Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
TV spot 6
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

sochy.zirafka

Nikdy sestřence neodpustím, že mi o Vánocích 06 darovala první řadu tohoto seriálu...Když si vzpomenu, jak jsem trpěl při stávce před třetí sezónou...Už nikdy bych něco takového nechtěl zažít! Stala se z toho dlouholetá závislost. Trochu mne sice mrzí postupné zhoršování kvality, ale na druhou stranu šest sezón je už slušný výkon :) (Beats Friends, by the way.) ()

Unnamed

Po dlouhé době měním své původní hodnocení z 5* na 3*, při prvním hodnocení jsem bral v potaz 1. a 2 sérii a od té doby uběhlo pár let, odvysílalo se několik desítech nových epizod a kvalita šla rapidně dolů. Už to není seriál co býval, 4. a 5. sérii jsem dodíval spíše ze setrvačnosti a s novou 6. sérií jsem se po prvních pěti dílech rozhodl netrápit se dál a dát mému dříve oblíbenému seriálu (top 10) sbohem. ()

sahe

Nejdřív jsem se na tento seriál nechtěla vůbec dívat... a teď čekám, kdy vyjde nejnovější díl... každopádně za sebe mohu říci "I'm Robin" ... ()

ivo333

jednoducho GENIÁLNE. Od prvej časti si ma tento seriál získal a verný som mu až do teraz. Barneyho Suit up ! a This is gonna be LEGEN* wait for it * DARY sú tak známe frázy, že sa čudujem, že toto nieje najobľúbenejší seriál. Pozreté 2x celé a určite nie naposledy. Len si to prosím nepúšťajte po slovensky alebo česky, pokazí to dojem z filmu. ()

Narya89

Super seriál, jehož kvalita ovšem bohužel kolem čtvrté a páté série rapidně upadla a poslední dobou už mi to přijde jen jako natahovaná žvejka, z který se už nic nedá vydolovat. Proto oceňuji, když produkce dokáže rozpoznat včas, kdy skončit, protože pak si alespoň seriál uchová svou úroveň. Jenže v dnešní době je všechno jen o zisku, na úkor kvality. ()

Brain-D

Skvěle zvládnutý a jeden z těch novějších seriálů, co stojí za zkouknutí. Skvěle se bavím vždy, když na to na Prima Cool narazím. ()

Allenka

Ač nerada, musím z původních pěti hvězdiček slevit na tři. Důvod? Jaktože to sakra ještě neskončilo?! U čtvrtý série si člověk říká: "už je to docela na hraně", ale ono nic a přichází pátá, šestá, sedmá. I když už teď je pozdě, tak to proboha někdo utněte! ()

Sany33

Je veľmi ťažké tento seriál hodnotiť, od začiatku som ho žral pretože sa podobá na mojich milovaných priateľov. Avšak po 3 sérií moje nadšenie opadlo, lebo som zistil že hlavný hrdina je úplný mumák a je dosť nereálne že by si počas 8 sérií nenašiel ženu. Avšak potom som prišiel na to, že to čo ma naozaj baví nieje hlavná dejová línia ale príbehy okolia, nie iba osud hlavného hrdinu. Barnie a jeho netradičný humor... Lili a Marshal ktorý reprezentujú manželský pár ... Robin ktorá je tak trocha mužatka a veľa veľa ďalšieho. Proste 90% ()

Timak

Poslední 4 série už stojí opravdu za bačkoru. Proto musím dát hodnocení dolů - celkový dojem to hodně kazí převážně poslední 2 série. Škoda, tento seriál měl už dávno skončit, dokud nebyl trapnej a nudnej. ()

hroubek

Pamatuji si jak jsem se poprvé dostal k HIMYM(budu používat tuhle zkratku abych nemusel pořád vypisovat celý název). Během pár dní jsem zkouknul první tři řady a skoro celou čtvrtou. Byl jsem nadšený a skvěle jsem se bavil a každá z postav mě svým způsobem přirostla k srdci, tak že jsem s ní prožíval šťastné chvilky a dojímal se při těch smutnějších. A pak se něco zlomilo. Říkejme to mu chamtivost, nekontrolovanost, velké tvůrčí ego a nebo si vymyslete nějaké jiné slovo, které do toho krásně zapadne. Tvůrci věděli, že mají velkou dojnou krávu a oddané diváky, které na seriál budou koukat už jen z principu, aby se dozvěděly jak to nakonec s tou matkou bylo a natahovali příběh, tak dlouho, až počáteční nadšení vyprchalo a zbyl jen pokus o opakovaný vtip. Mrzí to a jen tak to nepřejde, jelikož samotné postavy byli dobře zahrané a divák se s nimi mohl snad s žít, tedy až na jednu, jelikož nikdo na světě není takový frajer jako Barney Stinson. Závěr měl přijít mnohem dříve a ne po devíti řadách. I tak mohu s čistým svědomím říci, že jsem dostali spoustu skvělých epizod, u kterých jsme se hodně dobře pobavili a dojali. Nakonec, když se kouknu zpětně, tak nikdy nešlo o matku, ale o pětici nerozlučných přátel, který spolu zažívaly spoustu dobrodružství. A takhle si chci HIMYM pamatovat. ()

chubaka

Po zhlédnutí poslední sezóny změna hodnocení na 3, protože to bylo prostě utrpení a modlil jsem se za konec. ()

s.e.p.p

V průběhu 5. série už musím hodnocení shodit o hvězdu dolů. Docela bolí vidět HIMYM plácat se v kaluži špatných vtipů, křečovitého přehrávání (čímž narážím hlavně na Segela) a vykrádání sebe sama. Úplně se vytratila ta lehkost a vtip, s kterými seriál proplouval prvními třemi sezónami. Scény, kde figuruje duo Lily & Marshall už se pro mne stávají utrpením díky jejich dříve roztomilé poťouchlosti teď už přerostlé spíše v imbecilitu. O rádoby morálních ponaučeních, v která jejich taškařice ústí, ani nemluvě. Smutný konec dlouhou dobu vyrovnaného konkurenta Přátel. 80% ()

Elrond88

90%, po první sérii nemám co vytknout (100%), je to nejlepší serál od dob Přátel, nechybí mu láska, humor, vážné situace ani ingredience, kterou bych nazval "ze života". Prvních 22 dílů jsem hltal 3 dny ve dne v noci, kdy jsem jen měl čas. 3.14: Viděl jsem všechny díly do dílu 3.14 včetně a hodnocení zůstává stejné 3.20: Celá série 3 - it was legendary... wait for it... dary! 4.01: (23.9.08) Stále 100% 4.11: (3.1.09) Mírně slabší rozjezd 4.série byl jen dočasným oslabením --- zhruba v polovině 7. série přehodnucuju ze 100% na 90% (27.1.12) ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)