Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 104
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

SheenaStaley

K tomuto vlastne ani neviem čo povedať:) Stokrát ohraná forma, typický sitcom zasadený v New yorku, ale aj tak je to nejak o inom..... Problém u mňa nastal s uvedomením si, že nejsom schopná poriadne prijať žiadnu postavu okrem základnej 5ky.... matka ma už dávno nezaujíma a mam dokonca problem aj s malým Marvinom:D Každopádne jeden z ďalšich kultov ktorý seriálový svet ponúka :) ()

Torimmer

Ano, je to lepší než mnoho jiných seriálů. Je tu příjemný nenásilný humor, který vás vždy hodí do pohody a supr atmosféra jedné party přátel. Obávám se ale, že i když se kouknu vždy na nový díl, mám takový pocit, že už jich je možná až až. Už to nejspíš nemá ten náboj co mívaly dřívější série, ale furt je ve mě ta zvědavost kdo vlastně ta matka je. Ale ať už tolik tvůrci ten seriál neprodlužují. ()

jirijost

Co to sakra provedli s mým oblíbeným seriálem? Prvních tak pět sérií bylo naprosto famózních, v těch dalších už pak kvalita pomalinku začala klesat ale stále se Himym drželo dost nahoře a zasloužilo si plné hodnocení. Ale ta poslední devátá série je ale dost ubohá fraška, a jenom kvůli ní jsem musel změnit hodnocení celého seriálu. Jestli to dokoukám do konce tak se budu opravdu moc divit, v poslední době vychází jeden horší díl než druhý. ()

Sygi

Náš Ted hledá matku svých budoucích dětí. A hledá ji už 8 let, a ještě mu to potrvá. Seriál začal skvěle a postupně procházel zlepšováním, zhoršováním, dějovými posuny, zvraty a vším možným. Seriálový humor ale nemůže běžet do nekonečna, a postavy se svým chováním velmi mění, často i k horšímu. Humor někdy nefunguje, zato ale romantické scény jsou špičkové. Dávám plný počet hvězdiček, protože je to seriál jiný než ostatní, netypický sitcom, se skvělými charaktery (Barney), s romantickou linkou, tak, jak to mám rád :) ()

wooozie

Komediální sitcom, který dokáže pobavit téměř každou generaci. Opravdu nadprůměrná sympatická zábava, kdy především první tři, čtyři série byly naprosto dokonalé. Nicméně postupem času, zhruba od šesté série, spadl seriál do průměrného hodnocení, protože se nevyhnul problémům současných seriálů, tzn. snaha o určitý charakterový rozvoj postav, ale zároveň neúměrné protahování děje. Přes nějaká negativa ale jednoznačně převažují pozitivní dojmy, které ve mně tato pětičlenná parta z Manhattanu dokázala vyvolat. Barneyho terminologií bych těch devět let, během kterých se měnily nejen postavy seriálu, ale především já sám, nazval opravdu legendary. ()

Andy.

Bylo by to vtipný a super a za 5*, kdyby posledních asi 5 sérií nebylo vyloženě navíc. I tak je to ale veselá podívaná :-). ()

Darth_Jenda

Kdybychom poznali matku v prvních pJEti sériích, udělil bych této pJEtici všech pJEt hvJEzd. Jenomže jak to v dnešním světě bývá, peníze jsou peníze a na věrných fanoušcích se jich dá vydělat hodně. Z nejoblíbenější buzny světa ždímají hlášky pořád a pořád a asi neznají staré pořekadlo o opakovaném vtipu. Šťastný páreček Parkinsonů mele z posledního a jen jejich nemluvně jim zařizuje alespoň nějaké dialogy. Badman už je jen do počtu a Méďa to od scénáristů odnesl nejvíce. Nedělá celý seriál prakticky nic, jen se honí za nějakou paní a pořád si myslí, že ta vyvolená je Brůc Vejn.... Ach jo, nenažranost nezná mezí a tady udělala z LEGENDÁRNÍHO seriálu abnormální sračku, na kterou se nepřestali lidi dívat jen kvůli proprokrastinovaným hodinám času v prvních zábavných sériích. ()

Dino5an

Po finále ubírám další hvězdu. Dřív to bývala hvězda vysoko na obloze a v posledních letech jí postihl strmý pád dolů. ()

dudyvan

Původních pět hvězd co jsem dal himym sem si rozmyslel hned po dokoukání posledního dílu deváté série, protože to už je od scénáristů doslova urážka !!! To, že seriál naprosto zbytečně o sérii prodloužili jsem ještě překousl, ale to jakým způsobem je vykreslen poslední díl? To už je vtip! Vetšina diváků tolerovala opakující se příběh Teda věčně neúspěšného Mosbyho dost dlouho a to nepočítám slabší díly v pozdějších sériích, natož naprosto zbytečné postavy, levné příběhy o jejichž konci bylo rozhodnuto po zapnutí tlačítka play!! Přesto si scénáristé řekli, že nám mohou naservírovat naprosto cokoliv co je napadne a vyrýžovat co nejvíce minut navíc !!! Hamba jim!! 60 % ()

