdíl deváté mě teda hodně navnadil, ale teď to zase upadá. Chtělo by to víc matky. Alespoň ženich už by mohl vědět, kdo mu bude hrát na svatbě.

na příspěvěk reagoval DeathTheKid

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

nicmene x-silverovi to nechci kazit, docela mu to zavidim, ze se mu to jeste tolik libi, stejne jako prvni rady, jestli nam teda nekeca. Pro fanouska to je super, kdyz se mu serial vydrzi libit treba 10 serii (jako to mam ja s trpajzlikem nebo pratelama). Nicmene ja jsem taky musel jit s hodnocenim HIMYM dolu, protoze se mi taky posledni rady uz nelibi a nebudu teda tvrdit o celym serialu, ze je vybornej a petihvezdickovej, stejne jako to netvrdim o cele trilogii Kmotr, kde se mi posledni dil uz taky vubec nelibil (kdyz nepocitam Pacinovu dcerku).

Treba se to ale jeste vrati na uroven prvnich 2 dilu serie, ktery docela sly. Uz to nejak pretrpim, kdyz sem pretrpel letosni kvalifikacni cyklus na MS, to bylo vetsi peklo. Ale ten aspon dopadl happyendem, Bilek odesel. Uvidime, treba odejde i Ted :-)

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

x_silver

fakt dobrý mi přišli první dvě sérky... a pak nějak tak do přelomu 3-4 do bylo taky ještě docela dobrý... pak už to šlo z kopce a stále jde a stále níž a níž.... za mě to je už tak nízko, že opravdu můžu říct že v současnosti jsem v životě neviděl seriál s trapnějším humorem a postavama....

jasně že se seriál musí nějak vyvíjet.... ale to nejni důvod, aby šel celej takhle do hajzlu....    koukám a koukal jsem na spousty seriálů, kde se vyvýjí postavy, děj atd.... ale žádnej neskončil tak blbě jako HIMYM....

nemusím na to koukat samozřejmě...  ale prostě celej ten seriál je o tom jak pozná jejich matku... ty náznaky tam cpali někde od 4. sérky nebo tak nějak.... navíc matka mi je velmi sympatická.... takže prostě tuhle sérku ještě "musím" a chci dojet....

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

x_silver

ha, ty nas chces nachytat!!! rekneme, jo, tak nam pak napis, co se tam stalo, ty nam to napises a budem vsichni za spoileroidni pancharty!!!

na příspěvěk reagoval x_silver

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Queb

Mě tento seriál bavil a baví. A Nevím na co si všichni pořád stěžujete. Příběh se musí vyvíjet do HappyEndu, proto zustat ve starých kolejích jako bylo ve 3.-4. serii...Na tom nelze stavět. Vždyť celý seriál je právě o natahování a vysvětlování nejmenších až stupidně-vtipných detailů. Takže jestli nechcete vidět celou sérii a chcete jen rychlošupem vědět, jak přesně se seznámí s matkou, neztrácej čas stahováním a sledováním, když tě to nebaví. Já ti pak klidně napíšu, na co se máš podívat. Ale stěžovat si, jak moc tě nebaví, když se na to musíš dívat, je blbost, když se na to vlastně nemusíš dívat. Když to nazýváš trapným a nudným, prostě se na to nedívej. Nevím co jiného ti na to říct. Himym je velmi vtipný a kvalitní seriál s perfektním příběhem a bezchybnými postavami od prvního dílu do posledního dílu. A za tímto názorem si stojím!!!

na příspěvěk reagoval NightPorter, M.a.t.t., Queb

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

to já zase zažívám u 9. série už docela peklo, ale fakt hrozný.... u posledního 4 dílu už přemýšlel, že bych to jen tak projel "rychlopusuvem"... fakt mě to nehorázně nudilo a vysloveně sralo... a to už sem dneska stahoval 5. díl... vůbec se mi do něj nechce.... fakt nechápu kdo může něco tak trapnýho vymejšlet... všechno od děje, vtípků a postam je strašně trapný a nudný...

škoda že jsem neskončil někde u 3.4. série.... ted "kousek před cílem" přestat prostě nejde....

na příspěvěk reagoval x_silver

Hild

Hild (hodnocení, recenze)

Možná jsem jedna z mála, ale mě zatím tato série překvapuje ve všech směrech. Upřímně jsem deváté sérii nevěřila, čekala jsem natahovanou nudu, ale musím říct, že takhle jsem se u tohoto seriálu nebavila už několik let. Snad jsem to teď nezakřikla.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Niekedy bol. Dost casto som to pozeral len kvoli barnieho hlaskam. Ale teraz uz aj z neho urobili podobneho buzeranta ako je ted. Uz to pozeram skor zo zvyku.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

len domnienka, preto som nepisal spoiler. Natahuju to s nou ako gumu v trenkach, a nie je dovod preco by to nerobili az dokonca, vsak na tom natahovani je postaveny cely serial.

na příspěvěk reagoval pajabuska

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

v poslednom diely sa prvykrat uvidia a daju si pusu, potom par minutovy strih z buducnosti ako su vsetci stastny. Koniec.

na příspěvěk reagoval x_silver

Frkyn

Frkyn (hodnocení, recenze)

SPOILER: Tak dnešní díl zase hrůza, řeší tam úplný kraviny a ani jednou jsem se nezasmál, proč řeší nějakou pizzu, svatební dary, dobře, svatební dary k tomu patří, ale řešit takovýhle věci, místo toho aby se to posunulo někam dál, jak to vedlo k tomu, že ji poznal... Čekal jsem to lepší, protože první dva díly devítky byly fakt dobrý, byla tam matka a vypadalo to nadějně. Škoda, že to neudělali tak, že by ji poznal po pár dílech a pak by tam byla delší dobu, nějaký flashback z jejího pohledu, kde se třeba už potkali atd... Jinak vlastně nevíme, jak se matka jmenuje, že?

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

on je rozdíl mezi spoilerem již odvysílaných věcí (to bych ani v diskusi neznačil, protože to se může rovnou označit jako spoiler prakticky cokoliv) a spoilery epizod budoucích, ty rozhodně značit nebo nepsat vůbec :-)

Na druhou stranu, důvěryhodnost takových zpráv nemusí být 100% a konkrétně to, kdy že jako Ted potká tu matku, tak jsem pochopil spíš jako spekulaci, nic víc.

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Fousliez

Třeba, ale dokud nic takového není, tak by měl každý, kdo chce naspat příspěvek obsahující spoiler předem varovat, že píše spoiler :D

Fousliez

Fousliez (hodnocení, recenze)

x_silver

to jo, ale ona spíš myslí že bys před odesláním mohl odfajfkovat: příspěvek obsahuje spoiler, jako máš nahoře - sledovat diskuzi. Bylo by to jednodušší než to psát a tudíž mohlo by to dělat víc lidí :-)

na příspěvěk reagoval x_silver

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Kolbenova

No to je právě na autorovi. Možností označit spoiler je mnoho (!!!Spoiler!!!: text obsahující spoiler... !konec spoileru!) Atd. 

na příspěvěk reagoval Fousliez

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

NightPorter

Vesměs na csfd to taky je, ale jen jako velké téma ke všem filmům a seriálům, ne ke každému filmu či seriálu zvlášť, což je, zdá se, špatně. Ale všechno se vyvíjí a věřím, že i csfd v blízké době vylepší jednotlivé diskuze a jako vlastenec zůstanu na českém internetu u československé filmové databáze ;).

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Petaxis , NightPorter , jarkolar

Já s vámi všemi souhlasím, a je mi jasné, že bez spoilerů se to tu neobejde, protože vždy a všude se najde někdo, kdo se prostě za každou cenu musí pochlubit svým úlovkem, že ví co bude dopředu a neoznačí to jako spoiler. Ale diskuze není o spoilerech. Tato diskuse byla původně debatou o reálnosti příběhu, že se matka dětí objevila na svatbě, že to byla až moc veliká náhoda. Přitom jsme si vlastně všichni připomněli, že má hrát v kapele. A odtud se to dostalo ke spoilerům. Mě by se líbilo, kdyby každá diskuze měla svoje témata a mezi nimi i téma "spoilers". Bylo by asi mnohem obsáhlejší, než ostatní témata, ale nekazilo by moment překvapení ostatním :)

na příspěvěk reagoval NightPorter, Kolbenova

jarkolar

jarkolar (hodnocení, recenze)

NightPorter

Ale zase má pravdu, že by se to mohlo značit x), na druhou stranu je fakt trochu naivní číst diskuzi (tím spíš tuto) a doufat, že se nedozvíš nic, co bys vědět nechtěl.

na příspěvěk reagoval x_silver

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

presne tak, od toho proste diskuze je, ze se resi VSE okolo serialu, tedy i spoilery. prece si tu nebudem psat jen - "jeeee, hele, pamatujete, jak tenkrat ve 3. rade dal marshall barneymu facku? to byla legrace, co?"

to by asi bavilo hodne lidi...

na příspěvěk reagoval jarkolar, x_silver

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

x_silver

no ale když vlezeš do diskuze, tak musíš počítat s tím, že ti tu někdo něco vyspoileruje a neoznačí to jako spoiler... normálka :D

na příspěvěk reagoval x_silver

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama