Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 35
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

NightPorter

Zpočátku vynikající seriál, který sice nikdy nedosahoval vtipnosti Přátel, který se tak zoufale snažil kopírovat, ale v prvních cca 3 řadách byl vážně dobrej. Bohužel časem klesl až pod hranici únosnosti a musím snížit z pův. 4 hvězd na 2. Nikdo už tam bohužel neni vtipnej, takže novým divákům doporučuji raději skončit tou 3. řadou. ()

phoenixer

Z počátku jsem měl k tomu odpor. První díly mě nikterak nenatchli. I přesto jsem se po více než roce odhodlal a po shlédnutí celé první a druhé série už jen hltám další a další díly. Nemůžu si pomoct, ale tahle banda mi připomíná seriál Přátelé akorát pro mladší generaci, jelikož furt chlastaj a "jí sendvič"... ()

P. J. D.

Pokud opomenu poslední řadu, která hodně strádá oproti ostatním, tak musím říci, že se dívám na novodobé "Přátelé". Ne vážně, podívejte se na to pořádně a jisté prvky v tom najdete. Samozřejmě, že postavy nejsou zcela stejné a mají vlastní charakter, image a vše, co je s tím spojeno. Přesto se však nezbavíte tohoto dojmu, neboť jistá podobnost v jednotlivých dílech existuje. Jinak musím říci, že pro mnohé jsou nejspíše hlavními tahouny Neil Patrick Harris a Josh Radnor. Já však musím poukázat na to, že skvělý výkon podal Jason Segel, kterého jsem si oblíbil a dosadil tak v tomto dílku já na první příčku. Jinak nesmím opomenout kromě dobrého obsazení také práci scénáristů a režisérů, kteří mají důležitý a neopomenutelný podíl na tomto seriálu. Celkově tak vše díky tomu vykouzlí užasnou práci. Dlouho jsem však váhal zda mám dát čtyři hvězdičky, či pět. Nakonec jsem se ovšem rozhodl, že dám plný počet, protože si to seriál skutečně zaslouží. ()

Lusů

Stejně jako ostatní musím souhlasit, že s posledními sériemi kvalita poněkud upadá, ale stejně mě to pořád baví a pořád se mám na co těšit na září :D ()

Drom

Tohle je pro mě jen další kopií seriálu Přátelé. Už originál není nic zavratného, ale hlavní predstavitelé mi začali lézt na nervy až kolem 6./7. série. Naproti tomu v HIMYM mi lezou na nervy od začátku. Vtipy mi připadají plitké, neoriginální a prvoplánové, herečky jedna jako druhá (režisér je asi na tenhle typ vysazenej), herci šampóni a na hláškách "všemi" oblíbeného Barneyho nevidím nic legendárního (povězte mi jednu _legendu_ a vyvraťte to). Pohádka o bandě konzumáků, kteří mají být roztomilí svojí dobrosrdečností a nerozhodností, ale mě z toho vycházi jen přihlouplost navlečená do seriálového klišé bezva party jak vystřižený z Beverly Hills 90210. Promiňte, tenhle směr komediálních seriálů považuju za prohnilou reklamu na šťastné životy v báječném světě kolem nás (tj. mimo realitu). Telenovela pro mladé. ()

rainman93

Jeden z mnoha derivátů Přátel přinaší novum především v orámované naraci memoárů otce svým dětem - fascinující paměť; mnoha roztomilých narušení filmových konvencí - zrychlené přehrávání, nahrazování jointu bagetou, multi narace apod.; a především vysedávání u piva místo u kafe. Po prvních sériích velmi svěží a výtané však rychle vyčpělo důvodem stagnace charakterů a koncentrace trapnosti nad vtipností. ()

Dementra

Víceméně mě bavily všechny série, něco více, něco méně. Samozřejmě kvalita časem klesá (jako u všech seriálů). 9. sériie je pravděpobě ten největší trapas v historii a autoři by radši měli pověsit řemeslo na hřebík. ()

Amyi

Prve dve - tri serie boli super, dalej som to dopozeral iba zo zotrvacnosti a zvedavosti... posledne serie boli az tragicke, ale zaverecna cast ma prekvapila (spolu s castou "How Your Mother Met Me")... pre mna osobne necakany koniec , ktory stoji za to si pozrtiet, aj ked clovek zanevrel na serial daaavno pradaavno ()

iCube

Žánr situační komedie se od dob F*R*I*E*N*D*S díky HIMYM posunul na novou úroveň. Poslední 3 série sice začaly ztrácet na kvalitě, ale to svý typický kouzlo si postavy držely až do samýho konce. Právě díky zakončení musím zůstat na 5* - Tedovi smradi to shrnuli dostatečně. :) Za pochvalu ještě určitě stojí výběr Cristin Milioti do role matky, která byla opravdu skvělá a naplnila naše představy a očekávání, které se v průběhu osmi sérií nahromadily, do poslední mrtě (možná bych jí dal víc prostoru). Díky! ()

mirecek

Komentuju až po konci seriálu. Poslednich pár serií už stálo více méně za hovno, ale kolikrát mě tenhle seriál dokázal nenuceně rozesmát a jak byl fantasticky propracovaný... Muselo být opravdu složíté dodržet všechny odbočky, sliby... Také se dalo čekat že tolik serií nemůže vydržet až do konce s takovým vtipem jak himym začínal. Takže hodnocení, i přes zhoršení v posledních seriích se himym celkově řadí mezí jeden z nejlepších sitcomů. ()

Automaniak

Zpočátku jsem tumuto seriálu dal 5 hvězdiček, po 5. sérii šla mírně kvalita dolů. (4 hvězdičky), ale jelikož jsem tenhle *serouš* viděl asi 5x, tak to potenciál na 5 hvězd má. 1-4. série --> Humor, 5-9. série --> Humor ne, Napětí ano. ()

Torgal

Geniálne prvé tri sezóny, slušná štvrtá a potom už len nekonečné čakanie kedy už tú mater konečne stretne. Od piatej sezóny rapídne zhoršenie, varenie z vody a čoraz šialenejšie (ale zároveň menej vtipnejšie) eskapády. To už nezachránil ani legen...wait for it...dary Barney Stinson. Občas sa objavilo aj pár výborných epizód, ale na konci seriálu som bol vďačný, že už je koniec, lebo o sezónu ďalej by som musel ísť z hodnotením asi ešte nižšie. Apropo finále, tvorcovia očividne chceli z toho urobiť "dramédiu", no výsledok bola tragédia. 7/10 ()

katmandzoo

Konečne dosledovaných všetkých 9 sérií. Dojmy? Zmiešané. Keď som HIMYM-ko začal sledovať, vedel som si pozrieť aj 9-10 epizód za noc. Postupné zoznamovanie sa s hlavnými postavami a s ich neuveriteľnými zážitkami, nezabudnuteľnými hláškami, či legendárnymi večermi bolo ozaj skvostné a prvých 5 - 6 sérií stálo naozaj za to. Postupom času to už ale začalo prechádzať do akéhosi stereotypu, kde až na Lilly a Marshala, všetci ostatní seriálovi predstavitelia striedali svojich partnerov/partnerky ako na bežiacom páse a jedine posledné epizódy jednotlivých sérií priniesli niečo prelómové v ich živote. Posledná séria bola podľa môjho názoru až veľmi natiahnutá, nakoľko 3 dni pred svadbou boli obsiahnuté do 24 epizód, čo možno bolo na škodu veci, nakoľko tam bolo pomerne veľa hluchých miest. Záver ma popravde ani veľmi neprekvapil, predpokladal som, že to nejako takto dopadne a preto pre mňa nebol až takým sklamaním, či naopak potešením. Ted, Barney, Marshal, Lilly a Robin mi však boli veľmi sympatickí a svoje postavy hrali skvelo, takže celkovo považujem How I met your mother za príjemný a oddychový sitcom. Lepšie 4* ()

KafuR

Dlouho jsem si hledal k tomuto seriálu cestu, další variace na Přátele mě nijak nelákala, ale nakonec to byla alespoň první řady více než zábavná jízda. Americký postelový humor sice nikdy k mým favoritům patřit nebude, ale do té doby než se seriál stal lacině mravokárným a jednotlivé scény a pasáže se začaly spirálovitě opakovat, jednalo se o scénáristicky nápaditý a vtipný odvaz, a to i v epizodách, ve kterých se prakticky nic nedělo. Poslední řady se ale bohužel staly dalším komerčním slepencem tolikrát už viděného, takže 9. řadu jsem zhlédl už jenom ze setrvačnosti. Čtyři hvězdičky jsou takový kompromis za skvělé první řady, slušné ty další a nudné poslední. ()

RedFox

Výborný sitcom - první tři série neměly chybu, čtvrtá už byla o něco slabší, ale pořád se mezi slabšími díly našly jiné, které si držely původní kvalitu. Od páté série už to šlo rapidně z kopce a seriál jsem ani nedokoukal, protože jsem si chtěl uchovat skvělý dojem z prvních dílů. Škoda, že tvůrci neskončili čtvrtou řadou, neváhal bych ani s pětihvězdičkovým hodnocením. Zbytečným natahováním seriálu to tvůrci pohřbili. Od páté série už mi postupně jednotlivé postavy lezly hodně na nervy - zejména Ted, Lily a Marshall tím neustálým opakováním se. V průběhu šesté série jsem to vzdal. Takže hodnocení dávám za první čtyři série. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)