Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 9
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

A jakej je po tomhle finále teda důvod nazývat seriál How I met your mother? :D Ke konečnýmu Tedovu osudu snad ani matka nijak nepomohla. :D

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Adelaide9

SPOILERY!!
Přesně to jsem si říkal, že happy end je klišé, ale po tomto finále bych ho viděl mnohokrát raději než to, co vyplodili ... a to tohle měli schované už od roku 2006?? S těmi špatnými událostmi to přehnali, co se týče Matky, Robin a Barneyho(toho teda uplně předělali). Sice ten závěrečný pohled na Teda byl pěkný, ale chytal jsem se za hlavu ... kdyby měl seriál 4. série, tak neřeknu, ale po 9. letech tahání za nos ...

na příspěvěk reagoval KateDee

Adelaide9

Adelaide9 (hodnocení, recenze)

SPOILER!!!

Za ten závěrečný rozhovor s dětmi bych nĚkomu nafackovala. K tomu to spělo? Možná kdyby to přišlo o několik let dříve tak by to celé nevypadalo jako fraška. Chápu, že život není perfektní a realita sebou nese spoustu nepříjemných věcí, ale kdy naposled se tenhle seriál aspoň trochu přibližoval realitě? Spoléhala jsem na tento romantický příběh, že zakončí trochu cukernatě, ale s takovým tím pohlazením na duši jako Přátelé či zmíněný Kancl (US). Někdo by řekl, že by to bylo klišé, ale není klišé, když Ted běží pro Robin po dvousté?

na příspěvěk reagoval Sygi, KateDee

Uživatel Adelaide9 smazal svůj příspěvek.

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Prostě celý to finále je na kokot, celý to tahání za nos, a takhle bezohledný konec vůči matce, po tolika a tolika těch teorií, vyvracení, potvrzování, a tohle ....

cjmafia

cjmafia (hodnocení, recenze)

Nečekal bych že z finále budu takhle zklamán :(  Skončit to mělo spoiler scénou na nádraží, tak bych byl více spokojenej. Strašně mě např. mrzí, že se budu na scénu zasnoubení Barney+Robin dívat jinak, než do teď. Scénáristům bych dal za tohle facku.

pugs

pugs (hodnocení, recenze)

hallelluja , KateDee

SPOILER!!!!

Presne tak. Toto finále sa uberalo rapídnym tempom. On nebol čas rozpoltiť všetky zmeny vo vzťahoch na celé epizódy a tým pádom zanietených fanúšikov prepleskol nával emócií (či už smútku, nasratia, atď.). Barney ma potešil, i keď sa z neho koniec-koncov stal starý ufrflaný páprda a jeho charakter skostnatel. Dovolím si povedať, že všetko sa mi nepáčilo, až na Marshalla a Lily, pretože oni sú stagnujúci. Aj keď sa u nich niečo deje, tak sa to vyvŕbi opäť v pohodu a lásku a všetko sa vráti do starých koľají. A Ted... naozaj boha, aké decko chce počuť 9 rokov rozprávať tatka o mŕtvej matke? A počuť o nej poslednú polhodinu? :D

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

SPOILER K FINÁLE SERIÁLU

 

Ono to bylo celý úplně špatně. Od 4. série se Robin a Barney dávají do kupy, sakra celá 9. série je jen o jejich svatbě a proč? Aby se během 5 vteřin rozvedli. Devět let se Barney vyvíjí od jednorozměrnýho charakteru k trojrozměrnýmu, ale opět během deseti minut je to celý spláchnutý do záchodu. Ted vlastně vždycky chtěl Robin, takže během asi dvou vteřin - bum - matka mrtvá a vlastně vám to celý říkám jen proto, abych si s Robin mohl vrznout. A co fakt nechápu, je ta reakce těch děcek. Nechci věřit, že nějaký dítě by reagovalo tak hnusně na to, že mu chce táta vyprávět o jeho mámě, když je mrtvá. Prostě člověk na to několik let kouká a dostane tohle. To finále třeba Kanclu (americkýho) bylo fakt vydařený ve všech směrech (a to bych řekla, že taky trpěl podobným úpadkem jako HIMYM během pozdějších sérií).

na příspěvěk reagoval pugs

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

fakt NEČÍTAJTE príspevky označené SPOILER!!!!!

