Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 25
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

topi80 odpad!

Nepodprůměrnější ze všechpodrůměrných sitcomů, a to tak silně, že je na místě dát odpad. Jako by si to bralo ze všech těch nejslabších sitcomů to nejhorší. Křečovitost z Teorie velkého třesku, otravnost z Přátel (tyto dva sitcomy jsem dodnes považoval za jednoznačně nejslabší) a nekonečnou nudnost ze všech sitcomů, které nemají ani náznak nějaké vtipnosti. Zkrátka klasická slátanina, která se tváří, že je čemu se smát, ale ono není čemu. Takoví američtí Nováci. ()

Nelishka91

Zpočátku jsem tomuto seriálů nevěnovala moc pozornosti. Ale musím říct, že postupem času se pomaloučku do mě zarýval stále hlouběji až mě to okouzlilo a pobavilo. ()

Kukolar

Prvé tri série som sledoval každú časť, no časom sa mi ten seriál zunoval, postavy mi prišli stereotypné až trápne (rovnaké hlášky v jednom kuse, stále tie isté problémy čo riešili) aa seriál sa dostal u mňa do roviny jeden z mnohých ... ()

comicsJan

Nezapomenutelná pětice přátel, scházejících se po dlouhé roky v tom samém baru, v tom samém boxu a zažívající spousty legendárních historek vtipně komentované Tedovým starším já. Tenhle seriál je prostě skvělý. ()

joelly01

Takovi mladsi a "modernejsi" Pratele. Akurat nemaji zadne Charisma, jsou dost trapni, nejsou moc vtipni ani sympaticti a clovek si rika ze ve skutecnem zivote by takove slizske osoby potkat nechtel. Ale ja nevim, nejak se na to porad musim divat, mam za sebou prvni serii a Klenot chce abychom se divali dal, procez se budeme divat dal. Btw. 4. nejoblibenejsi Serial? Vot d fak? Update po 6. serii (ACHTUNG SPOILER): HIMYM me stve cim dal vic. Jak mohli dat dohromady bandu takovych nesympatickych lidi, napsat dementni scenar a ted to ma takovou popularitu? Ted je snad jeste slizstejsi nez Martin Zounar, Marshall a Lily je trapnost ad absurdum, Barney jeste jakz takz, ale uz je to take jen trapne omilani porad toho sameho a postavu Robin jsem nepochopila vubec. Zrejme tvurci potrebovali nejakou postavu kterou by Serial trochu vic genderove vyvazili a i pokazde kdyz nevedeli jak dal (coz je casto) tak ji "dramaticky, necekane a sokantne" predhazuji k "lasce" a soulozi tu Tedovi a tu Barneymu, podle toho kde se to zrovna vic hodi. ()

Uesbe

nuda, nuda, tieň Priateľov nezachráni ani Neil, jeho postava je šialená až toxická, to je v sitkome prešľap, nuda......nechápem, čo na tom moja generácia vidí ()

speedy7929

Okay, celý seriál pozretý a s odstupom času (cca 2 mesiace) ho hodnotím veľmi pozitívne. Ešte teraz sa mi hocikedy stane, že zažijem podobnú životnú situáciu a začnem sa smiať, lebo si spomeniem ako sa to nachádzalo aj v tomto seriály. Každý z nás pozná jedného "snílka", jedného "kanca", jeden pár ktorý spolu bude až na veky a jednu "wonderwoman" no a keď ich spojíte dokopy, tak vám vznikne HIMYM. Veľká škoda,že koniec bol taký krátky a rezký. /80-85% ()

Meev

Já ten seriál prostě žeru !!! Ten sitcom je prostě legend... počkej si... dární, legendární !!! Všechny série si zaslouží pět hvězd, až možná na první nebo druhou, tam někde mezi mi přišlo pár dílů takových vlezlých, ale to je věc názorů. A upřímně jsem rád, že seriál skončil, nerad bych, aby se z něj stala další Ulice. ()

BFG2000

Je to moc "umělé" a málo uvěřitelná. Zkrátka víte, že sledujete divadlo. Není to ani z poloviny tak přirozené, jako např. TBBT nebo srovnatelní, ale starší Friends. A to je velká škoda. K tomu nesympatický výběr herců, často až příliš stupidní zápletky a přehrávající Harris. Mohlo to být legen - na nic není třeba čekat - dární. Ale je to jen průměr, který umí pobavit, ale vyloženě nenadchne. Poslední série a bravůrní závěr to celé trochu zvedají, ale stejně, v porovnání s již zmíněnými TBBT a Friends, více, jak 3* dát nemohu. ()

