Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 59
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Diskuze

Djoker

Djoker (hodnocení, recenze)

Já si taky myslim, že nápad na upoutávku to byl dobrý, jenže tím, že se to snažili vyhrotit, v tom cítim upocenou snahu tvůrců všem ukázat, jak hrozně moc mají v píči kritiku nespokojených diváků. Měli ty znuděný děti nechat trochu vyřvat a postěžovat si, ať to popožene a konečně ukončí a byl by to pořád HIMYM a trochou nadhledu a ne jeho agresivní paskvil.

Coleator

Coleator (hodnocení, recenze)

Nápad to byl dobrej, ale místy až moc vyhrocený - jako třeba ten kýbl...

Už aby bylo po HIMYM - je spoustu lepších seriálů, než současný HIMYM - ale jak už jsem jednou začal koukat, tak už to přece dokoukám - to si asi říkaj skoro všichni... :D

StanislachKo

StanislachKo (hodnocení, recenze)

MontyBrogan

Mne príde, že zhruba od piatej série to má veľmi sínusovú tendenciu... Skvelé diely, zbytočné diely a ŽALOSTNÉ diely (a úplné peklo, keď natrafíš v tv dňa dni po sebe na tú istú epizódu!). Šak ty vieš :) Každopádne tento scatch hodnotím celkom pozitívne! Konečne opäť trocha drzosti do už tak stelenovelizovaného fláku, akým sa tento (inak potentný) seroš stal.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan

JohnyMaSpani

JohnyMaSpani (hodnocení, recenze)

Mně to videjko přišlo zbytečně vulgární a nepřirozený. To, že si tvůrci musí už dělat i sami ze sebe akorát prdel, je jejich kaše do který se sami dostali.

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Hem.m

přesně jak píšeš... každej má jinej vkus.... neříkám, že to bylo TOP zábavy, jo fórek se sraním do kyblíku mi tam taky moc neseděl... ale prostě celkově mi to přišlo dobrej nápad, na HIMYM až moc dobrej, jako ukázka-upoutávka na poslední sérii to bylo dobrý... víceméně tam ti děcka řekli to samí co si už tak jako tak myslí spousty lidí co u tohodle seriálu vydrželi už těch 8 let....

Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

MontyBrogan

To já vím, vím, ale prostě to okolo až na tu myšlenku mi nesedlo.. Když máš dobrý nápad a plácáš exkrementy, tak z toho nevznikne nic dobrého.. Komu se to líbí neberu mu to, jeho vkus, já takový nemám :)

na příspěvěk reagoval Queb

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

Hem.m

mne sa to nahodou paci, ono je to naschval spravene tak explicitne, to video vlastne odpoveda na otazku, ktoru si vela divakov pokladalo, ci tam tie deti akoze cely ten cas sedia a pocuvaju?!

to video sa drzi podobnej recesie, v ktorej duchu bola velka cast humoru v himym, aj ked uznavam, ze to ma v poslednych seriach trochu klesajucu tendenciu co sa tyka kvality

na příspěvěk reagoval Hem.m, StanislachKo

Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

Queb

Nevím jak tobě, ale to, že srali do kyblíčku a jedli pavučiny atd. mi přišlo teda fakt trapný. Kdyby řekli normálně, že to natahuje a nedávali tam do toho takový kraviny, tak by to nebylo špatný, ale takhle je to prostě trapný, k pláči..

na příspěvěk reagoval MontyBrogan

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

to video s "dospělejma dětma" je boží.... skvělej nápad, dobře provedený, dobrý fórky.... co je ovšem smutný, je to, že ta pointa a to na co naráží to video, je prostě pravda.... je to(ten seriál) už tapný, trpaně natahovaný... je to absolutně o ničem...

Už i ty děti už posílají svýho vlastního debilního fotříka do hajzlu, protože poznali za těch 8 let co to je zač.... :-)

Takže já se na tu poslední sérii těším jen proto, že bude doufám opravdu poslední.... :-)

na příspěvěk reagoval Hem.m

Mr.Husts

Mr.Husts (hodnocení, recenze)

To jsem jediný kdo se u toho proma dobře pobavil? Na poslední sérii se moc těším, i přes upadající kvalitu pořád je to můj nejoblíbenější sitcom na jehož vyvrcholení se už nemůžu dočkat.

na příspěvěk reagoval M.a.t.t.