 

ad pugs a ostaní, čo už videli finále: vieš, ja nie som dáky fanatický fanúšik, čo sa zžil s postavami, preto ten záver seriálu dáko neprežívam. Záverečný diel sa mi ľúbil veeeeľmi, nakoľko romantiku líznutú realitou ocením viac, než romantiku pre romantiku, ktorú nám dávkovali v poslednej sérii. Za mňa spokojnosť:)))

na příspěvěk reagoval pugs

pugs

pugs (hodnocení, recenze)

hallelluja

 SPOILER
Žiadna pecka, ani krása. Nie, že by som ten koniec čakal, ale skrátka som v neho nechcel veriť... Ako to ku koncu vystihli Tedove decká, celý seriál nás viedol k tomu, aby sme zistili, že Ted chce byť s aunt Robin, nič viac. A keby tá mama naozaj bola, tak by ho stopla, lebo hovoriť 9 rokov o tom, ako som spoznal vašu mŕtvu mamu nie je taktné :D

Uživatel pugs smazal svůj příspěvek.

Uživatel pugs smazal svůj příspěvek.

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Sygi

No, podle diskuzí na imdb je hodně lidí nespokojených (i když hodnocení finále je vysoký). Asi záleží, co od toho člověk čekal a proč na to koukal. Mně to přišlo jak plivanec do xichtu.

warha

warha (hodnocení, recenze)

Jééé tak tohle byl opravdu "překvapivý" konec :))) tenhle konec jsem očekával/doufal od 1-7 série.

burina

burina (hodnocení, recenze)

Myslim, ze vela ludi (vratane mna), co HIMYM prestali pozerat uz davnejsie, su dnes celkom radi, ze s tym nestracali cas.

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

KDO NEVIDĚL, TAK NEČÍST... PROSTĚ NEČÍST

 

Ne že by všechno nezapadlo na svoje místo, protože většina teorií, které se za poslední roky objevily, nakonec měla více či méně pravdu. Ale je to hořký. Je to tak hořký, že mi to táhne dolů nejen devátou sérii, ale i několik let plánovaný rewatch celého seriálu. Narážky na pilot super, Barneyho moment s Ellie vrchol epizody, ale ten konec mi zkrátka potáhnul koutky dolů a nějak se jim nechce zpátky. 

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Ok, tak po zhlédnutí finále pro mě seriál skončil dílem 9x22 a finále jsem nikdy neviděla.

na příspěvěk reagoval Sygi

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

Co blbnete, buďte rádi, že nesledujete kult Tak jde čas, to by po pětačtyřiceti letech bylo slz. 

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

No co si budeme nalhávat. Ono každé končení seriálu je smutné a plné vzpomínek na to nejlepší, co seriál přinesl. Například když jsem sledoval Dextera, tak tam finále bylo (podle mě!) celkem povedené a plné emocí, ale žádnou slzu jsem neuronil. U HIMYM to je pro mě jiné a velký vliv na tom bude mít také to, že je sleduji už několik let, zatímco na dextera jsem narazil na podzim 2013 a do ledna 2014 jsem měl všechno hotové. Právě ten čas tam asi hraje největší roli, takže proto mi bude HOW I MET YOUR MOTHER chybět asi nejvíc ze všech seriálů, které jsem opravdu sledoval.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

Sygi

Já naposledy brečel, když mi končil menzes. Jinak to zas tak neprožívám. 

na příspěvěk reagoval Sygi

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

x_silver

chlapce, citim s tebou, jak ja byl tenkrat smutnej, kdyz jsem dokoukal stazenej posledni dil Pratel a zevrely se dvere toho bytu... dodneska mi to chybi, ze uz nejsou... budes mit co delat... je sice more jinejch serialu, ale tu diru to nikdy nezaplni...

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

tam byli pearl jam? tak to se tesim.

ja mel ted pul roku pauzu, protoze 8. rada a zacatek 9. me moc nenadchly, skoncil jsem u 9x05.

No a tendle vikend jsem zjistil, ze serial uz konci a popadla me nejaka nostalgie, tak to dohanim, videl jsem behem dvou dnu 9x06 az 9x14 a tyjo, musim rict, ze me to hrozne bavilo, ja na to tady porad nadaval (a myslim, ze za tu 7. a 8. radu ne uplne nespravedlive), ale tyhle dily se mi hrozne libily, zlej zpevak, pohadky na dobrou noc pro malyho, fackovaci trenink, CRASH TEST DUMMIES!!!, to s tim, jak se barney a jeho bracha snazili dat dohromady mamu s tatinkama a pak je tam ta pisnicka:-D proste je to zatim vybalancovany tak akorat, vtipu konecne pribylo, je to i dost dojimavy, coz obvykle nemusim, ale tady mi to kupodivu ted neva, navic jak clovek citi kazdej dil, ze uz to nebude dlouhy... proste supr. doufam, ze si to udrzi tuhle latku az do zaveru. pokud jo, zvednu to z tech nasranejch 2 hvezd zpatky na 3-4 :-)

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama