Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 73
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Okara

Dnes je to již fenomén. Ale kdysi? Pamatuji si moc dobře, jak někteří ovlivnitelný pitomci 7 let zpátky neustále prohlašovali, cituji, Proboha, další trapnej "sitcom", není takovehlech frašek už dost? Mně se líbil vždy, Tedovy trapasy a neúspěšné pokusy o nalezení lásky, krásná hlasatelka Robin, příkoří Marshalla a Lily (byt) a samozřejmě také úchvatný a elegantní Barney v podání Neila Patricka Harrise, který u mě dodnes svádí vnitřní souboj se Styfmajstrem a největšího machra filmového plátna. Jediné, co se mi na tomto sitcomku "nelíbí" je, jak dlouho si člověk musí počkat, než se s matkou Ted konečně seznámí. Ale zároveň jsem za to popravdě rád, neboť jinak bychom se nedočkali takové porce sérií :) P.S. Nevšimli jste si někdy, že Josh Radnor vypadá úplně stejně jako David Belle? ;) Oblíbené postavy: Marshall, Barney. Hodnocení sérií: 1. - 100% lll 2. - 90% lll 3. - 85% lll 4. - 100% lll 5. - 90% lll 6. - 90% lll 7. - 95% Celkové hodnocení: 93% ()

Zodd

Dlouho jsem nevěděl, co napsat. Není to zas tak dlouho, kdy byl seriál hlavní konkurencí The Big Bang Theory. Přestože ten druhý nejprve začal s vyšší kvalitou, čili chytřejší a více provokativní vůči určitému tabu, paradoxně ho srazila k zemi politická korektnost, která nezdravě přidala na schématičnosti, čistého moralizování a celkově změnila schéma seriálu. How I Met Your Mother si ovšem svůj ráz udržela, byť později s kolísavou kvalitou. Ano, všichni jsou jako Přátelé “Junioři” na steroidech, kromě counterparta natvrdlé Pheobe. Ale i přes TAK MÁLO let jako by hodnotami zestárnul o dekády (žádný vliv na mé osobní hodnocení). Někdo tu má problém s Tedem, podle mě tam se svou naivitou a do sebe zahleděnou (do určité míry) vynalézavostí pasoval velmi dobře. Přijde mi až geniální, že vlastně celou dobu nevíte, jestli jsou jeho kumpáni takoví, jak je vykresloval, nebo jen vychází sám ze sebe. Ovšem dneska by postavy jako Ted ani Barney (wow) v kladné roli nepošly, ať už v USA nebo u nás. Zato Marshalla s Lilly by kdekdo miloval. xD Stárnu snad? :’) Závěr seriálu není zas taková podpásovka v mých očích, ale přesto otázka “k čemu to všechno” směřující aspoň na nějakou tu sérii zpátky hlavou proletí. P.S. Je Weird Al Yankovic skutečně v USA tak nepopulární? Není to něco, co bych poslouchal každý den či rok, ale přesto tam za mořem plno lidí dokázalo, že má cit pro recesi. Nějak se mi nechce věřit, že tamní rostou tak rychle. ()

nash.

Sympaticky pestrá partička naprosto nekompatibilních přátel, která dokáže pobavit, rozesmát a je poměrně návyková. První čtyři řady jsou parádní jízdou plnou skvělých fórů, popkulturních odkazů a narážek. Od páté  však začíná ztrácet šťávu i humor až zabředne do stavu, kdy ze všeho nejvíc připomíná unavenou, občas až umírající, parodii sebe sama, která stále více vaří z vody a horko těžko hledá funkční zápletku i vtip, který by rozesmál (čest výjimkám jako je snídaně do postele v poslední epizodě). Hlavní postava – Ted – je sice otravná už od první série, ale co na tom, když tu je zábavná Lily (a její sidekick), krásná Robin a především hláškující živel Barney, který si v podstatě seriál ukradne pro sebe a na oplátku ho až do závěrečné epizody drží nad vodou. ()

Bachy

Vztah k Matce seriálové je těžký. Radost a pád. Nahoru a pak sešupem dolů. U takových rozporuplných zážitků poté rozhodují vzpomínky. Mé vzpomínky na How I Met Your Mother jsou bohužel spíše rozpačité než veselé a nostalgické. Zhlédnuty 2 řady..spokojen. Ovšem tak nějak to vyprchalo a teď si už vyčpělého piva neloknu. ()

LoLaa

Opravdu legen...dární seriál! Jeden z mála sitcomů, u kterých se opravdu upřímně zasměju snad u každé epizody.. Miluju všechny postavy, protože každá je v něčem jiná a originální, ale samozřejmé Barney je bezkonkurenčně nejlepší. Na rozdíl od většiny ostatních hodnotících jsem se ještě nedostala k 6. sérii, kde prý kvalita klesá, takže jsem zatím velice spokojená, uvidíme postupem času :) ()

klerik

1. - 6. séria. Seriál, ktorý akoby vzkriesil PRIATEĽOV. Viem, znie to divne, ale mladosť tohto sitcomu spôsobuje, že sa vyhýba friendovskej skostnatenosti a robí zo seba veľmi silnú konkurenciu... Jednotlivé postavy sú veľmi dobre napísané. Sú skrátka božie... ()

Chrustyn

Podle obrovských hodnocení jsem čekal nějakého nástupce legendárních "Přátel" a i když se tak nestalo jedná se o vynikající romanticko-komediální sitcom s výborným, vtipným a sympatickým obsazením, chytrým scénářem a povedenými a vtipnými scénami. Jako obrovské plus považuji i fakt, že se i v 5. sérii kvalita drží velmi vysoko, což se bohužel nedá říci o blížícím se závěru. Kult po zásluze ale legenda bohužel ne. ()

SeBig

Nejlepší postava jednoznačně Barney! Z jeho hlášek vždycky spadnu ze židle. Ostatní hlavní aktéři taky suprový. Hodně jsem si tento seriál oblibil, skvělý styl humoru a ani jeden díl nenudí. ()

korbitch22

Seriálový hit,který nadchl lidi po celém světě...nutno podotknout že právem.Je to sice parafráze na přátele a kolikrát si to znich sice samozřejmě utahuje,ovšem taky si to od nich hódně vypůjčuje.Rozdíl je v tom,že v přátelích vás opravdu některé postavy doslova srali,svojí debilitou ať už to byla monika svým šíleným uklízením,Rachel svojí rozmazleností či Joey svojí debilitou...tady je vše naopak.Postavy mají rozmanité vlasnosti,které nikoho nijak neuráží ani nerozčilují.Je velikou radostí sledovat Teda,jak hledal matku svých dětí.Styl vyprávění je velice originální a zdařilý a i když se o většinu zábavy stará Lorenzo Von Matterhorn,neboli Barney Stinson......seriál je to prostě boží :-) ovšem od páté řady začína trošičku stagnovat,tak doufejme že brzy vyústí do povedeného finále a tvůrci se z toho nebudou snažit za každou cenu vyždímat maximum peněz,jako z přátel,ze kterých byla ke konci už jen vyčpělá sterilní sračka,takže doufám že seriál Jak jsem poznal vaší máti,nezapadne do stejného bahna...byla by to víc než škoda. ()

Yardak

Dobrý nápad a skvělý scénář táhne výborný sitcom. Postava Barneyho musí být jasně nejoblíbenější:)). Suit Up is Legendary:-)). Pravdou sice zůstává, že za těch 9 sérií občas kvalita kolísala, ale celkově za těch děvet let to bylo stále nadprůměrné a v seriálové konkurenci velmi slušné, plus k tomu přičítám vhodné zakončení celého seriálu, proto zůstanu u maximálního hodnocení. ()

mcb

It's gonna be legen..., wait for it, ...dary!! A takový je celý seriál, který dokonale naplňuje pojem sitcom. Update: Kvalita jde bohužel s pátou a šestou sérií tak rapidně dolů, že musím ubrat. Tenhle zpočátku dokonalý seriál si tak zoufale špatně napsané epizody nezaslouží. ()

heyda

Mám zhlédnuto 7 sérií, tak aktualizuji moje hodnocení. První tři série jsou úplně NEJ za 6 hvězdiček. Prostě bezkonkurenční humor. Ve 4. sérii už se pomaličku sem tam humor opakuje nebo jsou tam takový místa, který jsou už na můj vkus hodně přitažený za vlasy, ale i tak je to na pěkných 5 hvězdiček. No a začátek 5. série teda nezačal nejlépe, tam je to tak na 4 hvězičky, ale naštěstí od 8. dílu se HIMYM zase chytnul a začíná dostávat opět skvělý šmrnc z první série. Šestá a sedmá série je taky na 4 hvězdičky (místy umí překvapit).....Každopádně obecně jde o nejlepších komediální seriál vůbec. Herci jsou super, krásně se doplňují, každý má svůj typický humor. Pro mě osobně mnohonásobně lepší než Přátelé. Jestli existuje láska a závislost na seriálu, tak se týká mě a HIMYM. 10/10 ()

FTP

1. Barney 2. Ted 3. Marshall 4. Lilly 5. Robin. V závěrečných epizodách jsem měl hodně na krajíčku. Přiznávám, že první dvě serie měly obrovskou kvalitu, na kterou nedokázali scénáristé později navázat, co se humoru, překvapení a originality týká. Každopádně se jedná o jeden z nejlepších seriálů a dlouholetých stálic, které jsem měl tu čest zažít a vyrůstat a "dospívat" se všemi postavami. Je trochu na škodu, že celá poslední serie je tak měkká a citlivá, čímž příšerně trpí vtip - devíza tohoto jinak skvělého sitcomu. Největší dík je HIMYMu dlužen Neil Patrick Harris, který se díky němu stal nesmrtelným a jeho hlášky a gesta tu budou ještě dlouho poté, co Ted najde dětem Matku. ()

jojinecko

Jeden z najpríjemnejších sitcomov, aké som videl. Kvalita vyše 100 dielov počas piatich sérií nikdy neklesla pod úroveň "veľmi dobré", čo sa dá označiť za malý zázrak a zároveň to svedčí o kvalite a invencii scenáristov. Hlavný predstavitelia sú typologicky perfektne poskladaný a nechávajú zabudnúť na Priateľov. Nemám viac čo by som dodal, nesmierne som sa tešil na každý ďalší diel a verím, že šiesta séria bude pokračovať minimálne v kvalite posledných dielov. I. séria *****, II.séria *****, III. séria *****, IV séria ****, V séria ****. VI séria *** je najväčším sklamaním a po minimálne 10 časti to ide celé do sračiek, trápností, kŕču a silených vtípkov, ktoré sa k tejto sérii vonkoncom nehodia...snáď sa siedma séria vráti do starých kolají, ale som skôr pesimista. VII séria ** bieda strieda trápnosť a tak pekne dokola...podarené momenty treba hľadať lupou...VIII séria sa kvalitou vyrovná tej siedmej..bohužiaľ **! ()

Oktavianus

Já jen doufám, že všichni ti kritici tohoto seriálu (a že mě zaskočilo, kolik jich tu je) HIMYM viděli v originále, ne tu dabovanou příšernost na Primě. Je jasný, že když jsem zvyklej na originál, dabing se mi nebude líbit, ale ten primáckej je opravdu špatnej. Výrazy jako "placák" nepůsobí jinak než zoufale trapně. Kdybych to znal jen z Primy, dvě hvězdy by byly maximum, takhle je to jednoznaných pět, i když kvalita v druhé půli existence seriálu kolísá. Ale koho to zajímá, když Barney sám by snesl i víc hvězd, než je jen pět? ()

sharky

Věc, která spolehlivě svým jednoduchým, ale velmi nápaditým humorem strčí do kapsy všechny britské "kultovní" sitkomy. Dokonalé postavy, dokonalý casting a velmi povedené hrátky s kamerou, strihem a vracením v čase. Takoví Přátelé II. v některých dílech lepší než nejlepší díly Přátel, v některých horší, ale vždy hodně hodně vysoko nad televizním průměrem. PS: už to jedu po druhý a je to furt stejně vtipný. Pevně doufám, že mě Barney jednou zastaví v baru a zeptá se mě: Have you met Robin? ()

Flego

Netradičné retrospektívne rozprávanie, spŕška humoru, skvelý výber protagonistov robia z tohto sitcomu úžasnú lahôdku. ()

Darneth

Tento druh "humoru" je mi velmi vzdálený. Nechápu jej a veskrze hodně přehrávané scénky přitažené za vlasy kazí celý dojem. 24.10 2014 EDIT: nakonec jsem tomu přeci jen přišla na chuť ;-) ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)