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Mire

Nene, tvůrci řekli, že ten nápad s tím, že poslední záběr by byl "A tak jsem poznal vaši matku", je už pasé. Prý chtějí, abychom jí trochu poznali, bude tam i pohled do budoucna atd. 
Stejně mi ale přijde, že to bude málo.

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

Inak, to video čo je v článku je úplne fantastické a plne výstižné, toto je snáď najlepší a najvtipnejší nápad scenáristov za posledných najmenej 5-6 rokov :D

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

"Můžeme se těšit na nespočet návratů do minulosti a pohledů do budoucnosti".

A je to tu. Stačí že Ted povie "na to aby ste pochopili, musíme sa vrátiť do...", "pamätáte si kedy..." a máme sériu naplnenú nezmyselnými flashbackovými dielmi ktoré len vyplnia stávajúci čas. A keďže celá séria sa bude odohrávať cez ten svadobný víkend, je jasné že priestor na nejaké spoznávanie medzi matkou a Tedom nebude. Ukážu ju jak ju spozná a je to, hotovo. Tak som spoznal vašu matku.

na příspěvěk reagoval Sygi

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Já si myslím, že si Barney nějaké nové hlášky v průběhu sérií nabral, ale taky mě už nebaví, když je v posledních sériích používá, protože už to není ten pravý Barney (IMHO pro mě stejně není pořádný Barney ten, který se bude ženit).

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

NightPorter

jj, to je přesný.... tu první 1-2 série mi ten Barney přišel jakože dobrej týpek, prostě borec.... ale ted už mě sere jako prase a to jen proto, že to je prostě 8 sérií furt to samí dokola, celá postava, furt stejnej blbec a trapák, furt ty samí hlášky pořád dokola....

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

philip.j.fry

ja to myslel spis tak, ze mi celkove ta hlaska nepride nijak vtipna. mozna jednou, kdyz ji rek poprve, ale kdyz to pak zacal opakovat kazdej dil, tak si clovek rika, jj, di uz do pr... proste tahle postava je uplne marna, nechapu, jak mohla bavit tolik lidi. treba s chandym v pratelich se to naprosto neda srovnat, ten vytasil novou hlasku kazdej dil, nemusel omilat 700x omilat chalenge accepted a legen...blabla uz te neposlouchame, barney...

na příspěvěk reagoval Queb

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

HIMYM je mrtvy, bejby, HIMYM je mrtvy. A esli predabovali hlasky jako Legen-wait for it-dary, tak jedine dobre, protoze vetsi trapnost na serialovym poli dlouho nebyla:-/

na příspěvěk reagoval philip.j.fry

TheRoller

TheRoller (hodnocení, recenze)

Osobne som prvé série HIMYM pozeral s dabingom a keď som sa dostal do stavu, že najnovšia séria ešte nebola nadabovaná (myslím, že to bola štvrtá), tak som pokračoval v originále. Spočiatku som si nevedel zvyknúť, no nakoniec som začal seriál sledovať odznovu, v pôvodnom znení - až o toľko to bolo pre mňa lepšie. Hlas Lily možno je lepší, ale zase na druhej strane hlas NPH ani náhodou... Každý má však iný názor, aj na tie hlášky - pre mňa sú hrozné, hlavne ak ide o spomínané slovné hračky (slut up,...), na ktoré prekladatelia proste nemajú šancu. Kus pravdy je aj v "zrozumiteľnosti jazyka". Je vždy pohodlnejšie sem-tam hodiť očko do tituliek, ako ich otrocky čítať a vôbec sa nesústrediť na obraz. To by som siahol po dabingu aj ja.

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

philip.j.fry

Tak zrovna právě Sheldon je pro mě jedno z nejhorších, právě protože v orginále je v tom jeho hlase slyšet perfektně taková ta jeho bezcitnost, neohleduplnost, to že si myslí že on je NAD-člověk NEJ na světě....

A pak mě v CZ dabinku nesedí vůbec Ráž.... a nedávno sem jen tak ze zvědavosti pustil chvíli díl na COOL, abych slyšel Amy a Bernadette, a jejich hlasy mi teda taky vůbec neseděli....

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama