Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 95
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Jazz06

Skvělý komediální seriál. Škoda jen, že to tak protahovali. Časem začal ztrácet na kvalitě a ke konci už některé epizody byly spíš utrpení. Finální díl katastrofa. Hodnocení ale nechávám na pěti, protože prvních pět sérií bylo fakt super. ()

Miky10

Spoiler Alert... Co na to říct no, směšný. Fakt hodně dlouho mě to bavilo a i přes veškerý nekončící problémy sem u toho s přivřenejma očima vydržel až do konce, ale teda no fuj... O tom, že to bylo dvojnásobně tak dlouhý, než jak mělo, se bavit asi nemusíme, to uzná snad každej. Ale kua aby celá jedna čtyřiadvacetidílná série byla o svatbě dvou lidí, který následně bez mrknutí oka během pěti minut rozvedou, to je na mě silný kafe. A aby se tolik let čekalo na onu matku, která přitom byla vlastně jen jakousi výplní v čase, kdy byla Robin nedostupná, no kde to sme. "Here kids this is the story of how i banged your aunt Robin until i met your mother but now she's dead can i bang your aunt again?"... Z mýho pohledu naprosto nezvládnutej závěr seriálu a upřímně si přeju, abych podobný amatérský práce už nikdy nebyl svědkem. No a tak si z toho zkusím odnést těch několik legendárních hlášek, scén, dílů, snad i sérií, zůstanu u pořádně nadhodnocenejch čtyř hvězdiček a počkam si na něco legend...počkej si...ok, radši nic. ()

Claude Speed

Pohodový a vtipný seriál, který se v ledasčem inspiroval partou Přátel. Zpočátku je HIMYM poráží na všech frontách, ovšem první 3 série nastavily laťku natolik vysoko, že se tvůrcům jen s těží dařilo překvapovat novými, a především dobrými vtípky a situacemi. Do této části bylo vše opravdu legendární. Následující 3 série se však dostaly do fáze klišé a otřepaných standardů, přesto ale se stále koukatelnou kvalitou. Bohužel od 7. série jde kvalita rapidně dolů, a tak musím své hodnocení z původních 5 hvězd srazit na pouhé tři. Uvidíme, jak dopadne poslední, devátá série, ve které konečně dostane svůj prostor matka. Update: Dokoukáno. A jak to jen shrnout? Po čtyřech posledních, katastrofálních sériích dostaneme ještě katastrofičtější finále. Po 9 letech se dočkat něčeho takového... SRSLY? NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST KOMENTÁŘE OBSAHUJE SPOILERY! Všemi velice očekávaná 9. série není žádný průlom v seriálové historii, zhruba někdy od 16. epizody se ale seriál dostává z končin trapnosti ke koukatelným mezím (v této čaásti dostává nejvíce prostoru matka - Tracy). To ovšem není to, oč mi v tomto komentáři jde. 9 sérií nás scénáristi dusí tím, že Ted hledá svoji životní lásku. Prošel si mnoha vztahy, zklamáními, ale vše dělal v neustálé víře, že jednou narazí na tu pravou. Ted tedy zkouší štěstí s mnoha ženami, mezi kterými je i Robin. Čas je ale nekompromisní, a závěrečná 9. série dorazila. Série, na kterou všichni čekali, se točí okolo jedné z největších událostí tohoto díla - svatby Barneyho a Robin. Jelikož se tomuto tématu věnuje celá série, člověk si může "být jist", že sňatek bude tutovka, aneb. Barney a Robin žili šťastně až do smrti. Jenomže dojde k něčemu vskutku nečekanému... Robin si na svůj velký den uvědomí, že miluje Teda (kterému XX let dávala košem). Nakonec ale ještě dostane rozum, a za Barneyho se provdá. Ovšem netrvá to dlouho, a po pár letech se oba vrátí za svými přáteli s tím, že se rozešli. Po tom, co byla celá série věnována jejich svatbě? WTF? Záhy se dozvídáme, že Tedova vyvolená, ta pravá, zemřela, aniž by její smrti byla věnována jakákoli pozornost (tomu se říká projev úcty k postavě, na kterou čekám 9 let. Ti, kteří si Tracy oblíbili tak moc, jako já jistě chápou mé rozhořčení). Takže potenciál poslední série byl vyplýtván na svatbu B+R a smrt matky byla odsunuta na nejposlednější kolej... To už bych byl radši, kdyby se celá série týkala svatby Teda a Tracy, nebo alespoň Tracyiny smrti, ovšem tvůrci dali přednost variantě "natáhneme tu epickou svatbu na celou sérii a pak v jedné minutě všechno rozdrtíme na malinkaté kousíčky... Úplně poslední snaha o nostalgii, aneb navázání na první epizodu seriálu mohla nadchnout leda nějaké milf, které doma žijou se sedmi kočkami, ale ostatní publikum asi moc nadšené není. Po druhé sérii jsem si už Robin a teda nedokázal představit, a už vůbec ne po tom, že mu každou sérii dávala kopačky. Celou dobu nás scénáristi snaží přesvědčit, jak se ti dva k sobě nehodí, a ejhle, pak mu s nadšením skočí do náruče (o poslední scéně s dětmi se ani nehodlám vyjadřovat, z toho se mi chtělo vážně zvracet a jejich matka se určitě obracela v hrobě). Život je krušný, nemá jen happyendy, ale kurňa, devět let do nás ládují komediální seriál, abychom se pak dozvěděli co? Ted vytváří okecávku, aby uklidnil děti, že se chystá zase na Robin, která se s partou rozešla z vlastní vůle. Pokud to měli nějak ukončit, tak pohřbem, žádnou „poťouchlou“ reakcí dětí: „Tak už za ní jdi, máš naše požehnání a dupejte jak králíci.“ Abych to ale nějak zakončil... Přátelé zůstali v mezích "sitkom" opět nepokoření. Zkaženou svatbu B a R bych nějak zkousnul, ale smrt matky, a ještě tak odfláknutou, přes to se vážení opravdu nepřenesu! Jinými slovy, seriál pro mne končí ve chvíli, kdy Ted a Tracy stojí na nádraží pod deštníkem. () (méně) (více)

