Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (209)

Čára v písku (2007) (S10E12)

Zmršenej plán od samého začátku. Skrytí vesnice pomocí prototypu nové technologie se nepovede, Carterovou to málem stojí život. A pak můžeme sledovat orijskou genocidu v plném proudu. A velí tomu Tomin. Bojovat nebo podlehnout, to je ta otázka. ()

Cesta, po níž jsme se nevydali (2007) (S10E13)

Carterová dělá pokusy asi ve všech svých verzích. A dva tyto pokusy se propojí neočekávaným způsobem. Zajímavé bylo hlavně politikaření prezidenta Landryho v druhém světě - je to až překvapivě docela parchant, že? Líbila se mi technická i emoční část epizody. Jen pokusy o humor tu působily nepatřičně, jde o hodně vážně laděný díl. A Carterové to ve společenských šatech pekelně slušelo. ()

Maskování (2007) (S10E14)

Napínavý dramatický díl, u kterého do poslední chvíle nevíme, jakou cestu zvolit. Vše se trochu zamotá, ale nakonec dojde k trochu očekávanému konci. Adria je v tomto dílu sice extrémně krásná, ale současně i až překvapivě neschopná. ()

Odměna (2007) (S10E15)

Po epickém díle s Ori tu máme zase odpočinkovou blbinku na Zemi. I když to začíná tím, že SG1 podnikne teroristický útok, což mi teda krutě nesedlo. 2,5* ()

Padouchové (2007) (S10E16)

Vtipná odpočinková epizoda, ve které si SG1 hraje na teroristy a rukojmí jim to moc nebaští :) "- Slibuji, že uděláme, co bude v našich silách, abychom splnili vaše požadavky." "- My nic nechceme." ()

Odveta (2007) (S10E17)

"- Doufám, že jste se snažil mu vymluvit odchod." "- Ano, pane. Stejně tak bych moh stavět rozjetej vlak." Pořádný krvák. Bohužel epizoda nedává moc smysl. Kde se vzal, tu se vzal, najednou mocný Arkad, se kterým měl Tealc nevyřízené účty, ale jaksi se o tom zapomněl zmínit. "Chytíme ho, dáme ho do cely a... pohrozíme mu, že na něj pustíme Tealca." V závěru dojde k zajímavému boji a je konec.  Je to jak kdyby scénárista vytáhl ze šuplíku nějaký dřívější nápad a rozhodli se, že už ho teda natočí. Tak to moc nefungovalo. A Tealc se tu po většinu dílu chová jako magor. 2,5* "- Pokud dokážeme, že Arkad ohrožuje naši bezpečnost ..." "- Promiňte pane, to máme udělat jak? Máme mu najít v kapse atomovku?" ()

Rodinná pouta (2007) (S10E18)

Někdy píšu, že nápad dobrý, realizace špatná. Tak tady je to přesně naopak. Nápad byl dokonce tak špatný, že tomu ani výborná realizace nepomohla. Tak jsme si pobrečeli, dozvěděli se něco o vagínách a jdeme se řezat s Oráji. ()

Panství (2007) (S10E19)

"Tohle se nedělá. Poctivě jsem utekla." I když jsou Orájové (asi) zničeni, armády věřících a Adria jsou stále naživu a neplánují jen tak skončit se svou svatou válkou. SG1 vymyslí složitý ale skvělý plán a podaří se jim Adriu zajmout. Tahle část se mi hodně líbila. Jenže kde se vzal, tu se vzal Baal a má s Adriou jiné úmysly. A dokonce ji použije jako hostitelku, což je hodně solidní nápad a vnímám to jako jakési propojení ke starším sériím seriálu. Zamotaná situace se nakonec rozmotá hodně zajímavým způsobem. Po několika vycpávkových dílech tu máme velmi solidní "zakončení" Orájské linky. Adria je zde opět překrásná a opět neschopná - tedy alespoň ze začátku. Klidně to mohl být i dvojdíl, materiálu k "uzavření" bylo víc než dost. ()

Bez konce (2007) (S10E20)

"- Když jsem se naposledy nudila, brala jsem rukojmí." "- Byl jsem u toho." Tak trochu startreková epizoda. Čtu tady spoustu kritiky, že jde o špatné zakončení seriálu, že je to hloupé a trapné. Já si to nemyslím. Pro mě je tenhle díl plný emocí. Nejprve šok z neodvratného konce Asgardů. Radost z nových skvělých technologií. Nečekané napadení Orájskými loděmi. Jenže pak se z technologií stává přítěž, která v konečném důsledku ohrožuje celou posádku. "Jsem ochotný bojovat na život a na smrt, ale musíme mít plán. Rád bych se vyhnul tomu "na smrt"." Těsně před zničením lodi se Carterové povede ji uzavřít v časové bublině. Následně má plno času přijít na řešení. A ostatní členové SG1 včetně generála Landryho se mezitím musí nějak zabavit. Právě tahle pasáž mě fakt bavila. Všichni musí překonávat ponorkovou nemoc, vyrovnat se se svým osudem, přehodnotit svoje životy. Je to pro mě zábavná, ale hlavně inspirující část. Je dobré se zamyslet nad svým životem. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě