Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 49
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

smack

Do konce 4. řady měla tahle 5tice u mě pozitivní ohlas, od té chvíle už uběhl nějaký ten čas s dalšíma 2 sériema a startuje 8. řada. Tohle už nemůže skalního fanouška nadchnout. Začínám si myslet, že je to nekonečné jako Ulice. A tak mi nezbývá zhodnotit, že Přátelé jsou lepší. ()

LordMysti

Bezkonkurenčně za max. počet. O seriálu jsem překvapivě dlouho nevěděl, až když jsem si prohlížel top žebříčky zde na csfd. A musím uznat že HIMYM je ve své třídě absolutní klasikou, osobně ho mám 10x raději např. než trochu infaltilní Přátele. Líbí se mi především solidní spád každého dílu, zajímavé zápletky, absolutně špičkový styl humoru Barneyho, atd. atd. ()

loveless

Takoví ostřejší přátelé... Prvních několik sérií vysoký nadprůměr, poté stále víc a víc ztrácí, aby se v poslední deváté sérii dostalo k hodnocení nuda. Dokoukám, ale spíš abych viděla jak to dopadne, než že bych z toho byla urvaná. Takže první zhruba čtyři série 5*, devátá místy až 2*. Souhrnně měním na 4*. ()

Bestik

Skvělý seriál ve kterém září hlavně Neil Patrick Harris. Jen mě mrzí, že s narůstajícíma sériema upadá i kvalita. ()

matt85

První čtyři série pro mě představují naprostou dokonalost, nejen v rámci žánru. Nápaditost, vtip, romance a strašně dobrý pocit, hrdiny si prostě musíte zamilovat a nejde jim nefandit a přesně takto si představuju správnou romantickou komedii/drama. Pátá série se pokouší provést nemožné a v rámci možností se jí to docela daří, ale humor v tomhle případě musel jít bokem a když už byl, nebylo to moc valné. Šesté sérii už se daří humor i silné chvilky, které posunují příběh, ale stejně si u toho musíte uvědomit jednu věc - natahovanost. Příběh poznání matky se neustále prodlužuje, odsouvá a vymýšlejí se nové linky, aby to nebylo nudné a lidi si nestěžovali, že se tam neděje nic důležitého. Celkově tedy pět hvězd, ale u páté a šesté série spíš čtyři. ()

haWranka

Všichni jsou tak kouzelně praštěný, hlášky mě srážej na kolena, no prostě paráda. "Suit up!" ------------ Po mnoha a mnoha dílech musím hodnocení srazit dolů. Legrace je to pořád, ale rozhodně ne taková. Navíc se téměř úplně vytratilo to nejdůležitější - setkání s matkou... ---------------- Po závěrečné řadě a hlavně poslední epizodě stahuju hodnocení na 3, a to jenom díky vzpomínkám na první řady. Hrůza, kam může dospět původně zábavná věc. ()

dessa

This TV show is LEGEN... wait for it... DARY. Úžasný sitcom, doporučuju při sledování nic nežrat, hrozí udušení z důvodu náhlé exploze smíchu uprostřed konzumace čehokoli... /// edit po shlédnutí páté série - seriál je pořád skvělej, osudy všech čtyř hrdinů jsou k popukání, kdo tvrdí, že 4. a 5. série jsou slabší, kecá... Jo a hlavně - nekoukejte na dabovanou verzi na primě, ten dabing je regulérně k zblití... /// edit 8.4.2012 Dámy a pánové, kvalita jde dolů, bohužel i já musím odebrat jednu hvězdu... ()