Joža

Tak už jsem viděl všechny díly a musím říct,že tento komediální serial si zaslouží velké hodnocení,mě naprosto pohltil a pohltil mě tak,že jsem si u posledního dílu pobrečel. ()

dudo0606

neskutočný seriál!!! aj keď za 9 sérií sa určite našli časti, ktoré ma nebavili alebo ma niekedy niečo dosť iritovalo, vždy sa našiel aspoň 5-násobok toho čo bolo totálne skvelé a pozrel by som to aj sto krát! ... asi nikdy nezabudnem na miniprasiatko alebo robin a matiku :D perfektne všetko posplietané a neuveriteľne do seba zapadnuté, a ukončenie seriálu bolo vysoko nad očakávania aj napriek tomu že boli obrovské!! ()

pemap

Ne to opravdu ne, tak dlouho čekat, doufat a pak dostat „obsah deváté série“ (hlavně její poslední díl), to neee… Neříkám, že by seriál nebyl zábavný, dojemný, příjemný a plno dalších superlativ, ale zároveň se neubráním pocitu, že většinu už jsem viděl a prožil s jinou a pro mne mnohem sympatičtější partou – ano jsem ten další z mnoha, který byl zasažen vlnou přátel a tak logicky, podvědomě, srovnává a nakonec musí říct že to bylo tak jiné a přitom tak podobné... Prozatím však víc než jedno zhlédnutí nehrozí, což se u druhé party říct nedá =o) ()

Briggus

Seriál se postupně vypracoval do fenoménu a nejlepší díly byly kolem uprostřed celého příběhu jak vlastně Ted poznal matku. Jenže pak se všechno kouzlo začalo vytrácet a málem ode mě seriál ztratil hvězdu. Udržel si ji tím, že mě stejně nenechal od něj odejít. ()

MoWeL

Nadšenie z prvých sérií strieda sklamanie z posledných. Poslednú sériu som dopozeral až po roku s úplným znechutením. A riešiť finále nemá cenu. Aj napriek zlému koncu hodnotím 4* kvôli podareným prvým sériám. ()

Hashirama

Neměl bych psát komentáře k sitcomům. Prostě mi to nejde. Zkrátka je to dokonalé, milé, romantické, plné lásky, vtipné, zábavné, je příjemné to sledovat, je to dělané na míru do deštivých odpolední trávených se svou drahou polovičkou. #awesome ()

ppospisil

Musím přiznat, že mě pobavilo pár epizod, ale nic víc.Je zde jen pár zajímavých postav,ostatní mi připadají jako takové křoví.Chybí mi lepší ústřední motiv.Za mě jen 70%. ()

PedroPo

Až do čtvrté série super. Pak jen dobré. A poslední dvě série byly spíš volání po euthanasii. Dal jsem dolů jednu hvězdu, ale i tak je to pořád vysoké hodnocení. Přece jen, devět let, je devět let. ()

