Griffinovi

USA, (1999–2024), 159 h 48 min (Minutáž: 21–54 min)

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Kamera:

Ralph Kaechele

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman (více)

Série(22) / Epizody(429)

Animovaný seriál o netypické americké rodince Griffinových. Každý z nich je originál, včetně jejich mluvícího psa Briana, který všechny překvapivé rodinné situace komentuje s moudrostí sobě vlastní. (TV Nova)

sskrblik

Takový trošku jiní Simpsonovi se sarkastickými postavičkami a jednodušší animací. Přesto zábavné a může si tu každý najít svou oblíbenou postavu. ()

hroubek

Poslední ze slavné trojice amerických animovaných seriálu.Oproti Futuramě a Simpsonovím se Family Guy nebojí buranského humoru,popkulturních odkazu a ani nekorektní zábavy s věcimi, které nejsou moc k smíchu.K tomu to účelu sloužila velmi dobře horší animace, která těd už samozřejmě je pryč.Spousta vtipů a gagu český divák moc nepochopí, protože jde většinou o narážky na pokrytectví,sobectví a hloupost američanu a samotné USA.Pokud jde o samotné řady a epizody tak první dvě řady je to takové brouzdání na mělčině ale pak je to skok do neznáma a to platí vzlášt o řadách 6 až na horů.Ze všech postav nejvíce prostoru dostavají Peter, který je ve všem horší než Homer a k tomu se chová jako debil ale když se podaří hláška je to vždy perla,Brian mluvící cynický pes, který rád kouří,píje,balí holky a z celé rodiny asi nejchytřejši.A samozřejmě nejvtipnější postava seriálu malý Stewie a jeho snaha zabit svojí matku.Nejvíce ze všeho se mi ale líbí různé parodování filmu a seriálu at už jde o A-Team,Indiana Jones,Superman,knihy Stephena Kinga či nejlepší epizody seriálu, které parodují původní trilogii Star Wars.Nekorektní seriál s nekorektním humorem, který občas přestřelí ale jindy se trefí přímo do černého. ()

sheldonka.

Na Griffinovi si musíte zvyknout. Musíte pochopit jejich humor, což někdy není zrovna lehké a proto má tenhle seriál tolik odpůrců. Mně k němu přivedla sestra a ze začátku jsem to nenáviděla, potom jsem to snášela a teď? Teď jsem jejich věrným fanouškem a nedám na ně dopustit. Klidně nosím triko s Petrem, protože on je prostě nejlepší! (Bird, bird, bird, bird is the word! Don´t you know about the bird? Well, everybody knows that the bird is the word!) ()

Ace.Anita

"Hej, Sethe, co je napsáno na támhleté velké krabici?" "Myslíš tuhle?" "Ne, tu vedle." "To je LEGO Popkultura." "Týýý jo! To jsem vždycky chtěla! Ukaž mi, co jsi z toho postavil!" "Ok. Ale budeš se asi smát.." "To nevadí!" "Tak jo. Mám takový jakože seriál.." ()

Fakipics

Naprostá absurdita, kdo není dlouhodobý divák, nemůže ani nechce, díky věčnému sarkasmu a neustálého zesměšňování, pochopit. Dává mi do života nekonečnou vzpruhu, denní dávku optimismu, která jasně říká, že se můžu na všechno vysrat.. Největší síla všech epizod stojí na konstrukci sérií, která se spontánně rozvíjí. Když se podíváte na první dvě, zažijete krátkodobé uculení a sem tam nečekaný výbuch, ale po shlédnutí více sérii noblesní výbuchy nejsou už žádnou výjimkou. Kupříkladu na mé nejoblíbenější dvojici Briana a Stewieho, které si hlavně oblíbíte kolem třetí série, kdy se jejich pouto přátelství prohlubuje a poznáváme jednotlivé změny, které nás začnou bavit více, než co postavy předváděli ze začátku. Mluvím tady o tom jako o postavách ze seriálu Dallas, ale seriál je založený na nekonečném vtipu a možností. Parodují totálně celý svět a to je na tom krásné. ()

majkl44

Peter Griffin je ta nejhorší hlava rodiny, jakou jsem kdy viděl. Gagy ostatních členů rodiny (i psa) jsou trefné a opravdu se u nich zasměji, ale Peterovo jsou vyloženě trapné. A ještě horší je, když vidím, že mu všechno projde. Oproti tomu se výborně bavím s Brianem a Stewiem. Ti si dokáží udržet úroveň. A i díky nim vyhrály nakonec 3 hvězdičky. ()

Eleanor05

Zapomeňte na roztomilé postavičky a milý, občas jemně sarkastický humor ze Springfieldu, tohle je zcela jiné kafe! Členové rodiny Griffinových se neštítí utahovat si absolutně ze všeho a ze všech a často překročí hranice dobrého vkusu./// Je škoda, že se seriál přestal od 6. série dabovat do češtiny, protože dabing zde přesahoval originální znění. Obzvlášť Jan Vondráček a Bohumil Klepl jako Stewie a Brian jsou zde úžasní! ()

Castrator

Z youtube ukradli cizí video, to použili v epizodě 19 14. série a následně na youtube zažádali o stáhnutí videa, které ukradli. Takhle si společnosti jako FOX představují boj s pirátstvím:-D Jinak slabší obdoba Simpsnů a po pár dílech pořád stejné. ()

chubaka

Těžko uvěřit, že jsem se tomuto seriálu, tak dlouho vyhýbal, když jsou takoví lepší a absurdnější Simpsonovi. ()

masw

Skvělý a velmi vtipný seriál. Simpsonovi zemřeli, ať žije Family Guy! Jediné mínus vidím v některých vtipech, které jsou až extrémně natažené (Peterovo zraněné koleno). Nejlepší vedlejší postava je morbidní Smrtka. ()

Gerret

Celkem povedený seriál, ale mě se Simpsonovi líbí o něco víc, Homer se mi líbí víc jako hlava rodiny než Peter. V každém dílu je pár dobrých gegů. Nejvtipnější mi ale stejně nejvíc příjdou různý odkazy na jiný filmy a tak. U tohoto seriálu dokážu pochopit jakékoliv hodnocení a chápu že někomu nepadne do oka a může si myslet že je to okopírovaný od Simpsonovích, já si to ale nemyslím. Viděl jsem: 1.-2. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 85%, 2. řada 75%. Hodnocení 80%. ()

Deniel

Nejlepší animovaný seriál dnešní doby. Miluju absurditu a tady je absurdita na té nejvyšší úrovni. A Seth MacFarlane přesně vystihl jeho hlasem ty nejlepší postavy v celém seriálu a díky jeho hlasu jsou tak unikátní. 100%. ()

Vironey

Na plný počet to úplně není, Griffinovi jsou vlastně neuvěřitelně drzou vykrádačkou Simpsonů. Kupodivu, ač je ta analogie vážně do očí bijící, tak to tolik nevadí, respektive Griffinovi to vyváží mnohem černějším a úchylnějším humorem a božským Stewiem. A přijde mi, že narozdíl od Simpsonů kvalita každou další sérií stoupá. ()

Koryntos

Poprvé jsem viděla jen asi 5 minut seriálu a nějak jsem nemohla pochopit mluvícího psa a zlé dítě. Teď jsou právě díťě toužící po ovládnuté světa a nadprůměrně inteligentní pes se sklonem k závislostem všeho druhu moji největší oblíbenci z celého seriálu. Myslím, ž e Family Guy, je nejlepší kreslený seriál současnosti. Líbí se mi, jak si dokáží utahovat z naprosto všeho a i nesouvisící vsuvky, které naprosto odvádějí od tématu a chápu, že hodně lidem se to líbit nemusí, stejně tak jako utahování si z náboženství, ale gagy s Ježíšem mi přijdou úplně nejpovedenější. ()

Myrreczech

Když jsem tehdy před lety viděl prvních pár útržků na Coolu, říkal jsem si jak tohle může mít úspěch a může se to lidem líbit. Nakonec z mojí osobní seriálové krize, kdy už nebylo na co koukat jsem dal Griffinovic famílii šanci. A nelituji, seriál je v mnoha ohledech velice kreativní a zábavný a Peter se Stewiem jako postavy excelují. Navíc co díl to narážka na nějakou kultovní klasiku (z 90% na Star Wars), takže co chtít víc? ()

vyfuk

Tento seriál mně příjde o proti Simpsonům a Futuramě příliš dětinský. Seriál je celkem dobrý, ale o pár stupíňků horší než seriály od Matta Groeninga. Hlavně mě zklamalo hodně sexu. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner