Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 68
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

simplejack

Joooo to bejvával jeden z mých oblíbených seriálů....než se z něj stala EMO sračka, která aby nemusela skončit po 3-4 sériích se snaží přinést něco nového a udržet diváky až neuvěřitelnou vážností s přehnaně patetickými scénami, Které sice působí komicky, jenže tím nejtrapnějším způsobem. Navíc teď, když už jsou z hlavních postav definitivně afektovaní blbečci, se seriál může pyšnit titulem: “Nejméně sympatické obsazení sitcomu všech dob” Z ***** jdu na *** a to jen za zásluhy prvních sérií. EDIT: A ten poslední díl? To je jak kdyby tvůrci vyškrábly poslední zbytky sil, které seriál měl a přetavily je v jedno obrovské plivnutí do obličeje. Hloupá, urážlivá, zbytečná a nesmyslná epizoda. ()

D.Sleeper

S odstupem času nutno přiznat, že základy tohoto "zářivě romantického" projektu, pokud se je tedy podaří dohledat, jsou pevné asi jako bývají pevní letní i záletní sněhuláci. ()

gemi

Po první sérii jsem to chtěl vzdát, vůbec mě to nechytlo. Chyba byla v tom, že jsem před tím sjel pět sérií The Big Bang Theory, která je prostě o level výš. Za celou první sérii (!) jsem se ani jednou nezasmál (u BBT se řežu v každém dílu několikrát). Druhá a třetí série byla vynikající, od čtverky se to láme, postavy se moc nevyvíjejí a všechno je čím dál tím stejné, nicméně i tak vás cosi táhne sledovat dál. Ty postavy si prostě zamilujete a odpustíte jim jak léta přešlapování na místě (Ted se za devět sérií - devět let - neposunul v osobním životě ani o milimetr), tak i samotnou myšlenku, na které celý seriál stojí a která je asi stejně uvěřitelná, jako to, že to s námi socani myslí dobře. Poslední tři série už vysloveně vaří z vody, ale v posledních dvou dílech seriálu vše nabere obrátky a emoce jsou zpátky po kýblech. Jo, byla to dobrá jízda. Mohla být o polovinu kratší a podruhé bych si ji nedal, ale jednou to stálo za to. ()

Chip89

Každý seriál má své silnější a slabší epizody. Stejně jako je to u tohoto seriálu. Ale tak celkově musím říct, že se stále bavím, ale už bych docela chtěla vědět, kdo je ta matka:-)) Po dokoukání celých deseti řad, musím ubrat jednu hvězdu na konci se to zkazilo a poslední díl byl vysloveně překombinovaný a trapný. ()

Seraph1

Už nevím od kolikáté, ale od některé série to začalo jít s kvalitou od desíti k pěti. Momentální 8. série je už naprosto trapná a o ničem. Snížil jsem hodnocení z pěti na čtyři hvězdičky, a pokud se to nezlepší tak budu muset snížit o další hvězdičku. ()

waska

Velmi povedený seriál, kterému bohužel postupně na kvalitě ubírá otravnost hlavního hrdiny - jeho až úchylná touha mít za každou cenu vztah a rodinu. Jinak ale vtipem hýří každý díl. Barney je prostě BOŽÍ !!! Závěrečná sezona se vcelku povedla, skvělý a dojemný závěr. ()

Mastersn

Po shlédnutí první řady jsem si říkal že to bude jeden z nejlepších komediálních seriálů co jsem viděl.Bohužel přišla druhá,třetí,čtvrtá,páta,....řada,kde občas HIMYM zabředne do trapnosti,navíc nekonečné čekání na Tedovu vyvolenou je občas opravdu brutální že to člověka začne nudit. ()

MothA

Po štvrtej sérii to išlo dole vodou. Pozerám to už len kvôli vyplneniu času pri jedle, alebo s priateľkou. Nedá sa to už pozerať, humor je absolútne debilný, moc sa pri tom už ani nezasmejem, len rozmýšľam, ako mohli zas spraviť takú priblblú časť - nenávidím časti, ktoré iba vypĺňajú dejovú líniu a to často veľmi nevkusným spôsobom. Jediná svetlá stránka seriálu je Barney - ten si drží stále svoju úroveň. Keby tvorcovia poslúchali svojich fanúšikov, tak by to čoskoro ukončili, miesto toho sa však utápajú.. Na druhej strane to chápem - prachy sú prachy vzhľadom na to, že to je veľmi sledovaný seriál. ()

Kofolacik

Tak super zabehnute prve sezony... teraz to zacina uz byt fakt otravny drag, ktory stale viac a viac ukazuje ze Ted aj Robin su otrasni herci. ()

Divian(R)

Jak tak koukám, nejsem jediný, kdo změnil své pětihvězdičkové hodnocení. Už to dokoukávám jen ze zvědavosti a nijak zvlášť mě to nebaví. ()

Pepper_x

HIMYM je trochu jako vztah, na začátku je všechno skvělý a báječný (obzvlášť když prožijete 4 roky za pár dnů) a zdá se, že to tak bude pořád. Po čase však vyjdou na povrch věci, který dřív nebyly zjevný a najednou to začne bejt nudný a dokonce i otravný a ke konci je to už jen o výdrži, zda to nějak doklepat do konce, protože je nám líto zahodit všechen čas, kterej jsme tomu věnovali. Je naivní si myslet, že devátá (snad už finální) série zachrání postupnej sešup kvality do průměru, ale alespoň důstojnej konec by tvůrci nám divákům dopřát mohli...jo mohli, ale prej ne. Ona důstojnost prej stejně není důležitá. ()

Heinz93

V mnohém připomíná Přátele a podobně jako tento skvělý seriál ani HIMYM nezklamal. Ač se mi postupem času (a to především v posledních sériích) začíná hlavně Lily přejídat, tak pochybuji, že někdy zapomenu na hlášku "It's gonna be legen - wait for it - dary". Ostatně jak tomu napovídá i tričko v mé skříni. ()

Kejtlin

BÝVAL to jeden z mých nejoblíbenějších komediálních seriálů. Je to prostě to, co si pustíte, když nevíte coby a ono vás to na pár hodin skvěle zabaví. Prvních pár sérií je super - čistých 5*, pak už to začíná jít z kopce. Někde okolo 5.série mě to opravdu přestalo bavit. Prostě jsem na to přestala koukat. Když jsem po nějaké době viděla v televizi díl, překvapilo mě, že se vůbec nic nezměnilo - Ted dostal kopačky a stále nepoznal matku, Barney s Robin po sobě tajně slintají a Marshall a Lili jsou zamilovaní jako puberťáci - ejhle, uběhlo pár sérií a ono se vůbec nic nestalo. Tou dobou už jsem měla chuť snížit svoje hodnocení na 3*. Jenže pak jsem viděla poslední sérii. Ou. To se prostě nedá popsat - trapné opakující se vtipy, nezáživný děj a okoukaní herci. Scénáristé by si zasloužili proplesknout. Kdybych hodnotila jenom poslední sérii, tak je to 1* (možná dokonce odpad). Jenom kvůli tomu, že mám na tenhle seriál dobré vzpomínky a parádním prvním sériím, mu nechám 3*, ale do konce ho nikdy nedokoukám. Edit: Udělala jsem nehoráznou blbost a viděla to "velkolepé" finále. Už nikdy se nebudu moci kouknout na HIMYM s takovou radostí - finále mi zkazilo celý seriál. ()

young man

Byl jsem donucen slevit z původního hodnocení 4 hvězdiček kvůli otravné, zdlouhavé a nepříliš vtipné deváté sérii. ()

Jaxx84

Po tříleté pauze, kdy mě tenkrát po několika sériích omrzel dokola a dokola omílaný scénář, jsem se znova k HIMYM vrátil a opřel se do deváté série (naštěstí v originále a ne s opět ubohým českým dabingem)... No a (kupodivu) jsem zjistil, že se vlastně nic nestalo. Matka se sice už objevuje, ale stále ji NESNESITELNĚ citlivý Ted nepotkal. Barnie je pořád strašně kůůl a Marshal zase pořád strašně zabrzděný. Seriál určitě těží z vybudované fanouškovské základny a pokud to herce neomrzí / neumřou (vyber, co nastane dřív), tak Ted zřejmě matku svých dětí nikdy nepotká. Vtipné to místy je, ale těžit z absurdit nejde donekonečna. 6/10. ()

peti13

po poslední sérii musím 1* ubrat...asi to nebyla jen ta poslední, když nad tím tak přemejšlím...zatímco se TBBT čím dál tím víc zlepšují, tak HIMYM dcla upadá...celá serie o pár hodinách před svatbou? WTF?! ()

hyper01

Po posledním dílu prostě musím do světa vykřičet, že jsem ten seriál celou dobu miloval (i když poslední řady byly slabší) a bude mi to moc chybět! It was LEGENDARY! ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)