Petula009

Myslím, že tenhle seriál se stane seriálem mé generace a já se k němu budu s láskou vracet i za dvacet let, i když už ho vlastně teď znám zpaměti. Pět hvězdiček se určitě nehodí pro všech devět řad, byly chvíle kdy jsem si říkala, jestli to opravdu stojí za to, ale ono opravdu stojí, protože z mého pohledu HIMYM jen tak něco netroufne. ()

wiix

Veľmi nevšedný seriál. V celkovom ponímaní možno priveľmi absurdný a zbytočne predlžovaný do nespočetného množstva sérii, avšak dokonale vtipný, so zaujímavou zmeskou nereálnych postáv, skrátka skvelá oddychovka, ktorá vás bude až do konca rozosmievať a napínať zároveň. ()

junglewar

Vskutku neuvěřitelná sračka, to bezesporu!! 2 hvězdy si to asi nezaslouží, to je moc, ale Johanson Segel mě baví, jedinej to tam tak nějak paroduje, aspon mi to tak přijde. ()

Likan7

Komediální kolos, který se svými kvalitami a oblíbeností minimálně vyrovnal legendárním Přátelům. Naprosto geniální casting, ze kterého nejvíc vyčnívá nezapomenutelný Neil Patrick Harris, kadence gagů a humoru a moderní styl dává tomuto seriálu přávem přízvisko "Přátelé 21. století". Prvních 5 řad bylo bezkonkurenčních poté tvůrci podřadili o jeden stupeň níž a série 7 a 8 se dojíždělo na neutrál. Je to logický, když máte seriál o 9 řadách. Jenže pak přišla řada poslední, a s ní i jeden z nejhorších seriálových konců historie. To, jakým způsobem zabili vývoj většiny postav je do nebe volající. Poslední 2 série se řeší svatba a všichni netrpělivě čekají na Matku, jenže v posledním díle seriál vrazí všem fanouškům nůž do zad takovým způsobem, že se z toho při pomyšlení na tenhle seriál budu dostávat ještě dlouho. Nejhůř skončil Barney, jehož vývoj z jednotvárného komedianta do skvělý milující postavy byl během jednoho dílu totálně spláchnut do záchodu. Konec, zatmívačka, myslel jsem si, že jde o aprílový žert, zbyla mi jen příšerná pachuť v puse, pocit, že mě někdo zradil a poslal můj milovaný (i když několik řad přesluhující seriál) do háje. Je to sitcom, ne životní drama....nezbývá mi jen předstírat, že seriál skončil o 2 díly dřív epizodou "U oltáře" a nebo bral za konec ten alternativní... ()

rublik05

Ale jo, ve finále to není až taková trapárna, jak se na první pohled zdálo. Některé díly jsou skutečně legendární a nezapomenutelné. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že u většiny dílů se člověk náramně pobaví a vyrelaxuje. A o tom to vlastně je. 9/10. ()

Jirk4

Tři hvězdičky jsou průměrem výborných prvních dvou až čtyř sérií a toho odpadu, který následoval poté. Teprve v roce 2020 jsem našel odvahu to dokoukat do konce (dřív jsem to vždycky vzdal někdy v páté sérii). ()

Dolby.130

Perfektný sitkom o partii kamarátov ktorý večne popíjajú v bare a robia hlúposti. Sitkom sa odlišuje od ostatných v tom, že hlavný hrdina z roku 2030 rozpráva svojím dvom deťom ako spoznal ich matku ale jeho deti to veľmi nebaví lebo to rozpráva veľmi zdĺhavo a pre nich nudne. Ale nás divákov to zaujme lebo tie príbehy ako to všetko a čo všetko s partiou prežil je proste super. Top postava je samozrejme neskutočný sukničkár a balič báb Barney ktorý je proste Legendárny. No čo dodať seriál som si zamiloval natoľko, že som ho zhltol pekelné rýchlo a udržal som moju pozornosť celý čas. Tu neplatí, že čím viac sérii tým klesá kvalita ale práve naopak stále si to drží dobré, svižné a vtipné tempo po celých 9 sérii. Len koniec ma veľmi zarmútil, čakal som trochu iný happiend ako to u sitkomu býva, ale aj preto sa to od iných sitkomov odlišuje. ()

Luxocculta

Pokud fanoušci na odhalení hlavní postavy čekají předlouhých devět let a celé vyprávění komediálního seriálu skončí hořce, není divu, že třiaosmdesát procent z nich bude chtít tvůrcům poděkovat profackováním. Narozdíl od sympaticky úsporné úvodní znělky se celý příběh vleče tak příšerně, příšerně, příšerně dlouho, že už jen kvůli tomu měl být konec takový, jak se od něj očekávalo – nekomplikovaný, pohodový a poskytující divákům pocit zadostiučinění, ať si ho tvůrci před lety vymalovali jakkoli. Zvlášť pokud po několika prvních sériích dojde k totálnímu kolapsu scénáristů, rozpadu charakteru některých hlavních postav a diváci jsou nuceni přetrpět několik sezón bez vtipu, emocí, vývoje a často i logiky. Kdyby se to podstatné z posledních pěti, šesti sérií vešlo do zhruba dvou, mohl to být skvělý seriál. 65 % ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)