Milda003

Je až šílený, že můžu napsat jak jsem první sérii sledoval před 20ti lety, pokračoval jsem třeba až do čtvrtý, pak se přiznám,že jsem nabil dojmu neustálého kolotoče a sledování přerušil.. Až nyní, v roce 2024 jsem úplně náhodou viděl několik dílů z poslední série náhodně v televizi a shodou okolností právě z těch posledních. K mému překvapení se jednalo o důstojné, milé, dojemné ukončení seriálu. Nevím jestli to měli tvůrci v plánu od začátku, ale každopádně palec nahoru za konec.. nemám rád seriály, které konec nemají.. ()

fordhont

Perfektní sitcom o mladých lidech s originálními a velmi mile vtipnými scénami a fórky. Sympatické postavy, které si prostě oblíbíte. Rozhodně doporučuju originální znění. ()

Cahous

Mám-li srovnat tento seriál s The Friends, vychází mi jako jasný poražený. Jakákoliv hlavní postava z TF převyšuje tu z HIMYM o hlavu, ať už jako herec, nebo postava (jediný, kdo může Rossovi a spol. konkurovat je Barney). Příběhy z HIMYM jsou poněkud nevěrohodné a v dosti případech je to poměrně okatá kopie z Přátel. Ale nechci jen kritizovat, první dvě série se mi líbily hodně, nicméně ve třetí a zvláště čtvrté se děj nikam neposouvá, všichni jen sedí a tlachají blbosti v hospodě. Odstrašujícím dílem je například ten o nejlepším sandwichi ve městě. V Přátelích, na které se budu pravděpodobně dívat od první po poslední sérii až do smrti, se dá považovat za slabší pouze ta poslední, jinak co série, to perla. Na toto se sice budu dívat ještě nějakou dobu dál, ale že bych se na každý nový díl těšil tak jako dřív, to ani zdaleka.. ()

lovlick

konečně ňákej pořádnej sitcom, kterj netěží s levnejch vtípků, kterejm se stejnak nikdo nesměje. Tleskám! ()

cekr

genialni serial. obcasna podobnost s prateli, ale myslim si ze tento serial je jeste vice naslapany vtipnymi hlaskami. po skouknuti dvou rad musim a zaroven chci dat 5*... EDIT: po zkouknuti dalsich rad a prvniho dilu sedme rady davam 1*. ()

ewing

zo zaciatku som mal k tomuto sitcomu skor negativny postoj kedze mi moc neimponuje chlap v hlavnej ulohe spravajuci sa ako zenska (aj ked daco podobne sa uz dlhsie deje v Scrubs a ten serial fakt milujem) ale Barney a jeho "*** hi5" to skvele vynahradzuju. Situacie nezachadzaju do krajnosti a humor je velmi prijemny. Chce to trocha zvyku ale potom uz niet uniku :) ()

Prankster

Oukej i když seriály zrovna nežeru, tak tenhle je moc dobrý - jednou chci být jako Barney - bohatý, obklopený ženskýma a hlavne skvělý :) Po dalším sledování čtvrté a páté série musím stáhnout honocení na 4 hvězdy, pač se ze seriálu stává hloupé kecání bez pokroku... ()

.DukE.

První 3 série jsou šipca. Kdyby zůstalo u nich, asi to bude jeden z nejlepších seriálů. Bohužel je to místy až moc povrchní a 4. řada začala celkem vlažně, jakoby tvůrcům docházely nápady a tak se často vrací k tomu, co už tu bylo. Bojím se, že to tak bude pokračovat jako u spousty dalších skvěle rozjetých seriálů, které se natahovaly a natahovaly. Prostě Tedovi přeju, aby ji už co nejdřív našel :) EDIT 11/2011: Poslední dobou už to šlo úplně do sraček. Jo první díly jsou super, ale když to mám hodnotit jako celek, další hvězda dolů :-( ()

dawydx

Návyková záležitost, kterou už dobrý rok sjíždím neustále dokola. Konceptem v podstatě vykrádá PŘÁTELE, ale zároveň je překonává o několik tříd. Nevybavím si jediný nudný díl; pokaždé se setkáme se zajímavými vypravěčskými postupy - všemožné flashbacky, proplétání dějových linek, zasahování vypravěče do minulosti, takže místo kouření trávy si Marshall dopřává psychedelický sendvič... Postavy jsou napsané na jedničku a vrcholem je profláklý požitkář Barney. Je toho zkrátka moc. Ze současné seriálové tvorby se jedná určitě o to nejlepší, co můžete sledovat. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)