Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 77
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Deset sezení (2008) (S03E13)

Trinásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Ten Sessions" (Desať sedení). Ted Mosby sa rozhodol, že si nechá odstrániť tetovanie, ktoré si dal pred nedávnom počas divokého žúru urobiť. Motýľ na zadkom je hodne nevhodná ozdoba pre chlapa. Pri tejto príležitosti sa zoznámi s atraktívnou dermatologičkou Stellou Zinmanovou. Chce ju pozvať na rande a začať s ňou chodiť. Ona však jeho snahy ignoruje. ***** ()

Pavouk (2008) (S03E14)

Štrnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Pavúk" (The Bracket). Barney Stinson má problém. Prenasleduje ho niektorá zo žien, s ktorými sa v minulosti zaplietol a varuje pred ním jeho potencionálne budúce sexuálne partnerky. To značne kazí jeho plány na randenie. Je z toho poriadne rozladený. Za každú cenu musí zistiť, kto je tá tajomná žena, ktorá mu ničí život. ***** ()

Řetězec řvaní (2008) (S03E15)

Pätnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Chain of Screaming" (Reťazec kriku).Mashall Eriksen je v depresiách z toho, že ho v práci ničí jeho šéf. Je pod silným tlakom. Žije v napätí a strese. Barney Stinson mu poradí, že jedinou možnosťou ako sa môže ukľudniť, bude to keď on sám na niekoho poriadne nakričí. Takto teda Marshall skusí. ***** ()

Hrady z písku v písku (2008) (S03E16)

Šestnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Sandcastels in the Sand" (Hrady z piesku v piesku). Robin Scherbatska sa po rokoch stretne so svojou prvou, veľkou láskou. Keď bola kanadská teenagerská popová hviezda chodila s gitaristom z neúspešenej rockovej kapely, ktorý jej celkom polietol hlavu a potom ju odkopol. No a teraz sa z ničoho nič znova objavil v New Yorku. Ako na to zareaguje Robin? ***** ()

Koza (2008) (S03E17)

Sedemnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Goat" (Koza). Ku Lily do škôlky prišiel hospodár, aby deťom rozpovedal ako to chodí u neho na farme. Doviedol im ukázať aj kozu, ktorá však hneď potom má skončiť na bitúnku. To príde dobrosrdečnej Lily ľúto a tak ju od neho kúpi a dovedie domov. Pre Teda Mosbyho to bude hodne nepríjemné prekvapenie, keď zistí, že v ich byte je rozzúrená koza. Robin Scherbatska a Barney Stinson riešia problém s ich vzťahovým tajomstvom. ***** ()

Parťák z trucu (2008) (S03E18)

Osemnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Rebound Bro" (Parťák z trucu). Ted Mosby randí so Stellou. Chce ich partnerský vzťah prehĺbiť. Stella mu prezradí, že už päť rokov nemala pohlavný styk a že je načase, aby to spolu skusili. Ted to neuvážene prezradí svojim kamarátom. Barney Stinson si na miesto Teda Mosbyho hľadá nového parťáka, ktorý by s ním po večeroch balil ženy. **** ()

Totální výprodej (2008) (S03E19)

Devätnásta epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Everything Must Go" (Totálny výpredaj). Lily Aldrinová a Marshall Eriksen si kúpili byt, kde je krivá podlaha. Na jej opravu potrebujú tisíc päťsto dolárov. Lily s ľútosťou musí rozpredávať svoj značkový šatník. Náhodou sa jej podarí predaj aj jeden obraz, ktorý sama namaľovala. Bláhovo si začne namýšľať, že zbohatnú z predaja jej výtvarných diel. ***** ()

Zázraky (2008) (S03E20)

Dvadsiata epizóda z tretej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Miracles" (Zázraky). Ted Mosby dospeje ku rozhodnutiu, že sa musí so Stellou rozísť. Oznámi jej to však takým divným spôsobom, že ona si vôbec neuvedomí, že chce ich vzťah ukončiť. Keď jej to po čase dôjde, tak Ted už rozchod nechce. Namiesto toho ju požiada o ruku. Marshall Eriksen vo všetkom vidí zázraky. Robin Schcerbatska je však omnoho skeptickejšia. Barneyho Stinsona zrazí autobus. **** ()

Série 4 (2008) (S04)

Známe se? (S04E01), Nejlepší hamburger New Yorku (S04E02), Miluju New Jersey (S04E03), Promluva do duše (S04E04), Prokletý ostrov (S04E05), A žili šťastně až do smrti (S04E06), Den neotců (S04E07), Jéé! (S04E08), Naháč (S04E09), Rvačka (S04E10), Malá Minnesota (S04E11), Mírová dohoda (S04E12), Tři dny sněhu (S04E13), Dosnežitelné (S04E14), Stinsonovi (S04E15), Sorry, kámo (S04E16), Veranda (S04E17), Sexuální praktiky Kanaďanů (S04E18), Smrtonosné stáří (S04E19), Mosbius Designs (S04E20), Pravidlo tří dnů (S04E21), Ve správný čas na správném místě (S04E22), Tak rychle, jak to jde (S04E23), Skok (S04E24). ***** ()

Známe se? (2008) (S04E01)

Prvá, úvodná epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Do I Know You?" (Poznáme sa?). Barney Stinson zistí, že sa zaľúbil do Robin Scherbatskej. Zamiloval sa do nej. Je to pre neho niečo neobvyklé, nevšedné a poriadne ho to vydesí. Poprosí svoju kamarátku Lily Aldrinovú, aby mu poradila čo má robiť. Ted Mosby požiada Stellu o ruku, ale dochádza mu, že ju skoro vôbec nepozná. ***** ()

Nejlepší hamburger New Yorku (2008) (S04E02)

Druhá epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Best Burger in New York" (Najlepší hamburger New Yorku). Marshall Eriksen si spomenie na to ako si pred rokmi, kde sa prisťahoval do New Yorku dal výborný, totálne skvelý, najlepší hamburger aký v živote jedol. Nevie si však spomenúť, kde to bolo. Začína náročné pátranie po podniku, kde robia "Najlepší hamburger New Yorku". ***** ()

Miluju New Jersey (2008) (S04E03)

Tretia epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "I Heart NJ" (Milujem New Jersey).Ted Mosby nadviazal vážny partnerský vzťah s krásnou dermatologičkou Stellou. Problém je však v tom, že ona i so svojou malou dcérkou žije v New Jersey. Ted z toho nie je vôbec nadšený. New Jersey nie je New York. Pozve na návštevu ku Stelle aj svojich priateľov. Jediný na koho New Jersey zapôsobí kladne je Marshall Eriksen. ***** ()

Promluva do duše (2008) (S04E04)

Štvrtá epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Intervention" (Promluva do duše). Ted Mosby sa plánuje presťahovať ku svojej priateľke Stelle do New Jersey, Lily a Marshall si kúpili svoj vlastný byt a Robin Scherbatská si našla prácu televíznej moderátorky až v japonskom Tokiu. Zdá sa, že sa každý vidá vlastnou cestou a zohratá partia kamarátov z New Yorku sa rozpadne. ***** ()

Prokletý ostrov (2008) (S04E05)

Piata epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Shelter Island" (Prekliatý ostrov). Ted Mosby a Stella Zinmanová budú mať svadbu. Všetko je pripravené. Nastal svadobný deň. Lenže vyskytol sa obrovský problém, ktorý všetko skomplikuje. Ted neuváže a svojvoľne pozval na obrad aj Robin Scherbatsku a aby tomu nasadil korunu priviedol aj Stellinho bývalého partnera a otca jej dcéry. To nakoniec zapríčiní, že zo svatby nič nebude. ***** ()

A žili šťastně až do smrti (2008) (S04E06)

Šiesta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Happily Ever After" (A žili šťastne až do smrti). Ted Mosby si svojimi priateľmi Marshallom Eriksenom, Lily Aldrinovou, Robin Scherbatskou a Barney Stinsonom vyrazí na večeru do reštaurácie. No zrovna vtedy sa tam objaví aj Stella, s ktorou sa pred nedávnom rozišiel. Ich vzťrah sa skončil v deň ich plánovanej svatby. Ted spanikári a schová sa pred Stellou pod stôl. **** ()

Den neotců (2008) (S04E07)

Siedma epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Not a Father´s Day" (Deň neotcov). Barney Stinson sa nečakane dozvie správu, že jedna z jeho známostí je zrejme tehotná. Z toho že by sa mohol stať otcom je zdesený. Keď zistí, že to bol planý poplach, začne oslavovať deň neotcov. Zato Marshall Eriksen a jeho manželka Lily Aldrinová sú túžbou po dieťati priamo posadnutí. ***** ()

Jéé! (2008) (S04E08)

Osma epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Woooo!" (Jéé!). Robin Scherbatska je nezamestnaná a tak trávi veľa času s Lily. Tá ju zoznámi so svojimi kamarátkami, s ktorými si Robin začne hodne rozumieť, viac ako Lily. Barney Stinson a Marshall Eriksen sa snažia Tedovi Mosbymu dohodiť lukratívny architektonický kšeft pre Gigantickú národnú banku, v ktorej pracujú. ***** ()

Naháč (2008) (S04E09)

Deviata epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Naked Man" (Naháč). Ted Mosby a Barney Stinson sa rozhodnú vyskúšať netradičnú techniku ako sa na prvom rande vyspať so sexi slečnou. Skusia metódu, ktorej sa hovorí "Naháč". Jednému sa podarí zabodovať a druhý bude za úchyláka. Naháč je totiž fakt hodne odvážna praktika, ktorá však zaručene funguje v dvoch z troch prípadov. ***** ()

Rvačka (2008) (S04E10)

Desiata epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Fight" (Bitka).Barneyho Stinsona a Teda Mosbyho zatiahne barman z ich obľúbeného podniku do bitky s partiou neznámych chlapíkov. Aj keď sa takmer vôbec do nej nezapoja, tak sa tvária ako najväčší siláci. Chcú tak zapôsobiť na Lily a predovšetkým na Robin. Avšak po čase sa odhalí pravda o ich bitkárskych (ne)schopnostiach. ***** ()

Malá Minnesota (2008) (S04E11)

Jedenásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Malá Minnesota" (Little Minnesota).Za Tedom Mosby príde na návštevu do New Yorku jeho mladšia sestra. Ted ju považuje za nedospelú a nezodpovednú. Stále ju poučuje a snaží sa ju usmerniť. To sa jej ani trocha nepáči. Ted sa najviac obáva toho, že by mohla podľahnúť zvodom Barneyho Stinsona. Marshall Eriksen zavedie Robin Scherbatsku do baru pre kde nemajú radi Kanaďanov. Robin bude musieť utajiť svoj pôvod. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)