Lorge

Kdysi jsem viděl jeden díl, který mě absolutně nudil. Říkal jsem si, co na tom všichni vidí a raději si stáhl Garth Marnghi Darkplace. Pak, minulý týden, mi kámoška pustila jiný díl. Teď jsem u dvaadvacátého dílu... druhé řady a je to... nemůžu si pomoct, je to silnější než já... it is legen-wait for it-dary!!!!!!!! ()

boni

Seriál, který už dlouhá léta jde tak nějak mimo mě, ale má nespornou a velmi vysokou kvalitu. Prakticky všechny díly, které jsem viděl, mi přišly velmi vtipné a povedené. Třeba se někdy dostanu k tomu, že se na něj podívám pěkně chronologicky. Do té doby to jsou kvalitní čtyři hvězdy. ()

marusaj

(Po čtvrté sérii) Neuvěřitelná výdrž humoru, napětí, náboje, chemie, fyziky a čeho všeho ještě. I po cca 80ti epizodách se upřímně směju a upřímně mě baví každý jednotlivý charakter. Modlím se ať se scénaristé vzepnou a vydrží a možná ještě trochu přidají v další sérii a modlím se ještě více, ať producenti a marketingoví šéfové mají chladnou hlavu a selský rozum a ať je to série poslední s touženým epitafem.. Dodatek : Ke konci 5. série.. scénáristé nevydrželi a z perly se stala tuctová, natahovaná podívaná, která irituje každým svým marketingově uměle nataženým pokračováním.. skluz ke ***. Ach jo. ()

teddinka1

Nečekala jsem to, jelikož romantický serál nebývá dobrý, ale opravdu mě to dostalo. Je to svým způsobem dost jiný, ale zároveň charakteristické rysy některých postav jsou podobné jako jinde. ()

Dennis.16

Kdybych měl hodnotit první dvě série, vůbec bych se nerozmýšlel a dal bych plný počet. Bohužel od 3. série rapidně upadá humor i děj jednotlivých dílů a mnohdy mi přijde, že autoři sami nevědí, jak hlavní myšlenku oddálit, tak vymýšlejí směsici "hluchých dílů". Může za to i fakt, že už tolik nedávají příležitost asi nejlepší postavě a tou je Barney Stinston - ruku na srdce, tak skvělou postavu nemají ani Přátelé :-) ()

Rincewind

Tenhle seriál má prostě zcela jasně a důrazně nakročeno, aby se velmi brzy stal legen...wait for it...dary! Samozřejmě, pokud se tak už nestalo :) Aktualizace po skončení seriálu.: legendary stále, 5 hvězdiček taky. I přes to, že 6.-8. série jsou prakticky zbytečné. Devítka dojem opět značně vylepšila. S podobou konce můžeme nesouhlasit, můžeme o ní diskutovat, ale to je asi tak všechno. ()

*JIN

A já jim to prostě nežrala. Byli mi podobní a co, takových je. Iluze. Prvoplánově jak natáhnout seriál, nechat někoho něco vyprávět vyprávět. Pcha. A pak jsem viděla další a další .. (nijak zvlášť jsem neměla ráda ani Barneyho). Pak přišel díl S02E17. Scéna Barneyho poprvé alias Patricka Swayzeho, a já nemůžu jinak - .. ()

Camarro14

... aneb Přátelé 21. století, vlastně mnohem lepší (ne nadarmo je tento seriál překonal v oblíbenosti - ovšem Přátelé byli a budou těmi prvními) :))) .... víc k tomu říct nejde ;) ... snad jen ještě: "It´s gonna be legen ......... wait for it ....... dary. LEGENDARY." :D ... ()

R.I.P.

Postupem casu serial upada a je stale trapnejsi a od paté série je to jen vaření z vody, nevtipné a nudné. Usmejete se jen jednou kdyz to konecne konci. ()

m_a_c_a

Silně návykový retrospektivně laděný seriál, ve kterém se otec snaží svým ratolestem (pro ně až příliš) detailně objasnit, jak poznal jejich matku. Mnohdy mně nedělalo problém zhlédnout celou sérii najednou. Po čase sice divák už předem odhadne, jak se jednotlivé postavy zachovají, ale vůbec to neubírá na zábavě. Řada hlášek ze seriálu již stihla vstoupit do historie (Suit up!) a pro mnohé, včetně mně, se stala postava Barneyho Stinsona srdcovou záležitostí. ***** za spoustu příjemně strávených chvil. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)