M.Niccals

sorry, ale pouze tři dobré série a příslib snad dobrého konce, místo kterého přišla absolutní katastrofa, to výš jak na tři hvězdičky nevytáhnou. tohle mělo snad ještě horší konec než Dexter. v Dexterovi to tvůrci prostě jen nezvládli, ale tady, tady s náma doslova vyjebali. zatím jsem ještě pořád pekelně nasraný, takže nechávám dvě. ()

bruceman7

Řekněme, že první čtyři řady byly velice dobré (originální vtípky a gagy, paráda..). Pátá a šestá už tolik do sebe neměly, ale pořád se to dalo. Od sedmé - no, dívám už dost z povinnosti. Sice se člověk na několika místech zasmál, ale už to nemělo grády. Zdálo se mi to místy nasáklé určitou formou nepotřebné angažovanosti - propaganda manželství a rodičovství stejných pohlaví...proč? Je to snad v USA téma No.1? Nebo měl scénarista už tak málo inspirace? Nevím. A poslední řada (ikdyž už to bylo jasné od předposlední), to už bylo doslova finále. Dost mě naštvalo (silný eufemismus), jak to celé skončilo. To prostě posrali (končím s eufemismy), ať si říká kdo chce co chce. Škoda, hrozná škoda. U filmů absolutní twist chápu a vítám, ale u seriálu tohoto ražení chci již od první řady očekávaný happyend. A úplně poslední díl? Co to mělo být? Z pěti hvězdiček na začátku celého seriálu jsme se na samotném konci dostali na podprůměr, rozuměj - absenci happyendu (ikdyž se mi to nelíbí, že hodnotím podle příběhu, nemůžu si pomoct). Nicméně v rámci celku a po pečlivém zvážení - 7/10 ()

comicsMax

Zábavný a americký tak se dá definovat seriál Jak jsem poznal vaší matku. V seriálu se vyskytují postavy: Teda- správňáka který hledá svou dívku, Barneyho který jich našel už 200 a Marshalla s lily kteří se potkali už ve škole. A jako asi u každého seriálu i zde je vše propletené shledáním, rozchody a každodenním životem 30 letých Američanů. ()

Zagros

První série byla skvělá a já si ji velmi užíval, což se mi u seriálů podobných typů moc nestáva. Bohužel další dvě řady byly již jen dobré a poté přišla dokonce nuda. Následně jsem viděl jako upoutávku tuším jeden díl z osmé série. A když jsem viděl, že se to celé vůbec nikam neposunulo (a to nemyslím děj), tak jsem se seriálem nadobro skončil, abych mu nemusel dát ještě nižší hodnocení než jsou tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Podľa mňa už len kvôli Barneymu je toto novodobý nástupca legendy s menom Friends. Nedosahuje to síce až takých kvalít, ale tak ako moja generácia pozerá v spätnom zrkadle na Priateľov, tak mladšia generácia raz bude bude pozerať na HIMYM. ()

NeosinneR

Jeden z najlepších sitcomov (pre mňa najlepší, Priatelia ma až tak nezaujali), aký kedy bol natočený. Fakt vyšperkované postavy, hlavne Barney a jeho „Legendary“ a „Suit Up“ hlášky, výborný scenár, aj po 3 sériach stále neskutočné zábavné a stále nevieme kto vlastne ich mama je. Proste AWESOME. ()

MareT.

Seriál je vtipný, svěží a inteligentní. Má dobré postavy, ale pořád nejsem přesvědčený, že to je lepší než Přátelé. Ne že by to bylo nějaké měřítko, ale píše se to všude, tak čekám, kdy mě něco přesvědčí o pravdivosti. Zatím mám za sebou 14. dílu 1. serie, tak uvidíme....__Mám první serií za sebou, tak jsem se rozhodl dát i 5*, ale ani ne tak za humor, jako spíše za příběh, který je propracovný a je plný překvapení. To se u sitcomu snad ještě pořádně nestalo.:-) ()

baXter

Vynikající serál který těží z jakékoli pitominky. Na každé postavě si musíte něco oblíbit a na Barnym si musite oblibit uplně všecko :D Suit UP !! ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)