USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (více)

Série(8) / Epizody(170)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

PauloZ

Oliver Queen, Bruce Wayne, nebo Tony Stark mají společnou jednu a tu samou věc. Jejich cílem je uklidit tu největší špínu ze svého města. Každý na to jde po svém, každý má jíné vybavení a každý ke svému řemeslu přijde jinak. Zároveň jsou pro mě všechny tyto postavy zajímavé a rozhodně mají co nabídnout. Arrow je skvěle nastartovaná seriálová komixovka s potenciálem velkého úspěchu! Po prvním díle samozřejmě nejde nijak extra co hodnitit, ale pilot mě chytl na výbornou, takže začnu na 4*. Temná atmosféra, sympatický hrdina a potenciál poutavě záhadného příběhu s řádnou dávkou akce. Snad to vydrží. Po devátem díle nemůžu nic, než si spokojeně pobrukovat. Arrow je dějově výtečně záhadný, pomalu se nám ta pavučinka vztahů pěkně odkrývá, líbivě akční a kam to všechno dospěje, na to jsem velmi zvědavý. Fandím tomu. ()

McClane

Hodnocení pilotu: čekal jsem, že to bude větší hovězina, ale nakonec vcelku sympatická vykrádačka (atmosférou, hudbou aj.) Nolanových Batmanů. Bohužel ve všech rolích zde hrají Barbie a Kenové, jako ve všem od CW, ale tupost dialogů není donebevolající, takže z toho vychází průměrná oddychovka, která si snad nebude hrát na něco hlubšího. 50%. ()

Frajer42 odpad!

Těžce stereotypní a neuvěřitelně rozvleklá záležitost. Zvládl jsem cirka 8 dílů. Bohužel, na vás čeká v každém dílu to samé - odstranění jednoho škůdce ze seznamu. Přičemž v každém dílu se dobrých 30 minut povídá a akce dostane jen malý prostor, i když není vyloženě příšerná. Postavy mi s jedinou výjimkou hlavního hrdiny těžce nepadly do oka a jakékoli jejich sledování je hrozně ubíjející. Nějak nemám nejmenší zájem ve sledování seriálu pokračovat, protože je mi absolutně lhostejný jeho další průběh. Je to prach obyčejná pohádka pro malé děti na dobrou noc. Další zhlédnutý díl by byl prostým utrpením. Jsem nucen i tady odpadovat. ()

DaViD´82

V těch lepších a (zpočátku) méně častých momentech à la Nolanův Batman. V těch horších a (zpočátku) více častých jako Tak jde čas. Ano, je to rozhárané a na každý klad připadají minimálně dva zápory. Temnější pojetí, kde nic není černobílé, tomu sedne. Ono vůbec když se mlčí a jedná, není moc co vytýkat. Jakmile ale má někdo hrát či nedej i otevřít ústa, tak... Darmo mluvit, prostě děs běs a je to důsledek obsazení, kde hlavním kritériem pro výběr byl brávíčkový vzhled spíše než co jiného. Potěší ovšem absence jakýchkoli superschopností v kombinaci s nekompromisností, kdy Arrow je tu sice za kladného hrdinu, ale v podobě zabijáka a vyděrače, který ve prospěch "své pravdy" neváhá ničit majetek a zabíjet v takovém množství, o jakém si většina skutečných záporáků nechává jen tiše zdát v nejsladších snech o ovládnutí světa. Každopádně to má potenciál a ne zrovna malý (důkazem budiž pátá epizoda), jen ho to neumí prodat a ostatně se to o to většinu času ani nesnaží. Přitom by stačilo netlačit na soap-operovou vztahovou strunu a rázem by to mělo na mnohem víc než pouze na status "stěží koukatelné guilty pleasure". EDIT PO ČASE: Byla chyba odepisovat seriál na základě poloviny úvodní sezóny, protože (bohužel až) v závěru první a především pak během druhé řady se Arrow kvalitou z prvotního rozčarování plně vykoupil. Ano, stále tu problémy většiny sérií z produkce stanice CW přítomny jsou (především občasné zbytečné podrážení si nohou odklonem k telenoveloidním neduhům), ale klady postupně převýší zápory, které se (když už nevymizely zcela) oproti začátkům přesunuly z „nesnesitelných“ do kolonky „sice místy otravné, ale vyplácí se je přetrpět“. Speciálně proto, že se až na výjimky typu Laurel podařilo tvůrcům najít způsob, jakým uchopit a jak pracovat s hlavními postavami. A jak jim pravda někdy nejdou "záporáci epizody", tak ti hlavní, kteří zastřešují tu či onu sérii, jim naopak jdou k duhu velmi; jejich motivace jsou pochopitelné, nejsou černobílí a mají vždy přesně vyvážený poměr charisma/respekt. S1 3/5: Dlouho se to hledá stylem i kvalitou. Působí to spíše jako zastřelování se všude možně jen ne do terče. Ovšem když se to konečně plně najde (finální epizody), tak to stojí za to. K neuvěření je, že i zpočátku hodně slabá práce nádeníků za psacími stroji, se postupně vylepší natolik, až mnohdy překvapí, jak chytré a odvážné to (nejen) v rámci žánru umí být (než nastane nějaký ten logický laps, který nutí si klepat na čelo). Každopádně sezóna jako celek zaujme spíše jako příslib "jak dobré by to mohlo jednou být" než že by obstála sama o sobě. S2 4/5: Tvůrci pravděpodobně četli výtky diváků a vzali si je k srdci, protože jinak těžko uvěřit tak výraznému skoku v celkové kvalitě u všeho, co se minule vytýkalo horem spodem. Vše otravné je upozaděno na druhou kolej či rovnou zcela eliminováno a speciálně epizody rozvíjející hlavní dějovou linii jsou čirým žánrovým potěšením. Škoda že povinná sezónní kvóta přesahuje dvacítku dílů a tak je tu i dost vatózních "záporák týdne" epizod, které jsou zaměnitelné a rutinní až hanba a že flashbackové pasáže jsou stále odnikud nikam. Jakmile však převezme otěže osudová linie vendetty Arrowa a Deathstrokea, tak nezbývá než uznale pokyvovat hlavou při zjištění, že Arrow dospěl do stádia, kdy se ke svým evidentním velkým předobrazům nesnaží jen vzhlížet z pozice béčkové nechtěně směšné rádoby náhražky jako zpočátku, ale že se jim v mnohém i vyrovná. A to na podfinancovaný seriál stanice specializující se na tvorbu poplatnou zámořským tenagerům není zase až tak málo, ne? | S1: 3/5 | S2: 4/5 | () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

Příběhy Olivera Queena mě celkem bavily, i kdy originality moc nepobraly. Queen totiž Batmanovsky vyráží chránit město, Robinsonovsky vzpomíná na svůj "lukrativní" pobyt na ostrově, Montechristovsky se mstí všem vinným a nosí přitom na sobě oblíbený sherwoodoský outfit. Abych však jen nehaněl, tak i z neoriginálních ingrediencí lze sestavit poživatelný pokrm a mě dost chutnaly Oliverovy útěky vlastní ochrance, používané šípy s diktafonem či úžasně naivně optimistické koncovky. ()

Galerie (2 592)

• Drogového dealera Dereka Sampsona, který vystupuje v 5.sérii a který dealuje drogu Stardust, hraje herec a bývalý zápasník wrestlingu Cody Rhodes. Název drogy Stardust odkazuje na jeho umělecké jméno, pod který jako wresteler vystupoval. (Narcis)
  • Záběry Starling City se natáčely v několika městech, konkrétně ve Vancouveru, Bostonu, Philadelphii, Baltimoru, Los Angeles, New Yorku, ale i Tokiu a Frankfurtu. Město Skyline je pak ve skutečnosti směs záběrů z měst včetně Frankfurtu nad Mohanem, centra města Philadelphia, Bostonu a Tokia. Záběry na budovy Queen Consolidated (nyní Palmer Technologies) byly ve skutečnosti pořízeny v Bruselu. Logo společnosti bylo dodáno v post-produkci. (willy1)
  • Herec Stephen Amell, jenž ztvárňuje hlavní postavu Arrowa, je spoluzakladatelem a spolumajitelem vinařství Nocking Point v oblasti Walla Walla v severní části státu Washington v USA. Jedno z druhů vín, které Nocking Point produkuje, je pojmenováno "Vertigo Red Blend". Jedná se o typ Cabernet Sauvignon/Cabernet Franc. Vertigo je zároveň i životu nebezpečná droga, již v seriálu distribuuje padouch s pseudonymem Hrabě. (Caszidy)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse