Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 53
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

cjmafia

Nvm no ono jen vyříznout konec a před to poskládat takovej rekap celýho seriálu koho všechno poznal :D sice to skončí dobře a tak jak by mělo, ale je to "těžce odfláklý jakoby" No ale co s tím už nikdo nic neudělá :D

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Paulie88

On by ten původní konec dával smysl, kdyby přišel třeba ve čtvrtý řadě, když se pořád jakž takž dalo říct, že mezi Tedem a Robin něco pořád visí ve vzduchu, problém byl v tom, že to natáhli o dalších x řad, kde mezitím to něco vyprchalo a ještě dali Rob dohromady s Barneym, kterýho taky nechali projít významnými změnami, proto byl ten konec tak strašně přitažený za vlasy.

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

SPOILER

Tak sem si konečně udělal čas na to to dokoukat a teda takovej konec sem fat nečekal. V zajímavostech je, že scénáristi ten konec měli připravenej už dávno. To by mě zajímalo jestli je dnes taková krize na scénáristy, ale koho ta zhoubnost napadla?  Matka totálně nevyužitá a to je Cristin Milioti opravdu krásná herečka a příde mi, že její scény byly fakt parádní a škoda že jich nebylo míň. Jako natáhnout celou jednu sérii na jednu svatbu o ničem, taky nuda a oddělat matku ještě větší. Navíc nevíme vůbec co jí bylo, jak to bylo atd. Nic jedna 5 sekundová scéna v nemocnici. A to že se Ted nakonec stejně nacpe k Robin je ta největší trapnost seriálu :D ... Fakt sem si celej seriál přál aby s ní nebyl a logicky by to tak bejt nemělo, protože "Jak jsem poznal vaší matku" robin poznal vlastně hned, ale navlíkli to nakonec pěkně, tím že tu pravou oddělali.

Ale jinak seriál je to skvělej, plnej skvělých šílených gagů a všech legendárních věcí :D až na ten konec

na příspěvěk reagoval cjmafia, Camulator, BMW12

Greenpeacak

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

Neviete, ako sa volá časť, v ktorej musí Barney presviedčať Robin a Ted/Lilly a Marshalla, aby sa vôbec pohli z bytu? (Niečo sa tam o párovej hybernácii hovorí)

na příspěvěk reagoval Wayne

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Sygi

Nene, to jsem myslel vážně. Prozatim jsi mi ohledně Himymu poradil se vším, co jsme potřeboval...čest tobě smrtelníku.

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Na Sygiho bacha, to je největší odborník na Himym, jakého znám...

na příspěvěk reagoval kulyk

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Pamatuju si i když mělo HIMYM 90%, potom dlouho 89% a potom to šlo rychle na 87%, 86% a teď 85%.

na příspěvěk reagoval kulyk

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

1Legend1

No mne sa zdá že nie pred niekoľkými rokmi, ale pred rokom-rokom a pol :) Počas deviatej sezóny to dosť pokleslo.

na příspěvěk reagoval 1Legend1

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

Toto mal byť ten správny koniec. Inu práve som si všimol že hodnotenie kleslo na 85%. Nejak to ide dole vodou :-)

na příspěvěk reagoval Sylviiii

CitySP

CitySP (hodnocení, recenze)

Pro mě a nejen pro mě, což sem vyčetl z diskuse je příjatelnej jen alternativní konec. Sice to bylo jenom ustřižení pár minut z původního konce, ale pro mě dostačující. No, co si budem povídat poslední 4 série byly spíše slabé, ale celkově to na mě zanechalo celkem dobrej dojem :) 

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Já si myslím, že tato verze vyšla i z důvodu jak zametli z matkou. Končit seriál tak, že to skončí u Robin mi přijde trochu divné. Ale že by to byl odvaz bych neřekl, pár nastříhaných scén, jeden cíťákový rozhovor a scéna s dešníkem, která snad se recyklovala tolikrát až je to otravný. Ale fandové matky budou nadšeni, že tam Ted nekrade zase někde v hospodě pro Robin tu trumpetu či co :D.

Cheeker

Cheeker (hodnocení, recenze)

Šimpy

Kdybych si měl pamatovat monology ze všeho, na co koukám, několik měsíců, tak se z toho zblázním. Ale razantní změny tam fakt nebyly.

na příspěvěk reagoval Šimpy

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Cheeker

Tak oni jen neustřihli pár minut, je tam úplně jiný Tedův monolog a přidána scéna s letícím deštníkem...ok, máš pravdu, jsou to vlastně prkotiny, žádná nová scéna tam není ;-)

na příspěvěk reagoval Cheeker

Cheeker

Cheeker (hodnocení, recenze)

Já na alternativní konec koukám jako na jiný díl, i přesto že jenom ustřihli posledních pár minut. Taky se mi líbil daleko víc, ale pro mě to neznamená, že by se ten původní nepovedl.

na příspěvěk reagoval Šimpy

1Legend1

1Legend1 (hodnocení, recenze)

novoten

alternativní konec za mě taky o 100% lepší, ale i když mám HIMYM hodně rád tak za poslední řady si celkových 5* nezaslouží, takže pro mě je to dobrých 4*

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama